concrete5 - en to fi_FI translation catalogue (4175 entries)

en: 
    
    Dear %s,
    
    You have requested a new password for the site %s 
    
    Your username is: %s
    
    You may change your password at the following address:
    
    %s
    
    Thanks for browsing the site!
fi_FI: 
    Hyvä %s,
    
    Olet pyytänyt uutta salasanaa sivustolle %s 
    
    Käyttäjätunnuksesi on: %s
    
    Voit vaihtaa salasanasi osoitteessa:
    
    %s
    
    Kiitos sivuston selailusta!

en: 
    
    Someone has attempted to send you spam through your website. Details below:
    
    %s
fi_FI: 
    
    Joku on yrittänyt lähettää roskapostia sivustosi kautta. Tiedot alapuolella:\n
    %s

en: 
    
    You must click the following URL in order to activate your account for %s:
    
    %s 
    
    Thanks for your interest in %s
fi_FI: 
    
    Sinun täytyy napsauttaa seuraavaa URL-osoitetta aktivoidaksesi tilisi %s:
    
    %s 
    
    Kiitämme kiinnostuksestasi sivustoa %s kohtaan.

en: 
    %s has posted a new message to the conversation "%s":
    
    %s
    
    You can view the whole conversation at
    
    %s
fi_FI: 
    %s lähetti uuden viestin keskusteluun "%s":
    
    %s
    
    Voit katsoa koko keskustelun osoitteessa
    
    %s

en: 
    There has been a submission of the form %s through your concrete5 website.
    
    %s
    
    To view all of this form's submissions, visit %s
fi_FI: 
    Concrete5-sivustosi kautta on lähetetty lomake %s.
    
    %s
    
    Nähdäksesi kaikki tämän lomakkeen lähetykset, vieraile osoitteessa %s

en:  On - email validation
fi_FI: Päällä - sähköpostivahvistus

en:  minutes.
fi_FI: minuuttia

en:  with the comments "%s"
fi_FI: kommenteilla "%s"

en: "%s" has been marked for deletion. View the page here: %s.
fi_FI: "%s" on merkitty poistettavaksi. Katso sivu täällä: %s.

en: "%s" has pending changes and needs to be approved.
    
    Version Comments: %s
    
    View the page here: %s.
fi_FI: "%s" sisältää odottavia muutoksia ja vaatii hyväksynnän.
    
    Version kommentit: %s
    
    Katso sivu täällä: %s.

en: "%s" has pending permission changes. View the page here: %s.
fi_FI: "%s" sisältää odottavia oikeusmuutoksia. Katso sivu täällä: %s.

en: "%s" has pending permission inheritance. View the page here: %s.
fi_FI: "%s" sisältää odottavia oikeuksien perimisiä. Katso sivu täällä: %s.

en: "%s" has pending sub-page permission inhiterance changes. View the page here: %s.
fi_FI: "%s" sisältää odottavia alasivujen oikeuksien perimisen muutoksia. Katso sivu täällä: %s.

en: "%s" is not a valid asset group handle
fi_FI: "%s" ei ole sallittu varantoryhmän tunniste

en: "%s" is pending a move to beneath "%s". Source Page: %s. Target Page: %s.
fi_FI: "%s" odottaa siirtämistä "%s":n alle. Lähdesivu: %s. Kohdesivu: %s.

en: # Children
fi_FI: # alasivu

en: # Logins
fi_FI: # Kirjautumista

en: %1$d versions deleted from %2$d page (%3$s) | %1$d versions deleted from %2$d pages (%3$s)
fi_FI[0]: %1$d versiota poistettu %2$d sivulta (%3$s)
fi_FI[1]: %1$d versiota poistettu %2$d sivulta (%3$s)

en: %1$s file saved (%2$d pages).
fi_FI: %1$s tiedosto tallennettu (%2$d sivua).

en: %1$s of %2$s
fi_FI: %1$s / %2$s

en: %d Block | %d Blocks
fi_FI[0]: %d lohko
fi_FI[1]: %d lohkoa

en: %d Message | %d Messages
fi_FI[0]: %d viesti
fi_FI[1]: %d viestiä

en: %d Vote | %d Votes
fi_FI[0]: %d ääni
fi_FI[1]: %d ääntä

en: %d Workflow | %d Workflows
fi_FI[0]: %d työnkulku
fi_FI[1]: %d työnkulkua

en: %d day | %d days
fi_FI[0]: %d päivä
fi_FI[1]: %d päivää sitten

en: %d day ago | %d days ago
fi_FI[0]: %d päivä sitten
fi_FI[1]: %d päivää sitten

en: %d hour | %d hours
fi_FI[0]: %d tunti
fi_FI[1]: %d tuntia

en: %d hour ago | %d hours ago
fi_FI[0]: %d tunti sitten
fi_FI[1]: %d tuntia sitten

en: %d item | %d items
fi_FI[0]: %d kohde
fi_FI[1]: %d kohdetta

en: %d minute | %d minutes
fi_FI[0]: %d minuutti
fi_FI[1]: %d minuuttia

en: %d minute ago | %d minutes ago
fi_FI[0]: %d minuutti sitten
fi_FI[1]: %d minuuttia sitten

en: %d month ago | %d months ago
fi_FI[0]: %d kuukausi sitten
fi_FI[1]: %d kuukautta sitten

en: %d page | %d pages
fi_FI[0]: %d sivu
fi_FI[1]: %d sivua

en: %d page deleted. | %d pages deleted.
fi_FI[0]: %d sivu poistettu.
fi_FI[1]: %d sivua poistettu.

en: %d page required reindexing. | %d pages required reindexing.
fi_FI[0]: %d sivu vaatii uudelleenindeksoinnin.
fi_FI[1]: %d sivua vaatii uudelleenindeksoinnin.

en: %d review | %d reviews
fi_FI[0]: %d arvio
fi_FI[1]: %d arvioita

en: %d second | %d seconds
fi_FI[0]: %d sekunti
fi_FI[1]: %d sekuntia

en: %d second ago | %d seconds ago
fi_FI[0]: %d sekunti sitten
fi_FI[1]: %d sekuntia sitten

en: %d task | %d tasks
fi_FI[0]: %d tehtävä
fi_FI[1]: %d tehtävää

en: %d year ago | %d years ago
fi_FI[0]: %d vuosi sitten
fi_FI[1]: %d vuotta sitten

en: %s (Retina Version)
fi_FI: %s (retinaversio)

en: %s Form Submission
fi_FI: %s lomakkeen lähetys

en: %s Submitted by <strong>%s</strong> on %s.
fi_FI: %s lähettänyt <strong>%s</strong> ajankohtana %s.

en: %s Theme
fi_FI: %s teema

en: %s byte | %s bytes
fi_FI[0]: %s tavu
fi_FI[1]: %s tavua

en: %s can fully clear your website of all existing content and install its own custom content in its place. If you're installing a theme for the first time you may want to do this. Clear all site content?
fi_FI: %s voi tyhjentää sivustosi kokonaan olemassa olevasta sisällöstä ja asentaa sen omat sisällöt paikoilleen. Jos asennat teemaa ensimmäistä kertaa, voit haluta tehdä tämän. Tyhjennetäänkö kaikki sivuston sisältö?

en: %s file deleted successfully. | %s files deleted successfully.
fi_FI[0]: %s tiedosto tallennettu onnistuneesti.
fi_FI[1]: %s tiedostoa poistettu onnistuneesti.

en: %s file imported successfully. | %s files imported successfully
fi_FI[0]: %s tiedosto tuotu onnistuneesti.
fi_FI[1]: %s tiedostoa tuotu onnistuneesti.

en: %s file rescanned successfully. | %s files rescanned successfully.
fi_FI[0]: %s tiedosto tarkistettu uudelleen onnistuneesti.
fi_FI[1]: %s tiedostoa tarkistettu uudestaan onnistuneesti.

en: %s file uploaded | %s files uploaded
fi_FI[0]: %s tiedosto ladattu
fi_FI[1]: %s tiedostoa ladattu

[ctx: %s is a block type name]
en: Edit %s
fi_FI: Muokkaa %s

[ctx: %s is a channel]
en: Clear all in %s
fi_FI: Tyhjennö kaikki %s

en: %s is currently editing this page.
fi_FI: %s muokkaa sivua tällä hetkellä.

en: %s method does not exist for the %s class
fi_FI: %s metodia ei ole olemassa luokalle %s

en: %s minutes
fi_FI: %s minuuttia

en: %s more to display. <strong>View all &gt;</strong>
fi_FI: %s lisää näytettäväksi. <strong>Näytä kaikki &gt;</strong>

en: %s version deleted successfully | %s versions deleted successfully.
fi_FI[0]: %s versio poistettu onnistuneesti.
fi_FI[1]: %s versiota poistettu onnistuneesti.

en: %s x %s dimensions
fi_FI: %s x %s mittasuhteet

en: %s: Basic Details
fi_FI: %s: Perustiedot

en: &larr; Newer
fi_FI: &larr; Uudempi

en: &lt; Back to %s
fi_FI: &lt; Takaisin kohtaan %s

en: &lt; Back to Home
fi_FI: &lt; Takaisin kotiin

en: (<strong>Note</strong>: You must create the "is_featured" page attribute first.)
fi_FI: (<strong>Huomaa</strong>: Sinun täytyy luoda ensin sivuattribuutti "is_featured")

en: (Deleted Group)
fi_FI: (Poistettu ryhmä)

en: (Deleted User)
fi_FI: (Poistettu käyttäjä)

en: (No Description)
fi_FI: (Ei kuvausta)

en: (No Name)
fi_FI: (Ei nimeä)

en: (No Subject)
fi_FI: (Ei aihetta)

en: (Optional)
fi_FI: (Vapaaehtoinen)

en: (Seperate multiple emails with a comma)
fi_FI: (erota useat sähköpostiosoitteet pilkulla)

en: (Unknown author)
fi_FI: (Tuntematon tekijä)

en: (Unknown)
fi_FI: (Tuntematon)

en: (Untitled Page)
fi_FI: (Nimetön sivu)

en: (Untitled)
fi_FI: (Ei nimetty)

en: (User ID: %s)
fi_FI: (Käyttäjätunnus: %s)

en: * Scroll right to view full results
fi_FI: * Vieritä oikealle nähdäksesi koko tulokset

en: ** All
fi_FI: ** Kaikki

en: ** Choose a page type
fi_FI: ** Valitse sivutyyppi

en: ** Multiple Settings
fi_FI: ** Useampi asetus

en: ** New
fi_FI: ** Uusi

en: ** No Filtering
fi_FI: ** Ei suodatusta

en: ** None
fi_FI: ** Ei mitään

en: ** None Activated
fi_FI: ** Ei mitään aktivoituna.

en: ** None Selected
fi_FI: ** Ei valittua

en: ** None Set
fi_FI: ** Ei asetettu

en: ** Options
fi_FI: ** Valinnat

en: ** Same as website (default)
fi_FI: ** Sama kuin sivustolla (oletus)

en: ** Show All
fi_FI: ** Näytä kaikki

en: *** DO NOT REPLY TO THE MESSAGE BELOW. ***
fi_FI: *** ÄLÄ VASTAA ALLA OLEVAAN VIESTIIN. ***

en: *** Undetermined country
fi_FI: *** Määrittelemätön maa

en: *** Unknown or mixed language
fi_FI: *** Tuntematon tai sekalainen kieli

en: -- None --
fi_FI: -- Ei mitään --

en: -------------------- Original Message --------------------
fi_FI: -------------------- Alkuperäinen viesti --------------------

en: /\-\-\- Reply ABOVE\. Do not alter this line \-\-\- \[(.*)\] \-\-\-/i
fi_FI: /\-\-\- Vastaa YLÄPUOLELLE\. Älä muokkaa tätä riviä \-\-\-[(.*)\] \-\-\-/i

en: 403 Error
fi_FI: 403-virhe

en: 404 Error
fi_FI: 404-virhe

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to obtain your access keys.
fi_FI: <a href="%s" target="_blank">Napsauta tästä</a> saadaksesi pääsyavaimesi.

en: <a href="%s">%s</a> has been marked for deletion.
fi_FI: <a href="%s">%s</a> on merkitty poistettavaksi.

en: <a href="%s">%s</a> has pending sub-page permission inhiterance changes.
fi_FI: <a href="%s">%s</a> sisältää odottavia alasivujen oikeuksien perimisen muutoksia.

en: <a href="%s">%s</a> is pending a move beneath <strong><a href="%s">%s</a></strong>.
fi_FI: <a href="%s">%s</a> odottaa siirtämistä <strong><a href="%s">%s</a></strong> alle.

en: <a href="%s">%s</a> submitted for Permission Changes.
fi_FI: <a href="%s">%s</a> lähetetty oikeusmuutoksiin.

en: <a href="%s">%s</a> submitted to change permission inheritance to %s.
fi_FI: <a href="%s">%s</a> lähetti oikeuksien perinnän vaihtamisen %s

en: <a href="%s">Click here</a> if you would like to re-run this script.
fi_FI: <a href="%s">Napsauta tästä</a> jos haluat ajaa tämän ohjelman uudelleen.

en: <em>%s</em> Reply | <em>%s</em> Replies
fi_FI[0]: <em>%s</em> vastaus
fi_FI[1]: <em>%s</em> vastausta

en: <p>Retrieving information from the concrete5 Marketplace.</p>
fi_FI: <p>Haetaan tietoja concrete5:n kauppapaikasta.</p>

en: <p>You are now logged out of concrete5 Marketplace.</p>
fi_FI: <p>Olet nyt kirjautunut ulos concrete5 kauppapaikasta.</p>

en: <p>You have successfully logged into the concrete5 Marketplace.</p>
fi_FI: Olet kirjautunut onnistuneesti concrete5 kauppapaikkaan.

en: <p>You must be logged into the concrete5 Marketplace to install add-ons and themes.  Please log in.</p>
fi_FI: <p>Sinun täytyy olla kirjautuneena sisään concrete5 kauppapaikalle asentaaksesi lisäosia ja teemoja. Ole hyvä ja kirjaudu sisään.</p>

en: <p>You package could not be installed.  An unknown error occured.</p>
fi_FI: <p>Pakettiasi ei voitu asentaa. Tapahtui tuntematon virhe.</p>

en: <p>Your package will now be downloaded and installed.</p>
fi_FI: <p>Pakettisi ladataan ja asennetaan nyt.</p>

en: <strong>%s Block</strong> in <strong>%s</strong> Area.
fi_FI: <strong>%s lohko</strong> alueessa <strong>%s</strong>.

en: <strong>%s</strong>, sent by %s on %s
fi_FI: <strong>%s</strong>, lähettäjä %s, ajankohta %s

en: <strong>Note:</strong> Once enabled, advanced permissions cannot be turned off.
fi_FI: <strong>Huom:</strong> Kun monipuoliset oikeudet ovat käytössä, niitä ei voi ottaa pois käytöstä.

en: <strong>Request Saved.</strong> You must complete the workflow before this change is active.
fi_FI: <strong>Muutos tallennettu.</strong>. Sinun täytyy viimeistellä työnkulku ennen kuin muutos on aktiivinen.

en: <strong>Upload Files</strong> / Click to Choose or Drag &amp; Drop. /
fi_FI: <strong>Lataa tiedostoja</strong> / Napsauta valitaksesi tai rahaa ja pudota /

en: A Beautiful Site Deserves a Beautiful Blog
fi_FI: Kaunis sivusto ansaitsee kauniin blogin

en: A file exists in place of the proxy directory. Please remove the '%s' file to proceed with the proxy class generation.
fi_FI: Välityshakemiston tilalla on olemassa tiedosto. Ole hyvä ja poista tiedosto '%s' jatkaaksesi välitysluokkan luomista.

en: A job set with name "%s" was not found
fi_FI: Työtä nimellä "%s" ei löytynyt

en: A job with handle "%s" was not found
fi_FI: Työtä tunnisteella "%s" ei löytynyt

en: A location has not yet been chosen.
fi_FI: Sijaintia ei ole vielä valittu.

en: A message has been sent to you by %s through your profile on %s
fi_FI: %s on lähettänyt sinulle viestin profiilisi kautta %s

en: A multilingual section page at this location already exists.
fi_FI: Monikielinen sivuosio on jo olemassa tässä sijainnissa.

en: A new user has registered on your website.
fi_FI: Uusi käyttäjä on rekisteröitynyt sivustollesi.

en: A new user has registered on your website. This account must be approved before it is active and may login.
fi_FI: Uusi käyttäjä on rekisteröitynyt sivustollesi. Tämä tili täytyy ensin hyväksyä ennen kuin se on aktivoitu ja käyttäjä voi kirjautua sisälle.

en: A password can be at most %s characters long.
fi_FI: Salasana voi olla korkeintaan %s merkkiä pitkä.

en: A password must be at least %s characters long.
fi_FI: Salasanan pitää olla vähintään %s merkkiä pitkä.

en: A password must be between %s and %s characters long.
fi_FI: Salasanan pituuden pitää olla %s ja %s merkin välillä.

en: A username cannot be more than %s characters long.
fi_FI: Käyttäjätunnus voi olla pituudeltaan korkeintaan %s merkkiä.

en: A username may only contain letters numbers, dots (not at the beginning/end), underscores (not at the beginning/end).
fi_FI: Käyttäjätunnus voi sisältää vain kirjaimia, numeroita, pisteitä (ei alussa tai lopussa) ja alaviivoja (ei alussa tai lopussa).

en: A username may only contain letters, numbers, dots (not at the beginning/end), underscores (not at the beginning/end).
fi_FI: Käyttäjätunnus voi sisältää vain kirjaimia, numeroita, pisteitä (ei alussa tai lopussa), alaviivoja (ei alussa tai lopussa).

en: A username may only contain letters, numbers, spaces (not at the beginning/end), dots (not at the beginning/end), underscores (not at the beginning/end).
fi_FI: Käyttäjätunnus voi sisältää vain kirjaimia, numeroita, välilyöntejä (ei alussa tai lopussa), pisteitä (ei alussa tai lopussa), alaviivoja (ei alussa tai lopussa).

en: A username may only contain letters, numbers, spaces, dots (not at the beginning/end), underscores (not at the beginning/end).
fi_FI: Käyttäjätunnus voi sisältää vain kirjaimia, numeroita, välilyöntejä, pisteitä (ei alussa tai lopussa) ja alaviivoja (ei alussa tai lopussa).

en: A username must be at least %s characters long.
fi_FI: Käyttäjätunnuksen täytyy olla pituudeltaan vähintään %s merkkiä.

en: A valid handle must contain no punctuation or spaces.
fi_FI: Hyväksyttävä tunniste ei voi sisältää pisteitä tai välilyöntejä.

en: AJAX Error.
fi_FI: AJAX-virhe.

en: ASP Style Tags Disabled
fi_FI: ASP-tyyliset tagit pois käytöstä

en: About
fi_FI: Tietoja

en: Access
fi_FI: Pääsyoikeus

en: Access Denied
fi_FI: Pääsy estetty

en: Access Denied.
fi_FI: Pääsy estetty.

en: Access to block denied
fi_FI: Pääsy lohkoon estetty

en: Accessibility
fi_FI: Esteettömyys

en: Account
fi_FI: Tili

en: Accounts expire after
fi_FI: Tilit vanhenevat jälkeen

en: Action
fi_FI: Toiminto

en: Action Handle
fi_FI: Toiminnon tunniste

en: Action Name
fi_FI: Toiminnon nimi

en: Action Required
fi_FI: Toiminto vaaditaan

en: Action is not available here.
fi_FI: Toiminto ei ole käytössä täällä.

en: Action to take
fi_FI: Tehtävät toimenpiteet

en: Actions
fi_FI: Toimenpiteet

en: Activate
fi_FI: Aktivoi

en: Activate User
fi_FI: Aktivoi käyttäjä

en: Activate Users
fi_FI: Aktivoi käyttäjiä

en: Activated Users
fi_FI: Aktivoidut käyttäjät

en: Active
fi_FI: Aktiivinen

en: Active Captcha
fi_FI: Aktivoi Captcha

en: Active Conversation Editor
fi_FI: Aktiivisen keskustelun editori

en: Active Library
fi_FI: Aktiivinen kirjasto

en: Active Users
fi_FI: Aktiiviset käyttäjät

en: Active users updated.
fi_FI: Aktiiviset käyttäjät päivitetty.

en: Activity
fi_FI: Aktiivisuus

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Add %s
fi_FI: Lisää %s

en: Add & Change Content
fi_FI: Lisää ja muuta sisältöä

en: Add Access Entity
fi_FI: Lisää pääsyoikeusentiteetti

en: Add Action
fi_FI: Lisää toiminto

en: Add Attribute
fi_FI: Lisää attribuutti

en: Add Attributes to Set
fi_FI: Lisää attribuutteja ryhmään

en: Add Block
fi_FI: Lisää lohko

en: Add Blocks
fi_FI: Lisää lohkoja

en: Add Category
fi_FI: Lisää kategoria

en: Add Column Left
fi_FI: Lisää sarake vasemmalle

en: Add Column Right
fi_FI: Lisää sarake oikealle

en: Add Content
fi_FI: Lisää sisältöä

en: Add Content Section
fi_FI: Lisää sisältöosio

en: Add Content to The Page
fi_FI: Lisää sisältöä sivulle

en: Add Control Set
fi_FI: Lisää hallintaryhmä

en: Add Entry
fi_FI: Lisää kohta

en: Add External Link
fi_FI: Lisää ulkoinen linkki

en: Add Feed
fi_FI: Lisää syöte

en: Add File Set
fi_FI: Lisää tiedostoryhmä

en: Add Files
fi_FI: Lisää tiedostoja

en: Add Form Control
fi_FI: Lisää lomakehallinta

en: Add From Computer
fi_FI: Lisää tietokoneelta

en: Add From Incoming
fi_FI: Lisää saapuvista

en: Add Functionality
fi_FI: Lisää toiminnallisuutta

en: Add Group
fi_FI: Lisää ryhmä

en: Add Group Combination
fi_FI: Lisää ryhmäyhdistelmä

en: Add Group Set
fi_FI: Lisää ryhmäjoukko

en: Add Groups
fi_FI: Lisää ryhmiä

en: Add Head
fi_FI: Lisää ylätunniste

en: Add Incoming
fi_FI: Lisää saapuva

en: Add Job Set
fi_FI: Lisää töiden ryhmä

en: Add Layout
fi_FI: Lisää rakenne

en: Add Link
fi_FI: Lisää linkki

en: Add Location
fi_FI: Lisää sijainti

en: Add Message
fi_FI: Lisää viesti

en: Add Message Label
fi_FI: Lisää viestin selite

en: Add Mode Active
fi_FI: Lisäys-tila aktiivinen

en: Add Option
fi_FI: Lisää vaihtoehto

en: Add Page
fi_FI: Lisää sivu

en: Add Page Template
fi_FI: Lisää sivupohja

en: Add Page Type
fi_FI: Lisää sivutyyppi

en: Add Pages and Navigate Your Site
fi_FI: Lisää sivuja ja selaa sivustoasi

en: Add Panel
fi_FI: Lisäys-paneeli

en: Add Points
fi_FI: Lisää pisteitä

en: Add Question
fi_FI: Lisää kysymys

en: Add Remote Files
fi_FI: Lisää muualla olevia tiedostoja

en: Add Row Above
fi_FI: Lisää rivi yläpuolelle

en: Add Row Below
fi_FI: Lisää rivi alapuolelle

en: Add Service
fi_FI: Lisää palvelu

en: Add Set
fi_FI: Lisää ryhmä

en: Add Single Page
fi_FI: Lisää yksittäinen sivu

en: Add Source
fi_FI: Lisää lähde

en: Add Stack
fi_FI: Lisää pino

en: Add Template
fi_FI: Lisää pohja

en: Add To Existing Permissions
fi_FI: Lisää olemassa oleviin oikeuksiin

en: Add Topic
fi_FI: Lisää aihe

en: Add Topic Tree
fi_FI: Lisää aihepuu

en: Add Type
fi_FI: Lisää tyyppi

en: Add URL
fi_FI: Lisää URL

en: Add User
fi_FI: Lisää käyttäjä

en: Add Word
fi_FI: Lisää sana

en: Add Workflow
fi_FI: Lisää työnkulku

en: Add a Locale
fi_FI: Lisää kielialue

en: Add a new page to your site, or quickly jump around your sitemap.
fi_FI: Lisää uusi sivu sivustollesi, tai siirry nopeasti sivukartallasi.

en: Add a page
fi_FI: Lisää sivu

en: Add a search box to your site.
fi_FI: Lisää sivustollesi hakulaatikko.

en: Add and manage the user accounts and groups on your website.
fi_FI: Lisää ja hallinnoi käyttäjätilejä ja -ryhmiä sivustollasi.

en: Add any HTML or Javascript code you need for analytics tracking to every page of your site, and pick whether it will go in pages' header or footer. This is where you would input code from Google Analytics, for example.
fi_FI: Lisää HTML- tai JavaScript-koodia, jota tarvitset tilastojen seuraamiseen jokaisella sivustosi sivulla, ja valitse sijaitseeko se sivustosi ylä- vai alatunnisteessa. Tämä on paikka, jonne lisäät esimerkiksi Google Analyticsin koodin.

en: Add from Incoming Directory
fi_FI: Lisää Incoming-hakemistosta

en: Add from Remote URL
fi_FI: Lisää www-osoitteesta

en: Add individual images selected from the File Manager, or choose an existing file set. Playback options allow you to display images in order or randomly. concrete5 will render the images as an animated slideshow.
fi_FI: Lisää yksittäisiä kuvia, jotka on valittu tiedostohallinnasta, tai valitse olemassaoleva tiedostoryhmä. Toistoasetukset sallivat sinun näyttää kuvat järjestyksessä tai satunnaisesti. concrete5 näyttää kuvat animoituna diaesityksenä.

en: Add page templates to your site.
fi_FI: Lisää sivupohjia sivustollesi.

en: Add questions and specify whether or not unregistered users will be allowed to submit responses. Enter each response as its own option under Add Option. Results can be viewed by visiting Dashboard > Reports > Surveys.
fi_FI: Lisää kysymyksiä ja määrittele voivatko rekisteröitymättömät käyttäjät lähettää vastauksia. Lisää jokainen vastaus omana vaihtoehtona kohtaan Lisää vaihtoehto. Vastauksia voi katsoa vierailemalla kohdassa Hallintapaneeli > Raportit > Kyselyt.

en: Add social links <a href="%s">in the dashboard</a>
fi_FI: Lisää sosiaalisia linkkejä <a href="%s">hallintapaneelissa</a>

en: Add text content and stylize it using the WYSIWYG editor toolbar. Create links to pages, files and other site assets by using the upper concrete5 toolbar.
fi_FI: Lisää tekstisisältöä ja muokkaa sen tyyliä käyttämällä WYSIWYG-editorin työkaluriviä. Luo linkkejä sivuille, tiedostoihin ja muihin sivuston kohteisiin käyttämällä ylempää concrete5-työkaluriviä.

en: Add the users below to Group(s)
fi_FI: Lisää alla olevat käyttäjät ryhmään/ryhmiin

en: Add to Group
fi_FI: Lisää ryhmään

en: Add uploaded files to a set?
fi_FI: Lisää lähetetyt tiedostot ryhmään?

en: Add-On Compatibility
fi_FI: Lisäosan yhteensopivuus

en: Add-On Updates
fi_FI: Lisäosien päivitykset

en: Add-On updates are available!
fi_FI: Lisäosien päivityksiä saatavilla!

en: Add-Ons
fi_FI: Lisäosat

en: Add/Remove Sets
fi_FI: Lisää/poista ryhmiä

en: Added
fi_FI: Lisätty

en: Added Between
fi_FI: Lisätty välillä

en: Added On
fi_FI: Lisätty

en: Added by <strong>%s</strong> on %s
fi_FI: Lisännyt <strong>%s</strong> ajankohtana %s

en: Added to Page
fi_FI: Lisätty sivulle

en: Adding admin user.
fi_FI: Lisätään ylläpitäjä.

en: Adding block types.
fi_FI: Lisätään lohkotyypit.

en: Adding gathering data sources.
fi_FI: Lisätään kokoelman datalähteet.

en: Adding image editor functionality.
fi_FI: Lisätään kuvaeditorin toiminnallisuutta.

en: Adding new posts is disabled for this conversation.
fi_FI: Uusien viestien lisääminen on poistettu käytöstä tässä keskustelussa.

en: Adding pages and content.
fi_FI: Lisätään sivut ja sisällöt.

en: Adding themes.
fi_FI: Lisätään teemat.

en: Additional Attributes
fi_FI: Lisäattribuutit

en: Address 1
fi_FI: Osoite 1

en: Address 2
fi_FI: Osoite 2

en: Address Options
fi_FI: Osoiteasetukset

en: Adds a front-end language switcher to your website.
fi_FI: Lisää sivustosi julkiselle puolelle kielivalikon.

en: Adds a thin hairline horizontal divider to the page.
fi_FI: Lisää ohuen vaaka erottimen sivullesi.

en: Adds images and onstates from the library to pages.
fi_FI: Lisää kuvia ja päälläolon tiloja kirjastosta sivuille.

en: Administrator Information
fi_FI: Ylläpitäjän tiedot

en: Advanced
fi_FI: Monipuolinen

en: Advanced Block Settings
fi_FI: Lohkon lisäasetukset

en: Advanced Permissions
fi_FI: Monipuoliset oikeudet

en: Advanced Search
fi_FI: Monipuolinen haku

en: Advanced block settings saved successfully.
fi_FI: Lohkon lisäasetukset tallennettu onnistuneesti.

en: Advanced permissions are turned off. Enable them below.
fi_FI: Monipuoliset oikeudet eivät ole käytösä. Ota ne käyttöön alapuolelta.

en: Advanced permissions are turned on.
fi_FI: Monipuoliset oikeudet ovat käytössä.

en: Advanced permissions enabled.
fi_FI: Monipuoliset oikeudet käytössä.

en: Advanced settings for web developers.
fi_FI: Lisäasetukset webkehittäjille.

en: After Today
fi_FI: Tämän päivän jälkeen

en: Alias deleted.
fi_FI: Alias poistettu.

en: Align text to the left
fi_FI: Tasaa teksti vasemmalle

en: Align text to the right
fi_FI: Tasaa teksti oikealle

en: Alignment
fi_FI: Tasaus

en: All
fi_FI: Kaikki

en: All Attributes
fi_FI: Kaikki attribuutit

en: All Available Countries
fi_FI: Kaikki saatavilla olevat maat

en: All Block Types
fi_FI: Kaikki lohkotyypit

en: All Channels
fi_FI: Kaikki kanavat

en: All Day
fi_FI: Koko päivä

en: All File Types
fi_FI: Kaikki tiedostotyypit

en: All Groups
fi_FI: Kaikki ryhmät

en: All Items
fi_FI: Kaikki kohteet

en: All Levels
fi_FI: Kaikki tasot

en: All Page Types
fi_FI: Kaikki sivutyypit

en: All Pages
fi_FI: Kaikki sivut

en: All Themes
fi_FI: Kaikki teemat

en: All blocks currently installed on your site are listed here. Custom blocks that you've developed will appear under Awaiting Installation' until you install them. Click any block to find information about usage and refreshing a block's database tables.
fi_FI: Kaikki tällä hetkellä asennetut lohkot on listattuna täällä. Omat kehittämäsi lohkot näkyvät Odottaa asennusta -otsikon alla, kunnes asennat ne. Napsauta mitä tahansa lohkoa saadaksesi lisätietoa sen käytöstä ja päivittääksesi lohkon tietokannan taulut.

en: All documents and images.
fi_FI: Kaikki tiedostosi.

en: All pages have been processed, starting from beginning on next run.
fi_FI: Kaikki sivut on käsitelty, aloitetaan alusta seuraavalla ajolla.

en: All running jobs have been reset.
fi_FI: Kaikki ajettavat työt on palautettu oletuksiin.

en: All versions of a file will be moved to the selected location.
fi_FI: Kaikki tiedoston versiot siirretään valittuun paikkaan.

en: Allow External Links
fi_FI: Salli ulkoiset linkit

en: Allow automatic registration
fi_FI: Salli automaattinen rekisteröityminen

en: Allow multiple options to be chosen.
fi_FI: Salli useamman vaihtoehdon valitseminen.

en: Allow users to add to this list.
fi_FI: Salli käyttäjien lisätä tälle listalle.

en: Allow visitors to signup as site members?
fi_FI: Salli vierailijoiden liittyä jäseniksi sivustolle?

en: Allow your users to specify their time zone. This setting is editable in the user profile and in the dashboard users section.
fi_FI: Salli käyttäjiesi määritellä heidän aikavyöhykkeensä. Tätä asetusta voi muuttaa käyttäjän profiilista sekä hallintapaneelin Käyttäjät-osioista.

en: Allowed File Extensions (Comma separated, no periods).
fi_FI: Sallitut tiedostopäätteet (pilkulla eroteltuna, ei pisteitä).

en: Allowed File Types
fi_FI: Sallitut tiedostomuodot

en: Allowed Page Templates
fi_FI: Sallitut sivupohjat

en: Allowed file types saved.
fi_FI: Sallitut tiedostotyypit tallennettu.

en: Allows other blocks like the topic list block to pass search criteria to this page list block.
fi_FI: Sallii muiden lohkojen, kuten aihelista-lohkon, lähettää aihekriteereitä tälle sivulista-lohkolle.

en: Allows users to add social icons to their website
fi_FI: Sallii käyttäjien lisätä sosiaalisia linkkejä sivustolleen.

en: Allows users to share this page with social networks.
fi_FI: Sallii käyttäjien jakaa tämä sivu sosiaalisissa verkostoissa.

en: Alphabetical
fi_FI: Aakkosjärjestys

en: Alphabetical order
fi_FI: Aakkosjärjestyksessä

en: Already Installed
fi_FI: Valmiiksi asennettuna

en: Already Started.
fi_FI: Jo aloitettu.

en: Alt. Text
fi_FI: Vaihtoehtoinen teksti

en: Always publish below a certain page.
fi_FI: Julkaise aina tietyn sivun alla.

en: An attribute with the handle %s already exists.
fi_FI: Attribuutti tunnisteella %s on jo olemassa.

en: An email has been sent to your email address. Click on the URL contained in the email to validate your email address.
fi_FI: Sähköposti on lähetetty sähköpostiosoitteeseesi. Napsauta linkkiä sähköpostissa vahvistaaksesi sähköpostiosoitteesi.

en: An error occured while deleting this item:
fi_FI: Kohteen poistamisessa tapahtui virhe:

en: An error occured while saving.
fi_FI: Tallentaessa tapahtui virhe.

en: An error occurred while attempting the copy operation.
fi_FI: Kopioinnissa tapahtui virhe.

en: An error occurred while attempting to determine file permissions.
fi_FI: Tapahtui virhe yritettäessä selvittää tiedosto-oikeuksia.

en: An error occurred while downloading the package.
fi_FI: Paketin lataamisessa tapahtui virhe.

en: An error occurred while processing this request.
fi_FI: Virhe pyynnön käsittelyssä.

en: An error occurred while trying to create the account.
fi_FI: Käyttäjätunnuksen luomisessa tapahtui virhe.

en: An error occurred while trying to install the package.
fi_FI: Paketin asennuksessa tapahtui virhe.

en: An error occurred while trying to unzip the package.
fi_FI: Paketin purkamisessa tapahtui virhe.

en: An unexpected error occurred when connecting your site to the marketplace.
fi_FI: Tapahtui odottamaton virhe sivustosi yhdistämisessä kauppapaikkaan.

en: An unexpected error occurred while looking for the requested file
fi_FI: Pyydettyä tiedostoa haettaessa tapahtui odottamaton virhe

en: An unexpected error occurred.
fi_FI: Tapahtui odottamaton virhe:

en: An unknown error occurred while trying to find the thumbnails!
fi_FI: Tuntematon virhe tapahtui, kun etsittiin pienoiskuvia!

en: An unknown error occurred while uploading the file. Please check that file uploads are enabled, and that your file does not exceed the size of the post_max_size or upload_max_filesize variables.
    
    File Uploads: %s
    Max Upload File Size: %s
    Post Max Size: %s
fi_FI: Tapahtui odottamaton virhe tiedoston lähetyksessä. Ole hyvä ja tarkista, että tiedostojen lähetys on päällä, ja ettei tiedoston koko ylitä post_max_size ja upload_max_filesize asetuksia.
    
    File Uploads: %s
    Max Upload File Size: %s
    Post Max Size: %s

en: An unspecified error has occurred.
fi_FI: Tuntematon virhe tapahtui.

en: An unspecified error occurred.
fi_FI: Tuntematon virhe tapahtui.

en: Anchor
fi_FI: Ankkuri

en: And much more!
fi_FI: Ja paljon muuta!

en: Anonymous
fi_FI: Tuntematon

en: Another Blog Post
fi_FI: Toinen blogikirjoitus

en: Another Page
fi_FI: Toinen sivu

en: Answer Options
fi_FI: Vastausvaihtoehdot

en: Answer Type
fi_FI: Vastaustyyppi

en: Anti-spam settings saved.
fi_FI: Roskapostiasetukset tallennettu.

en: Antispam libraries
fi_FI: Roskapostikirjastot

en: Any HTML you paste here will be inserted at either the bottom or top of every page in your website automatically.
fi_FI: HTML-koodi, jonka liität tähän lisätään joko jokaisen sivun ala- tai yläosaan automaattisesti.

en: Any attributes or block areas you have enabled to be editable in Composer for this page type are available here. Add blocks to your page type's defaults. After adding the block, click it and choose the option to make it available in Composer.
fi_FI: Mitkä tahansa attribuutit tai lohkoalueet, jotka olet lisännyt muokattavaksi Julkaisijassa tälle sivutyypille ovat saatavissa täällä. Lisää lohkoja sivutyyppisi oletuksiin. Lohkon lisäämisen jälkeen, napsauta sitä ja valitse vaihtoehto lisätäksesi sen Julkaisijaan.

en: Any email address in this box will be notified when spam is detected.
fi_FI: Tässä kentässä oleviin sähköpostiosoitteisiin lähetetään tieto, kun havaitaan roskapostia.

en: Any users or groups selected will be removed from the permissions on the selected pages.
fi_FI: Valitut käyttäjät tai ryhmät poistetaan valittujen sivujen käyttöoikeuksista.

en: Anyone may view the website.
fi_FI: Kuka tahansa voi nähdä sivuston.

en: Anything that isn't specific to this page happens here. Manage users, files, reporting data, and site-wide settings.
fi_FI: Mitä tahansa, mitä ei ole määritelty tälle sivulle, tapahtuu täällä. Hallinnoi käyttäjiä, tiedostoja, raportteja ja sivuston yleisiä asetuksia.

en: App ID
fi_FI: Sovelluksen ID

en: App Secret
fi_FI: Sovelluksen salaisuus

en: Application
fi_FI: Sovellus

en: Application specific database entities were refreshed.
fi_FI: Sovelluskohtaiset tietokantaentiteetit on päivitetty.

en: Apply Downloaded Update
fi_FI: Suorita ladattu päivitys

en: Apply a sepia tone
fi_FI: Aseta seepiasävy

en: Apply this design to just this page, or your entire site?
fi_FI: Asetetaanko tämä ulkoasu vain tälle sivulle vai koko sivustolle?

en: Apply this theme to every page on your site?
fi_FI: Aseta tämä teema sivustosi kaikille sivuille?

en: Approve
fi_FI: Hyväksy

en: Approve Changes
fi_FI: Hyväksy muutokset

en: Approve Delete
fi_FI: Hyväksy poistaminen

en: Approve Move
fi_FI: Hyväksy siirto

en: Approve Page
fi_FI: Hyväksy sivu

en: Approve Version
fi_FI: Hyväksy versio

en: Approve request saved. You must complete the approval workflow before these changes are publicly accessible.
fi_FI: Hyväksymispyyntö tallennettu. Sinun täytyy viimeistellä hyväksymisen työnkulku ennen kuin nämä muutokset ovat julkisia.

en: Approved
fi_FI: Hyväksytty

en: Approved Version
fi_FI: Hyväksytty versio

en: Approved by
fi_FI: Hyväksynyt

en: Approved by %s
fi_FI: Hyväksynyt %s

en: Archives
fi_FI: Arkistot

en: Arctic
fi_FI: Arktinen

en: Are you sure you want to copy the following files?
fi_FI: Oletko varma, että haluat kopioida seuraavat tiedostot?

en: Are you sure you want to delete the following files?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa seuraavat tiedostot?

en: Are you sure you want to delete the following pages?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa seuraavat sivut?

en: Are you sure you want to delete this custom style preset?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän tyylin esiasetuksen?

en: Are you sure you want to delete this form and its form submissions?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän lomakkeen ja sen lomakelähetykset?

en: Are you sure you want to delete this form submission?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän lomakelähetyksen?

en: Are you sure you want to delete this form submissions?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän lomakkeen lähetykset?

en: Are you sure you want to delete this layout preset?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän rakenteen esiasetuksen?

en: Are you sure you want to delete this question?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän kysymyksen?

en: Are you sure you want to delete this tile?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän tiedoston?

en: Are you sure you want to delete this word?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän sanan?

en: Are you sure you want to flag this message as spam?
fi_FI: Haluatko varmasti merkitä tämän viestin roskapostiksi?

en: Are you sure you want to permanently remove this file set?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän tiedostoryhmän pysyvästi?

en: Are you sure you want to permanently remove this group?
fi_FI: Oletko varma, että haluat pysyvästi poistaa tämän ryhmän?

en: Are you sure you want to permanently remove this user?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän käyttäjän pysyvästi?

en: Are you sure you want to remove all of these custom styles?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa kaikki nämä omat tyylit?

en: Are you sure you want to remove this attribute?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän attribuutin?

en: Are you sure you want to remove this node? It will not remove any resources from the system but it will remove all subcategories and their catalog resource references.
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän liitoksen? Se ei poista mitään resursseja järjestelmästä, mutta se poistaa kaikki alakategoriat ja niiden katalogien resurssiviittaukset.

en: Are you sure you want to remove this value?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän arvon?

en: Are you sure you want to remove this workflow?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän työnkulun?

en: Are you sure you want to unsubscribe from this conversation? You will no longer receive email updates when new messages are posted.
fi_FI: Haluatko varmasti peruuttaa tämän keskustelun tilauksen? Et saa enää sähköpostia päivityksistä, kun uusia viestejä lähetetään.

en: Are you sure you wish to delete this page?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän sivun?

en: Are you sure you would like to activate the following users?
fi_FI: Oletko varma, että haluat aktivoida seuraavat käyttäjät?

en: Are you sure you would like to deactivate the following users?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa seuraavien käyttäjien aktivoinnin?

en: Are you sure you would like to delete the following users?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa seuraavat käyttäjät?

en: Are you sure?
fi_FI: Oletko varma?

en: Are you sure? This action cannot be undone.
fi_FI: Oletko varma? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Are you sure? This will remove all translations from all languages, in the database and in your site PO files. This cannot be undone.
fi_FI: Oletko varma? Tämä poistaa kaikki käännökset kaikilta kieliltä, tietokannassa ja sivuston PO-tiedostoista. Tätä ei voida peruuttaa.

en: Area Layout
fi_FI: Alueen rakenne

en: Area Permissions
fi_FI: Alueen oikeudet

en: Area layout preset saved successfully.
fi_FI: Alueen pohjan esiasetus tallennettu onnistuneesti.

en: Area layout preset updated successfully.
fi_FI: Alueen pohjan esiasetus päivitetty onnistuneesti.

[ctx: AreaName]
en: Main
fi_FI: Pääosio

[ctx: AreaName]
en: Page Footer
fi_FI: Sivun alatunniste

[ctx: AreaName]
en: Page Header
fi_FI: Sivun yläosa

[ctx: AreaName]
en: Primary
fi_FI: Ensisijainen

[ctx: AreaName]
en: Secondary 1
fi_FI: Toissijainen 1

[ctx: AreaName]
en: Secondary 2
fi_FI: Toissijainen 2

[ctx: AreaName]
en: Secondary 3
fi_FI: Toissijainen 3

[ctx: AreaName]
en: Secondary 4
fi_FI: Toissijainen 4

[ctx: AreaName]
en: Secondary 5
fi_FI: Toissijainen 5

[ctx: AreaName]
en: Sidebar
fi_FI: Sivupalsta

[ctx: AreaName]
en: Sidebar Footer
fi_FI: Sivupalkin alatunniste

en: Areas
fi_FI: Alueet

en: Arrows
fi_FI: Nuolet

en: Ascending
fi_FI: Nouseva

en: Ask User For
fi_FI: Kysy käyttäjältä

en: Assign
fi_FI: Kiinnitä

en: Assign Community Points
fi_FI: Kiinnitä yhteisöpisteitä

en: Assign Permissions
fi_FI: Liitä oikeudet

en: Assign Points
fi_FI: Lisää pisteitä

en: Assigned to <strong>%s</strong>.
fi_FI: Annettu <strong>%s</strong>.

en: At a loss? Try searching here. You can find anything from pages in your site to settings and how-to documentation.
fi_FI: Hukassa? Kokeile etsiä täältä. Voit löytää mitä tahansa sivuistasi sivuston asetuksiin ja ohjeisiin.

en: At least one job must be provided
fi_FI: Vähintään yksi työ täytyy antaa

en: At the level below
fi_FI: alapuolella olevalta tasolta

en: Atlantic Ocean
fi_FI: Atlantin valtameri

en: Attach Files
fi_FI: Liitä tiedostoja

en: Attach Workflow to this Permission
fi_FI: Liitä työnkulku tälle oikeudelle

en: Attach a %s account
fi_FI: Liitä %s-tili

en: Attach a community account
fi_FI: Liitä yhteisötili

en: Attach a concrete5.org account
fi_FI: Liitä concrete5.org-tili

en: Attachment Settings
fi_FI: Liitetiedoston asetukset

en: Attachment limit reached
fi_FI: Liitteiden rajoitus saavutettu

en: Attempt to use visitor's locale based on their browser information.
fi_FI: Yritä käyttää vieralijan kielialuetta heidän selaimen tietojen perusteella.

en: Attribute Categories
fi_FI: Attribuuttikategoriat

en: Attribute Categories are used to group different types of sets.
fi_FI: Attribuuttikategorioita käytetään erilaisten tyyppien ryhmittelyyn.

en: Attribute Type Associations
fi_FI: Attribuuttityyppien liitokset

en: Attribute Type Associations saved.
fi_FI: Attribuuttityyppien liitokset tallennettu.

en: Attribute Type added.
fi_FI: Attribuuttityyppi lisätty.

en: Attribute categories
fi_FI: Attribuuttikategoriat

en: Attribute cleared successfully.
fi_FI: Attribuutti tyhjennetty onnistuneesti.

en: Attribute handles may only contain letters, numbers and underscore "_" characters
fi_FI: Attribuutin tunnisteet voivat sisältää vain kirjaimia, numeroita ja alaviivoja "_".

en: Attribute keys
fi_FI: Attribuuttiavaimet

en: Attribute saved successfully.
fi_FI: Attribuutti tallennettu onnistuneesti.

en: Attribute set added.
fi_FI: Attribuuttiryhmä lisätty.

en: Attribute set deleted.
fi_FI: Attribuuttiryhmä poistettu.

en: Attribute set updated.
fi_FI: Attribuuttiryhmä päivitetty.

en: Attribute sets
fi_FI: Attribuuttiryhmät

en: Attribute types
fi_FI: Attribuuttityypit

[ctx: AttributeKeyName]
en: Blog Entry Topics
fi_FI: Blogikirjoitusten aiheet

[ctx: AttributeKeyName]
en: Client
fi_FI: Asiakas

[ctx: AttributeKeyName]
en: Dashboard Icon
fi_FI: Hallintapaneelin ikoni

[ctx: AttributeKeyName]
en: Department
fi_FI: Osasto

[ctx: AttributeKeyName]
en: Duration
fi_FI: Kesto

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From Nav
fi_FI: Älä sisällytä navigaatioon

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From Page List
fi_FI: Älä sisällytä sivulistaan

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From Search Index
fi_FI: Älä sisällytä hakuindeksiin

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From sitemap.xml
fi_FI: Älä sisällytä sitemap.xml-tiedostoon

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude Sub-Pages From Nav
fi_FI: Jätä alasivut pois navigaatiosta

[ctx: AttributeKeyName]
en: Header Extra Content
fi_FI: Ylätunnisteen lisäsisältö

[ctx: AttributeKeyName]
en: Height
fi_FI: Korkeus

[ctx: AttributeKeyName]
en: I would like to receive private messages.
fi_FI: Haluan vastaanottaa yksityisviestejä.

[ctx: AttributeKeyName]
en: Is Featured
fi_FI: On esitelty

[ctx: AttributeKeyName]
en: Location
fi_FI: Sijainti

[ctx: AttributeKeyName]
en: Meta Description
fi_FI: Meta-kuvaus

[ctx: AttributeKeyName]
en: Meta Keywords
fi_FI: Meta-avainsanat

[ctx: AttributeKeyName]
en: Meta Title
fi_FI: Meta-otsikko

[ctx: AttributeKeyName]
en: Personal Links
fi_FI: Henkilökohtaiset linkit

[ctx: AttributeKeyName]
en: Project Topics
fi_FI: Projektiaiheet

[ctx: AttributeKeyName]
en: Send me email notifications when I receive a private message.
fi_FI: Lähetä minulle ilmoitus sähköpostiini, kun saan yksityisviestin.

[ctx: AttributeKeyName]
en: Skills
fi_FI: Taidot

[ctx: AttributeKeyName]
en: Tags
fi_FI: Tagit

[ctx: AttributeKeyName]
en: Task
fi_FI: Tehtävä

[ctx: AttributeKeyName]
en: Thumbnail
fi_FI: Pienoiskuva

[ctx: AttributeKeyName]
en: Width
fi_FI: Leveys

[ctx: AttributeSetName]
en: Blog
fi_FI: Blogi

[ctx: AttributeSetName]
en: Jobs
fi_FI: Työt

[ctx: AttributeSetName]
en: Navigation and Indexing
fi_FI: Navigaatio ja indeksointi

[ctx: AttributeSetName]
en: SEO
fi_FI: Hakukoneoptimointi

[ctx: AttributeTypeName]
en: Address
fi_FI: Osoite

[ctx: AttributeTypeName]
en: Checkbox
fi_FI: Valintaruutu

[ctx: AttributeTypeName]
en: Date/Time
fi_FI: Päivämäärä ja aika

[ctx: AttributeTypeName]
en: Image/File
fi_FI: Kuva/tiedosto

[ctx: AttributeTypeName]
en: Number
fi_FI: Numero

[ctx: AttributeTypeName]
en: Rating
fi_FI: Arvosana

[ctx: AttributeTypeName]
en: Select
fi_FI: Valitse

[ctx: AttributeTypeName]
en: Social Links
fi_FI: Sosiaaliset linkit

[ctx: AttributeTypeName]
en: Text
fi_FI: Teksti

[ctx: AttributeTypeName]
en: Text Area
fi_FI: Tekstialue

[ctx: AttributeTypeName]
en: Topics
fi_FI: Aiheet

en: Attributes
fi_FI: Attribuutit

en: Attributes are available to pages (aka Collections), users and files. If you want to add a new attribute to any of these objects, start here.
fi_FI: Attribuutit ovat saatavilla sivuille (tunnetaan myös nimellä Kokoelmat), käyttäjille ja tiedostoille. Jos haluat lisätä uuden attribuutin mihin tahansa näistä, aloita täältä.

en: Attributes cleared successfully.
fi_FI: Attribuutit tyhjennetty onnistuneesti.

en: Attributes set here will automatically be applied to new pages of that type.
fi_FI: Täällä asetetut attribuutit lisätään automaattisesti uusille tämän tyyppisille sivuille.

en: Attributes to Display in Composer
fi_FI: Julkaisijassa näytettävät attribuutit

en: Audio
fi_FI: Äänitiedosto

en: Authentication Types
fi_FI: Autentikointityypit

en: Authentication type with handle %s already exists!
fi_FI: Autentikointityyppi tunnisteella %s on jo olemassa!

en: Author
fi_FI: Tekijä

[ctx: Authored]
en: By %s
fi_FI: Tekijä %s

[ctx: Authored]
en: by %s
fi_FI: tekijä %s

en: Auto-Nav
fi_FI: Automaattinen navigointi

en: Automate this Job
fi_FI: Automatisoi tämä työ

en: Automated Groups aren't assigned by administrators. They are checked against code at certain times that determines whether users should enter them.
fi_FI: Ylläpitäjät eivät lisää automaattisia ryhmiä. Ne tarkistetaan koodia vasten tietyin väliajoin määrittääkseen, jos käyttäjä tulisi lisätä niihin.

en: Automated Jobs
fi_FI: Automatisoidut työt

en: Automatic
fi_FI: Automaattinen

en: Automatically Banned IP Addresses
fi_FI: Automaattisesti estetyt IP-osoitteet

en: Automatically add users to groups and assign badges.
fi_FI: Lisää automaattisesti käyttäjiä ryhmiin ja myönnä merkkejä.

en: Automatically install add-ons and themes with a mouse click.
fi_FI: Automaattisesti asenna lisäosia ja teemoja hiiren napsautuksella.

en: Automatically remove users from this group
fi_FI: Poista käyttäjiä automaattisesti tästä ryhmästä

en: Automatically remove users from this group.
fi_FI: Poista käyttäjät automaattisesti tästä ryhmästä.

en: Automation
fi_FI: Automaatio

en: Automation Instructions
fi_FI: Automatisoinnin ohjeet

en: Available Countries
fi_FI: Saatavilla olevat maat

en: Available Job Sets
fi_FI: Saatavilla olevat työryhmät

en: Available Jobs
fi_FI: Saatavilla olevat työt

en: Available Update for Download
fi_FI: Saatavilla oleva päivitys ladattavaksi

en: Avatar saved successfully.
fi_FI: Avatar tallennetu onnistuneesti.

en: Awaiting Installation
fi_FI: Odottaa asentamista

en: Awarded %s
fi_FI: Myönnetty %s

en: Back
fi_FI: Takaisin

en: Back Color
fi_FI: Taustan väri

en: Back to Account
fi_FI: Takaisin tilille

en: Back to Add Functionality
fi_FI: Takaisin Lisää toiminnallisuutta -sivulle

en: Back to Block Types
fi_FI: Takaisin lohkotyyppeihin

en: Back to Global Areas
fi_FI: Takaisin yleisiin asetuksiin

en: Back to Home
fi_FI: Takaisin kotisivulle

en: Back to List
fi_FI: Takaisin listaan

en: Back to Message
fi_FI: Takaisin viestiin

en: Back to Messages
fi_FI: Takaisin viesteihin

en: Back to Page Types
fi_FI: Takaisin sivutyyppeihin

en: Back to Profile
fi_FI: Takaisin profiiliin

en: Back to Sitemap
fi_FI: Takaisin sivukarttaan

en: Back to Stacks
fi_FI: Takaisin pinoihin

en: Background
fi_FI: Tausta

en: Background Color and Image
fi_FI: Taustaväri ja -kuva

en: Background Image
fi_FI: Taustakuva

en: Backup & Restore
fi_FI: Varmuuskopiointi ja palautus

en: Backup Database
fi_FI: Varmuuskopioi tietokanta

en: Backup or restore your website.
fi_FI: Päivitä tai palauta sivustosi.

en: Bad token
fi_FI: Virheellinen poletti

en: Badge | Badges
fi_FI[0]: Ansiomerkki
fi_FI[1]: Ansiomerkit

en: Badge Associated
fi_FI: Liitetty ansiomerkki

en: Badge Description
fi_FI: Ansiomerkin kuvaus

en: Badges
fi_FI: Ansiomerkit

en: Badges are publicly viewable in user profiles, and display pictures and a custom description. Badges can be automatically assigned or given out by administrators.
fi_FI: Ansiomerkit ovat julkisesti nähtävissä käyttäjäprofiileissa, ja näyttävät kuvan ja oman kuvauksen. Ansiomerkit voidaan myöntää automaattisesti tai ylläpitäjä voi myöntää niitä.

en: Ban IP For
fi_FI: Estä IP-osoite

en: Banned Words
fi_FI: Kielletyt sanat

en: Banned word already initialized.
fi_FI: Kielletty sana on jo ladattu.

en: Banned words detected.
fi_FI: Kiellettyjä sanoja havaittu.

en: Base Font Size
fi_FI: Fontin peruskoko

en: Basic Details
fi_FI: Perustiedot

en: Basic Information
fi_FI: Perustiedot

en: Basic Properties
fi_FI: Perusominaisuudet

en: Basic Workflow
fi_FI: Perustyönkulku

en: Basic information about your website.
fi_FI: Sivustosi perustiedot.

en: Basics
fi_FI: Perusteet

en: Before Today
fi_FI: Ennen tätä päivää

en: Before you can delete this page, you must delete all of its child pages.
fi_FI: Ennen kuin voit poistaa tämän sivun, sinun täytyy poistaa kaikki sen alasivut.

en: Begin Auto Nav
fi_FI: Aloita automaattinen navigaatio

en: Beginner
fi_FI: Aloittelija

en: Beginning Installation
fi_FI: Aloitetaan asennus

en: Beneath Another Page
fi_FI: Toisen sivun alapuolelta

en: Beneath a particular page
fi_FI: Tietyn sivun alapuolella

en: Beneath another page
fi_FI: Toisen sivun alapuolelta

en: Beneath this Page
fi_FI: Tämän sivun alapuolelta

en: Beneath this page
fi_FI: Tämän sivun alapuolelta

en: Between
fi_FI: Välillä

en: Bio/Quote
fi_FI: Esittely/Lainaus

en: Blacklist: Every area but the selected areas are indexed.
fi_FI: Musta lista: Kaikki muut, paitsi valitut alueet indeksoidaan.

en: Blank
fi_FI: Tyhjä

en: Blank Page
fi_FI: Tyhjä sivu

en: Bleeding Edge/Developer
fi_FI: Kehittäjä

en: Block & Stack Permissions
fi_FI: Lohkojen ja pinojen oikeudet

en: Block Cache
fi_FI: Lohkojen välimuisti

en: Block Container Class
fi_FI: Lohkon kehikon luokka

en: Block Deleted
fi_FI: Lohko poistettu

en: Block ID or Page ID not sent
fi_FI: Lohkon tai sivun tunnistetta ei lähetetty

en: Block Name
fi_FI: Lohkon nimi

en: Block Permissions
fi_FI: Lohkon oikeudet

en: Block Type Refreshed. Any database schema changes have been applied.
fi_FI: Lohkotyyppi päivitetty. Tietokantakaavion muutokset suoritettu.

en: Block Types
fi_FI: Lohkotyypit

en: Block caching is currently disabled globally. These settings won't take affect until block caching is turned on. You can turn these settings on from the <a href="%s">Cache and Speed Settings</a> page in the Dashboard.
fi_FI: Lohkojen välimuisti on tällä hetkellä pois päältä globaalisti. Nämä asetukset eivät tule voimaan ennen kuin lohkojen välimuisti on päällä. Voit laittaa nämä asetukset päälle <a href="%s">Välimuisti- ja nopeusasetuksista</a> hallintapaneelissa.

en: Block type installed successfully.
fi_FI: Lohkotyyppi asennettu onnistuneesti.

en: Block types
fi_FI: Lohkotyypit

en: Block users at specific IP addresses from logging into your site. Blocked users can still view pages that are visible to guests.
fi_FI: Estä käyttäjiä tietystä IP-osoitteesta kirjautumasta sivustollesi. Estetyt käyttäjät voivat nähdä sivut, jotka ovat näkyvissä vieraille.

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Basic
fi_FI: Perus

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Forms
fi_FI: Lomakkeet

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Navigation
fi_FI: Navigaatio

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Social Networking
fi_FI: Sosiaaliset verkostot

en: Blocks
fi_FI: Lohkot

en: Blocks arranged successfully.
fi_FI: Lohkot järjestelty onnistuneesti.

en: Blog
fi_FI: Blogi

en: Blog Entry
fi_FI: Blogikirjoitus

en: Blur
fi_FI: Sumennus

en: Body
fi_FI: Sisältö

en: Bold
fi_FI: Lihavointi

en: Bookmark Icons
fi_FI: Kirjanmerkki-ikonit

en: Bookmark icon and mobile home screen icon setup.
fi_FI: Kirjanmerkki-ikoni ja mobiilikotisivun ikonien asetukset.

en: Border
fi_FI: Reunus

en: Borders
fi_FI: Reunukset

en: Both Date and Time
fi_FI: sekä päivämäärää että aikaa

en: Bottom
fi_FI: Alhaalla

en: Broken package (handle %s).
fi_FI: Rikkinäinen paketti (tunniste %s)

en: Browse our marketplace of add-ons to extend your site!
fi_FI: Selaa lisäosien kauppapaikkaamme laajentaaksesi sivustoasi!

en: Build simple forms and surveys.
fi_FI: Rakenna yksinkertaisia lomakkeita ja kyselyitä.

en: Built with <a href="http://www.concrete5.org" class="concrete5">concrete5</a> CMS.
fi_FI: Rakennettu <a href="http://www.concrete5.org" class="concrete5">concrete5</a> CMS:lllä.

en: Bulk SEO Updater
fi_FI: Hakukonetietojen päivittäminen

en: Bullets
fi_FI: Luettelomerkit

en: Button Text
fi_FI: Painikkeen teksti

en: By Area of Site (Hierarchy)
fi_FI: Sivuston alueen mukaan (hierarkia)

en: By Page Type
fi_FI: Sivutyypin mukaan

en: By Parent Page
fi_FI: Yläsivun mukaan

en: By default, site name is displayed in the browser title bar. It is also the default name for your project on concrete5.org
fi_FI: Oletuksena sivuston nimi näytetään selaimen otsikkopalkissa. Se on myös projektisi oletusnimi concrete5.orgissa.

en: CAPTCHA required
fi_FI: CAPTCHA pakollinen

en: CSS and JavaScript Cache
fi_FI: CSS ja JavaScript välimuisti

en: Cache & Speed Settings
fi_FI: Välimuisti- ja nopeusasetukset

en: Cache Status
fi_FI: Välimuistin tila

en: Cache block output even for logged in users.
fi_FI: Lisää lohkon ulosanti välimuistiin myös kirjautuneille käyttäjille.

en: Cache block output on HTTP POST.
fi_FI: Lisää lohkon ulosanti välimuistiin HTTP POST:lla.

en: Cache block output.
fi_FI: Lisää lohkon ulosanti välimuistiin.

en: Cache for how long (in seconds)?
fi_FI: Tallennetaan välimuistiin kuinka kauaksi (sekunneissa)?

en: Cache for how long?
fi_FI: Kuinka kauan välimuisti säilyy?

en: Cache settings saved.
fi_FI: Välimuistin asetukset tallennettu.

en: Cache this page.
fi_FI: Tallenna tämä sivu välimuistiin.

en: Cached files removed.
fi_FI: Välimuistin tiedostot poistettu.

en: Caches the output of customized theme stylesheets for faster loading. Turn off if you are editing LESS files in your theme directly.
fi_FI: Tallentaa mukautetut teeman tyylitiedostot välimuistiin nopeuttaakseen niiden lataamista. Ota pois käytöstä, jos muokkaat teemasi LESS-tiedostoja suoraan.

en: Caching
fi_FI: Välimuisti

en: Can't Install!
fi_FI: Ei voida asentaa!

en: Cancel
fi_FI: Peruuta

en: Cannot open file %s
fi_FI: Ei voida avata tiedostoa %s

en: Cannot retrieve data from the concrete5 marketplace.
fi_FI: Ei voitu noutaa tietoja concrete5-kauppapaikasta.

en: Canonical
fi_FI: Kanoninen

en: Canonical URL
fi_FI: Sivun kanooninen URL-osoite

en: Canonical URLs
fi_FI: Kanooniset URL-osoitteet

en: Captcha Code
fi_FI: Captcha-koodi

en: Captcha Settings
fi_FI: Captcha-asetukset

en: Captcha Setup
fi_FI: Captcha-asetukset

en: Captcha libraries
fi_FI: Captcha-kirjastot

en: Captcha settings saved.
fi_FI: Captcha-asetukset tallennettu.

en: Careers
fi_FI: Urat

en: Categories
fi_FI: Kategoriat

en: Categorize file attributes into sets to give greater organizational context to editors and enhance ease of use.
fi_FI: Luokittele tiedostojen attribuutit ryhmiin saadaksesi paremman organisoinnin muokkaajille ja helpottaaksesi käyttöä.

en: Category Name
fi_FI: Kategorianimi

en: Center
fi_FI: Keskitetty

en: Center text
fi_FI: Keskitä teksti

en: Certain add-ons require a secure SSL URL. Enter that URL here.
fi_FI: Jotkin lisäosat vaativat turvallisen SSL URL-osoitteen. Syötä URL-osoite tähän.

en: Change
fi_FI: Vaihda

en: Change Font Family
fi_FI: Vaihda fonttiperhe

en: Change Font Size
fi_FI: Vaihda fonttikoko

en: Change Inheritance
fi_FI: Vaihda periminen

en: Change Page Order
fi_FI: Muuta sivujärjestystä

en: Change Password
fi_FI: Vaihda salasana

en: Change Permissions
fi_FI: Muuta oikeudet

en: Change Settings
fi_FI: Muuta asetukset

en: Change login behaviors and setup public profiles.
fi_FI: Muuta kirjautumisasetukset ja määrittele julkiset profiilit.

en: Change password and sign in
fi_FI: Vaihda salasana ja kirjaudu sisälle

en: Change the general look and options like SEO and permissions. Delete the page or roll versions back from here as well.
fi_FI: Muuta yleistä ulkoasua ja asetuksia kuten hakukoneoptimointia ja oikeuksia. Poista sivu tai palauta vanhempi versio.

en: Change the picture attached to my posts.
fi_FI: Muuta viesteihini liitetty kuva.

en: Changing page types of existing pages could result in unexpected behavior.
fi_FI: Olemassaolevan sivun sivutyypin vaihtaminen voi aiheuttaa odottamattomia tapahtumia.

en: Changing this setting will affect this page immediately. Are you sure?
fi_FI: Tämän asetuksen muuttaminen vaikuttaa sivuun heti. Oletko varma?

en: Channel
fi_FI: Kanava

en: Check Automated Groups
fi_FI: Tarkista automatisoidut ryhmät

en: Check For Updates
fi_FI: Tarkista päivitykset

en: Check Group
fi_FI: Tarkista ryhmä

en: Check Page Permissions
fi_FI: Tarkista sivun oikeudet

en: Check out this article on %s:
    
    %s
    %s
fi_FI: Tutustu tähän artikkeliin sivustolla %s:
    
    %s
    %s

en: Check the box labeled "Allow this application to be used to Sign in with Twitter".
fi_FI: Valitse ruutu "Allow this application to be used to Sign in with Twitter".

en: Check this checkbox to remove index.php from your URLs. You will be given code to place in a file named .htaccess in your web root. Concrete5 will try and place this code in the file for you.
fi_FI: Valitse tämä asetus poistaaksesi index.php:n URL-osoitteista. Sinulle annetaan koodi, joka pitää asettaa .htaccess tiedostoon sivuston juuressa. Concrete5 yrittää asettaa tämän koodin sinulle valmiiksi tiedostoon.

en: Checkbox List
fi_FI: Valintaruudut

en: Checkbox Options
fi_FI: Valintaruutuasetukset

en: Checking for updates.
fi_FI: Tarkistetaan päivityksiä.

en: Checking...
fi_FI: Tarkistetaan...

en: Child Pages
fi_FI: Alasivut

en: Choose
fi_FI: Valitse

en: Choose Badge Image
fi_FI: Valitse ansiomerkin kuva

en: Choose Columns
fi_FI: Valitse sarakkeet

en: Choose Country
fi_FI: Valitse maa

en: Choose Field
fi_FI: Valitse kenttä

en: Choose File
fi_FI: Valitse tiedosto

en: Choose File Storage Location
fi_FI: Valitse oletussijainti tiedostoille

en: Choose Font
fi_FI: Valitse fontti

en: Choose Groups to Move
fi_FI: Valitse siirrettävät ryhmät

en: Choose Icon
fi_FI: Valitse kuvake

en: Choose Image
fi_FI: Valitse kuva

en: Choose Image On-State
fi_FI: Valitse tila, kun kursori on kuvan päällä

en: Choose Language
fi_FI: Valitse kieli

en: Choose Location
fi_FI: Valitse sijainti

en: Choose New File
fi_FI: Valitse uusi tiedosto

en: Choose New Page Parent
fi_FI: Valitse uusi sivun yläsivu.

en: Choose New Parent Location
fi_FI: Valitse uusi pääsijainti

en: Choose Page
fi_FI: Valitse sivu

en: Choose Page:
fi_FI: Valitse sivu:

en: Choose Sharing Service
fi_FI: Valitse jakamispalvelut

en: Choose Social Links to Show
fi_FI: Valitse näytettävät sosiaaliset linkit

en: Choose Source
fi_FI: Valitse lähde

en: Choose State/Province
fi_FI: Valitse osavaltio tai provinssi

en: Choose Targets
fi_FI: Valitse kohteet

en: Choose Type
fi_FI: Valitse tyyppi

en: Choose User
fi_FI: Valitse käyttäjä

en: Choose Users
fi_FI: Valitse käyttäjät

en: Choose Video File
fi_FI: Valitse videotiedosto

en: Choose Video Placeholder Image (Optional)
fi_FI: Valitse videon paikkamerkkikuva (Vapaaehtoinen)

en: Choose WebM Video File
fi_FI: Valitse WebM-videotiedosto

en: Choose a Page
fi_FI: Valitse sivu

en: Choose a Parent Page
fi_FI: Valitse isäntäsivu

en: Choose a Service
fi_FI: Valitse palvelu

en: Choose a file from the File Manager and the File block will create a hyperlink to it using the link text you specify.
fi_FI: Valitse tiedosto tiedostohallinnasta ja tiedostolohko luo linkin käyttämällä määrittelemääsi linkkitekstiä.

en: Choose a new parent page from the sitemap.
fi_FI: Valitse uusi yläsivu sivukartasta.

en: Choose between having error messages appear on the page where they occur (as you might want to do while developing a site) and hiding them from site visitors by saving them in your log (as you might want to do if your site is active).
fi_FI: Valitse näkyvätkö virheilmoitukset sivuilla, kun ne tapahtuvat (kuten voit haluta, kun kehität sivustoasi) vai piilotetaanko ne ja tallennetaan ainoastaan lokiin (kuten voit haluta, kun sivustosi on aktiivinen).

en: Choose file | Choose files
fi_FI[0]: Valitse tiedosto
fi_FI[1]: Valitse tiedostot

en: Choose from all pages when publishing.
fi_FI: Valitse kaikista sivuista julkaisun yhteydessä.

en: Choose from pages of a certain type when publishing.
fi_FI: Valitse tietyn tyyppisistä sivuista julkaisun yhteydessä.

en: Choose topics attribute.
fi_FI: Valitse aiheattribuutti.

en: Choose which attribute types are available for different items.
fi_FI: Valitse, mitkä attribuuttityypit ovat saatavissa eri kohteille.

en: Choose which pages below this particular block should appear on. Any previously selected blocks may also be removed using the checkbox. Click the checkbox in the header to select/deselect all pages.
fi_FI: Valitse millä sivuilla tämän lohkon pitäisi esiintyä. Aiemmin valitut lohkot voidaan myös poistaa käyttämällä valintaruutuja. Klikkaa valintaruutua otsikkorivillä valitaksesi tai poistaaksesi valinnan kaikista sivuista.

en: Choose which users and groups may edit your site. Note: These settings can be overridden on specific pages.
fi_FI: Valitse mitkä käyttäjät ja ryhmät voivat muokata sivustoasi. Huom: Nämä asetukset voidaan ohittaa tietyillä sivuilla.

en: Chronological
fi_FI: Kronologinen

en: City
fi_FI: Kaupunki

en: Cleanup and organize your site
fi_FI: Siivoa ja organisoi sivustoasi

en: Clear
fi_FI: Tyhjennä

en: Clear Cache
fi_FI: Tyhjennä välimuisti

en: Clear Color Selection
fi_FI: Tyhjennä värivalinta

en: Clear Global Area
fi_FI: Tyhjennä yleinen alue

en: Clear Log
fi_FI: Tyhjennä loki

en: Clear Query Log on Reload
fi_FI: Tyhjennä kyselyloki uudelleenlatauksella

en: Clear Search Index
fi_FI: Tyhjennä sivuston indeksi

en: Clear Styles
fi_FI: Tyhjennä tyylit

en: Clear all
fi_FI: Tyhjennä kaikki

en: Clear this Site?
fi_FI: Tyhjennä tämä sivusto?

en: Click and drag blocks from the add panel into the page to add them.
fi_FI: Napsauta ja raahaa lohkoja lisäyspaneelista sivulle lisätäksesi niitä.

en: Click and drag to change column order.
fi_FI: Napsauta ja raahaa muuttaaksesi sarakkeiden järjestystä.

en: Click and drag to reorder the files in this set. New files added to this set will automatically be appended to the end.
fi_FI: Napsauta ja raahaa tiedostoja tässä ryhmässä uudelleenjärjestelläksesi niitä. Uudet tiedostot lisätään automaattisesti listan loppuun.

en: Click for history.
fi_FI: Napsauta historiaan.

en: Click here to choose between adding blocks, clipboard items, stacks and stack contents.
fi_FI: Napsauta tästä valitaksesi lohkojen, leikepöydän, pinojen ja pinojen sisältöjen lisäämisen väliltä.

en: Click here to load the theme customizer for the page.
fi_FI: Napsauta tästä ladataksesi sivun ulkoasun muokkaimen tälle sivulle.

en: Click here to log in
fi_FI: Napsauta tästä kirjautuaksesi sisälle

en: Click the "Add Content" button to enter edit mode, with the Add Content panel active.
fi_FI: Napsauta "Lisää sisältöä"-painiketta siirtyäksesi muokkaustilaan, jossa Lisää sisältöä -paneeli on aktiivinen.

en: Click the Install button next to the package name.
fi_FI: Napsauta paketin nimen vieressä sijaitsevaa Asenna -nappia.

en: Click this button to choose the location of the page in your sitemap. If saved, the page will be moved to this location.
fi_FI: Napsauta tästä painikkeesta valitaksesi sivun sijainnin sivukartassa. Tallennettaessa, sivu siirretään tähän sijaintiin.

en: Clipboard
fi_FI: Leikepöytä

en: Clone Category
fi_FI: Kopioi kategoria

en: Clone Topic
fi_FI: Kopioi aihe

en: Close
fi_FI: Sulje

en: Code
fi_FI: Koodi

en: Code for your .htaccess file
fi_FI: .htaccess tiedostosi koodi

en: Collapse
fi_FI: Supista

en: Color
fi_FI: Väri

en: Column %s
fi_FI: Sarake %s

en: Column Order
fi_FI: Sarakkeiden järjestys

en: Columns
fi_FI: Sarakkeet

en: Columns:
fi_FI: Sarakkeet:

en: Coming Back Soon
fi_FI: Palaamme pian

en: Coming soon.
fi_FI: Tulossa pian.

en: Comments
fi_FI: Kommentit

en: Commonly Used
fi_FI: Yleisesti käytetty

en: Community Authentication Configuration
fi_FI: Yhteisötunnistautumisen määritykset

en: Community Point Action Deleted
fi_FI: Yhteisöpisteiden toiminto poistettu

en: Community Point Action Saved
fi_FI: Yhteisöpisteiden toiminto tallennettu

en: Community Points
fi_FI: Yhteisöpisteet

en: Company
fi_FI: Yritys

en: Company URL
fi_FI: Yrityksen URL-osoite

en: Compare
fi_FI: Vertaile

en: Compare Versions
fi_FI: Vertaa versioita

en: Complete required fields *
fi_FI: Täydennä pakolliset kentät *

en: Completion
fi_FI: Valmiina

en: Compose Form
fi_FI: Julkaisulomake

en: Composer
fi_FI: Julkaisija

en: Composer - %s
fi_FI: Julkaisija - %s

en: Composer Content Order
fi_FI: Julkaisijan sisältöjärjestys

en: Composer Control
fi_FI: Julkaisijahallinta

en: Composer Publishing Settings
fi_FI: Julkaisijan julkaisuasetukset

en: Composer Settings
fi_FI: Julkaisijan asetukset

en: Composer lets you create and publish pages (such as blog posts) directly from your Dashboard. At least one Page Type must be enabled for use Composer, and at least one block needs to be included in Composer via Page Type Defaults.
fi_FI: Julkaisija sallii sinun luoda ja julkaista sivuja (kuten blogikirjoituksia) suoraan Hallintapaneelista. Ainakin yksi sivutyyppi täytyy olla valittu käyttämään Julkaisijaa, ja ainakin yksi lohko täytyy olla lisättynä Julkaisijaan sivutyypin oletusten kautta.

en: Compress LESS Output.
fi_FI: Pakkaa LESS-ulosanti.

en: Concrete5 Extensions
fi_FI: Concrete5-laajennokset

en: Configuration:
fi_FI: Asetukset:

en: Configuring site.
fi_FI: Määritellään sivusto.

en: Confirm
fi_FI: Vahvista

en: Confirm Change
fi_FI: Vahvista muutos

en: Confirm Delete
fi_FI: Vahvista poistaminen

en: Confirm New Password
fi_FI: Vahvista uusi salasanasi

en: Confirm Password
fi_FI: Vahvista salasana

en: Confirm Reset
fi_FI: Vahvista alustus

en: Congratulations. concrete5 has been installed. You have been logged in as <b>%s</b> with the password you chose. If you wish to change this password, you may do so from the users area of the dashboard.
fi_FI: Onnittelut, Concrete5 on asennettu. Sinut on kirjattu sisälle tunnuksella <b>%s</b> ja valitsemallasi salasanalla. Jos haluat vaihtaa salasanasi, voit tehdä sen hallintapaneelin käyttäjien osiossa.

en: Connect
fi_FI: Yhdistä

en: Connect to Community
fi_FI: Yhdistä yhteisöön

en: Connect to the Community
fi_FI: Yhdistä yhteisöön

en: Connect to the concrete5 community.
fi_FI: Yhdistä concrete5 yhteisöön.

en: Connection Method
fi_FI: Yhteystapa

en: Constrain Image Size
fi_FI: Rajoita kuvan koko

en: Consumer Key (API Key)
fi_FI: Kuluttaja-avain (API-avain)

en: Consumer Secret (API Secret)
fi_FI: Kuluttajasalaisuus (API-salaisuus)

en: Contact
fi_FI: Yhteydenotto

en: Content
fi_FI: Sisältö

en: Content %s (author %s, %s) flagged as spam by user %s
fi_FI: Sisällön %s (tekijä %s, %s) merkitsi roskapostiksi käyttäjä %s

en: Content Sections
fi_FI: Sisältöosiot

en: Content Selector
fi_FI: Sisältövalitsin

en: Content disabled in edit mode.
fi_FI: Sisältö poissa käytöstä muokkaustilassa.

en: Content included in "Keyword Search".
fi_FI: Sisältö mukana "Avainsana haussa".

en: Content included in file search index.
fi_FI: Sisältö on mukana tiedostojen hakuindeksissä.

en: Content included in sitewide page search index.
fi_FI: Sisältö on mukana koko sivuston hakuindeksissä.

en: Content included in user keyword search.
fi_FI: Sisältö sisältyy käyttäjän avainsanahakuun.

en: Context
fi_FI: Konteksti

en: Continue
fi_FI: Jatka

en: Continue to Installation
fi_FI: Jatka asennukseen

en: Continue to your site
fi_FI: Jatka sivustollesi.

en: Control
fi_FI: Hallinta

en: Control basic, general parameters for viewing and editing your site. Viewing Permissions makes your site's pages accessible to all users, registered-users-only or administrators-only. Edit Access controls which groups can edit pages, when logged in. For more granular control, set permissions on pages individually from Page Properties, or enable Advanced Permissions for even more granular control.
fi_FI: Määrittele yleisiä perusasetuksia sivustosi katselemiseen ja muokkaamiseen. Näyttöoikeudet tekee sivustosi näkyvän kaikille käyttäjille, rekisteröityneille käyttäjille tai vain ylläpitäjille. Muokkaa pääsyoikeuksissa, mitkä ryhmät voivat muokata sivuja, kun ovat kirjautuneena sisälle. Määritelläksesi tarkempia oikeuksia, aseta oikeudet sivut yksittäisille sivuille sivujen ominaisuuksista, tai ota käyttöön Monipuoliset oikeudet määritelläksesi oikeudet vielä tarkemmin.

en: Control how users interact with your site's File Manager, allowing or disallowing actions like search, upload, replace and more.
fi_FI: Määrittele kuinka käyttäjät käyttävät sivuston Tiedostohallintaa, sallimalla tai estämällä toimintoja, kuten haku, lähetys, korvaus jne.

en: Control how your site send and processes mail.
fi_FI: Määrittele kuinka sivustosi lähettää ja käsittelee sähköposteja.

en: Control the URLs used to access your page here. Non-canonical URLs will redirect to your page; canonical URLs can be either generated or automatically or overridden. Sub-pages to this page start with canonical URLs by default.
fi_FI: Hallinnoi URL-osoitteita, joilla tähän sivuun voidaan päästä. Ei-kanooniset URL-osoitteet uudelleenohjaavat sivulle; kanoonisia URL-osoitteita voidaan joko luoda, automatisoida tai ylikirjoittaa. Alasivut alkavat oletuksena kanoonisella URL-osoitteella.

en: Control the options available for Public Registration.
fi_FI: Määrittele julkiselle rekisteröitymiselle saatavilla olevat vaihtoehdot.

en: Control the types of information that can be saved about each page in your site.
fi_FI: Määrittele tietotyypit, joita voidaan tallentaa jokaisesta sivustosi sivusta.

en: Control users' ability to do perform specific tasks, such as install packages, alter permissions, etc.
fi_FI: Määrittele käyttäjän mahdollisuudet tehdä tiettyjä toimenpiteitä, kuten asentaa paketteja, muuttaa oikeuksia, jne.

en: Control which set of tools the content-editor toolbar includes (e.g., Simple, Advanced, Office), and the toolbar's spatial dimensions.
fi_FI: Määrittele, mitkä työkalut sisältöhallinnan työkalurivi sisältää (esim. Yksinkertainen, Monipuolinen, Office), sekä työkalurivin viemä tila.

en: Control who can add blocks and stacks on your site.
fi_FI: Määrittele, ketkä voivat lisätä lohkoja ja pinoja sivustollesi.

en: Control who sees and edits your site.
fi_FI: Määrittele kuka näkee ja voi muokata sivustoasi.

en: Conversation
fi_FI: Keskustelu

en: Conversation Message
fi_FI: Keskusteluviesti

en: Conversation Permissions
fi_FI: Keskusteluoikeudet

[ctx: ConversationEditorName]
en: Plain Text
fi_FI: Pelkkä teksti

[ctx: ConversationRatingTypeName]
en: Down Vote
fi_FI: Ääni alas

[ctx: ConversationRatingTypeName]
en: Up Vote
fi_FI: Ääni ylös

en: Conversations
fi_FI: Keskustelut

en: Conversations Settings
fi_FI: Keskustelujen asetukset

en: Convert image to grayscale
fi_FI: Muunna kuva harmaasävyiseksi

en: Cookies Enabled
fi_FI: Evästeet käytössä

en: Cookies must be enabled in your browser to install concrete5.
fi_FI: Evästeiden täytyy olla käytössä selaimessasi, jotta voit asentaa concrete5:n.

en: Copy
fi_FI: Kopioi

en: Copy File
fi_FI: Kopioi tiedosto

en: Copy From
fi_FI: Mistä kopioidaan

en: Copy Languages
fi_FI: Kopioi kielet

en: Copy Locale Tree
fi_FI: Kopioi kielialueen puu

en: Copy Page Type
fi_FI: Kopioi sivutyyppi

en: Copy Progress
fi_FI: Kopioinnin edistyminen

en: Copy Tree
fi_FI: Kopioi puu

en: Copy all pages from a locale to another section. This will only copy pages that have not been associated. It will not replace or remove any pages from the destination section.
fi_FI: Kopioi kaikki kielialueen sivut toiseen osioon. Tämä kopioi voi vain sivut, joita ei ole kiinnitetty. Se ei korvaa tai poista sivuja kohdeosiossa.

en: Copy of Version: %s
fi_FI: Version kopio: %s

en: Copy page + children.
fi_FI: Kopioi sivu ja alasivut.

en: Copy page.
fi_FI: Kopioi sivu

en: Copy to Clipboard
fi_FI: Kopioi leikepöydälle

en: Could not create the proxies directory. Please check the file permissions of the proxy directory: %s.
fi_FI: Välityshakemiston luominen ei onnistunut. Ole hyvä ja tarkista välityshakemiston oikeudet: %s.

en: Could not delete a proxy file. Please check the permissions of the proxy directory: %s
fi_FI: Välitystiedostoa ei voitu poistaa. Ole hyvä ja tarkista välityshakemiston oikeudet: %s

en: Could not determine the name of the file at %s
fi_FI: Tiedostonimeä ei voitu määrittää osoitteessa %s

en: Could not open with ZipArchive::CREATE
fi_FI: Ei voitu avata ZipArchive::CREATE:n avulla.

en: Could not transfer to temp directory - file not found.
fi_FI: Ei voitu siirtää väliaikaiseen hakemistoon - tiedostoa ei löytynyt.

en: Country
fi_FI: Maa

en: Create Conversation using Page Type
fi_FI: Luo keskustelu käyttäen sivutyyppiä

en: Create Page
fi_FI: Luo sivu

en: Create a backup of your site's database. This feature works best on small sites. For larger sites, we recommend using a database utility like phpMyAdmin or exporting a database dump via command-line MySQL.
fi_FI: Luo varmuuskopio sivustosi tietokannasta. Tämä ominaisuus toimii parhaiten pienillä sivustoilla. Suuremmilla sivustoilla, suosittelemme tietokantasovelluksen kuten phpMyAdminin käyttämistä tai tietokannan viemistä komentorivin MySQL:n kautta.

en: Create a block to allow users to search the content of your concrete5 site. Choose title, button text, and where concrete5 should search. To submit the form to another page, choose another page from the Sitemap. Place a second Search block on this page and the results will appear here.
fi_FI: Luo lohko salliaksesi käyttäjien hakea concrete5-sivustosi sisältöä. Valitse otsikko, napin teksti, ja mistä concrete5:n tulisi hakea. Lähettääksesi lomakkeen toiselle sivulle, valitse toinen sivu sivukartasta. Sijoita toinen hakulohko kyseiselle sivulle ja tulokset näkyvät siellä.

en: Create a navigational menu that reflects the structure of your Sitemap. First, choose the order in which pages appear. Viewing Permissions checks a user's permissions before rendering the link for each page. Display Pages selects the level of the Sitemap where you'd like the menu to begin. Options for displaying sub-pages for each item are also available.
fi_FI: Luo navigaatiovalikko, joka vastaa sivukartan rakennetta. Valitse ensin, missä järjestyksessä sivut näkyvät. Näyttöoikeudet tarkistaa käyttäjän oikeudet ennen kuin luo linkin jokaiselle sivulle. Näytä sivut valitsee sivukartan tason, josta haluat, että valikko alkaa. Vaihtoehdot alasivujen näyttämiseksi ovat myös käytettävissä.

en: Create a new group to organize and classify users. Choose an expiration date to remove users automatically.
fi_FI: Luo uusi ryhmä organisoidaksesi ja luokitellaksesi käyttäjiä. Määrittele vanhenemispäivä poistaaksesi käyttäjiä automaattisesti.

en: Create a tag cloud that displays all the "Tag" custom attributes set on the current page, or on all pages throughout your site. Enter values into the "Tags" field to automatically add tags to the current page. Link the tags to a specific page by clicking the Advanced tab and using the page picker to select a page.
fi_FI: Luo tagipilvi, joka näyttää kaikki omat "Tagi" attribuutit, jotka on lisätty nykyiselle sivulle, tai jokaiselle sivulle sivustollasi. Lisää arvoja "Tagit"-kenttään lisätäksesi automaattisesti tageja nykyiselle sivulle. Linkitä tagit tietylle sivulle napsauttamalla Lisäasetukset-välilehteä ja käyttämällä sivuvalitsinsa sivun valintaan.

en: Create an alternate file-storage location (in addition to the standard file location) where you'll have the option of putting files after uploading them to the File Manager.
fi_FI: Luo vaihtoehtoinen tallennuspaikka (tiedostojen oletussijainnin lisäksi), jonne voit vaihtoehtoisesti tallentaa tiedostoja, kun lataat ne Tiedostohallinnassa.

en: Create new Backup
fi_FI: Luo uusi varmuuskopio

en: Create page template.
fi_FI: Luo sivupohja.

en: Create pages using
fi_FI: Luo sivuja käyttäen

en: Create the parent page first.
fi_FI: Luo aluksi sivun isäntä.

en: Created By
fi_FI: Luoja

en: Created Time
fi_FI: Luontiaika

en: Creates a full website with the Elemental theme, including a home page, multiple page types, portfolio, contact forms, blogs and more..
fi_FI: Luo kokonaisen www-sivuston Elemental-teemalla, sisältäen kotisivun, useita sivutyyppejä, portfolion, yhteydenottolomakkeita, blogeja ja muuta.

en: Creates an empty site using the unstyled Elemental theme.
fi_FI: Luo tyhjän sivuston käyttäen ilman tyylejä olevaa Elemental-teemaa.

en: Creates navigation trees and sitemaps.
fi_FI: Luo navigointipuut ja sivukartat.

en: Creating database tables.
fi_FI: Luodaan tietokantataulut.

en: Creating home page.
fi_FI: Luodaan kotisivu.

en: Creator
fi_FI: Luoja

en: Crop Image
fi_FI: Rajaa kuva

en: Current Canonical URL
fi_FI: Nykyinen kanooninen URL-osoite

en: Current Date/Time
fi_FI: Nykyinen päivämäärä/aika

en: Current Image
fi_FI: Nykyinen kuva

en: Current Permission Set
fi_FI: Nykyinen oikeusryhmä

en: Current Status
fi_FI: Nykyinen tila

en: Current Version
fi_FI: Nykyinen versio

en: Currently Installed
fi_FI: Asennettuna

en: Currently Running %s
fi_FI: Tällä hetkellä käytössä oleva versio %s

en: Currently Viewing
fi_FI: Katsotaan tällä hetkellä

en: Custom
fi_FI: Kustomoitu

en: Custom Attribute Types
fi_FI: Mukautetut attribuuttityypit

en: Custom Attributes
fi_FI: Omat attribuutit

en: Custom CSS
fi_FI: Oma CSS

en: Custom CSS Classes, Block Name, Custom Templates and Reset Styles
fi_FI: Omat CSS-luokat, lohkojen nimet, omat pohjat ja tyylien palautus

en: Custom Class
fi_FI: Oma luokka

en: Custom Label
fi_FI: Oma selite

en: Custom Options saved.
fi_FI: Omat asetukset tallennettu.

en: Custom Styles
fi_FI: Omat tyylit

en: Custom Template
fi_FI: Oma sivupohja

en: Custom Title
fi_FI: Oma otsikko

en: Custom Title Text
fi_FI: Oma otsikkoteksti

en: Custom Topic
fi_FI: Oma aihe

en: Custom date format
fi_FI: Oma päivämäärämuoto

en: Custom date/time format
fi_FI: Oma päivämäärä ja ajan muoto

en: Custom design reset.
fi_FI: Oman tyylin palautus.

en: Custom page
fi_FI: Erillinen sivu

en: Custom page class file.
fi_FI: Oma sivun luokkatiedosto.

en: Customize
fi_FI: Muokkaa

en: Customize Dashboard Home
fi_FI: Muokkaa Hallintapaneelin kotia

en: Customize Results
fi_FI: Mukauta tuloksia

en: Customize Search
fi_FI: Muokkaa hakua

en: Customize Theme
fi_FI: Muokkaa teemaa

en: Dashboard
fi_FI: Hallintapaneeli

en: Dashboard App Status
fi_FI: Hallintapaneelin sovellusten tila

en: Dashboard Featured Add-On
fi_FI: Hallintapaneelin esitelty lisäosa

en: Dashboard Featured Theme
fi_FI: Hallintapaneelissa esillä oleva teema

en: Dashboard File Manager
fi_FI: Hallintapaneelin tiedostohallinta

en: Dashboard Full
fi_FI: Koko hallintapaneeli

en: Dashboard Header + Four Column
fi_FI: Hallintapaneelin yläosa + neljä saraketta

en: Dashboard Home
fi_FI: Hallintapaneelin koti

en: Dashboard Newsflow Latest
fi_FI: Hallintapaneelin viimeisin uutisvirta

en: Dashboard Panel
fi_FI: Hallintapaneeli

en: Dashboard Primary + Five
fi_FI: Hallintapaneelin ensisijainen + viisi

en: Dashboard Site Activity
fi_FI: Hallintapaneelin sivuston aktiivisuus

en: Dashboard – Change Site-wide Settings
fi_FI: Hallintapaneeli – Muuta sivuston laajuisia asetuksia

en: Dashed
fi_FI: Katkoviivoitettu

en: Data Sources
fi_FI: Tietolähteet

en: Database Entities
fi_FI: Tietokantaentiteetit

en: Database Information
fi_FI: Tietokannan tiedot

en: Database Name
fi_FI: Tietokannan nimi

en: Database Query Log
fi_FI: Tietokannan kyselyloki

en: Database entities configurations saved.
fi_FI: Tietokantaentiteettien määritykset tallennettu.

en: Database query log cleared.
fi_FI: Tietokantakyselyiden loki tyhjennetty.

en: Date
fi_FI: Päivämäärä

en: Date / time
fi_FI: Päivämäärä / aika

en: Date Added
fi_FI: Lisätty

en: Date Assigned
fi_FI: Kiinnityspäivämäärä

en: Date Created
fi_FI: Luomispvm

en: Date Field
fi_FI: Päivämääräkenttä

en: Date Format
fi_FI: Päivämäärämuoto

en: Date Modified
fi_FI: Muokattu

en: Date Navigation
fi_FI: Päivämääränavigointi

en: Date Only
fi_FI: Vain päivämäärää

en: Date/Time
fi_FI: Päivämäärä ja aika

en: Date/Time Options
fi_FI: Päivämäärä- ja aika-asetukset

en: DateTime Field
fi_FI: Päivämäärä- ja aikakenttä

en: Day of Month
fi_FI: Kuukauden päivä

en: Day of Week
fi_FI: Viikon päivä

en: Days
fi_FI: päivän jälkeen

en: Days in the Future
fi_FI: Päivää tulevaisuuteen

en: Days in the Past
fi_FI: Päivää menneisyydessä

en: Deactivate
fi_FI: Poista aktivointi

en: Deactivate User
fi_FI: Poista käyttäjän aktivointi

en: Deactivate Users
fi_FI: Poista käyttäjien aktivointi

en: Deactivate the user account
fi_FI: Poista käyttäjätunnuksen aktivointi

en: Dear %s,
    
    %s
    
    You can review, approve or deny all pending actions from here:
    
    %s
fi_FI: Hyvä %s,
    
    %s
    
    Voit tarkistaa, hyväksyä tai hylätä kaikki odottavat toimenpiteet täällä:
    
    %s

en: Dear %s,
    
    You've just won the %s badge!
    
    View your profile here:
    %s
fi_FI: Hyvä %s,
    
    Voitit juuri %s ansiomerkin!
    
    Katso profiilisi täältä:
    %s

en: Debug Settings
fi_FI: Vianetsintäasetukset

en: Debug configuration saved.
fi_FI: Virheenetsinnän asetukset tallennettu.

en: Default
fi_FI: Oletus

en: Default - %s minutes
fi_FI: Oletus - %s minuuttia

en: Default Column
fi_FI: Oletussarake

en: Default Country
fi_FI: Oletusmaa

en: Default Language
fi_FI: Oletuskieli

en: Default Locale
fi_FI: Oletuskielialue

en: Default PHP Mail Function
fi_FI: Oletus PHP:n mail-funktio

en: Default Page Template
fi_FI: Oletus sivupohja

en: Default Points
fi_FI: Oletuspisteet

en: Default Section settings updated.
fi_FI: Osion oletuasetukset päivitetty.

en: Default Setting
fi_FI: Oletusasetus

en: Default Value
fi_FI: Oletusarvo

[ctx: Default locale]
en: ** Default
fi_FI: ** Oletus

en: Default template.
fi_FI: Oletus sivupohja:

en: Default value. Click to edit.
fi_FI: Oletusarvo. Napsauta muokataksesi.

en: Defaults and Output
fi_FI: Oletukset ja tulostus

en: Defaults updated.
fi_FI: Oletukset päivitetty.

en: Define where this page lives on your website. View and delegate what other pages are redirecting to this page.
fi_FI: Määrittele missä tämä sivu sijaitsee sivustollasi. Katso ja päätä mitkä muut sivut ohjaavat tälle sivulle.

en: Defines whether the Doctrine proxy classes are created on the fly. On the fly generation is active when development mode is enabled.
fi_FI: Määrittelee luodaanko Doctrinen välitysluokat lennosta. Lennosta luominen on aktiivinen, kun kehitystila on päällä.

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Delete Attachment
fi_FI: Poista liite

en: Delete Attribute
fi_FI: Poista attribuutti

en: Delete Backup
fi_FI: Poista varmuuskopio

en: Delete Category
fi_FI: Poista kategoria

en: Delete Column
fi_FI: Poista sarake

en: Delete Control
fi_FI: Poista hallinta

en: Delete Control Set
fi_FI: Poista hallintaryhmä

en: Delete Entry
fi_FI: Poista kohta

en: Delete Feed
fi_FI: Poista syöte

en: Delete Forever
fi_FI: Poista pysyvästi

en: Delete Group Set
fi_FI: Poista ryhmäjoukko

en: Delete Head
fi_FI: Poista ylätunniste

en: Delete Item
fi_FI: Poista kohde

en: Delete Job Set
fi_FI: Poista töiden ryhmä

en: Delete Layout
fi_FI: Poista rakenne

en: Delete Link
fi_FI: Poista linkki

en: Delete Location
fi_FI: Poista sijainti

en: Delete Message
fi_FI: Poista viesti

en: Delete Page
fi_FI: Poista sivu

en: Delete Page Type
fi_FI: Poista sivutyyppi

en: Delete Pages
fi_FI: Poista sivut

en: Delete Row
fi_FI: Poista rivi

en: Delete Set
fi_FI: Poista ryhmä

en: Delete Social Link
fi_FI: Poista sosiaalinen linkki

en: Delete Stack
fi_FI: Poista pino

en: Delete Submissions
fi_FI: Poista lähetykset

en: Delete Table
fi_FI: Poista taulukko

en: Delete Template
fi_FI: Poista pohja

en: Delete Tile
fi_FI: Poista tiili

en: Delete Topic
fi_FI: Poista aihe

en: Delete Topic Tree
fi_FI: Poista aihepuu

en: Delete Type
fi_FI: Poista tyyppi

en: Delete Workflow
fi_FI: Poista työnkulku

en: Delete request saved. You must complete the delete workflow before this stack can be deleted.
fi_FI: Poistopyyntö tallennettu. Sinun täytyy viimeistellä poistamisen työnkulku ennen kuin tämä pino voidaan poistaa.

en: Delete request saved. You must complete the workflow before the page is fully removed.
fi_FI: Poisto pyyntö tallennettu. Sinun täytyy viimeistellä työnkulku ennen kuin sivu on kokonaan poistettu.

en: Delete this control? This cannot be undone.
fi_FI: Poista tämä hallinta? Tätä ei voida peruuttaa.

en: Delete this form layout set? This cannot be undone.
fi_FI: Poista tämä lomakerakenteen ryhmä? Tätä ei voida peruuttaa.

en: Delete this message?
fi_FI: Poista tämä viesti?

en: Delete this page type? This cannot be undone.
fi_FI: Poista tämä sivutyyppi? Tätä ei voida peruuttaa.

en: Delete this storage location? All files using it will have their storage location reset to the default.
fi_FI: Poista tämä varastosijainti? Kaikkien sitä käyttävien tiedostojen sijainniksi palautetaan oletus.

en: Delete this thumbnail type?
fi_FI: Poista tämä pienoiskuvan tyyppi?

en: Deleted
fi_FI: Poistettu

en: Deleted User
fi_FI: Poistettu käyttäjä

en: Deleted pages are moved to the trash can in the sitemap.
fi_FI: Poistetut sivut siirretään sivukartan roskakoriin.

[ctx: Deleted user]
en: Deleted (id: %s)
fi_FI: Poistettu (id: %s)

en: Deleting a preset will not affect any layouts that have used that preset in the past.
fi_FI: Esiasetuksen poistaminen ei vaikuta rakenteisiin, jotka ovat käyttäneet tätä esiasetusta aiemmin.

en: Denied by %s
fi_FI: Hylännyt %s

en: Descending
fi_FI: Laskeva

en: Description
fi_FI: Kuvaus

[ctx: Description of a set]
en: Set Description
fi_FI: Aseta kuvaus

en: Design
fi_FI: Ulkoasu

en: Design &amp; Custom Template
fi_FI: Ulkoasu ja omat pohjat

en: Design &amp; Type
fi_FI: Ulkoasu ja tyyppi

en: Design updated.
fi_FI: Tyyli päivitetty.

en: Desktop
fi_FI: Työpöytä

[ctx: Destination]
en: To
fi_FI: Minne kopioidaan

en: Details
fi_FI: Tiedot

en: Determine where users should be redirected to after they login.
fi_FI: Määrittelee, minne käyttäjät ohjataan kirjautumisen jälkeen.

en: Determines whether compiled LESS stylesheets should output as compressed CSS. Uncompressed stylesheets are slightly larger but easier to read.
fi_FI: Määrittelee tulostetaanko käännetyt LESS-tyylitiedostot pakattuna CSS:nä. Pakkaamattomat tyylitiedostot ovat hieman suurempia, mutta helpompia lukea.

en: Device Visibility
fi_FI: Laitenäkyvyys

en: Devices
fi_FI: Laitteet

en: Direction
fi_FI: Suunta

en: Directory
fi_FI: Hakemisto

en: Disable
fi_FI: Pois käytöstä

en: Disable Grid Container
fi_FI: Ota ruudukon kehikko pois käytöstä

en: Disable to show a generic error message
fi_FI: Ota pois käytöstä näyttääksesi yleisen virheviestin

en: Disabled
fi_FI: Pois käytöstä

en: Disallow posts that include banned words?
fi_FI: Älä salli kirjoituksia, jotka sisältävät kiellettyjä sanoja?

en: Discard Changes
fi_FI: Hylkää muutokset

en: Discard Draft
fi_FI: Hylkää luonnos

en: Discussion
fi_FI: Keskustelu

en: Display
fi_FI: Näytä

en: Display Errors
fi_FI: Näytä virheet

en: Display Featured Only?
fi_FI: Näytä vain nostetut?

en: Display Mode
fi_FI: Näyttömuoto

en: Display Name
fi_FI: Näytettävä nimi

en: Display Order
fi_FI: Näyttöjärjestys

en: Display Order Reset.
fi_FI: Näyttöjärjestyksen palautus.

en: Display Ordering Option in Page
fi_FI: Näytä järjestysvalinta sivulla

en: Display Page Aliases?
fi_FI: Näytä sivujen aliakset?

en: Display Pages Beneath Page
fi_FI: Näytä sivun alapuolella olevat sivut

en: Display Posting Form
fi_FI: Näytä kirjoituslomake

en: Display Thumbnail Image
fi_FI: Näytä pienoiskuva

en: Display Truncated Description
fi_FI: Näytä typistetty yhteenveto

en: Display a List of Tags From
fi_FI: Näytä lista avainsanoista kohdasta

en: Display a custom amount.
fi_FI: Näytä itse valitsemasi määrä.

en: Display a list of pages created during a certain month, or months. Pages will be sorted by month.
fi_FI: Näytä lista sivuista, jotka on luotu tiettynä kuukautena, tai kuukausina. Sivut jaotellaan kuukauden mukaan.

en: Display a list of pages that use a certain page type. Return pages that exist throughout your site, or under only one specific section.
fi_FI: Näytä lista sivuista, jotka käyttävät tiettyä sivutyyppiä. Palauttaa sivut, jotka ovat olemassa koko sivustollasi, tai ainoastaan tietyn osion alla.

en: Display all.
fi_FI: Näytä kaikki.

en: Display breadcrumb trail.
fi_FI: Näytä murupolku.

en: Display information about your concrete5 site's users, on a public page.
fi_FI: Näytä tietoja concrete5-sivustosi käyttäjistä julkisella sivulla.

en: Display links that may require login.
fi_FI: Näytä linkit, jotka voivat vaatia kirjautumista.

en: Display order saved.
fi_FI: Näyttöjärjestys päivitetty.

en: Display page aliases.
fi_FI: Näytä sivujen aliakset.

en: Display pagination interface if more items are available than are displayed.
fi_FI: Näytä sivutuksen käyttöliittymä, jos kohteita on enemmän kuin näkyvillä olevat.

en: Display property with formatting
fi_FI: Näytä ominaisuus muotoilulla

en: Display sub pages to current +1.
fi_FI: Näytä nykyisen alasivut +1.

en: Display sub pages to current.
fi_FI: Näytä nykyisen sivun alasivut.

en: Display your images and captions in an attractive slideshow format.
fi_FI: Näyttää kuviasi ja kuvatekstejäsi houkuttelevassa diaesityksessä.

en: Displayed in Public Profile.
fi_FI: Näytetään julkisessa profiilissa.

en: Displayed on Member List.
fi_FI: Näytetään jäsenlistassa.

en: Displays a Page's Title
fi_FI: Näyttää sivun otsikon

en: Displays a list of months to filter a page list by.
fi_FI: Näytä lista kuukausista, joiden mukaan sivulista suodatetaan.

en: Displays a list of your site's topics, allowing you to click on them to filter a page list.
fi_FI: Näyttää listan sivustosi aiheista, sallien sinun napsauttaa niitä suodattaaksesi sivulistaa.

en: Displays a quote or paragraph next to biographical information and a person's picture.
fi_FI: Näyttää lainauksen tai kappaleen esittelytekstin vieressä ja henkilön kuvan.

en: Displays a summary of website activity.
fi_FI: Näyttää yhteenvedon sivuston aktiivisuudesta.

en: Displays an icon, a title, and a short paragraph description.
fi_FI: Näyttää kuvakkeen, otsikon ja lyhyen kappalekuvauksen.

en: Displays conversations on a page.
fi_FI: Näyttää keskustelut sivulla.

en: Displays pages and data in list or grids.
fi_FI: Näyttää sivuja tai tietoa listassa tai ruudukossa.

en: Displays the value of a page attribute for the current page.
fi_FI: Näyttää nykyisen sivun sivuattribuutin arvon.

en: Displays update and welcome back information on your dashboard.
fi_FI: Näytä päivitys- ja tervetuloa takaisin -teksti hallintapaneelissasi.

en: Do not cache this page.
fi_FI: Älä tallenna tätä sivua välimuistiin.

en: Do this:
fi_FI: Tee tämä:

en: Do you want to delete this block?
fi_FI: Haluatko poistaa tämän lohkon?

en: Do you want to delete this block? This item is an original. If you delete it, you will delete all blocks aliased to it
fi_FI: Haluatko poistaa tämän lohkon? Tämä kohde on alkuperäinen. Jos poistat sen, poistat myös kaikki sen aliaslohkot.

en: Do you want to delete this layout? This will remove all blocks inside it.
fi_FI: Haluatko poistaa tämän pohjan? Tämä poistaa kaikki lohkot sen sisältä.

[ctx: Doctrine]
en: Refresh Entities
fi_FI: Päivitä entiteetit

en: Doctrine Development Mode
fi_FI: Doctrinen kehitystila

en: Document
fi_FI: Dokumentti

en: Domain Blacklist regex
fi_FI: Domainien mustan listan säännöllinen lauseke

en: Domain Filtering
fi_FI: Domainsuodatus

en: Domain Whitelist regex
fi_FI: Domainien valkoisen listan säännöllinen muuttuja

en: Done
fi_FI: Valmis

en: Dotted
fi_FI: Pisteellinen

en: Double
fi_FI: Kaksinkertainen

en: Download
fi_FI: Lataa

en: Download File
fi_FI: Lataa tiedosto

en: Download Time
fi_FI: Latausaika

en: Download add-ons from concrete5.org.
fi_FI: Lataa lisäosia concrete5.org-sivustolta.

en: Download and Install
fi_FI: Lataa ja asenna

en: Download the latest version of concrete5 and upgrade your site.
fi_FI: Lataa concrete5:n viimeisin versio ja päivitä sivustosi.

en: Download the package from <a href="%s">here</a>.
fi_FI: Lataa paketti <a href="%s">täältä</a>.

en: Download themes from concrete5.org.
fi_FI: Lataa teemoja concrete5.org-sivustolta.

en: Downloaded On
fi_FI: Ladattu

en: Downloading zipped files from the file manager, remote updating and marketplace integration requires the Zip extension.
fi_FI: ZIP-tiedostojen lataus tiedostohallinnasta, etälataus ja kauppapaikan integraatio vaativat ZIP-laajennoksen.

en: Drafts
fi_FI: Luonnokset

en: Drop file here
fi_FI: Pudota tiedosto tähän

en: Drop file here or
fi_FI: Pudota tiedosto tähän tai

en: Drop files here to upload
fi_FI: Pudota tiedostoja tähän ladataksesi ne

en: Duplicate
fi_FI: Monista

en: Duplicate Stack
fi_FI: Kopioi pino

en: EMAILS ARE DISABLED. THIS EMAIL WAS LOGGED BUT NOT SENT
fi_FI: SÄHKÖPOSTIT OVAT POIS PÄÄLTÄ. TÄMÄ SÄHKÖPOSTI ON TALLENNETTU LOKIIN, MUTTA EI LÄHETETTY

en: EMAILS ARE ENABLED. THIS EMAIL WAS SENT TO mail()
fi_FI: SÄHKÖPOSTIT OVAT PÄÄLLÄ. TÄMÄ SÄHKÖPOSTI LÄHETETTIIN mail():iin

en: Earliest First
fi_FI: Vanhin ensin

en: Earliest first
fi_FI: Vanhin ensimmäisenä

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Edit %s
fi_FI: Muokkaa %s

en: Edit %s Authentication Type
fi_FI: Muokkaa %s autentikointityyppiä

en: Edit %s Page Type
fi_FI: Muokkaa sivutyyppiä %s

en: Edit %s Template
fi_FI: Muokkaa %s pohjaa

en: Edit Access
fi_FI: Muokkaa käyttöoikeuksia

en: Edit Area Design
fi_FI: Muokkaa alueen ulkoasua

en: Edit Block
fi_FI: Muokkaa lohkoa

en: Edit Category
fi_FI: Muokkaa kategoriaa

en: Edit Container Layout
fi_FI: Muokkaa ulkorakennetta

en: Edit Defaults
fi_FI: Muokkaa oletuksia

en: Edit Details
fi_FI: Muokkaa tietoja

en: Edit External Link
fi_FI: Muokkaa ulkoista linkkiä

en: Edit Form
fi_FI: Muokkaa lomaketta

en: Edit Form Control
fi_FI: Muokkaa lomakehallintaa

en: Edit Gathering Template
fi_FI: Muokkaa kokoelmapohjaa

en: Edit Group
fi_FI: Muokkaa ryhmää

en: Edit Layout
fi_FI: Muokkaa rakennetta

en: Edit Layout Design
fi_FI: Muokkaa rakenteen ulkoasua

en: Edit Menu
fi_FI: Muokkausvalikko

en: Edit Mode
fi_FI: Muokkaustila

en: Edit Mode Active
fi_FI: Muokkaustila aktiivinen

en: Edit Page
fi_FI: Muokkaa sivua

en: Edit Permissions
fi_FI: Muokkaa oikeuksia

en: Edit Profile
fi_FI: Muokkaa profiilia

en: Edit Properties
fi_FI: Muokkaa ominaisuuksia

en: Edit Question
fi_FI: Muokkaa kysymystä

en: Edit Survey
fi_FI: Muokkaa kyselyä

en: Edit This Page
fi_FI: Muokkaa tätä sivua

en: Edit Thumbnail
fi_FI: Muokkaa pienoiskuvaa

en: Edit Thumbnail Images
fi_FI: Muokkaa pienoiskuvia

en: Edit Topic
fi_FI: Muokkaa aihetta

en: Edit anything on this page by clicking the pencil icon.
fi_FI: Muokkaa mitä tahansa tällä sivulla napsauttamalla kynäikonia.

en: Edit by
fi_FI: Muokannut

en: Edit in Composer
fi_FI: Muokkaa Julkaisijassa

en: Edit link
fi_FI: Muokkaa linkki

en: Edit the Block
fi_FI: Muokkaa lohkoa

en: Edit this Page
fi_FI: Muokkaa tätä sivua

en: Edit your user profile and change password.
fi_FI: Muokkaa käyttäjäprofiiliasi ja vaihda salasana.

en: Editable and Required in Profile.
fi_FI: Muokattavissa ja pakollinen profiilissa.

en: Editable in Profile.
fi_FI: Muokattavissa profiilissa.

en: Editing Unavailable.
fi_FI: Muokkaus ei ole saatavissa.

en: Editor
fi_FI: Editori

en: Editor Plugins
fi_FI: Editorin lisäosat

en: Elegant, spacious theme with support for blogs, portfolios, layouts and more.
fi_FI: Elegantti, tilava teema, joka tukee blogeja, portfolioita, rakenteita ja muita ominaisuuksia.

en: Elemental
fi_FI: Elementaalinen

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Email Address
fi_FI: Sähköpostiosoite

en: Email Address to Route Emails To
fi_FI: Sähköpostiosoite, johon sähköpostit ohjataan

en: Email Importers
fi_FI: Sähköpostien tuonti

en: Email Notification
fi_FI: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email Validated
fi_FI: Sähköpostiosoite vahvistettu

en: Email address
fi_FI: Sähköpostiosoite

en: Email marked as valid.
fi_FI: Sähköpostiosoite merkitty vahvistetuksi.

en: Email saved successfully.
fi_FI: Sähköposti tallennettu onnistuneesti.

en: Embeds a YouTube Video in your web page.
fi_FI: Upottaa YouTube-videon sivullesi.

en: Embeds uploaded video into a web page. Supports WebM, Ogg, and Quicktime/MPEG4 formats.
fi_FI: Upottaa ladatun videon www-sivulle. Tukee WebM, Ogg ja QuickTime/MPEG4 muotoja.

en: Empties the page search index and reindexes all pages.
fi_FI: Tyhjentää sivujen hakuindeksin ja uudelleenindeksoi kaikki sivut.

en: Empty %s Area
fi_FI: Tyhjä alue %s

en: Empty Auto-Nav Block.
fi_FI: Tyhjä automaattinen navigaatio -lohko.

en: Empty Content Block.
fi_FI: Tyhjä sisältölohko.

en: Empty File Block.
fi_FI: Tyhjä tiedostolohko.

en: Empty Image Block.
fi_FI: Tyhjä kuvalohko.

en: Empty Page
fi_FI: Tyhjä sivu

en: Empty Page List Block.
fi_FI: Tyhjä sivulistalohko.

en: Empty Site
fi_FI: Tyhjä sivusto

en: Empty Trash
fi_FI: Tyhjennä roskakori

en: Enable
fi_FI: Käytössä

en: Enable Advanced Permissions
fi_FI: Ota monipuoliset oikeudet käyttöön

en: Enable Attachment Overrides
fi_FI: Ota käyttöön liitetiedostojen yliajot

en: Enable Attachments
fi_FI: Ota käyttöön liitetiedostot

en: Enable Cache
fi_FI: Ota välimuisti käyttöön

en: Enable Comment Rating
fi_FI: Ota kommenttien arviointi käyttöön

en: Enable Grid Container
fi_FI: Ota ruudukon kehikko käyttöön

en: Enable Help
fi_FI: Ota ohjeet käyttöön

en: Enable New Topics
fi_FI: Salli uudet aiheet

en: Enable Other Blocks to Filter This Page List.
fi_FI: Ota käyttöön muita lohkoja suodattaaksesi tätä sivulistaa.

en: Enable Posting
fi_FI: Ota viestit käyttöön

en: Enable Public Registration to let visitors create new user accounts.
fi_FI: Ota käyttöön julkinen rekisteröityminen salliaksesi vierailijoiden luoda itselleen käyttäjätunnukset.

en: Enable Scroll Wheel
fi_FI: Ota käyttöön hiiren rulla

en: Enable Toolbar Titles
fi_FI: Ota käyttöön työkalurivin otsikot

en: Enable custom permissions for this file set.
fi_FI: Ota käyttöön mukautetut oikeudet tälle tiedostoryhmälle.

en: Enable file selection from file manager.
fi_FI: Ota käyttöön tiedostovalinta tiedostohallinnasta.

en: Enable or disable maintenance mode, in which your site is only visible to the admin user. Maintenance Mode is useful for developing, testing or temporarily disabling a site.
fi_FI: Ota käyttöön tai poista käytöstä huoltotila, jolloin sivustosi on näkyvissä vain ylläpitäjille. Huoltotila on hyödyllinen, jos kehität, testaat tai haluat ottaa väliaikaisesti sivustosi pois käytöstä.

en: Enable page selection from sitemap.
fi_FI: Ota käyttöön sivuvalinta sivukartasta.

en: Enable pretty URLs and tracking codes.
fi_FI: Ota käyttöön nätit URL-osoitteet ja seurantakoodit.

en: Enable public profiles.
fi_FI: Laita päälle julkiset profiilit

en: Enable user defined time zones.
fi_FI: Ota käyttöön käyttäjien aikavyöhykkeet.

en: Enabled
fi_FI: Käytössä

en: Encryption
fi_FI: Salaus

[ctx: End date]
en: To
fi_FI: Mihin asti

en: Ends
fi_FI: Päättyy

en: Ends %s.
fi_FI: Päättyy %s.

en: Ensure that your site ONLY renders at the canonical URL or the canonical SSL URL.
fi_FI: Varmista, että sivustosi näkyy VAIN kanoonisessa URL-osoitteessa tai kanoonisessa SSL URL-osoitteessa.

en: Ensure that your site is viewable at the URL(s) above before you check the checkbox below.
            If not, doing so may render your site unviewable until you can manually undo this change.
fi_FI: Varmista, että sivustosi on nähtävissä alla olevista URL-osoitteista ennen kuin valitset alapuolella olevan asetuksen.
            Jos näin ei ole, sivustosi voi olla saavuttamattomissa ennen kuin manuaalisesti peruutat tämän muutoksen.

en: Ensure your software is up to date and stable.
fi_FI: Varmista, että ohjelmistosi on ajantasalla ja vakaa.

en: Enter Edit Mode
fi_FI: Siirry muokkaustilaan

en: Enter IP addresses, one per line, in the form below to manually ban an IP address. To indicate a range, use a wildcard character (e.g. 192.168.15.* will block 192.168.15.1, 192.168.15.2, etc...)
fi_FI: Anna IP-osoitteet, yksi per rivi, alla olevaan lomakkeeseen estääksesi IP-osoitteen. Lisätäksesi IP-osoitteiden ryhmän, käytä villiä korttia (esim. 192.168.15.* estää 192.168.15.1, 192.168.15.2, jne...

en: Enter URL to valid file(s)
fi_FI: Anna osoite tiedostoille

en: Enter a title for your guestbook, and adjust the date format to your liking. Choose whether or not to enable comments, moderation and CAPTCHA. Enter an email address if you'd like to be notified of each new guestbook submission.
fi_FI: Anna vieraskirjallesi otsikko, ja muuta päivämäärämuoto haluamaksesi. Valitse ovatko kommentit, valvonta ja CAPTCHA käytössä. Syötä sähköpostiosoite, johon haluat ilmoituksen uusista vieraskirjamerkinnöistä.

en: Enter a title for your map, then the address of the location you'd like to display on your map. Finally, specify the zoom level of the map to render. Google will try to locate the address automatically when you add the block.
fi_FI: Syötä kartalle otsikko, ja sen jälkeen osoite paikkaan, jonka haluat näyttää kartassa. Lopuksi määrittele zoomauksen taso kartalle. Google yrittää löytää paikan automaattisesti, kun lisäät lohkon.

en: Enter an address and a Google Map of that location will be placed in your page.
fi_FI: Anna osoite ja sivullesi lisätään Google Map kohteesta.

en: Enter your email address below. We will send you instructions to reset your password.
fi_FI: Anna sähköpostiosoitteesi alapuolelle. Lähetämme sinulle sähköpostissa ohjeet, kuinka voit palauttaa salasanasi.

en: Enter your new password below.
fi_FI: Anna salasanasi alapuolelle.

en: Entire Page
fi_FI: Koko sivu

en: Entire Site
fi_FI: Koko sivusto

en: Entities
fi_FI: Entiteetit

en: Environment
fi_FI: Ympäristö

en: Environment Information
fi_FI: Ympäristötiedot

en: Equal To
fi_FI: Yhtä suuri kuin

en: Error
fi_FI: Virhe

en: Error Message
fi_FI: Virheilmoitus

en: Error Processing Importer Mail
fi_FI: Tuotujen sähköpostien käsittely epäonnistui

en: Error deleting the file %s. Please check the permissions of the folder %s
fi_FI: Virhe poistettaessa tiedostoa %s. Tarkista hakemiston %s oikeudet.

en: Error detail
fi_FI: Virheen tiedot

en: Error establishing connection to the concrete5 community. Please check that curl and other required libraries are enabled.
fi_FI: Virhe yhteyden muodostamisessa concrete 5 yhteisöön. Tarkista, että curl ja muut tarvittavat kirjastot ovat päällä.

en: Error saving user point record: %s
fi_FI: Virhe käyttäjäpistetietojen tallennuksessa: %s

en: Error writing to file %s
fi_FI: Virhe kirjoitettaessa tiedostoon %s

en: Error: %s
fi_FI: Virhe: %s

en: Error: The required page attribute with the handle of: "%s" doesn't exist
fi_FI: Virhe: Pakollista sivun attribuuttia nimellä: "%s" ei ole olemassa

en: Even if you change your website's logo, the Site Name is used in some emails.
fi_FI: Vaikka vaihdat sivustosi logon, sivuston nimeä käytetään joissakin sähköposteissa.

en: Every
fi_FI: Jokainen

en: Every %s (default setting).
fi_FI: Joka %s (oletusasetus)

en: Every Day
fi_FI: Joka päivä

en: Every Month
fi_FI: Joka kuukausi

en: Every Week
fi_FI: Joka viikko

en: Everything But Selected
fi_FI: Kaikki paitsi valitut

en: Everywhere
fi_FI: Kaikkialta

en: Example
fi_FI: Esimerkki

en: Example: %s
fi_FI: Esimerkki: %s

en: Example: %ssome/path
fi_FI: Esimerkki: %sjoku/polku

en: Exclude system pages.
fi_FI: Jätä pois järjestelmäsivut

en: Excluded
fi_FI: Ei mukana

en: Excluded URL Word List
fi_FI: URL-osoitteesta pois jätettyjen sanojen lista

en: Excluded Users/Groups
fi_FI: Poissuljetut käyttäjät ja ryhmät

en: Excluded Users/Groups with timed permissions
fi_FI: Ajastetuilla oikeuksilla poissuljetut käyttäjät ja ryhmät

en: Existing Backups
fi_FI: Olemassaolevat varmuuskopiot

en: Existing page template.
fi_FI: Olemassa oleva sivupohja.

en: Exit Edit Mode
fi_FI: Poistu muokkaustilasta

en: Exit Preview
fi_FI: Poistu esikatselusta

en: Expand
fi_FI: Laajenna

en: Expiration Action
fi_FI: Vanhentumistoiminto

en: Expiration Date
fi_FI: Vanhentumispäivämäärä

en: Expire Pages from Cache
fi_FI: Sivut vanhenevat välimuistista

en: Expires In
fi_FI: Vanhenee

en: Export to CSV
fi_FI: Vie CSV-tiedostoon

en: Extend concrete5
fi_FI: Laajenna concrete5:sta

en: Extension
fi_FI: Tiedostopääte

en: External Form
fi_FI: Ulkoinen lomake

en: External Link deleted.
fi_FI: Ulkoinen linkki poistettu.

en: External Link updated.
fi_FI: Ulkoinen linkki päivitetty.

en: External SMTP Server
fi_FI: Ulkopuolinen SMTP-palvelin

en: External URL
fi_FI: Ulkoinen URL-osoite

en: External marketplace support has been disabled for this website.
fi_FI: Ulkopuolinen kauppapaikan tuki on pois päältä tällä sivustolla.

en: FAQ
fi_FI: UKK

en: Failed Registration
fi_FI: Rekisteröityminen epäonnistui

en: Failed authentication: %s
fi_FI: Tunnistautuminen epäonnistui: %s

en: Failed to complete authentication.
fi_FI: Tunnistautuminen epäonnistui.

en: Failed to create zip file as "%s": %s
fi_FI: Zip-tiedoston luonti epäonnistui, koska "%s": %s

en: Failed to render filter view.
fi_FI: Suodatetun näkymän näyttäminen epäonnistui.

en: Fall Back To Gravatar
fi_FI: Käytä Gravataria vaihtoehtona

en: Favicon
fi_FI: Suosikki-ikoni

en: Favorites
fi_FI: Suosikit

en: Feature
fi_FI: Esittely

en: Featured Add-On
fi_FI: Esitelty lisäosa

en: Featured Items
fi_FI: Esitellyt kohteet

en: Featured Theme
fi_FI: Esitelty teema

en: Featured pages only.
fi_FI: Vain nostetut sivut.

en: Features a theme from concrete5.org.
fi_FI: Esittelee teeman concrete5.org-sivustolta.

en: Features an add-on from concrete5.org.
fi_FI: Esittelee lisäosan Concrete5.org-sivustolta.

en: Feed Added.
fi_FI: Syöte lisätty.

en: Feed Deleted.
fi_FI: Syöte poistettu.

en: Feed Title
fi_FI: Syötteen otsikko

en: Feed URL
fi_FI: Syötteen URL-osoite

en: Feed Updated.
fi_FI: Syöte päivitetty.

[ctx: FeedDescription]
en: concrete5 Blog
fi_FI: concrete5-blogi

[ctx: FeedTitle]
en: Blog
fi_FI: Blogi

en: Fetch, parse and display the contents of an RSS or Atom feed.
fi_FI: Hae, jäsennä ja näytä RSS- tai Atom-syötteen sisällöt.

en: Fewer Than
fi_FI: Vähemmän kuin

en: Field available in "Advanced Search".
fi_FI: Kenttä käytettävissä "Monipuolisessa haussa".

en: Field available in Dashboard Page Search.
fi_FI: Kenttä sisältyy Hallintapaneelin sivuhakuun.

en: Field available in Dashboard User Search.
fi_FI: Kenttä sisältyy Hallintapaneelin käyttäjähakuun.

en: Field available in File Manager Search.
fi_FI: Kenttä sisältyy Tiedostohallinnan hakuun.

en: File
fi_FI: Tiedosto

en: File %s could not be found.
fi_FI: Tiedostoa %s ei löytynyt.

en: File Attachment Management
fi_FI: Liitetiedostojen hallinta

en: File Attribute Created.
fi_FI: Tiedostoattribuutti luotu.

en: File Attribute Deleted.
fi_FI: Tiedoston attribuutti poistettu.

en: File Attribute Updated.
fi_FI: Tiedoston attribuutti päivitetty.

en: File Content
fi_FI: Tiedostosisältö

en: File Manager
fi_FI: Tiedostohallinta

en: File Manager Permissions
fi_FI: Tiedostohallinnan oikeudet

en: File Name
fi_FI: Tiedostonimi

en: File Not Found.
fi_FI: Tiedostoa ei löytynyt.

en: File Preview
fi_FI: Tiedoston esikatselu

en: File Set
fi_FI: Tiedostoryhmä

en: File Set Name
fi_FI: Tiedostoryhmän nimi

en: File Sets
fi_FI: Tiedostoryhmät

en: File Storage Locations
fi_FI: Tiedostovarastojen sijainnit

en: File Upload
fi_FI: Tiedostonlähetys

en: File Uploader
fi_FI: Tiedostolataus

en: File Version ID
fi_FI: Tiedoston version tunniste

en: File name
fi_FI: Tiedostonimi

en: File not found
fi_FI: Tiedostoa ei löydy

en: File not found.
fi_FI: Tiedostoa ei löytynyt.

en: File password saved successfully.
fi_FI: Tiedoston salasana tallennettu onnistuneesti.

en: File replaced successfully.
fi_FI: Tiedosto korvattu onnistuneesti.

en: File search columns saved successfully.
fi_FI: Tiedostohaun sarakkeet tallennettu onnistuneesti.

en: File set deleted successfully.
fi_FI: Tiedostoryhmä poistettu onnistuneesti.

en: File set updated successfully.
fi_FI: Tiedostoryhmä päivitetty onnistuneesti.

en: File sets provide a flexible way to organize and group your site's assets.
fi_FI: Tiedostoryhmät tarjoavat joustavan tavan järjestellä ja ryhmitellä sivustosi kohteita.

en: File sets updated successfully.
fi_FI: Tiedostoryhmät päivitetty onnistuneesti.

en: File size exceeds limit
fi_FI: Tiedostokoko ylittää rajoituksen

en: File storage location added.
fi_FI: Tiedostovaraston sijainti lisätty.

en: File storage location removed.
fi_FI: Tiedostovaraston sijainti poistettu.

en: File storage location saved successfully.
fi_FI: Tiedostovaraston sijainti tallennettu onnistuneesti.

en: File storage location saved.
fi_FI: Tiedostovaraston sijainti tallennettu.

en: File to Include
fi_FI: Liitettävä tiedosto

en: File to include
fi_FI: Liitettävä tiedosto

en: File updated successfully.
fi_FI: Tiedosto päivitetty onnistuneesti.

en: File uploaded successfully.
fi_FI: Tiedosto lähetetty onnistuneesti.

en: Filename
fi_FI: Tiedostonimi

en: Files
fi_FI: Tiedostot

en: Files in Set
fi_FI: Tiedostot ryhmässä

en: Files in no sets.
fi_FI: Tiedostot, jotka eivät ole missään ryhmässä.

en: Files in the theme were activated successfully.
fi_FI: Teeman tiedostot aktivoitu onnistuneesti.

en: Files updated successfully.
fi_FI: Tiedostot päivitetty onnistuneesti.

en: Filter
fi_FI: Suodata

en: Filter By
fi_FI: Suodata mukaan

en: Filter By Page Type
fi_FI: Suodata sivutyypin mukaan

en: Filter By Topic
fi_FI: Suodata aiheen mukaan

en: Filter By:
fi_FI: Suodata mukaan:

en: Filter Sets
fi_FI: Suodatinryhmät

en: Filter by Parent Page
fi_FI: Suodata yläsivun mukaan

en: Filter by Public Date
fi_FI: Suodata julkaisupäivän mukaan

en: Filtering
fi_FI: Suodatus

en: Finalize Crop
fi_FI: Viimeistele rajaus

en: Finally, <a href="%s" target="_blank">the forum</a> is full of helpful community members that make concrete5 so great.
fi_FI: Lopuksi, <a href="%s" target="_blank">keskustelualue</a> on täynnä avuliaita yhteisön jäseniä, jotka tekevät concrete5:sta niin mahtavan.

en: Find jobs by set instead of job handle
fi_FI: Hae töitä ryhmän mukaan työn tunnisteen sijasta

en: Finishing.
fi_FI: Viimeistellään.

en: First Level
fi_FI: Ensimmäinen taso

en: First, click the "Edit Page" button. This will enter edit mode for this page.
fi_FI: Ensiksi, napsauta "Muokkaa sivua"-painiketta. Tämä avaa sivun muokkaustilassa.

en: First, schedule this URL for when you'd like this job to run:
fi_FI: Ensin, ajasta tämä URL-osoite, kun haluat ajaa työn:

en: Five Most Recent Downloads
fi_FI: Viisi viimeisintä latausta

en: Flag As Spam
fi_FI: Merkitse roskapostiksi

en: Flag as Spam
fi_FI: Merkitse roskapostiksi

en: Flag type already initialized.
fi_FI: Lipputyyppi on jo alustettu.

en: Flash Embed - Legacy method
fi_FI: Flash-upotus - perinteinen tapa

en: Flat
fi_FI: Litteä

en: Flat View
fi_FI: Litteä näkymä

en: Font Color
fi_FI: Fontin väri

en: Font Family
fi_FI: Fonttiperhe

en: Font Size
fi_FI: Fontin koko

en: Font Weight
fi_FI: Fontin painoarvo

en: Footer Contact
fi_FI: Alatunnisteen yhteystiedot

en: Footer Legal
fi_FI: Alatunnisteen lakitiedot

en: Footer Navigation
fi_FI: Alatunnisteen navigaatio

en: Footer Site Title
fi_FI: Alatunnisteen sivun otsikko

en: Footer Social
fi_FI: Alatunnisteen sosiaaliset

en: Footer of the page
fi_FI: Sivun alatunniste

en: For adding HTML by hand.
fi_FI: HTML-koodin lisäämiseksi.

en: For custom automated group actions, make sure an automation group controller exists at %s
fi_FI: Omille automatisoiduille ryhmätoiminnoille, varmista että automatisoidun ryhmän kontrolleri on olemassa kohdassa %s.

en: For custom automated group actions, make sure an automation group controller exists.
fi_FI: Omille automatisoiduille ryhmätoiminnoille, varmista että automatisoidun ryhmän kontrolleri on olemassa.

en: Force file to download
fi_FI: Pakota tiedoston lataus

en: Forever
fi_FI: Ikuisesti

en: Forgot Password
fi_FI: Unohdin salasanani

en: Forgot Your Password?
fi_FI: Unohditko salasanasi?

en: Form
fi_FI: Lomake

en: Form Captcha
fi_FI: Lomakkeen Captcha

en: Form Name
fi_FI: Lomakkeen nimi

en: Form Results
fi_FI: Lomaketulokset

en: Form factors for pages in your site.
fi_FI: Lomaketekijät sivustosi sivuille.

en: Form layout set added.
fi_FI: Lomakerakenteen ryhmä lisätty.

en: Form layout set deleted.
fi_FI: Lomakkeen pohjan ryhmä poistettu.

en: Form layout set updated.
fi_FI: Lomakkeen pohjan ryhmä päivitetty.

en: Format of Date Properties
fi_FI: Päivämääräominaisuuksien muoto

en: Format: %s.
fi_FI: Muoto: %s.

en: Formatting
fi_FI: Muotoilu

en: Formatting Style
fi_FI: Muotoilutyyli

en: Found on Page
fi_FI: Löytyi sivulta

en: Frame Options
fi_FI: Kehyksen asetukset

en: Free
fi_FI: Ilmainen

en: Free-Form Layout
fi_FI: Vapaa lomakkeen rakenne

en: Frequently Asked Questions
fi_FI: Usein kysytyt kysymykset

en: Frequently Asked Questions Block
fi_FI: Usein kysyttyjen kysymysten lohko

en: Frequently Used
fi_FI: Usein käytetyt

en: Frequently added page types are always visible in the Pages panel.
fi_FI: Usein lisätyt sivutyypit ovat aina näkyvissä Sivut-paneelissa.

en: Friday
fi_FI: perjantai

en: From
fi_FI: Lähettäjä

en: From Page Type Defaults
fi_FI: Sivutyypin oletuksista

en: From here you can change your page template and customize your page's styles.
fi_FI: Täältä voit vaihtaa sivupohjaa ja muokata sivusi tyylejä.

en: From: %s
    Date Sent: %s
    Subject: %s
fi_FI: Lähettäjä: %s
    Lähetettyt: %s
    Aihe: %s

en: Full Article
fi_FI: Koko artikkeli

en: Full Name
fi_FI: Koko nimi

en: Full Page Caching
fi_FI: Koko sivun välimuisti

en: Full Page Index
fi_FI: Koko sivun indeksi

en: Full Record
fi_FI: Koko tietue

en: Full Site
fi_FI: Koko sivusto

en: Full Sitemap
fi_FI: Koko sivukartta

en: Full page caching can dramatically improve page speed for pages that don't need to have absolutely up-to-the-minute content.
fi_FI: Koko sivun välimuisti voi parantaa sivun nopeutta dramaattisesti sivuille, jotka eivät välttämättä tarvitse täysin ajantasaista sisältöä.

en: Full page caching settings saved.
fi_FI: Koko sivun välimuistiasetukset tallennettu.

en: GZip Archive
fi_FI: Gzip-paketti

en: Gathering
fi_FI: Kokoelma

en: Gathering Display
fi_FI: Kokoelmanäkymä

[ctx: GatheringDataSourceName]
en: Flickr Feed
fi_FI: Flickr-syöte

[ctx: GatheringDataSourceName]
en: RSS Feed
fi_FI: RSS-syöte

[ctx: GatheringDataSourceName]
en: Site Page
fi_FI: Sivuston sivu

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Basic
fi_FI: Perus

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Featured Item
fi_FI: Esitelty kohde

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Byline Description Center
fi_FI: Kuva Tekijätiedot Kuvaus Keskitetty

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Conversation
fi_FI: Kuva keskustelulle

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Masthead Description Center
fi_FI: Kuva Tunnuslaatikko Kuvaus Keskitetty

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Overlay Headline
fi_FI: Kuvapeitteen otsikko

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Sharing Link
fi_FI: Kuvajakolinkki

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Large Image
fi_FI: Suuri kuva

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Byline Description
fi_FI: Tunnuslaatikko Tekijätiedot Kuvaus

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Description
fi_FI: Tunnuslaatikko Kuvaus

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Image Byline Left
fi_FI: Tunnuslaatikko Kuva Tekijätiedot Vasen

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Image Byline Right
fi_FI: Tunnuslaatikko Kuva Tekijätiedot Oikea

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Image Left
fi_FI: Tunnuslaatikko Kuva Vasen

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Image Right
fi_FI: Tunnuslaatikko Kuva Oikea

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Thumbnail
fi_FI: Pienoiskuva

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Thumbnail & Description Center
fi_FI: Keskitetty pienoiskuva ja kuvaus

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Title & Date
fi_FI: Otsikko ja päivämäärä

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Title & Description
fi_FI: Otsikko ja kuvaus

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Title Date & Description
fi_FI: Otsikon päivämäärä ja kuvaus

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Title, Date & Comments
fi_FI: Otsikko, päivämäärä ja kommentit

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Tweet
fi_FI: Twiittaa

en: General
fi_FI: Yleinen

en: Generate the sitemap.xml file
fi_FI: Luo sitemap.xml tiedosto

en: Generate the sitemap.xml file that search engines use to crawl your site.
fi_FI: Luo sitemap.xml-tiedosto, jota hakukoneet käyttävät sivuston indeksointiin.

en: Get Content From
fi_FI: Hae sisältöä lähteestä

en: Get Help
fi_FI: Hae ohjeita

en: Get More Add-Ons
fi_FI: Hae lisää lisäosia.

en: Get More Blocks
fi_FI: Hae lisää lohkoja

en: Get More Themes
fi_FI: Hae lisää teemoja

en: Get data from forms and logs.
fi_FI: Näytä lähetetyt lomakkeet ja lokihistoria.

en: Get message URL.
fi_FI: Hae viestin URL-osoite.

en: Get more help on your question by posting it to the concrete5 help center on concrete5.org
fi_FI: Hae lisäapua kysymykseesi lähettämällä se concrete5:n tukisivustolle concrete5.org-sivustolla

en: Get submission data.
fi_FI: Hae lähetetyt tiedot.

en: Get support from developers.
fi_FI: Saa tukipalveluita kehittäjiltä.

en: Global mail settings saved.
fi_FI: Yleiset sähköpostiasetukset tallennettu.

en: Go
fi_FI: Jatka

en: Go Back
fi_FI: Palaa takaisin

en: Go back
fi_FI: Palaa takaisin

en: Go to the <a href="%s">Add Functionality</a> page in your concrete5 Dashboard.
fi_FI: Siirry <a href="%s">Lisää toiminnallisuutta</a> -sivulle concrete5:n hallintapaneelissa.

en: Google Map disabled in edit mode.
fi_FI: Google-kartta on pois päältä muokkaustilassa.

en: Google allows accounts be created against custom domains like "example.com". These lists allow you to use standard PHP regular expressions to filter against the domain name or email address. For example user@example.com would filter against "example.com".
fi_FI: Google sallii tilien luomisen omien domainosoitteiden mukaan kuten "esimerkki.fi". Nämä listat sallivat sinun käyttää normaaleja PHP:n säännöllisiä muuttujia suodattaaksesi domainosoitteen tai sähköpostiosoitteen. Esimerkiksi kayttaja@esimerkki.fi suodattuisi vasten "esimerkki.fi".

en: Grabs the latest newsflow data from concrete5.org.
fi_FI: Hae viimeisin uutisvirta concrete5.org-sivustolta.

en: Gravatar Image Set
fi_FI: Gravatarin kuvaryhmä

en: Greenwich Mean Time
fi_FI: Greenwichin aika

en: Grid:
fi_FI: Ruudukko:

en: Grids
fi_FI: Ruudukot

en: Groove
fi_FI: Ura

en: Group
fi_FI: Ryhmä

en: Group Details
fi_FI: Ryhmän tiedot

en: Group Set
fi_FI: Ryhmäjoukko

en: Group Sets
fi_FI: Ryhmäjoukot

en: Group added successfully
fi_FI: Ryhmä lisätty onnistuneesti.

en: Group attributes into sets for easier organization
fi_FI: Ryhmittele attribuutteja helpompaa organisointia varten.

en: Group deleted successfully.
fi_FI: Ryhmä poistettu onnistuneesti.

en: Group set added successfully.
fi_FI: Ryhmäjoukko luotu onnistuneesti.

en: Group set deleted successfully.
fi_FI: Ryhmäjoukko poistettu onnistuneesti.

en: Group set updated successfully.
fi_FI: Ryhmäjoukko päivitetty onnistuneesti.

en: Group sets
fi_FI: Ryhmäjoukot

en: Group to enter on registration
fi_FI: Ryhmä, johon lisätään rekisteröityessä

en: Group update successfully
fi_FI: Ryhmä päivitetty onnistuneesti.

[ctx: GroupDescription]
en: The guest group represents unregistered visitors to your site.
fi_FI: Vierasryhmä edustaa rekisteröitymättömiä vierailijoita sivustollasi.

[ctx: GroupDescription]
en: The registered users group represents all user accounts.
fi_FI: Rekisteröityneet käyttäjäryhmä edustaa kaikkia käyttäjätilejä.

[ctx: GroupName]
en: Administrators
fi_FI: Ylläpitäjät

[ctx: GroupName]
en: Guest
fi_FI: Vieras

[ctx: GroupName]
en: Registered Users
fi_FI: Rekisteröityneet käyttäjät

en: Grouped by Set
fi_FI: Ryhmiteltynä ryhmien mukaan

en: Groups
fi_FI: Ryhmät

en: Groups moved successfully.
fi_FI: Ryhmät siirretty onnistuneesti.

en: Guest
fi_FI: Vieras

en: Guide: Add Content
fi_FI: Opas: Sisällön lisääminen

en: Guide: Change Content
fi_FI: Opas: Sisällön muuttaminen

en: HTML/WYSIWYG Editor Content.
fi_FI: HTML/WYWISYG-editorin sisältö.

en: Handle
fi_FI: Tunniste

en: Handle required.
fi_FI: Tunniste on pakollinen.

en: Handles must contain only letters, numbers or the underscore symbol.
fi_FI: Tunnisteet voivat sisältää ainoastaan kirjaimia, numeroita tai alaviivoja.

en: Have concrete5 perform various tasks to help your site running in top condition, process email posts, and update search engine indexing maps. Click the triangle icon next to the job to start it. A success message will be displayed once the job has been completed.
fi_FI: Laita concrete5 tekemään erilaisia tehtäviä auttaakseen sivustoasi toimimaan parhaalla mahdollisella tavalla, käsittelemään lähtevät sähköpostit, ja päivittämään hakukoneen indeksin. Napsauta kolmioikonia tehtävän vieressä käynnistääksesi sen. Tehtävän onnistumisesti näytetään viesti, kun se on valmis.

en: Having trouble? Check the <a href="%s">installation help forums</a>, or <a href="%s">have us host a copy</a> for you.
fi_FI: Ongelmia? Tarkista <a href="%s">asennusohjeiden keskustelualueet</a>, tai <a href="%s">pyydä meitä asentamaan kopio</a> sinulle.

en: Header 1
fi_FI: Otsikko 1

en: Header 2
fi_FI: Otsikko 2

en: Header 3
fi_FI: Otsikko 3

en: Header 4
fi_FI: Otsikko 4

en: Header 5
fi_FI: Otsikko 5

en: Header Navigation
fi_FI: Ylätunnisteen navigaatio

en: Header Search
fi_FI: Ylätunnisteen haku

en: Header Site Title
fi_FI: Ylätunnisteen sivuston nimi

en: Header of the page
fi_FI: Sivun ylätunniste

en: Height
fi_FI: Korkeus

en: Hello World!
fi_FI: Hei maailma!

en: Help
fi_FI: Ohje

en: Hide
fi_FI: Piilota

en: Hide API secret
fi_FI: Piilota API-salaisuus

en: Hide All
fi_FI: Piilota kaikki

en: Hide secret key
fi_FI: Piilota salausavain

en: Hide the current content on a particular type of device. Un-check a device below to hide the content.
fi_FI: Piilota nykyinen sisältö tietyntyyppisiltä laitteilta. Ota valinta pois laitteesta alapuolelta piilottaaksesi sisällön.

en: Highest Rated
fi_FI: Korkein arvosana

en: Home
fi_FI: Koti

en: Homepage
fi_FI: Kotisivulle

en: Horizontal Position
fi_FI: Vaakasijainti

en: Horizontal Rule
fi_FI: Vaakaviiva

en: Horizontally
fi_FI: Sivusuunnassa

en: Horizontally & Vertically
fi_FI: Sivu- ja pystysuunnassa

en: Hours
fi_FI: tunnin jälkeen

en: How Many Levels Below Parent?
fi_FI: Kuinka monta tasoa pääsivun alla?

en: How long will this permission be valid for?
fi_FI: Kuinka kauan tämä oikeus on käytössä?

en: ID
fi_FI: Tunniste

en: INVALID ACTION
fi_FI: VIRHEELLINEN TOIMINTO

en: IP
fi_FI: IP-osoite

en: IP Address
fi_FI: IP-osoite

en: IP Blacklist
fi_FI: IP-osoitteiden musta lista

en: IP Blacklist settings saved.
fi_FI: IP-osoitteiden musta lista tallennettu.

en: Icon
fi_FI: Kuvake

en: Icon removed successfully.
fi_FI: Ikoni poistettu onnistuneesti.

en: Icons updated successfully.
fi_FI: Ikonit päivitetty onnistuneesti.

en: If a badge is assigned to this action, the first time this user performs this action they will be granted the badge.
fi_FI: Jos tälle toiminnolle on liitetty ansiomerkki, kun käyttäjä tekee tämän toiminnon ensimmäisen kerran, he ansaitsevat ansiomerkin.

en: If checked, this site will only be available at the host, port and SSL combination chosen above.
fi_FI: Jos päällä, tämä sivusto on saatavilla vain yläpuolella valitusta osoitteen, portin ja SSL:n yhdistelmästä.

en: If there is an account associated with this email, instructions for resetting your password have been sent.
fi_FI: Jos tälle sähköpostiosoitteelle on liitetty tili, ohjeet salasanan palauttamiseksi on lähetetty.

en: If used, height can only be an integer, with no units.
fi_FI: Jos käytössä, korkeus voi olla vain numero, ilman yksikköä.

en: If used, height must be greater than zero.
fi_FI: Jos käytössä, korkeuden pitää olla suurempi kuin nolla.

en: If you are running a site at multiple domains, enter the canonical domain here. This will be used for sitemap generation, any other purposes that require a specific domain. You can usually leave this blank.
fi_FI: Jos ajat sivustoa useammasta domainosoitteesta, syötä kanooninen URL-osoite tähän. Tätä käytetään sivukartan luomiseen, ja muihin tarkoituksiin, jotka vaativat tietyn domainin. Voit yleensä jättää tämän tyhjäksi.

en: If your site is behaving oddly or displaying out-of-date content, it's a good idea to clear the cache. If you're having to clear the cache a lot, you might want to just turn off caching in Cache & Speed Settings.
fi_FI: Jos sivustosi käyttäytyy oudosti tai näyttää vanhentuneita tietoja, on hyvä idea tyhjentää välimuisti. Jos sinun täytyy tyhjentää välimuisti usein, sinun kannattaa ehkä ottaa välimuisti pois käytöstä Välimuisti- ja nopeusasetuksista.

en: If your site is displaying out-dated information, or behaving unexpectedly, it may help to clear your cache.
fi_FI: Välimuistin tyhjentäminen voi auttaa, jos sivustollasi näkyy vanhentunutta tietoa tai se käyttäytyy muuten odottamattomasti.

en: Ignore
fi_FI: Ohita

en: Ignored
fi_FI: Ohitettu

en: Illegal variable name '%s' in element args.
fi_FI: Kielletty muuttujan nimi '%s' elementin argumenteissa.

en: Image
fi_FI: Kuva

en: Image Caption
fi_FI: Kuvateksti

en: Image Hover
fi_FI: Kuvan päällevienti

en: Image Link
fi_FI: Kuvalinkki

en: Image Manipulation Available
fi_FI: Kuvamanipulaatiot käytettävissä

en: Image Slider
fi_FI: Kuvaesitys

en: Image Slider disabled in edit mode.
fi_FI: Kuvaesitys pois päältä muokkaustilassa.

en: Image Web Link
fi_FI: Kuvan www-linkki

[ctx: ImageEditorControlSetName]
en: Filter
fi_FI: Suodata

[ctx: ImageEditorControlSetName]
en: Position
fi_FI: Sijainti

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: Blur
fi_FI: Sumennus

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: Gaussian Blur
fi_FI: Gauss-sumennus

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: Grayscale
fi_FI: Harmaasävyinen

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: None
fi_FI: Ei mitään

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: Sepia
fi_FI: Seepia

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: Vignette
fi_FI: Vignetti

en: Important Information about Backup & Restore
fi_FI: Tärkeää tietoa varmuuskopioinnista ja palautuksesta

en: Important Notices
fi_FI: Tärkeät ilmoitukset

en: Importer saved.
fi_FI: Tuojatyökalu tallennettu.

en: Importing files.
fi_FI: Tuodaan tiedostot.

en: In Group
fi_FI: Ryhmässä

en: In One List
fi_FI: Yhdessä listassa

en: In-Page Sitemap
fi_FI: Sivulla oleva sivukartta

en: Inactive Users
fi_FI: Aktivoimattomat käyttäjät

en: Inbox
fi_FI: Saapuneet

en: Inbox for site-specific messages.
fi_FI: Saapuneet-kansio sivustokohtaisille viesteille.

en: Include All Sub-Pages of Parent?
fi_FI: Sisällytä kaikki pääsivun alasivut?

en: Include Page Description
fi_FI: Sisällytä sivun kuvaus

en: Include Page Name
fi_FI: Sisällytä sivun nimi

en: Include Public Page Date
fi_FI: Sisällytä julkinen sivun päivämäärä

en: Include Summary
fi_FI: Sisällytä yhteenveto

en: Include System Pages in Sitemap
fi_FI: Sisällytä järjestelmäsivut sivukarttaan

en: Include WebM, Ogg, and MP4 file types for best cross-browser results
fi_FI: Lisää WebM, Ogg ja MP4 tiedostotyypit parhaan selaintuen saavuttamiseksi.

en: Include all child pages
fi_FI: Sisällytä kaikki alasivut

en: Include external forms in the filesystem and place them on pages.
fi_FI: Liitä ulkoiset lomakkeet tiedostojärjestelmään ja aseta ne sivuille.

en: Included
fi_FI: Mukana

en: Included Pages
fi_FI: Sisällytetyt sivut

en: Included Users/Groups
fi_FI: Sisällytetyt käyttäjät ja ryhmät

en: Included Users/Groups with timed permissions
fi_FI: Ajastetuilla oikeuksilla sisällytetyt käyttäjät ja ryhmät

en: Included in Composer?
fi_FI: Sisällytetään Julkaisijaan?

en: Incorrect captcha code
fi_FI: Virheellinen CAPTCHA-koodi.

en: Incorrect image validation code. Please check the image and re-enter the letters or numbers as necessary.
fi_FI: Virheellinen kuvavahvistuksen koodi. Tarkista kuva uudelleen ja anna tarvittaessa kirjaimet ja numerot uudelleen.

en: Increase Toolbar Font Size
fi_FI: Kasvata työkalurivin fonttikokoa

en: Indent
fi_FI: Sisennä

en: Index Search Engine - All
fi_FI: Indeksoi hakukone - Kaikki

en: Index Search Engine - Updates
fi_FI: Indeksoi hakukone - Päivitykset

en: Index cleared. You must now reindex your site from the Automated Jobs page.
fi_FI: Indeksi tyhjennetty. Sinun täytyy indeksoida sivustosi uudelleen automaattisten töiden sivulta.

en: Index partially updated. %s pages indexed (maximum number.) Re-run this job to continue this process.
fi_FI: Hakemisto päivitetty osittain. %s sivua indeksoitu (maksimimäärä). Aja tämä työ uudelleen jatkaaksesi prosessia.

en: Index the site to allow searching to work quickly and accurately. Only reindexes pages that have changed since last indexing.
fi_FI: Indeksoi sivusto, jotta haku toimii nopeammin ja tarkemmin. Uudelleenindeksoi vain sellaiset sivut, jotka ovat muuttuneet edellisen indeksoinnin jälkeen.

en: Index updated.
fi_FI: Indeksi päivitetty.

en: Index updated. %s pages indexed.
fi_FI: Indeksi päivitetty. %s sivua indeksoitu.

en: Indexing Method
fi_FI: Indeksointitapa

en: Indexing complete. Index is up to date
fi_FI: Indeksointi valmis. Hakemisto on ajantasalla.

en: Indian Ocean
fi_FI: Intian valtameri

en: Inherit page type default permissions.
fi_FI: Peri sivutyypin oletusoikeudet.

en: Inherit the permissions of this page.
fi_FI: Peri tämän sivun oikeudet.

en: Input Format
fi_FI: Muoto

en: Insert
fi_FI: Lisää

en: Insert Character
fi_FI: Lisää merkki

en: Insert File
fi_FI: Lisää tiedosto

en: Insert Horizontal Rule
fi_FI: Lisää vaakaviiva

en: Insert Image
fi_FI: Lisää kuva

en: Insert Link to File
fi_FI: Lisää linkki tiedostoon

en: Insert Table
fi_FI: Lisää taulukko

en: Insert Video
fi_FI: Lisää video

en: Insert link
fi_FI: Lisää linkki

en: Inset
fi_FI: Upotettu

en: Inspect
fi_FI: Tutki

en: Install
fi_FI: Asenna

en: Install %s
fi_FI: Asenna %s

en: Install Update
fi_FI: Asenna päivitys

en: Install add-ons & themes.
fi_FI: Asenna lisäosia ja teemoja.

en: Install concrete5
fi_FI: Asenna concrete5

[ctx: InstallError]
en: %s.<br><br>Trace:<br>%s
fi_FI: %s.<br><br>Reitti:<br>%s

en: Installation Notes
fi_FI: Asennuksen muistiinpanot

en: Installed Block Types
fi_FI: Asennetut lohkotyypit

en: Installed Rating Types
fi_FI: Asennetut arviointityypit

en: Installing attributes.
fi_FI: Asennetaan attribuutit.

en: Installing automated jobs.
fi_FI: Asennetaan automatisoidut työt.

en: Installing dashboard.
fi_FI: Asennetaan hallintapaneeli.

en: Installing login and registration pages.
fi_FI: Asennetaan kirjautumis- ja rekisteröitymissivut.

en: Installing permissions & workflow.
fi_FI: Asennetaan oikeuksia ja työnkulkuja.

en: Intelligent Search
fi_FI: Älykäshaku

en: Interface settings saved. Please log out and in again to update all backend messages.
fi_FI: Käyttöliittymän asetukset tallennettu. Kirjaudu ulos ja sen jälkeen uudestaan sisään päivittääksesi kaikki hallintapuolen viestit.

en: Intermediate
fi_FI: Keskiverto

en: Internal
fi_FI: Sisäinen

en: Internal Block Types
fi_FI: Sisäiset lohkotyypit

en: Internationalization Support
fi_FI: Kansainvälisyyden tuki

en: Invalid Attribute Type.
fi_FI: Virheellinen attribuuttityyppi.

en: Invalid Authentication Type
fi_FI: Virheellinen autentikointityyppi

en: Invalid Authentication Type Handle
fi_FI: Virheellinen autentikointityypin tunniste

en: Invalid Authentication Type ID
fi_FI: Virheellinen autentikointityypin ID

en: Invalid Block Object.
fi_FI: Virheellinen lohko-objekti.

en: Invalid Conversation.
fi_FI: Virheellinen keskustelu.

en: Invalid Error Code
fi_FI: Virheellinen virhekoodi

en: Invalid File Dimensions
fi_FI: Virheelliset tiedoston mittasuhteet

en: Invalid File Extension
fi_FI: Virheellinen tiedostopääte

en: Invalid File.
fi_FI: Virheellinen tiedosto.

en: Invalid ID
fi_FI: Virheellinen tunniste

en: Invalid Job set.
fi_FI: Virheellinen töiden ryhmä.

en: Invalid Key. Please visit the forgot password page again to have a new key generated.
fi_FI: Virheellinen avain. Ole hyvä ja vieraile Unohdin salasanai -sivulla luodaksesi uuden avaimen.

en: Invalid Package.
fi_FI: Virheellinen paketti.

en: Invalid Page.
fi_FI: Virheellinen sivu.

en: Invalid Permissions
fi_FI: Virheelliset oikeudet

en: Invalid Request, please attempt login again.
fi_FI: Virheellinen pyyntö, ole hyvä ja yritä kirjautua uudestaan.

en: Invalid Request.
fi_FI: Virheellinen pyyntö

en: Invalid SQL in order by
fi_FI: Virheellinen SQL järjestyksessä

en: Invalid Section
fi_FI: Virheellinen osio

en: Invalid Token
fi_FI: Virheellinen poletti

en: Invalid Token.
fi_FI: Virheellinen poletti.

en: Invalid Username
fi_FI: Virheellinen käyttäjätunnus

en: Invalid Workflow Type.
fi_FI: Virheellinen työnkulun tyyppi.

en: Invalid anti-spam library.
fi_FI: Virheellinen roskapostikirjasto.

en: Invalid attribute ID.
fi_FI: Virheellinen attribuutin tunniste.

en: Invalid attribute set.
fi_FI: Virheellinen attribuuttiryhmä.

en: Invalid backup file specified.
fi_FI: Virheellinen varmuuskopiotiedosto.

en: Invalid block
fi_FI: Virheellinen lohko

en: Invalid block type handle: %s
fi_FI: Virheellinen lohkotyypin tunniste: %s

en: Invalid block.
fi_FI: Virheellinen lohko.

en: Invalid captcha library.
fi_FI: Virheellinen captcha-kirjasto.

en: Invalid characters in group set name.
fi_FI: Ryhmäjoukon nimi sisältää virheellisiä merkkejä.

en: Invalid characters in page template name.
fi_FI: Virheellisiä merkkejä sivupohjan nimessä.

en: Invalid characters in workflow name.
fi_FI: Työnkulun nimi sisältää virheellisiä merkkejä.

en: Invalid column definition: %s in table %s
fi_FI: Virheellinen sarakemääritelmä: %s taulukossa %s

en: Invalid control
fi_FI: Virheellinen hallinta

en: Invalid conversation post token.
fi_FI: Virheellinen keskusteluviestin poletti

en: Invalid conversation.
fi_FI: Virheellinen keskustelu.

en: Invalid dimensions.
fi_FI: Virheelliset mittasuhteet.

en: Invalid domain.
fi_FI: Virheellinen domain.

en: Invalid editor handle.
fi_FI: Virheellinen editorin tunniste.

en: Invalid email address or password.
fi_FI: Virheellinen sähköpostiosoite tai salasana.

en: Invalid email address provided.
fi_FI: Virheellinen sähköpostiosoite.

en: Invalid email address.
fi_FI: Virheellinen sähköpostiosoite.

en: Invalid feed.
fi_FI: Virheellinen syöte.

en: Invalid file dimensions, please rescan this file.
fi_FI: Virheelliset tiedoston mittasuhteet, tarkista tiedosto uudestaan.

en: Invalid file extension
fi_FI: Virheellinen tiedostopääte

en: Invalid file extension.
fi_FI: Virheellinen tiedostopääte.

en: Invalid file storage location object.
fi_FI: Virheellinen tiedostovaraston sijainnin objekti.

en: Invalid file version.
fi_FI: Virheellinen tiedostoversio

en: Invalid file.
fi_FI: Virheellinen tiedosto.

en: Invalid flag type.
fi_FI: Virheellinen lipun tyyppi.

en: Invalid form token. Please reload this form and submit again.
fi_FI: Virheellinen lomakkeen poletti. Ole hyvä ja päivitä lomake ja yritä lähettää se uudestaan.

en: Invalid group ID.
fi_FI: Virheellinen ryhmän ID.

en: Invalid group set.
fi_FI: Virheellinen ryhmäjoukko.

en: Invalid group.
fi_FI: Virheellinen ryhmä.

en: Invalid language identifier
fi_FI: Virheellinen kielitunniste

en: Invalid layout object.
fi_FI: Virheellinen pohjan objekti.

en: Invalid layout preset object.
fi_FI: Virheellinen sivupohjan esiasetettu objekti.

en: Invalid link.
fi_FI: Virheellinen linkki.

en: Invalid marketplace item ID.
fi_FI: Virheellinen kauppapaikan kohteen tunniste.

en: Invalid marketplace item object.
fi_FI: Virheellinen kauppapaikan kohde.

en: Invalid message
fi_FI: Virheellinen viesti

en: Invalid message object.
fi_FI: Virheellinen viestiobjekti.

en: Invalid node.
fi_FI: Virheellinen solmu.

en: Invalid or non-customizable theme.
fi_FI: Virheellinen tai ei muokattavissa oleva teema.

en: Invalid package.
fi_FI: Virheellinen paketti.

en: Invalid page template
fi_FI: Virheellinen sivupohja

en: Invalid page template object.
fi_FI: Virheellinen sivupohjan objekti.

en: Invalid page template.
fi_FI: Virheellinen sivupohja.

en: Invalid page type object.
fi_FI: Virheellinen sivutyypin objekti.

en: Invalid page type publish target type.
fi_FI: Virheellinen sivutyypin julkaisun kohdetyyppi.

en: Invalid page type target type.
fi_FI: Virheellinen sivutyypin kohdetyyppi.

en: Invalid page type.
fi_FI: Virheellinen sivutyyppi.

en: Invalid parameter received: %s
fi_FI: Virheellinen parametri vastaanotettu: %s

en: Invalid parent category
fi_FI: Virheellinen pääkategoria

en: Invalid parent message.
fi_FI: Virheellinen isäntäviesti.

en: Invalid parent page.
fi_FI: Virheellinen yläsivu.

en: Invalid password.
fi_FI: Virheellinen salasana.

en: Invalid path to file storage location. You may not choose the root directory.
fi_FI: Virheellinen polku tiedostovaraston sijaintiin. Et voi valita juurihakemistoa.

en: Invalid path traversal. Please make this request with a valid HTTP client.
fi_FI: Virheellinen polku. Ole hyvä ja tee pyyntö toimivalla HTTP-päätelaitteella.

en: Invalid schema version found. Expecting 0.3
fi_FI: Virheellinen skeeman versio löydetty. Odotettiin versiota 0.3

en: Invalid section
fi_FI: Virheellinen osio

en: Invalid set
fi_FI: Virheellinen ryhmä

en: Invalid stack
fi_FI: Virheellinen pino

en: Invalid stack.
fi_FI: Virheellinen pino.

en: Invalid target page.
fi_FI: Virheellinen kohdesivu.

en: Invalid target parent group.
fi_FI: Virheellinen kohdepääryhmä.

en: Invalid theme.
fi_FI: Virheellinen teema.

en: Invalid thumbnail type object.
fi_FI: Virheellinen pienoiskuvan tyypin objekti.

en: Invalid title for category
fi_FI: Virheellinen otsikko kategorialle

en: Invalid title for topic
fi_FI: Virheellinen otsikko aiheelle

en: Invalid token.
fi_FI: Virheellinen poletti.

en: Invalid tree type.
fi_FI: Virheellinen puutyyppi.

en: Invalid type object.
fi_FI: Virheellinen tyypin objekti.

en: Invalid username or password.
fi_FI: Virheellinen käyttäjätunnus tai salasana.

en: Invalid version
fi_FI: Virheellinen versio

en: Invalid workflow ID.
fi_FI: Virheellinen työnkulun tunniste.

en: Is this page type frequently added?
fi_FI: Lisätäänkö tämän tyyppinen sivu usein?

en: It only takes a moment and you don't even have to leave your site.
fi_FI: Se kestää vain hetken ja sinun ei tarvitse edes poistua sivustoltasi.

en: It's not possible to test the settings since the mail system is disabled (the setting %1$s is set to %2$s in the configuration).
fi_FI: Asetuksia ei voida testata, koska sähköpostijärjestelmä on pois käytästä (asetus %1$s on %2$s).

en: Italic
fi_FI: Kursivointi

en: Items Per Page
fi_FI: Kohdetta sivulla

en: Items Selected
fi_FI: Valitut kohteet

en: Items returned by getPresets() must implement the PresetInterface
fi_FI: getPresets():n palauttamien kohteiden täytyy implementoida PresetInterface

en: Items to Show
fi_FI: Näytettäviä kohteita

en: Itself (Override)
fi_FI: Itsensä (Ylikirjoitus)

en: JSON Extension Enabled
fi_FI: JSON-laajennos käytössä

en: JavaScript Enabled
fi_FI: JavaScript päällä

en: Job Failed
fi_FI: Työ epäonnistui

en: Job Handle
fi_FI: Työn tunniste

en: Job Name
fi_FI: Työn nimi

en: Job Posting
fi_FI: Työilmoitus

en: Job Set schedule updated successfully.
fi_FI: Töiden ryhmän ajastus päivitetty onnistuneesti.

en: Job Set updated successfully.
fi_FI: Töiden ryhmä päivitetty onnistuneesti.

en: Job Sets
fi_FI: Töiden ryhmät

en: Job not found.
fi_FI: Työtä ei löydy.

en: Job schedule updated successfully.
fi_FI: Työn ajastus päivitetty onnistuneesti.

en: Job set added.
fi_FI: Töiden ryhmä lisätty.

en: Job successfully installed.
fi_FI: Työ asennettu onnistuneesti.

en: Job successfully uninstalled.
fi_FI: Työn asennus poistettu onnistuneesti.

[ctx: JobSetName]
en: Default
fi_FI: Oletus

en: Jobs
fi_FI: Työt

en: Jobs to run (separate multiple jobs with a space)
fi_FI: Ajettavat työt (erota useammat työt välilyönnillä)

en: Join the concrete5.org community to setup multiple websites, shop for extensions, and get support.
fi_FI: Liity concrete5.org-yhteisöön asentaaksesi useita sivustoja, ostaaksesi lisäosia ja saadaksesi tukipalveluita.

en: Joined on %s
fi_FI: Liittynyt %s

en: Just roll over any content on the page. Click or tap to get the edit menu for that block.
fi_FI: Siirry vain minkä tahansa sisällön päälle sivulla. Napsauta tai napauta nähdäksesi muokkausvalikon sille lohkolle.

en: Justify text
fi_FI: Tasaa teksti

en: Keep your site running well.
fi_FI: Pidä sivustosi kunnossa.

en: Key Expired. Please visit the forgot password page again to have a new key generated.
fi_FI: Avain vanhentunut. Ole hyvä ja vieraile Unohdin salasanai -sivulla luodaksesi uuden avaimen.

en: Keywords
fi_FI: Avainsanat

en: Label
fi_FI: Selite

en: Language
fi_FI: Kieli

en: Language Icon
fi_FI: Kielikuvake

en: Language saved successfully.
fi_FI: Kieli tallennettu onnistuneesti.

en: Languages
fi_FI: Kielet

en: Languages refreshed.
fi_FI: Kielet päivitetty.

en: Languages reset.
fi_FI: Kielet alustettu.

en: Last Action
fi_FI: Viimeisin toiminto

en: Last IP Address
fi_FI: Viimeisin IP-osoite

en: Last Message Posted on %s.
fi_FI: Viimeisin viesti kirjoitettu %s.

en: Last Modified
fi_FI: Viimeksi muokattu

en: Last Response
fi_FI: Viimeisin vastaus

en: Last Run
fi_FI: Viimeksi ajettu

en: Last Updated
fi_FI: Viimeksi päivitetty

en: Last edit
fi_FI: Viimeksi muokattu

en: Last login
fi_FI: Viimeisin kirjautuminen

en: Latest Message
fi_FI: Viimeisin viesti

en: Latitude: %s
fi_FI: Leveysaste: %s

en: Launch
fi_FI: Käynnistä

en: Launch Guide
fi_FI: Avaa ohje

en: Launch in Composer?
fi_FI: Avaa Julkaisijassa?

en: Layout Presets
fi_FI: Tallennetut rakenteet

en: Learn More
fi_FI: Katso lisätietoja

en: Learn about how to use concrete5, how to develop for concrete5, and get general help.
fi_FI: Lue, kuinka käytät concrete5:sta, kuinka concrete5:lle kehitetään, ja hae yleistä apua.

en: Learn more and update.
fi_FI: Katso lisätietoja ja päivitä.

en: Learn the basics.
fi_FI: Opettele alkeet

en: Leave 0 to show all future dated pages
fi_FI: Jätä arvoksi 0 näyttääksesi kaikki tulevaisuuteen päivätyt sivut.

en: Leave 0 to show all past dated pages
fi_FI: Jätä arvoksi 0 näyttääksesi kaikki menneisyyteen päivätyt sivut.

en: Leave blank to keep current password.
fi_FI: Jätä tyhjäksi säilyttääksesi nykyisen salasanan.

en: Leave the following form field blank in order to allow everyone to download this file.
fi_FI: Jätä seuraava lomakkeen kenttä tyhjäksi, jos haluat, että kaikki voivat ladata tiedoston.

en: Left
fi_FI: Vasen

en: Let's start editing a page.
fi_FI: Aloitetaan sivun muokkaaminen.

en: Letter spacing
fi_FI: Kirjainten välistys

en: Level
fi_FI: Taso

en: Limit By Page Type
fi_FI: Rajoita sivutyypin mukaan

en: Line Height
fi_FI: Rivin korkeus

en: Link
fi_FI: Linkki

en: Link Color
fi_FI: Linkin väri

en: Link Deleted.
fi_FI: Linkki poistettu.

en: Link Tag to Search Page
fi_FI: Linkitä avainsana hakusivulle

en: Link Text
fi_FI: Linkkiteksti

en: Link Type
fi_FI: Linkkityyppi

en: Link Updated.
fi_FI: Linkki päivitetty.

en: Link to Page
fi_FI: Linkki sivulle

en: Link to files stored in the asset library.
fi_FI: Linkki välinekirjaston tiedostoihin.

en: List available jobs
fi_FI: Listaa saatavilla olevat työt

en: List pages based on type, area.
fi_FI: Listaa sivut perustuen tyyppiin ja alueeseen.

en: Live Example
fi_FI: Live-esimerkki

en: Live Version
fi_FI: Käytössä oleva versio

en: Load Interface Language from:
fi_FI: Lataa käyttöliittymän kieli paikasta:

en: Load More
fi_FI: Lataa lisää

en: Load error!
fi_FI: Latausvirhe!

en: Loading
fi_FI: Ladataan

en: Loading Components...
fi_FI: Ladataan komponentteja...

en: Loading Control Sets...
fi_FI: Ladataan hallintaryhmiä...

en: Loading Conversation
fi_FI: Ladataan keskustelua

en: Loading Filters...
fi_FI: Ladataa suodattimia...

en: Loading Image...
fi_FI: Ladataan kuvaa...

en: Loading...
fi_FI: Ladataan...

en: Loads new items into gatherings.
fi_FI: Lataa uudet kohteet kokoelmiin.

en: Local
fi_FI: Paikallinen

en: Locale
fi_FI: Kielialue

en: Location
fi_FI: Sijainti

en: Location: %s
fi_FI: Sijainti: %s

en: Lock IP after
fi_FI: Lukitse IP-osoite

en: Lock Layout
fi_FI: Lukitse rakenne

en: Log Application Exceptions
fi_FI: Tallenna ohjelmiston poikkeukset lokihistoriaan

en: Log Database Queries
fi_FI: Tallenna tietokantakyselyt lokiin

en: Log Emails Sent
fi_FI: Tallenna sähköpostit lokihistoriaan

en: Log Settings
fi_FI: Lokiasetukset

[ctx: Log channel]
en: Application
fi_FI: Sovellus

[ctx: Log channel]
en: Exceptions
fi_FI: Poikkeukset

[ctx: Log channel]
en: Sent Emails
fi_FI: Lähetetyt sähköpostit

en: Log entries marked as spam.
fi_FI: Lisää roskapostiksi merkityt kohteet lokiin.

en: Log in
fi_FI: Kirjaudu sisälle

en: Log in with %s
fi_FI: Kirjaudu sisälle käyttäen %s

en: Log in with concrete5.org
fi_FI: Kirjaudu sisälle concrete5.orgin kautta

[ctx: Log level]
en: Alert
fi_FI: Hälytys

[ctx: Log level]
en: Critical
fi_FI: Kriittinen

[ctx: Log level]
en: Debug
fi_FI: Virheenetsintä

[ctx: Log level]
en: Emergency
fi_FI: Hätätapaus

[ctx: Log level]
en: Error
fi_FI: Virhe

[ctx: Log level]
en: Info
fi_FI: Tiedot

[ctx: Log level]
en: Notice
fi_FI: Huomio

[ctx: Log level]
en: Warning
fi_FI: Varoitus

en: Log out
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: Logged entries can be found in <a href="%s" style="color: #bfbfbf; text-decoration: underline">Dashboard > Reports > Logs</a>
fi_FI: Lokiin lisätyt kohteet löytyvät kohdasta <a href="%s" style="color: #bfbfbf; text-decoration: underline;">Hallintapaneeli > Raportit -> Lokit</a>.

en: Logged in as <a href="%s">%s</a>
fi_FI: Kirjautuneena sisälle tunnuksella <a href="%s">%s</a>

en: Logging Settings
fi_FI: Lokiasetukset

en: Logging configuration saved.
fi_FI: Lokiasetukset tallennettu.

en: Login
fi_FI: Sisäänkirjautuminen

en: Login & Registration
fi_FI: Kirjautuminen ja rekisteröityminen

en: Login Destination
fi_FI: Kirjautumisen kohdesivu

en: Login redirection saved.
fi_FI: Kirjautumisen uudelleenohjaus tallennettu.

en: Logs
fi_FI: Lokit

en: Longitude: %s
fi_FI: Pituusaste: %s

en: Loop Navigation
fi_FI: Kierrätä navigaatio

en: MP4 Audio
fi_FI: MP4-audio

en: Mail Details: %s
fi_FI: Sähköpostin tiedot: %s

en: Mail Exception Occurred. Unable to send mail:
fi_FI: Sähköpostin käsittelyssä tapahtui virhe. Sähköpostin lähettäminen ei onnistunut:

en: Mail Server
fi_FI: Sähköpostipalvelin

en: Mail importers
fi_FI: Sähköpostituojat

en: Mailbox
fi_FI: Postilaatikko

en: Main
fi_FI: Pääosio

en: Maintenance Mode
fi_FI: Huoltotila

en: Maintenance Mode turned off. Your site is public.
fi_FI: Ylläpitotila pois päältä. Sivustosi on nyt julkinen.

en: Maintenance Mode turned on. Your site is now private.
fi_FI: Ylläpitotila päällä. Sivustosi on nyt yksityinen.

en: Make Ban Permanent
fi_FI: Tee estosta pysyvä

en: Make sure you <a href="%s">backup your database</a> before updating.
fi_FI: Varmista, että <a href="%s">varmuuskopioit tietokantasi</a> ennen päivitystä.

en: Manage Presets
fi_FI: Hallinnoi esiasetettuja

en: Manage Sets
fi_FI: Hallitse ryhmiä

en: Manage Stack Contents
fi_FI: Hallitse pinon sisältöjä

en: Manage sitewide content and administer block types.
fi_FI: Hallitse koko sivuston sisältöä ja hallinnoi lohkotyyppejä.

en: Manage the installed block types in your site.
fi_FI: Hallinnoi sivustollesi asennettuja lohkotyyppejä.

en: Manage the page attributes. To associate an attribute to the page click it in the left panel.
fi_FI: Hallinnoi sivuattribuutteja. Liittääksesi attribuutin sivulle, napsauta sitä vasemmasta paneelista.

en: Manage your conversations settings
fi_FI: Hallinnoi keskusteluidesi asetuksia

en: Manually
fi_FI: Manuaalisesti

en: Manually create new user accounts for your concrete5 site.
fi_FI: Luo uusia käyttäjätilejä concrete5-sivustollesi manuaalisesti.

en: Map
fi_FI: Kartoita

en: Map Existing Page
fi_FI: Määritä olemassa oleva sivu

en: Map Height
fi_FI: Kartan korkeus

en: Map Title (optional)
fi_FI: Kartan otsikko (vapaaehtoinen)

en: Map Width
fi_FI: Kartan leveys

en: Mapped in Other Sections
fi_FI: Määritelty toisiin osioihin

en: Margin
fi_FI: Marginaali

en: Margin and Padding
fi_FI: Marginaali ja välitila

en: Mark Email as Valid
fi_FI: Merkitse sähköpostisoite vahvistuksesi

en: Marketplace integration disabled in configuration file.
fi_FI: Kauppapaikkaan liittäminen pois käytöstä asetustiedostossa.

en: Marketplace item %s downloaded successfully.
fi_FI: Kauppapaikan kohde %s ladattu onnistuneesti.

en: Max Attachment Size for Guest Users. (MB)
fi_FI: Liitetiedostojen maksimikoko vieraille. (MB)

en: Max Attachment Size for Registered Users. (MB)
fi_FI: Liitetiedostojen maksimikoko rekisteröityneille käyttäjille. (MB)

en: Max Attachments Per Message for Guest Users.
fi_FI: Liitetiedostojen maksimimäärä viestiä kohti vieraille.

en: Max Attachments Per Message for Registered Users
fi_FI: Liitetiedostojen maksimimäärä viestiä kohti rekisteröityneille käyttäjille

en: Max Height
fi_FI: Maksimikorkeus

en: Max Width
fi_FI: Maksimileveys

en: Max file size exceeded
fi_FI: Tiedoston maksimikoko ylittyi

en: Maximum Gravatar Rating
fi_FI: Gravatarin korkein arvosana

en: May disclose sensitive information, use only for development.
fi_FI: Voi sisältää arkaluontoisia tietoja, käytä vain kehitykseen.

en: Member profile (if enabled)
fi_FI: Käyttäjäprofiiliin (jos päällä)

en: Members
fi_FI: Jäsenet

en: Memory Requirements
fi_FI: Muistivaatimukset

en: Memory limit %sMB.
fi_FI: Muistirajoitus %sMB.

en: Message
fi_FI: Viesti

en: Message Author
fi_FI: Lähetä viesti tekijälle

en: Message List
fi_FI: Viestilista

en: Message Sent.
fi_FI: Viesti lähetetty.

en: Message approved.
fi_FI: Viesti hyväksytty.

en: Message deleted successfully.
fi_FI: Viesti poistettu onnistuneesti.

en: Message flagged successfully.
fi_FI: Viesti merkitty onnistuneesti.

en: Message has not been approved.
fi_FI: Viestiä ei ole hyväksytty.

en: Message is approved.
fi_FI: Viesti on hyväksytty.

en: Message is deleted.
fi_FI: Viesti on poistettu.

en: Message is flagged as spam.
fi_FI: Viesti on merkitty roskapostiksi.

[ctx: Message posted date]
en: Posted on %s
fi_FI: Lähetetty %s

en: Message restored.
fi_FI: Viesti palautetta.

en: Message to Display When No Pages Listed.
fi_FI: Näytettävä viesti, kun listattavia sivuja ei ole.

en: Message to display when completed
fi_FI: Näytettävä viesti, kun valmis

en: Message unflagged.
fi_FI: Viestin merkintä poistettu.

en: Message:
    %s
fi_FI: Viesti:
    %s

en: Message: %s
fi_FI: Viesti: %s

en: Messages
fi_FI: Viestit

en: Messages Per Page
fi_FI: Viestiä sivulla

en: Meta Description
fi_FI: Meta-kuvaus

en: Meta Title
fi_FI: Meta-otsikko

en: Minutes
fi_FI: minuutin jälkeen

en: Mobile Preview
fi_FI: Mobiili esikatselu

en: Mobile Theme
fi_FI: Mobiiliteema

en: Mobile theme saved.
fi_FI: Mobiiliteema tallennettu.

en: Mode
fi_FI: Tila

en: Modified
fi_FI: Muokattu

en: Monday
fi_FI: maanantai

en: Months
fi_FI: Kuukaudet

en: More
fi_FI: Lisää

en: More Add-ons
fi_FI: Lisää lisäosia

en: More Details
fi_FI: Lisätietoja

en: More Information
fi_FI: Lisätietoa

en: More Options
fi_FI: Lisää vaihtoehtoja

en: More Than
fi_FI: Enemmän kuin

en: More help.
fi_FI: Lisää ohjeita.

en: Most Popular
fi_FI: Suosituimmat

en: Most Popular First
fi_FI: Suosituin ensin

en: Most Recent Downloads
fi_FI: Viimeisimmät lataukset

en: Most Recent First
fi_FI: Uusin ensimmäisenä

en: Most Recent Version
fi_FI: Viimeisin versio

en: Most recent first
fi_FI: Uusin ensimmäisenä

en: Move
fi_FI: Siirrä

en: Move Down
fi_FI: Siirrä alas

en: Move Groups
fi_FI: Siirrä ryhmät

en: Move Multiple Groups
fi_FI: Siirrä useampi ryhmä

en: Move Up
fi_FI: Siirrä ylös

en: Move or reorder pages by dragging their icons.
fi_FI: Siirrä tai uudelleenjärjestä sivuja raahaamalla niiden ikoneita.

en: Move package to trash directory on server?
fi_FI: Siirrä paketti roskakoriin palvelimella?

en: Move selected groups (left column) beneath selected group (right column)
fi_FI: Siirrä valitut ryhmät (vasen sarake) valittujen ryhmien alapuolelle (oikea sarake)

en: Move the following group(s) <strong>to the top level of groups</strong>.
fi_FI: Siirrä seuraava(t) ryhmä(t) <strong>ryhmien ylätasolle</strong>.

en: Move the following group(s) beneath <strong>%s</strong>.
fi_FI: Siirrä seuraava(t) ryhmä(t) <strong>%s</strong>. alapuolelle.

en: Move/Copy
fi_FI: Siirrä tai kopioi

en: Multilingual
fi_FI: Monikielinen

en: Multilingual Settings
fi_FI: Monikielisyyden asetukset

en: Multilingual Setup
fi_FI: Monikielisyyden asetukset

en: Multilingual content enabled
fi_FI: Monikielinen sisältö käytössä

en: Multilingual content updated
fi_FI: Monikielinen sisältö päivitetty

en: Multilingual tree copied. You might consider rescanning links in the section you copied to.
fi_FI: Monikielisyyspuu kopioitu. Voit harkita linkkien skannaamista uudelleen osiossa, jonne kopioit.

en: Multilingual tree links rescanned.
fi_FI: Monikielisyyspuun linkit skannattu uudelleen.

en: Multiple Values
fi_FI: Useampi arvo

en: Multiple values
fi_FI: Useampi arvo

en: Must be at least %s characters long.
fi_FI: Täytyy olla vähintään %s merkkiä pitkä.

en: Must be at most %s characters long.
fi_FI: Täytyy olla korkeintaan %s merkkiä pitkä.

en: Must be between %s and %s characters long.
fi_FI: Täytyy olla pituudeltaan %s ja %s merkin välillä.

en: My Account
fi_FI: Oma tilini

en: My Sets
fi_FI: Omat ryhmät

en: My Video
fi_FI: Minun video

en: MySQL PDO Extension Enabled
fi_FI: MySQL:n PDO-laajennus päällä

en: MySQL Password
fi_FI: MySQL:n salasana

en: MySQL Username
fi_FI: MySQL:n käyttäjätunnus

en: N/A
fi_FI: Ei tiedossa

en: Name
fi_FI: Nimi

en: Name (optional)
fi_FI: Nimi (vapaaehtoinen)

en: Name cannot contain the characters: %s
fi_FI: Nimi ei voi sisältää seuraavia merkkejä: %s

[ctx: Name of a set]
en: Set Name
fi_FI: Ryhmän nimi

en: Name required.
fi_FI: Nimi on pakollinen.

en: Navigate this page in other languages
fi_FI: Selaa tätä sivua muilla kielillä.

en: Navigate through sibling pages.
fi_FI: Navigoi sisarsivujen läpi.

en: Navigation
fi_FI: Navigaatio

en: Navigation Link Text
fi_FI: Vaiikon linkkiteksti

en: Never
fi_FI: Ei koskaan

en: New
fi_FI: Uusi

en: New Message Approval
fi_FI: Uusi viestin hyväksyntä

en: New Message on Conversation: %s
fi_FI: Uusi viesti keskustelussa: %s

en: New Page
fi_FI: Uusi sivu

en: New Page Created From Version
fi_FI: Uusi sivu luotu versiosta

en: New Password
fi_FI: Uusi salasana

en: New Question
fi_FI: Uusi kysymys

en: New Topic
fi_FI: Uusi aihe

en: New User Registration
fi_FI: Uuden käyttäjän rekisteröityminen

en: New Version %s
fi_FI: Uusi versio %s

en: New Version: %s. Upgrading from: %s.
fi_FI: Uusi versio: %s. Päivitetään versiosta: %s.

en: New file set added successfully.
fi_FI: Uusi tiedostoryhmä lisättiin onnistuneesti.

en: New template.
fi_FI: Uusi sivupohja.

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: Next & Previous Nav
fi_FI: Edellinen ja seuraava navigointi

en: Next Label
fi_FI: Seuraava-selite

en: Next this:
fi_FI: Seuraavaksi tämä:

en: Next →
fi_FI: Seuraava →

en: Nine Sixty Grid System
fi_FI: 960-ruudukkojärjestelmä

en: No
fi_FI: Ei

en: No Actions found.
fi_FI: Toimintoja ei löytynyt.

en: No Attributes
fi_FI: Ei attribuutteja

en: No Block Types
fi_FI: Ei lohkotyyppejä

en: No Content.
fi_FI: Ei sisältöä.

en: No End Date.
fi_FI: Ei päättymispäivää.

en: No Faq Entries Entered.
fi_FI: UKK:hon ei ole lisätty kohteita.

en: No File Types
fi_FI: Ei tiedostotyyppejä

en: No Groups
fi_FI: Ei ryhmiä

en: No Jobs found.
fi_FI: Töitä ei löytynyt.

en: No Meta Description
fi_FI: Ei metakuvausta

en: No Name
fi_FI: Ei nimeä

en: No Page Attributes
fi_FI: Ei sivuattribuutteja

en: No Page Types
fi_FI: Ei sivutyyppejä

en: No Queueing
fi_FI: Ei jonotusta

en: No Repeat
fi_FI: Ei toistoa

en: No Slides Entered.
fi_FI: Ei lisättyjä dioja.

en: No Suggestions
fi_FI: Ei ehdotuksia

en: No Themes
fi_FI: Ei teemoja

en: No Video Files Selected.
fi_FI: Ei videotiedostoja valittuna.

en: No access entities selected.
fi_FI: Pääsyentiteettejä ei ole valittuna.

en: No add-ons found.
fi_FI: Lisäosia ei löytynyt.

en: No add-ons installed.
fi_FI: Ei lisäosia asennettuna.

en: No attribute categories currently defined.
fi_FI: Attribuuttikategorioita ei ole tällä hetkellä määriteltynä.

en: No attribute sets currently defined.
fi_FI: Attribuuttiryhmiä ei ole tällä hetkellä määriteltynä.

en: No attributes defined.
fi_FI: Ei attribuutteja määriteltynä.

en: No attributes found.
fi_FI: Attribuutteja ei löytynyt.

en: No block types available.
fi_FI: Lohkotyyppejä ei ole saatavilla.

en: No custom block types are awaiting installation.
fi_FI: Ei muokattuja lohkotyyppejä odottamassa asennusta.

en: No data is available yet.
fi_FI: Tietoja ei ole vielä saatavilla.

en: No default file storage location could be found to store this file.
fi_FI: Tiedostovaraston oletussijaintia ei löytynyt tämän tiedoston tallentamiseksi.

en: No entries found.
fi_FI: Kohteita ei löytynyt.

en: No file sets found.
fi_FI: Tiedostoryhmiä ei löytynyt.

en: No file specified
fi_FI: Tiedostoa ei ole määritelty

en: No files found in %s for the storage location "%s".
fi_FI: Tiedostoja ei löytynyt paikasta %s varastosijainnille "%s".

en: No files have been downloaded.
fi_FI: Tiedostoja ei ole ladattu.

en: No global areas have been added.
fi_FI: Yhtään yleistä aluetta ei ole lisätty.

en: No grid framework found. Grid area methods require a valid grid framework defined in a PageTheme class.
fi_FI: Ruudukon sovelluskehystä ei löytynyt. Ruudukon aluemetodi vaatii käytettävän sovelluskehyksen määrittelyä PageTheme-luokassa.

en: No group sets found.
fi_FI: Ryhmäjoukkoja ei löytynyt.

en: No groups found.
fi_FI: Ryhmää ei löytynyt.

en: No information about this add-on available.
fi_FI: Lisäosasta ei ole saatavilla tietoja.

en: No job specified.
fi_FI: Työtä ei ole määritelty.

en: No local user account associated with this user, please log in with a local account and connect your account from your user profile.
fi_FI: Tälle käyttäjälle ei ole liitetty paikallista käyttäjätiliä, ole hyvä ja kirjaudu paikallisella tilillä ja liitä tilisi käyttäjäprofiilistasi.

en: No messages found.
fi_FI: Ei viestejä.

en: No messages in this conversation.
fi_FI: Tässä keskustelussa ei ole viestejä.

en: No one has yet submitted this form.
fi_FI: Kukaan ei ole vielä lähettänyt tätä lomaketta.

en: No packages have been installed.
fi_FI: Paketteja ei ole asennettuna.

en: No page could be found at this address.
fi_FI: Tästä osoitteesta ei löytynyt sivua.

en: No page types found.
fi_FI: Sivutyyppejä ei löytynyt.

en: No pages found.
fi_FI: Sivuja ei löytynyt.

en: No results found.
fi_FI: Ei tuloksia.

en: No results match
fi_FI: Tuloksia ei löytynyt

en: No stacks have been added.
fi_FI: Pinoja ei ole vielä lisätty.

en: No themes are installed.
fi_FI: Teemoja ei ole asennettuna.

en: No themes found.
fi_FI: Teemoja ei löytynyt.

en: No thumbnail found. Usually this is because the source file is smaller than this thumbnail configuration.
fi_FI: Pienoiskuvaa ei löytynyt. Tämä johtuu yleensä siitä, että lähdetiedosto on pienempi kuin tämä pienoiskuvan asetus.

en: No timed permission assignments
fi_FI: Ei ajastettuja oikeuksien luovutuksia.

en: No topic filtering
fi_FI: Ei aihesuodatusta

en: No topics have been posted.
fi_FI: Aiheita ei ole kirjoitettu.

en: No topics.
fi_FI: Ei aiheita.

en: No updates are ready to be installed.
fi_FI: Ei päivityksiä valmiina asennettavaksi.

en: No updates for your add-ons are available.
fi_FI: Lisäosillesi ei ole saatavilla päivityksiä.

en: No upgrade notices found.
fi_FI: Ei löytynyt päivitysilmoituksia.

en: No users found.
fi_FI: Käyttäjiä ei löytynyt.

en: No users or groups added.
fi_FI: Ei käyttäjiä tai ryhmiä lisätty.

en: No users or groups selected.
fi_FI: Käyttäjiä tai ryhmiä ei valittuna.

en: No users selected.
fi_FI: Ei käyttäjiä valittuna.

en: No, display all messages.
fi_FI: Ei, näytä kaikki viestit.

en: No, posting is disabled.
fi_FI: Ei, viestien kirjoittaminen on pois käytöstä.

en: No, this is not the default storage location.
fi_FI: Ei, tämä ei ole oletussijainti tiedostoille.

en: No. Do <strong>not</strong> remove any content or files from this website.
fi_FI: Ei. <strong>Älä</strong> poista mitään sisältöjä tai tiedostoja tältä sivustolta.

en: Nobody
fi_FI: Ei kukaan

en: None
fi_FI: Ei mitään

en: None Created
fi_FI: Ei mitään luotuna

en: None Selected
fi_FI: Ei mitään valittuna

en: None of the requested files could be found.
fi_FI: Yhtään pyydetyistä tiedostoista ei löytynyt.

en: None selected
fi_FI: Ei mitään valittuna

en: None.
fi_FI: Ei mitään.

en: None. Pages do not have canonical URLs until they are published.
fi_FI: Ei mitään. Sivuilla ei ole kanoonisia URL-osoitetta ennen kuin ne ovat julkaistu.

en: None. This file will automatically be used by the <strong>%s</strong> page.
fi_FI: Ei mitään. Tätä tiedostoa käytetään automaattisesti sivulla <strong>%s</strong>.

en: None. This file will automatically be used for pages without a template.
fi_FI: Ei mitään. Tätä tiedostoa käytetään automaattisesti sivuille, joilla ei ole sivupohjaa.

en: None. This file will automatically be used.
fi_FI: Ei mitään. Tätä tiedostoa käytetään automaattisesti.

en: None. This file will be used by pages with the <strong>%s</strong> template.
fi_FI: Ei mitään. Tätä tiedostoa käytetään sivuilla, joiden sivupohja on <strong>%s</strong>.

en: Normal text
fi_FI: Normaali teksti

en: Not a member? Register
fi_FI: Etkö ole jäsen? Rekisteröidy

en: Note: Additional page paths are not versioned. They will be available immediately.
fi_FI: Huom: Sivun lisäpolkuja ei versioida. Ne ovat saatavissa välittömästi.

en: Note: Downloading an update will NOT automatically install it.
fi_FI: Huomaa: Päivityksen lataaminen EI automaattisesti asenna sitä.

en: Note: Entering values here will override global conversations file attachment settings for this block if you enable Attachment Overrides for this Conversation.
fi_FI: Huom: Arvojen syöttäminen tänne yliajaa yleiset keskustelujen liitetiedostojen säännöt tälle lohkolle, jos otat käyttöön liitetietiedostojen yliajot tälle keskustelulle.

en: Note: These settings can be overridden in the block edit form for individual conversations.
fi_FI: Huomaa: Nämä asetukset voidaan ylikirjoittaa lohkon muokkauslomakkeessa yksittäisille keskusteluille.

en: Note: this will override the selected preset with the new preset. It will not update any layouts already in use.
fi_FI: Huomaa: tämä korvaa valitun esiasetuksen uudella esiasetuksella. Se ei päivitä rakenteita, jotka ovat jo käytössä.

en: Nothing currently available to install.
fi_FI: Asennuksia ei ole saatavilla.

en: Notification
fi_FI: Ilmoitus

en: Notification - Spam Detected
fi_FI: Ilmoitus - roskapostia havaittu

en: Notify me by email when people submit this form
fi_FI: Ilmoita minulle sähköpostilla, kun lomake lähetetään

en: Number of Pages to Display
fi_FI: Näytettävien sivujen määrä

en: Number of Responses
fi_FI: Vastausmäärä

en: Number to Display
fi_FI: Näytettävä määrä

en: OGG Video
fi_FI: OGG-video

en: OR Path
fi_FI: TAI polku

en: Off
fi_FI: Pois päältä

en: Off - Good for active block and site development.
fi_FI: Pois käytöstä - Hyvä aktiiviselle lohkojen ja sivuston kehittämiselle.

en: Off - Good for active theme development when using LESS files.
fi_FI: Pois käytöstä - Hyvä aktiiviselle teeman kehitykselle, kun käytetään LESS-tiedostoja.

en: Off - Good for debugging generated CSS output.
fi_FI: Pois päältä - Hyvä luodun CSS-ulosannin vianetsintään.

en: Off - Good for development of custom blocks.
fi_FI: Pois päältä - Hyvä omien lohkojen kehittämiseen.

en: Off - Good for development.
fi_FI: Pois päältä - hyvä kehitykselle

en: Off - Proxy classes need to be manually generated. Helps speed up a live site.
fi_FI: Pois päältä - Välitysluokat täytyy luoda manuaalisesti. Auttaa tuotannossa olevan sivuston nopeuteen.

en: Off - Turn it on by hand for specific pages.
fi_FI: Pois - Laita päälle käsin tietyillä sivuilla.

en: Offer choice of language on login.
fi_FI: Näytä sisäänkirjautumisessa kielivalinta.

en: Older &rarr;
fi_FI: Vanhempi &rarr;

en: On
fi_FI: Ajankohtana

en: On %s, user %s approved the following request: 
    
    ---
    %s
    ---
fi_FI: Ajankohtana %s, käyttäjä %s hyväksyi seuraavan pyynnön: 
    
    ---
    %s
    ---

en: On %s, user %s cancelled the following request: 
    
    ---
    %s
    ---
fi_FI: Ajankohtana %s, käyttäjä %s peruutti seuraavan tukipyynnön: 
    
    ---
    %s
    ---

en: On %s, user %s submitted the following request: %s
fi_FI: Ajankohtana %s, käyttäjä %s lähetti seuraavan pyynnön: %s

en: On - Helps speed up a live site.
fi_FI: Päällä - Auttaa nopeuttamaan käytössä olevaa sivustoa.

en: On - If blocks on the particular page allow it.
fi_FI: Päällä - Jos sivun lohko sallii sen.

en: On - In all cases.
fi_FI: Päällä - Kaikissa tapauksissa.

en: On - Proxy classes will be generated on the fly. Good for development.
fi_FI: Päällä - Välitysluokat luodaan lennosta. Hyvä kehitykselle.

en: On - approve manually
fi_FI: Päällä - manuaalinen hyväksyminen

en: On - signup and go
fi_FI: Päällä - liittyminen suoraan

en: Once the index is clear, you must reindex your site from the Automated Jobs page.
fi_FI: Kun indeksi on tyhjennetty, sinun täytyy indeksoida sivustosi uudestaan automatisoiduista töistä.

en: One per line
fi_FI: Yksi per rivi

en: One per line, to whitelist all %s domains: %s
fi_FI: Yksi per rivi, lisätäksesi kaikki %s domainit: %s

en: Only Missing Pages
fi_FI: Vain puuttuvat sivut

en: Only Registered Users
fi_FI: Vain rekisteröityneet käyttäjät

en: Only files with the following extensions will be allowed. Separate extensions with commas. Periods and spaces will be ignored.
fi_FI: Ainoastaan tiedostot, joilla on seuraava tiedostopääte ovat sallittuja. Erottele tiedostopäätteet pilkuilla. Pisteet ja välilyönnit jätetään huomioimatta.

en: Only place a value in here if you want this thumbnail to force its dimensions to the width and height.
fi_FI: Aseta tänne arvo vain, jos haluat pakottaa tämän pienoiskuvan tiettyyn leveyteen ja korkeutetaan.

en: Only registered users may view the website.
fi_FI: Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat nähdä sivuston.

en: Only render at canonical URLs.
fi_FI: Näytä vain kanoonisissa URL-osoitteissa.

en: Only the %s user may reset the site's content.
fi_FI: Ainoastaan käyttäjä %s voi alustaa sivuston sisällöt.

en: Only the admin user may reset all languages.
fi_FI: Ainoastaan ylläpitäjä voi alustaa kaikki kielitiedostot.

en: Only the admin user may reset all strings.
fi_FI: Ainoastaan ylläpitäjä voi alustaa kaikki merkkijonot.

en: Only the administrative group may view the website.
fi_FI: Vain ylläpitäjäryhmä voi nähdä sivuston.

en: Only the super user may copy locale trees.
fi_FI: Vain pääylläpitäjä voi kopioida kielialueiden puurakenteita.

en: Only the super user may remove block types.
fi_FI: Ainoastaan pääkäyttäjä voi poistaa lohkotyyppejä.

en: Only the super user may rescan the links inside a multilingual tree.
fi_FI: Vain superkäyttäjä voi skannata linkit uudestaan useamman monikielisyyspuun sisällä.

en: Only users who are members of ALL selected groups will be eligible for this permission.
fi_FI: Vain käyttäjät, jotka ovat jäseniä KAIKISSA valituissa ryhmissä saavat tämän oikeuden.

en: Only when manually removed or the cache is cleared.
fi_FI: Ainoastaan manuaalisesti poistettaessa tai kun välimuisti tyhjennetään.

en: Oops, something is wrong with the form you posted (it doesn't have a question set id).
fi_FI: Oho, jotain meni pieleen lähettämässäsi lomakkeessa (sillä ei ole kysymysryhmän tunnistetta).

en: Open Link
fi_FI: Avaa linkki

en: Open Link in New Window
fi_FI: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: Open Page
fi_FI: Avaa sivu

en: Open link in Lightbox
fi_FI: Avaa linkki lightboksissa

en: Open link in new tab
fi_FI: Avaa linkki uudessa välilehdessä

en: Open link in same window
fi_FI: Avaa linkki samassa ikkunassa

en: Open links in a new window
fi_FI: Avaa linkit uuteen ikkunaan

en: Optimization
fi_FI: Optimointi

en: Option
fi_FI: Asetus

en: Option Order
fi_FI: Vaihtoehtojen järjestys

en: Optional
fi_FI: Vapaaehtoinen

en: Options
fi_FI: Vaihtoehdot

en: Options %s Storage Type
fi_FI: Asetukset %s sijaintityyppi

en: Options disabled, interface settings are specified in config/site.php.
fi_FI: Vaihtoehto poissa käytöstä, käyttöliittymän asetukset määritellään tiedostossa config/site.php.

en: Options saved successfully.
fi_FI: Asetukset tallennettu onnistuneesti.

en: Or choose
fi_FI: Tai valitse

en: Order &amp; Group
fi_FI: Järjestys ja ryhmä

en: Order Pages
fi_FI: Järjestä sivut

en: Order Saved.
fi_FI: Järjestys tallennettu.

en: Ordered List
fi_FI: Järjestetty lista

en: Ordering
fi_FI: Järjestely

en: Organize Page Type Order
fi_FI: Organisoi sivutyypin järjestys

en: Original Post
fi_FI: Alkuperäinen kirjoitus

en: Original String
fi_FI: Alkuperäinen merkkijono

en: Originally requested by %s.
fi_FI: Alunperin pyytänyt %s.

en: Other
fi_FI: Muu

en: Other Attributes
fi_FI: Muut attribuutit

en: Other Filters
fi_FI: Muut suodattimet

en: Other countries
fi_FI: Muut maat

en: Others
fi_FI: Muut

en: Outdent
fi_FI: Loitonna

en: Output
fi_FI: Tulostus

en: Output error information to site users
fi_FI: Näytä virhetiedot sivuston käyttäjille

en: Outset
fi_FI: Korotettu

en: Override Block Type
fi_FI: Yliaja lohkon tyyppi

en: Override Global Settings
fi_FI: Ylikirjoita yleiset asetukset

en: Override Permissions
fi_FI: Ylikirjoita oikeudet

en: Override Timestamp
fi_FI: Ylikirjoita aikaleima

en: Override block type cache settings.
fi_FI: Yliaja lohkotyypin välimuistiasetukset.

en: Override page name with custom title?
fi_FI: Ylikirjoita sivun nimi omalla otsikolla?

en: Overrides Cache
fi_FI: Ylikirjoitusten välimuisti

en: Owner
fi_FI: Omistaja

en: PHP Comments Preserved
fi_FI: PHP-kommentit säilytetään

en: POP Mail Server Authentication Settings
fi_FI: POP-sähköpostipalvelimen autentikointiasetukset

en: Pacific Ocean
fi_FI: Tyynimeri

en: Package
fi_FI: Paketti

en: Package controller file not found.
fi_FI: Paketin ohjaintiedostoa ei löytynyt.

en: Page
fi_FI: Sivu

en: Page "%s" at path "%s" Moved to trash
fi_FI: Sivu "%s" polussa "%s" siirretty roskakoriin

en: Page "%s" at path "%s" deleted
fi_FI: Sivu "%s" polussa "%s" poistettu

en: Page (if it exists)
fi_FI: Sivu (jos se on olemassa)

en: Page Action
fi_FI: Sivun toiminto

en: Page Added Successfully.
fi_FI: Sivu lisätty onnistuneesti.

en: Page Added To
fi_FI: Sivu lisätty kohtaan

en: Page Alias.
fi_FI: Sivun alias.

en: Page Attribute Created.
fi_FI: Sivuattribuutti luotu.

en: Page Attribute Deleted.
fi_FI: Sivuattribuutti poistettu.

en: Page Attribute Display
fi_FI: Sivuattribuutin näyttäminen

en: Page Attribute Updated.
fi_FI: Sivuattribuutti päivitetty.

en: Page Attributes
fi_FI: Sivuattribuutit

en: Page Attributes have been saved.
fi_FI: Sivuattribuutit tallennettu onnistuneesti.

en: Page Caching
fi_FI: Sivun välimuisti

en: Page Date Created
fi_FI: Sivun luomispäivämäärä

en: Page Date Modified
fi_FI: Sivun muokkauspäivämäärä

en: Page Date Published
fi_FI: Sivun julkistamispäivämäärä

en: Page Description
fi_FI: Sivun kuvaus

en: Page Design
fi_FI: Sivun ulkoasu

en: Page Design, Location, Attributes and Settings
fi_FI: Sivun ulkoasu, sijainti, attribuutit ja asetukset

en: Page Draft.
fi_FI: Sivuluonnos.

en: Page Drafts
fi_FI: Sivuluonnokset

en: Page Forbidden
fi_FI: Sivu estetty

en: Page ID: %s
fi_FI: Sivun ID: %s

en: Page Levels
fi_FI: Sivutasot

en: Page List
fi_FI: Sivulista

en: Page Name
fi_FI: Sivun nimi

en: Page Not Found
fi_FI: Sivua ei löytynyt

en: Page Order
fi_FI: Sivujärjestys

en: Page Owner
fi_FI: Sivun omistaja

en: Page Permissions
fi_FI: Sivun oikeudet

en: Page Properties
fi_FI: Sivun asetukset

en: Page Properties saved.
fi_FI: Sivun ominaisuudet tallennettu.

en: Page Report
fi_FI: Sivustoraportti

en: Page Saved
fi_FI: Sivu tallennettu

en: Page Search
fi_FI: Sivujen haku

en: Page Settings
fi_FI: Sivun asetukset

en: Page Submitted for Permission Changes.
fi_FI: Sivu lähetetty oikeusmuutoksiin.

en: Page Submitted to Change Permission Inheritance to %s.
fi_FI: Sivu lähetetty oikeuksien perimisen vaihtamiseksi %s.

en: Page Successfully Added.
fi_FI: Sivu lisätty onnistuneesti.

en: Page Successfully Refreshed.
fi_FI: Sivu päivitetty onnistuneesti.

en: Page Template
fi_FI: Sivupohja

en: Page Templates
fi_FI: Sivupohjat

en: Page Templates in Theme
fi_FI: Teeman sivupohjat

en: Page Title
fi_FI: Sivun otsikko

en: Page Type
fi_FI: Sivutyyppi

en: Page Type Attributes
fi_FI: Sivutyypin attribuutit

en: Page Type Handle
fi_FI: Sivutyypin tunniste

en: Page Type Name
fi_FI: Sivutyypin nimi

en: Page Type Permissions
fi_FI: Sivutyypin oikeudet

en: Page Type added successfully.
fi_FI: Sivutyyppi lisätty onnistuneesti.

en: Page Types
fi_FI: Sivutyypit

en: Page URLs
fi_FI: Sivun URL-osoitteet

en: Page Unsuccessfully Refreshed.
fi_FI: Sivun päivittäminen epäonnistui.

en: Page Updated
fi_FI: Sivu päivitetty

en: Page Values
fi_FI: Sivun arvot

en: Page Version %s Submitted for Approval.
fi_FI: Sivuversio %s lähetetty hyväksyttäväksi.

en: Page Views
fi_FI: Sivukatselut

en: Page assigned.
fi_FI: Sivu kiinnitetty.

en: Page copy operations pending.
fi_FI: Sivun kopiointitoimintoja odottaa.

en: Page created.
fi_FI: Sivu luotu.

en: Page deleted successfully.
fi_FI: Sivu poistettu onnistuneesti.

en: Page deletion request saved. This action will have to be approved before the page is deleted.
fi_FI: Sivun poistopyyntö tallennettu. Tämä toiminto pitää ensin hyväksyä ennen kuin sivu poistetaan.

en: Page ignored.
fi_FI: Sivu jätetty huomioimatta.

en: Page is Pending Approval.
fi_FI: Sivu odottaa hyväksyntää.

en: Page location information saved successfully.
fi_FI: Sivun sijaintitieto tallennettu onnistuneesti.

en: Page not found.
fi_FI: Sivua ei löytynyt.

en: Page permissions have been saved.
fi_FI: Sivun oikeudet tallennettu.

en: Page permissions request saved successfully. You must approve this workflow request before the permissions are changed.
fi_FI: Sivuoikeuksien pyyntö tallennettu onnistuneesti. Sinun täytyy hyväksyä tämä työnkulkupyyntö ennen kuin oikeudet muutetaan.

en: Page permissions saved successfully.
fi_FI: Sivun oikeudet tallennettu onnistuneesti.

en: Page permissions updated successfully.
fi_FI: Sivun oikeudet päivitetty onnistuneesti.

en: Page saved on %s
fi_FI: Sivu tallennettu %s

en: Page search columns saved successfully.
fi_FI: Sivuhaun sarakkeet tallennettu onnistuneesti.

en: Page template added successfully.
fi_FI: Sivupohja lisätty onnistuneesti.

en: Page template deleted successfully.
fi_FI: Sivupohja poistettu onnistuneesti.

en: Page template updated successfully.
fi_FI: Sivupohja päivitetty onnistuneesti.

en: Page themes
fi_FI: Sivuteemat

en: Page type
fi_FI: Sivutyyppi

en: Page type basic setup.
fi_FI: Sivutyypin perusasetukset.

en: Page type copied successfully. Important! You will need to re-add any blocks into output areas that you had set on the original page type.
fi_FI: Sivutyyppi kopioitu onnistuneesti. Tärkeää! Sinun täytyy lisätä uudestaan lohkot tulostusalueille, jotka olit asettanut alkuperäisessä sivutyypissä.

en: Page type deleted successfully.
fi_FI: Sivutyyppi poistettu onnistuneesti.

en: Page type updated successfully.
fi_FI: Sivutyyppi päivitetty onnistuneesti.

en: Page types
fi_FI: Sivutyypit

en: Page types display a page's blocks in different ways and can be thought of as 'templates' for your content: Left Sidebar, Full, etc. Page types correspond to specific themes. concrete5 will look for the specified page type in your active theme.
fi_FI: Sivutyypit näyttävät sivun lohkot eri tavalla ja niitä voidaan ajatella 'pohjiksi' sisällöllesi: Vasen sivupalkki, Koko leveys, jne. Sivutyypit vastaavat tiettyä teemaa. concrete5 etsii tiettyä sivutyyppiä aktiivisesta teemastasi.

en: Page unmapped.
fi_FI: Sivun kartoitus poistettu.

en: Page updated successfully.
fi_FI: Sivu päivitetty onnistuneesti.

en: Page – Display a list of topics for the current page.
fi_FI: Sivu – Näytä lista kaikista nykyisen sivun aiheista.

[ctx: PageTemplateName]
en: Blank
fi_FI: Tyhjä

[ctx: PageTemplateName]
en: Dashboard Full
fi_FI: Koko hallintapaneeli

[ctx: PageTemplateName]
en: Dashboard Header + Four Column
fi_FI: Hallintapaneelin yläosa + neljä saraketta

[ctx: PageTemplateName]
en: Dashboard Primary + Five
fi_FI: Hallintapaneelin ensisijainen + viisi

[ctx: PageTemplateName]
en: Full
fi_FI: Täysleveä

[ctx: PageTemplateName]
en: Left Sidebar
fi_FI: Vasen sivupalsta

[ctx: PageTemplateName]
en: Right Sidebar
fi_FI: Oikea sivupalsta

[ctx: PageTemplateName]
en: Stack
fi_FI: Pino

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Description
fi_FI: Kuvaus

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Page Location
fi_FI: Sivun sijainti

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Page Name
fi_FI: Sivun nimi

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Page Template
fi_FI: Sivupohja

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Public Date/Time
fi_FI: Julkinen pvm/aika

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: URL Slug
fi_FI: URL-osoitteen pääte

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: User
fi_FI: Käyttäjä

[ctx: PageTypeComposerControlTypeName]
en: Block
fi_FI: Lohko

[ctx: PageTypeComposerControlTypeName]
en: Built-In Property
fi_FI: Sisäänrakennettu ominaisuus

[ctx: PageTypeComposerControlTypeName]
en: Custom Attribute
fi_FI: Oma attribuutti

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Body
fi_FI: Sisältö

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Brief Description
fi_FI: Lyhyt kuvaus

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Date Completed
fi_FI: Päivämäärä valmis

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Entry Name
fi_FI: Kohteen nimi

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Job Details
fi_FI: Työn tiedot

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Job Name
fi_FI: Työn nimi

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Name
fi_FI: Nimi

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Page Name
fi_FI: Sivun nimi

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Posting Date
fi_FI: Lähetyspäivämäärä

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Short Description
fi_FI: Lyhyt kuvaus

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Topics
fi_FI: Aiheet

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: About This Job
fi_FI: Tietoa tästä työstä

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Basics
fi_FI: Perusteet

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Body
fi_FI: Sisältö

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Content
fi_FI: Sisältö

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Details
fi_FI: Tiedot

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Image Slider
fi_FI: Kuvaesitys

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Page
fi_FI: Sivu

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Post Details
fi_FI: Kirjoituksen tiedot

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Project Data
fi_FI: Projektitiedot

[ctx: PageTypePublishTargetTypeName]
en: Always publish below a certain page
fi_FI: Julkista aina tietyn sivun alapuolelle

[ctx: PageTypePublishTargetTypeName]
en: Choose from all pages when publishing
fi_FI: Valitse kaikista sivuista julkistamisvaiheessa

[ctx: PageTypePublishTargetTypeName]
en: Choose from pages of a certain type
fi_FI: Valitse tietyn tyyppisistä sivuista

en: Pages
fi_FI: Sivut

en: Pages & Themes
fi_FI: Sivut ja teemat

en: Pages Created
fi_FI: Luodut sivut

en: Pages Panel
fi_FI: Sivut-paneeli

en: Pages appear in both locations; all edits to originals will be reflected in their alias.
fi_FI: Sivut näkyvät molemmissa paikoissa; kaikki alkuperäiseen tehdyt muutokset näkyvät myös aliaksissa.

en: Pages deleted successfully.
fi_FI: Sivut poistettu onnistuneesti.

en: Pages updated successfully.
fi_FI: Sivut päivitetty onnistuneesti.

en: Paginate Message List
fi_FI: Sivuta viestilista

en: Pagination
fi_FI: Sivutus

[ctx: Pagination]
en: &larr; Previous
fi_FI: &larr; Edellinen

[ctx: Pagination]
en: (current)
fi_FI: (nykyinen)

[ctx: Pagination]
en: Next &rarr;
fi_FI: Seuraava &rarr;

en: Paragraph:
fi_FI: Kappale:

en: Parent Group
fi_FI: Yläryhmä

en: Parent Page
fi_FI: Yläsivu

en: Parent page does not exist. Create the parent page in this tree first.
fi_FI: Yläsivua ei ole olemassa. Luo yläsivu tähän puuhun ensin.

en: Password
fi_FI: Salasana

[ctx: Password]
en: <hidden>
fi_FI: <piilotettu>

en: Password incorrect. Please try again.
fi_FI: Salasana virheellinen. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Password updated successfully.
fi_FI: Salasana päivitetty onnistuneesti.

en: Paste
fi_FI: Liitä

en: Paste From Clipboard
fi_FI: Liitä leikepöydältä

en: Paste a link to an external RSS feed located on another site, and concrete5 will render it on your page. Select date formatting, feed title, number of items to display at once and choose whether to show or hide article summaries.
fi_FI: Liitä linkki ulkopuoliseen RSS-syötteeseen toisella sivustolla ja concrete5 lisää sen sivullesi. Valitse päivämäärän muoto, näytettävien kohteiden lukumäärä ja näytetäänkö artikkelien yhteenvedot.

en: Paste a short or long-form YouTube link into the YouTube URL field and concrete5 will embed the video on your page. The iFrame option is recommended for best results, especially when displaying pages on mobile devices.
fi_FI: Liitä YouTube-linkki lyhyessä tai pitkässä muodossa YouTuben URL-kenttään ja concrete5 upottaa videon sivullesi. Iframe vaihtoehto on suositeltu parhaalle tulokselle, etenkin kun sivuja näytetään mobiililaitteilla.

en: Paste from Clipboard
fi_FI: Liitä leikepöydältä

en: Paste your HTML code into this field, and it will be rendered by your web browser.
fi_FI: Liitä HTML-koodisi tähän kenttään ja se näytetään selaimessasi.

en: Path
fi_FI: Polku

en: Paths
fi_FI: Polut

en: Pending
fi_FI: Odottaa

en: Pending Approval
fi_FI: Odottaa hyväksyntää

en: Pending Delete
fi_FI: Odottaa poistamista

en: Pending Move
fi_FI: Odottaa siirtämistä

en: Pending Permissions
fi_FI: Odottavat oikeudet

en: Per Page
fi_FI: Sivua kohden

en: Permanent IP Ban
fi_FI: Pysyvä IP-esto

en: Permission Changes
fi_FI: Oikeusmuutokset

en: Permission Inheritance Changes
fi_FI: Oikeuksien perimisen muutokset

en: Permission access entity types
fi_FI: Pääsyoikeuksien entiteettityypit

en: Permission categories
fi_FI: Oikeuskategoriat

en: Permission on
fi_FI: Oikeus

en: Permission setting saved. You must complete the workflow before this change is active.
fi_FI: Oikeus asetukset tallennettu. Sinun täytyy viimeistellä työnkulku ennen kuin muutokset ovat aktiivisia.

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: File Uploader
fi_FI: Tiedostolataus

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Group
fi_FI: Ryhmä

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Group Combination
fi_FI: Ryhmäyhdistelmä

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Group Set
fi_FI: Ryhmäjoukko

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Message Author
fi_FI: Lähetä viesti tekijälle

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Page Owner
fi_FI: Sivun omistaja

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: User
fi_FI: Käyttäjä

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change anything in the Page Properties menu.
fi_FI: Mahdollisuus muuttaa mitä tahansa sivun ominaisuuksien valikossa.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change caching settings.
fi_FI: Mahdollisuus muuttaa välimuistin asetuksia.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change just the page template for this page.
fi_FI: Mahdollisuus vaihtaa vain sivupohjaa tälle sivulle.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change just the theme for this page.
fi_FI: Mahdollisuus muuttaa vain tämän sivun teema.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change permissions for this page. Warning: by granting this a user could give themselves more access.
fi_FI: Mahdollisuus muuttaa tämän sivun oikeuksia. Varoitus: antamalla tämän oikeuden käyttäjälle, he voivat itse lisätä itselleen lisää oikeuksia.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to make edits to at least some of the content in the page. You can lock down different block areas and specific blocks by clicking Permissions on them as well.
fi_FI: Mahdollisuus tehdä muutoksia ainakin joihinkin tämän sivun sisältöihin. Voit lukita eri lohkoalueita ja tiettyjä lohkoja napsauttamalla Oikeudet myös niistä.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to move this page to the site's Trash.
fi_FI: Mahdollisuus siirtää tämä sivu sivuston Roskakoriin.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to remove old versions of this page.
fi_FI: Mahdollisuus poistaa tämän sivun vanhoja versioita.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to see and use the website when concrete5 is in maintenance mode.
fi_FI: Mahdollisuus nähdä ja käyttää sivustoa, kun concrete5 on huoltotilassa.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to see what this page will look like at a specific time in the future as a specific user.
fi_FI: Mahdollisuus nähdä, mille tämä sivu tulee näyttämään tiettynä aikana ja käyttäjänä tulevaisuudessa

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can access the File Manager.
fi_FI: Voi päästä tiedostohallintaan.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can access the file manager
fi_FI: Pääsee tiedostohallintaan

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add a block to any area on the site. If someone is added here they can add blocks to any area (unless that area has permissions that override these global permissions.)
fi_FI: Voi lisätä lohkon mille tahansa sivun alueelle. Jos joku on lisätty tänne, he voivat lisätä lohkoja mille tahansa alueelle (ellei alueen oikeudet ylikirjoita näitä yleisä asetuksia).

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add a page beneath the current page.
fi_FI: Voi lisätä sivun nykyisen sivun alle.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add a stack or block from a stack to any area on the site. If someone is added here they can add stacks to any area (unless that area has permissions that override these global permissions.)
fi_FI: Voi lisätä pinon tai lohkon pinosta mille tahansa sivun alueelle. Jos joku on lisätty tänne, he voivat lisätä pinoja mille tahansa alueelle (ellei alueen oikeudet ylikirjoita näitä yleisä asetuksia).

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add blocks to this area. This setting overrides the global Add Block permission for this area.
fi_FI: Voi lisätä lohkoja tälle alueelle. Tämä asetus ylikirjoittaa yleisen Lisää lohko oikeuden tälle alueelle.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add files to set.
fi_FI: Voi lisätä tiedostoja tiedostoryhmään.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add stacks to this area. This setting overrides the global Add Stack permission for this area.
fi_FI: Voi lisätä pinoja tälle alueelle. Tämä asetus ylikirjoittaa yleisen Lisää pino oikeuden tälle alueelle.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can control scheduled guest access to this page.
fi_FI: Voi määritellä ajastetun pääsyn vieraille tälle sivulle.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can copy file.
fi_FI: Voi kopioida tiedoston.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can copy files in file set.
fi_FI: Voi kopioida tiedostoja tiedostoryhmässä.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete file set.
fi_FI: Voi poistaa tiedostoryhmän.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete file.
fi_FI: Voi poistaa tiedoston.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete files in set.
fi_FI: Voi poistaa tiedostoja tiedostoryhmästä.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit a file's properties.
fi_FI: Voi muokata tiedoston ominaisuuksia.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit access to file sets.
fi_FI: Voi muokata pääsyoikeuksia tiedostoryhmään.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit access to file.
fi_FI: Voi muokata pääsyoikeutta tiedostoon.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit blocks within this area.
fi_FI: Voi muokata alueen lohkoja.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit or replace files in set.
fi_FI: Voi muokata tai korvata tiedostoja tiedostoryhmässä.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit or replace files.
fi_FI: Voi muokata tai korvata tiedostoja.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit the footprint and items in all gatherings.
fi_FI: Voi muokata jalanjälkeä ja kohteita kaikissa kokoelmissa.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can move or copy this page to another location.
fi_FI: Voi siirtää tai kopioida tämän sivun toiseen paikkaan.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can publish an unapproved version of the page.
fi_FI: Voi julkaista tämän sivun hyväksymättömiä versioita.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can see a page exists and read its content.
fi_FI: Voi nähdä, että sivu on olemassa ja voi lukea sen sisällön.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view and download files in the site.
fi_FI: Voi nähdä ja ladata tiedostoja sivustolta.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view and download files.
fi_FI: Voi nähdä ja ladata tiedostoja.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view the area and its contents.
fi_FI: Voi nähdä alueen ja sen sisällön.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view the page versions dialog and read past versions of a page.
fi_FI: Voi nähdä sivun versioikkunan ja lukea sivun aiempia versioita.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Change the type of an existing page.
fi_FI: Vaihda olemassaolevan sivun tyyppi.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can export site users or not
fi_FI: Määrittelee voiko käyttäjä viedä sivuston käyttäjät vai ei

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can see a page in the sitemap or intelligent search.
fi_FI: Määrittelee näkeekö käyttäjä sivun sivukartassa tai älykkäässä haussa.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can see the multilingual settings menu, re-map a page or set a page as ignored in multilingual settings.
fi_FI: Määrittelee voiko käyttäjä nähdä monikielisyyden asetusvalikon, määrittää sivun uudestaan tai jättää sivun huomiotta monikielisyyden asetuksissa.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can view the search user interface.
fi_FI: Määrittelee pääseekö käyttäjä näkemään käyttäjähaun käyttöliittymää.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can access the permissions on an area. Custom area permissions could override those of the page.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät päästä alueen oikeuksiin. Alueen omat oikeudet voivat ylikirjoittaa sivun oikeudet.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change permissions on this block, potentially granting themselves or others greater access.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät vaihtaa oikeuksia tälle lohkolle, mahdollisesti he voivat antaa myös lisää oikeuksia itselleen ja muille.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change the block cache settings for this block instance.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät muuttaa lohkon välimuistiasetuksia tälle lohkoinstanssille.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change the block's name (rarely used.)
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät vaihtaa lohkon nimeä (käytetään harvoin.)

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change the custom template on this block. This overrides any area or page permissions.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät vaihtaa lohkon oman sivupohjan. Tämä ylikirjoittaa kaikki alueen ja sivun oikeudet.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can delete blocks from this area.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät poistaa lohkoja tältä alueelta.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can delete this block. This overrides any area or page permissions.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät poistaa tämän lohkon. Tämä ylikirjoittaa kaikki alueen ja sivun oikeudet.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can edit this block. This overrides any area or page permissions.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät muokata tätä lohkoa. Tämä ylikirjoittaa kaikki alueen ja sivun oikeudet.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can schedule guest access permissions on blocks in this area. Guest Access is a shortcut for granting permissions just to the Guest Group.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät ajastaa vieraille pääsyoikeuden tämän alueen lohkoihin. Vieraiden pääsyoikeus on pikalinkki, jolla voi antaa oikeuden ainoastaan Vieras-ryhmälle.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can schedule guest access permissions on this block. Guest Access is a shortcut for granting permissions just to the Guest Group.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät ajastaa vieraiden pääsyoikeuden tähän lohkoon. Vieraiden pääsyoikeus on pikalinkki, jolla voi antaa oikeuden ainoastaan Vieras-ryhmälle.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can set custom design properties or CSS on this block.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät asettaa omia ulkoasun asetuksia tai CSS:ää tälle lohkolle.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can view this block in the page.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät nähdä tämän lohkon sivulla.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users get the ability to add layouts to a particular area.
fi_FI: Määrittelee voivatko käyttäjät lisätä sivupohjia tietylle alueelle.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users see design controls and can modify an area's custom CSS.
fi_FI: Määrittelee näkevätkö käyttäjät ulkoasun asetukset ja voivat he muokata alueen omaa CSS:ää.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Grant ability to approve workflow.
fi_FI: Myönnä oikeus hyväksyä työnkulku.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Notify approvers that a change has been approved.
fi_FI: Ilmoita hyväksyjille, että muutos on hyväksytty.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Notify approvers that a change has been denied.
fi_FI: Ilmoita hyväksyjille, että muutos on hylätty.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Notify approvers that a change has entered the workflow.
fi_FI: Ilmoita hyväksyjille, että työnkulkuun on tullut muutos.

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Group Search
fi_FI: Käyttöoikeus ryhmähakuun

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Page Type Defaults
fi_FI: Pääsee sivutyyppien oletuksiin

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Page Type Permissions
fi_FI: Pääsyoikeus sivutyyppien oikeuksiin

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Sitemap
fi_FI: Pääsee sivukarttaan

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Task Permissions
fi_FI: Pääsee tehtävien oikeuksiin

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access User Search
fi_FI: Käyttöoikeus käyttäjähakuun

[ctx: PermissionKeyName]
en: Activate/Deactivate User
fi_FI: Aktivoida tai poistaa käyttäjän aktivointi

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Block
fi_FI: Lisää lohko

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Block to Area
fi_FI: Lisätä lohkon alueelle

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Child Group
fi_FI: Lisää alaryhmä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add File
fi_FI: Lisää tiedosto

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Layouts to Area
fi_FI: Lisätä sivupohjia alueeseen

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Message Attachments
fi_FI: Lisää viestin liitetiedostoja

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Message to Conversation
fi_FI: Lisää viesti keskusteluun

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Pages of This Type
fi_FI: Lisää tämän tyyppisiä sivuja

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Stack
fi_FI: Lisää pino

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Stack to Area
fi_FI: Lisätä pinon alueelle

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Sub-Page
fi_FI: Lisätä alasivun

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Topic Tree
fi_FI: Lisää aihepuu

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve Changes
fi_FI: Hyväksy muutokset

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve Message
fi_FI: Hyväksy viesti

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve or Deny
fi_FI: Hyväksy tai estä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Assign Group
fi_FI: Liitä ryhmä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Change Custom Template
fi_FI: Vaihtaa oma sivupohja

[ctx: PermissionKeyName]
en: Change Page Template
fi_FI: Vaihda sivupohjaa

[ctx: PermissionKeyName]
en: Change Theme
fi_FI: Vaihtaa teema

[ctx: PermissionKeyName]
en: Copy File
fi_FI: Kopioi tiedosto

[ctx: PermissionKeyName]
en: Customize Themes
fi_FI: Muokkaa teemoja

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete
fi_FI: Poista

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Area Contents
fi_FI: Poistaa alueen sisällöt

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Block
fi_FI: Poistaa lohko

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete File
fi_FI: Poistaa tiedoston

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete File Set
fi_FI: Poista tiedostoryhmä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Message
fi_FI: Poista viesti

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Page Type
fi_FI: Poista sivutyyppi

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete User
fi_FI: Poistaa käyttäjä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Versions
fi_FI: Poistaa versioita

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Area Contents
fi_FI: Muokata alueen sisältöjä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Area Design
fi_FI: Muokata alueen ulkoasua

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Area Permissions
fi_FI: Muokata alueen oikeuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Block
fi_FI: Muokata lohkoa

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Cache Settings
fi_FI: Muokkaa välimuistin asetuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Contents
fi_FI: Muokata sisältöjä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Conversation Permissions
fi_FI: Muokkaa keskustelun oikeuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Design
fi_FI: Muokata ulkoasua

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Access
fi_FI: Muuttaa tiedoston pääsyoikeuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Contents
fi_FI: Muokata tiedoston sisältöjä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Properties
fi_FI: Muokata tiedostojen ominaisuuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Gathering Items
fi_FI: Muokkaa kokoelman kohtia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Gatherings
fi_FI: Muokkaa kokoelmia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Group
fi_FI: Muokkaa ryhmää

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Group Permissions
fi_FI: Muokkaa ryhmäoikeuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Message
fi_FI: Muokkaa viestiä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Multilingual Settings
fi_FI: Muokkaa monikielisyyden asetuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Name
fi_FI: Muokkaa nimeä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Page Type
fi_FI: Muokkaa sivutyyppiä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Page Type Drafts
fi_FI: Muokkaa sivutyypin luonnoksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Page Type Permissions
fi_FI: Muokkaa sivutyypin oikeuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Permissions
fi_FI: Muokata oikeuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Properties
fi_FI: Muokkaa ominaisuuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Speed Settings
fi_FI: Muokata nopeusasetuksia

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit User Details
fi_FI: Muokata käyttäjän tietoja

[ctx: PermissionKeyName]
en: Empty Trash
fi_FI: Tyhjennä roskakori

[ctx: PermissionKeyName]
en: Export Site Users
fi_FI: Vie sivuston käyttäjät

[ctx: PermissionKeyName]
en: Flag Message
fi_FI: Merkitse viesti

[ctx: PermissionKeyName]
en: Install Packages
fi_FI: Asentaa paketteja

[ctx: PermissionKeyName]
en: Manage Layout Presets
fi_FI: Hallinnoi tallennettuja rakenteita

[ctx: PermissionKeyName]
en: Move or Copy Page
fi_FI: Siirtää tai kopioida sivun

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify on Approve
fi_FI: Ilmoita hyväksymisellä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify on Deny
fi_FI: Ilmoita estämisellä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify on Entry
fi_FI: Ilmoita avaamisella

[ctx: PermissionKeyName]
en: Perform Backups
fi_FI: Suorittaa varmuuskopiointi

[ctx: PermissionKeyName]
en: Preview Page As User
fi_FI: Esikatsella sivua käyttäjänä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Rate Message
fi_FI: Arvioi viesti

[ctx: PermissionKeyName]
en: Remove Topic Tree
fi_FI: Poista aihepuu

[ctx: PermissionKeyName]
en: Schedule Guest Access
fi_FI: Ajastaa vieraiden pääsy

[ctx: PermissionKeyName]
en: Search Files in File Manager
fi_FI: Hakea tiedostoja tiedostohallinnassa

[ctx: PermissionKeyName]
en: Search User Group
fi_FI: Hae käyttäjäryhmästä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Sign in as User
fi_FI: Kirjaudu käyttäjänä

[ctx: PermissionKeyName]
en: Uninstall Packages
fi_FI: Poista paketteja

[ctx: PermissionKeyName]
en: Upgrade concrete5
fi_FI: Päivitä concrete5

[ctx: PermissionKeyName]
en: View
fi_FI: Näytä

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Area
fi_FI: Nähdä alue

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Block
fi_FI: Nähdä lohko

[ctx: PermissionKeyName]
en: View File in File Manager
fi_FI: Nähdä tiedoston tiedostohallinnassa

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Files
fi_FI: Nähdä tiedostot

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Newsflow
fi_FI: Näytä uutisvirta

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Page in Sitemap
fi_FI: Näytä sivu sivukartassa

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Site in Maintenance Mode
fi_FI: Näytä sivusto huoltotilassa

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Topic Category Tree Node
fi_FI: Näytä aihekategoriapuun solmu

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Topic Tree Node
fi_FI: Näytä aihepuun solmu

[ctx: PermissionKeyName]
en: View User Attributes
fi_FI: Nähdä käyttäjän attribuutit

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Versions
fi_FI: Näytä versiot

en: Permissions
fi_FI: Oikeudet

en: Permissions & Access
fi_FI: Pääsy- ja muut oikeudet

en: Permissions Inheritance
fi_FI: Oikeuksien perintä

en: Permissions Should
fi_FI: Oikeuksien pitäisi

en: Permissions for All Pages Created Of This Type
fi_FI: Oikeudet kaikille tämän tyyppisille luoduille sivuille

en: Permissions for This Page Type
fi_FI: Oikeudet tälle sivutyypille

en: Permissions for this area currently override those of the page.
fi_FI: Tämän alueen oikeudet ylirjoittavat tällä hetkellä sivun oikeudet.

en: Permissions for this block are currently dependent on the area containing this block.
fi_FI: Tämän lohkon oikeudet ovat tällä hetkellä riippuvaisia lohkon sisältävästä alueesta.

en: Permissions for this block currently override those of the area and page.
fi_FI: Tämän lohkon oikeudet ylikirjoittavat alueen ja sivun oikeudet.

en: Permissions for this file are currently dependent on file sets and global file permissions.
fi_FI: Tämän tiedoston oikeudet ovat tällä hetkellä riippuvaisia tiedostoryhmästä ja yleisistä tiedosto-oikeuksista.

en: Permissions for this file currently override its sets and the global file permissions.
fi_FI: Tämän tiedoston oikeudet ylikirjoittavat sen ryhmien oikeudet sekä yleiset tiedosto-oikeudet.

en: Permissions for this node are currently inherited from <strong>%s</strong>.
fi_FI: Tämän liitoksen oikeudet peritään tällä hetkellä <strong>%s</strong>.

en: Permissions for this node currently override its parents' permissions.
fi_FI: Tämän liitoksen oikeudet ylikirjoittavat tällä hetkellä sen yläliitoksen oikeudet.

en: Permissions saved
fi_FI: Oikeudet tallennettu.

en: Permissions updated successfully.
fi_FI: Oikeudet päivitetty onnistuneesti.

en: Personalize your site
fi_FI: Personoi sivustosi

en: Phone
fi_FI: Puhelin

en: Photo Credit:
fi_FI: Kuvan tekijänoikeudet:

en: Picture
fi_FI: Kuva

en: Place a new block on the page. Copy one using the clipboard, or try a reusable stack.
fi_FI: Sijoita uusi lohko sivulle. Kopioi olemassaoleva leikepöydältä, tai käytä uudelleenkäytettäviä pinoja.

en: Places a conversation message into a page.
fi_FI: Sijoittaa keskusteluviestin sivulle.

en: Places a discussion a page.
fi_FI: Sijoittaa keskustelun sivulle.

en: Plain Text
fi_FI: Pelkkä teksti

en: Please Enter a Name
fi_FI: Ole hyvä ja täytä nimi

en: Please Login to Vote
fi_FI: Kirjaudu sisälle äänestääksesi

en: Please add at least one question to your form.
fi_FI: Lisää vähintään yksi kysymys lomakkeeseesi.

en: Please complete all required fields.
fi_FI: Täytä kaikki pakolliset kentät.

en: Please complete or cancel the current message editing session before editing this message.
fi_FI: Ole hyvä ja viimeistele tai peruuta nykyinen viestin muokkaus ennen kuin muokkaat tätä viestiä.

en: Please correct the following errors:
fi_FI: Korjaa seuraavat virheet:

en: Please enable JavaScript in your browser.
fi_FI: Ole hyvä ja laita selaimesi JavaScript päälle.

en: Please enter a valid feed address.
fi_FI: Anna toimiva syötteen osoite.

en: Please enter a zoom number from 0 to 21.
fi_FI: Anna zoomausaste väliltä 0-21.

en: Please enter the number of items to display.
fi_FI: Anna näytettävien kohteiden lukumäärä.

en: Please fill-in all plural forms
fi_FI: Täytä kaikki monikkomuodot

en: Please give your RSS Feed a name.
fi_FI: Anna RSS-syötteelle nimi.

en: Please provide both username and password.
fi_FI: Ole hyvä ja anna sekä käyttäjätunnus että salasana.

en: Please remove all storage locations using this storage type.
fi_FI: Ole hyvä ja poista kaikki varastosijainnit, jotka käyttävät tätä varastotyyppiä.

en: Please specify a valid email address
fi_FI: Anna toimiva sähköpostiosoite

en: Please specify your site's name
fi_FI: Kirjoita sivustosi nimi

en: Please type the letters and numbers shown in the image. Click the image to see another captcha.
fi_FI: Ole hyvä ja kirjoita kuvassa näkyvät numerot ja kirjaimet. Napsauta kuvaa vaihtaaksesi numerot ja kirjaimet.

en: Please use the fallback form below to upload your files like in the olden days.
fi_FI: Ole hyvä ja käytä vaihtoehtoista lomaketta alapuolella tiedostojen lataamiseen kuten aiemmin on tehty.

en: Plural Original String
fi_FI: Monikon alkuperäinen säie

[ctx: PluralCase]
en: Few
fi_FI: Muutama

[ctx: PluralCase]
en: Many
fi_FI: Monta

[ctx: PluralCase]
en: One
fi_FI: Yksi

[ctx: PluralCase]
en: Other
fi_FI: Muu

[ctx: PluralCase]
en: Two
fi_FI: Kaksi

[ctx: PluralCase]
en: Zero
fi_FI: Nolla

en: Point Value
fi_FI: Pisteen arvo

en: Points
fi_FI: Pisteet

en: Points Required
fi_FI: Vaaditut pisteet

en: Polls an email account and grabs private messages/postings that are sent there..
fi_FI: Tarkistaa sähköpostitiliä ja hakee yksityisviestit ja kirjoitukset, jotka sinne lähetetään.

en: Port (Leave blank for default)
fi_FI: Portti (jätä tyhjäksi oletuksena)

en: Portfolio Project
fi_FI: Portfolioprojekti

en: Position
fi_FI: Sijainti

en: Post
fi_FI: Lähetä

en: Post Results to a Different Page
fi_FI: Lähetä tulokset toiselle sivulle

en: Post to Gathering
fi_FI: Lähetä kokoelmaan

en: Postal Code
fi_FI: Postinumero

en: Posted
fi_FI: Lähetetty

en: Posting
fi_FI: Lähetetään

en: Powered by <a href="%s">concrete5</a>.
fi_FI: Voimanlähteenä <a href="%s">concrete5</a>.

en: Preset
fi_FI: Esiasetus

[ctx: PresetName]
en: Blue Sky
fi_FI: Sininen taivas

[ctx: PresetName]
en: Night Road
fi_FI: Öinen tie

[ctx: PresetName]
en: Royal
fi_FI: Kuninkaallinen

[ctx: PresetName]
en: Sunrise
fi_FI: Auringonnousu

en: Presets
fi_FI: Esiasetukset

en: Pretty URLs
fi_FI: Nätit URL-osoitteet

en: Preview
fi_FI: Esikatsele

en: Preview File
fi_FI: Esikatsele tiedostoa

en: Preview Image
fi_FI: Esikatsele kuva

en: Preview Survey
fi_FI: Esikatsele kyselyä

en: Previous
fi_FI: Edellinen

en: Previous Label
fi_FI: Edellinen-selite

en: Price
fi_FI: Hinta

en: Primary Button
fi_FI: Ensisijainen painike

en: Print
fi_FI: Tulosta

en: Private
fi_FI: Yksityinen

en: Private Messages
fi_FI: Yksityisviestit

en: Private message from %s
fi_FI: Yksityisviesti käyttäjältä %s

en: Private message limit exceeded for user: %s on %s
fi_FI: Yksityisviestien raja ylittänyt käyttäjällä %s %s

en: Process Email Posts
fi_FI: Käsittele sähköpostiviestit

en: Profile Options
fi_FI: Profiiliasetukset

en: Profile Picture
fi_FI: Profiilikuva

en: Profile updated successfully.
fi_FI: Profiili päivitetty onnistuneesti.

en: Project Page
fi_FI: Projektisivu

en: Project Title
fi_FI: Projektin otsikko

en: Project Title 2
fi_FI: Projektin otsikko 2

en: Project Title 3
fi_FI: Projektin otsikko 3

en: Project Title 4
fi_FI: Projektin otsikko 4

en: Project Title 5
fi_FI: Projektin otsikko 5

en: Project Title 6
fi_FI: Projektin otsikko 6

en: Properties
fi_FI: Ominaisuudet

en: Properties Panel
fi_FI: Ominaisuudet-paneeli

en: Properties like name, description and tags are unavailable when uploading multiple files.
fi_FI: Ominaisuudet kuten nimi, kuvaus ja avainsanat eivät ole saatavissa, kun ladataan useita tiedostoja.

en: Property to Display:
fi_FI: Näytettävä ominaisuus:

en: Protect with Password
fi_FI: Suojaa salasanalla

en: Provide RSS Feed
fi_FI: Tarjoa RSS-syöte

en: Provide a simple survey, along with results in a pie chart format.
fi_FI: Luo yksinkertaisen kyselyn, josta saa myös piirakkakaavion.

en: Proxy Host
fi_FI: Välityspalvelin

en: Proxy Password
fi_FI: Välityspalvelimen salasana

en: Proxy Port
fi_FI: Välityspalvelimen portti

en: Proxy Server
fi_FI: Välityspalvelin

en: Proxy User
fi_FI: Välityspalvelimen käyttäjä

en: Proxy block for area layouts.
fi_FI: Välityslohko aluerakenteille.

en: Proxy block for blocks pasted through the scrapbook.
fi_FI: Välityslohko lohkoille liitettiin leikekirjasta.

en: Proxy block for blocks that need to be output through composer.
fi_FI: Välityslohko lohkoille, jotka pitää viedä julkaisijan kautta.

en: Proxy block for gathering items added to areas.
fi_FI: Välityslohko alueille lisättyjen kohteiden kokoamiseksi.

en: Proxy block for stacks added through the UI.
fi_FI: Välityslohko pinoille lisätty käyttöliittymän kautta.

en: Proxy configuration saved.
fi_FI: Välityspalvelimen asetukset tallennettu.

en: Public
fi_FI: Julkinen

en: Public Date
fi_FI: Julkinen päivämäärä

en: Public Date/Time
fi_FI: Julkinen pvm/aika

en: Public Display
fi_FI: Julkinen näkymä

en: Public Profiles
fi_FI: Julkiset profiilit

en: Public Registration
fi_FI: Julkinen rekisteröityminen

en: Public Set.
fi_FI: julkinen ryhmä.

en: Public Sets
fi_FI: Julkiset ryhmät

en: Public profiles have been disabled
fi_FI: Julkiset profiilit ovat pois käytöstä

en: Public profiles have been enabled
fi_FI: Julkiset profiilit päällä.

en: Publish
fi_FI: Julkaise

en: Publish Beneath Page
fi_FI: Julkista sivun alla

en: Publish Beneath Pages of Type
fi_FI: Julkaise sivutyyppien alapuolella

en: Publish Changes
fi_FI: Julkaise muutokset

en: Publish Method
fi_FI: Julkaisutapa

en: Publish Page
fi_FI: Julkaise sivu

en: Pull Content from Area
fi_FI: Hae sisältöä alueesta

en: Pull a picture of the day from concrete5.org (Default)
fi_FI: Hae päivän kuva concrete5.org-sivustolta (Oletus)

en: Purchase
fi_FI: Osta

en: Purge
fi_FI: Puhdista

en: Put each answer options on a new line
fi_FI: Lisää jokainen vastausvaihtoehto omalle rivilleen

en: Query
fi_FI: Kysely

en: Query Details
fi_FI: Kyselyn tiedot

en: Question
fi_FI: Kysymys

en: Question added. To view it click the preview tab.
fi_FI: Kysymys lisätty. Nähdäksesi sen, napsauta esikatselu-välilehteä.

en: Queueing
fi_FI: Jonotus

en: Quote
fi_FI: Lainaus

en: RSS Displayer
fi_FI: RSS-näyttäjä

en: RSS Feed
fi_FI: RSS-syöte

en: RSS Feed Description
fi_FI: RSS-syötteen kuvaus

en: RSS Feed Location
fi_FI: Rss-syötteen sijainti

en: RSS Feed Title
fi_FI: RSS-syötteen otsikko

en: RSS Feed can be found here: <a href="%s" target="_blank">%s</a>
fi_FI: Rss-syötteen voi löytää täältä: <a href="%s" target="_blank">%s</a>

en: RSS Feeds
fi_FI: RSS-syötteet

en: Radio Buttons
fi_FI: Valintapallot

en: Radius
fi_FI: Säde

en: Random
fi_FI: Satunnainen

en: Rating
fi_FI: Arvosana

en: Rating types updated.
fi_FI: Arviointityypit päivitetty.

en: Re-Map
fi_FI: Kartoita uudestaan

en: Re-connect to Community
fi_FI: Yhdistä uudestaan yhteisöön

en: Re: %s
fi_FI: Vs:%s

en: Read
fi_FI: Lue

en: Read More
fi_FI: Lue lisää

en: Read the <a href="%s" target="_blank">User Documentation</a> to learn editing and site management with concrete5.
fi_FI: Lue <a href="%s" target="_blank">käyttäjädokumentaatio</a> oppiaksesi muokkaamisen ja sivuston ylläpidon concrete5:llä..

en: Reason For Ban
fi_FI: Eston syy

en: Recent
fi_FI: Viimeisimmät

en: Recent Comment
fi_FI: Viimeisin kommentti

en: Recent First
fi_FI: Uusin ensin

en: Recent Page Views
fi_FI: Viimeaikaiset sivujen katselut

en: Recent Registrations
fi_FI: Viimeaikaiset rekisteröitymiset

en: Recipient email address
fi_FI: Vastaanottajan sähköpostiosoite

en: Redirect administrators to dashboard
fi_FI: Ohjaa ylläpitäjät hallintapaneeliin

en: Redirect home page to default locale.
fi_FI: Ohjaa kotisivu oletuskielialueeseen.

en: Redirect to Different Page on Click
fi_FI: Ohjaa toiselle sivulle klikkauksella

en: Redirect to another page after form submission?
fi_FI: Ohjataanko toiselle sivulle lomakkeen lähettämisen jälkeen?

en: Redirect users to:
fi_FI: Ohjaa käyttäjät:

en: Redo
fi_FI: Tee uudelleen

en: References
fi_FI: Referenssit

en: Refresh
fi_FI: Päivitä

en: Refreshes the page, rebuilding its permissions and its name.
fi_FI: Päivittää sivun, rakentaa uudelleen sen oikeudet ja nimen.

en: Regex
fi_FI: Säännöllinen muuttuja

en: Register
fi_FI: Rekisteröidy

en: Register an account for "%s"
fi_FI: Rekisteröi tili sivustolle "%s"

en: Registered
fi_FI: Rekisteröitynyt

en: Registered Between
fi_FI: Rekisteröitynyt välillä

en: Registered Users Language Preferences
fi_FI: Rekisteröityneen käyttäjän kieliasetukset

en: Registration
fi_FI: Rekisteröityminen

en: Registration - A New User Has Registered
fi_FI: Rekisterityminen - Uusi kyttj on rekisteritynyt

en: Registration - Approval Required
fi_FI: Rekisteröityminen - vahvistus vaaditaan

en: Registration - Validate Email Address
fi_FI: Rekisteröityminen - vahvista sähköpostiosoite

en: Registration Approval Required
fi_FI: Rekisteröityminen vaatii hyväksynnän

en: Registration Approved
fi_FI: Rekisteröityminen hyväksytty

en: Registration Data
fi_FI: Rekisteröitymistiedot

en: Registration settings have been saved.
fi_FI: Rekisteröinnin asetukset tallennettu.

en: Related Topic
fi_FI: Liittyvä aihe

en: Relative Path
fi_FI: Suhteellinen polku

en: Release Date: %s
fi_FI: Julkaisupäivämäärä: %s

en: Release Notes
fi_FI: Julkaisutiedot

en: Relevant sub pages.
fi_FI: Yhteenkuuluvat alasivut

en: Reload Strings
fi_FI: Lataa merkkijonot uudestaan

en: Remember my choice on this computer.
fi_FI: Muista valintani tällä tietokoneella.

en: Remote File Importing Available
fi_FI: Tiedostojen etätuonti saatavilla

en: Remote URL import requires the iconv extension enabled on your server.
fi_FI: Etätuonti vaatii iconv-laajennoksen palvelimeltasi.

en: Remote file importing through the file manager requires the iconv PHP extension.
fi_FI: Tiedostojen etätuonti tiedostohallinnan kautta vaatii iconv PHP-laajennoksen.

en: Remove
fi_FI: Poista

en: Remove Alias
fi_FI: Poista alias

en: Remove Ban
fi_FI: Poista esto

en: Remove Font Family
fi_FI: Poista fonttiperhe

en: Remove Font Size
fi_FI: Poista fonttikoko

en: Remove From Group
fi_FI: Poista ryhmästä

en: Remove Node
fi_FI: Poista liitos

en: Remove Old Page Versions
fi_FI: Poista vanhat sivuversiot

en: Remove Style
fi_FI: Poista tyyli

en: Remove all filters
fi_FI: Poista kaikki suodattimet

en: Remove files from incoming/ directory.
fi_FI: Poista tiedostot incoming/-hakemistosta.

en: Remove font
fi_FI: Poista fontti

en: Remove index.php from URLs
fi_FI: Poista index.php URL-osoitteista

en: Remove index.php from your URLs with pretty URLs, and ensure canonical URLs if you're running a site at multiple domains.
fi_FI: Poista index.php URL-osoitteista näteillä URL-osoitteilla, ja varmista kanooniset URL-osoitteet, jos ajat sivustoa useammasta domainista.

en: Remove the user from the group and deactivate the account
fi_FI: Poista käyttäjä ryhmästä ja muuta tili aktivoimattomaksi.

en: Remove the user from this group
fi_FI: Poista käyttäjä tästä ryhmästä

en: Remove the users below from Group(s)
fi_FI: Poista alla olevat käyttäjät ryhmistä?

en: Remove this Job
fi_FI: Poista tämä työ

en: Remove this alias or external link?
fi_FI: Poista tm alias tai ulkoinen linkki?

en: Remove this attachment?
fi_FI: Poistetaanko tämä liite?

en: Remove this message? Replies to it will not be removed
fi_FI: Poista tämä viesti? Vastauksia siihen ei poisteta.

en: Remove this message? Replies to it will not be removed.
fi_FI: Poistetaanko tämä viesti? Siihen tulleita vastauksia ei poisteta.

en: Remove your user avatar
fi_FI: Poista käyttäjäavatarisi

en: Removes all except the 10 most recent page versions for each page.
fi_FI: Poistaa kaikki muut, paitsi 10 uusinta sivuversiota jokaiselta sivulta.

en: Rename
fi_FI: Nimeä uudelleen

en: Rename Stack
fi_FI: Uudelleen nimeä pino

en: Rename request saved. You must complete the approval workflow before the name of the stack will be updated.
fi_FI: Uudelleennimeämispyyntö tallennettu. SInun täytyy viimeistellä hyväksymistyönkulku ennen kuin pinon nimi päivittyy.

en: Repeat By
fi_FI: Toista

en: Repeat every
fi_FI: Toistuu joka

en: Repeat...
fi_FI: Toista...

en: Repeats
fi_FI: Toistuu

en: Repeats %s.
fi_FI: Toistuu %s.

en: Replace
fi_FI: Korvaa

en: Replace Permissions
fi_FI: Korvaa oikeudet

en: Replied
fi_FI: Vastattu

en: Reply
fi_FI: Vastaa

en: Reply Sent.
fi_FI: Vastaus lähetetty.

en: Reply to this email address
fi_FI: Vastaa tähän sähköpostiosoitteeseen

en: Reply-To
fi_FI: Vastaa

en: Reports
fi_FI: Raportit

en: Request timed out.
fi_FI: Pyyntö vanhentui.

en: Requested Version: %s
fi_FI: Pyydetty versio: %s

en: Require on Registration Form.
fi_FI: Pakollinen rekisteröitymislomakkeessa.

en: Required
fi_FI: Pakollinen

en: Required Attributes
fi_FI: Pakolliset attribuutit

en: Requires Password to Access
fi_FI: Vaatii salasanan

en: Rescan
fi_FI: Skannaa uudestaan

en: Rescan Links
fi_FI: Skannaa linkit uudestaan

en: Rescan Locale
fi_FI: Skannaa kielialue uudestaan

en: Rescan Multilingual Tree
fi_FI: Skannaa monikielisuuspuu uudelleen

en: Reserved words reset.
fi_FI: Varatut sanat alustettu.

en: Reserved words updated.
fi_FI: Varatut sanat päivitetty.

en: Reset All
fi_FI: Alusta kaikki

en: Reset All Jobs
fi_FI: Palauta kaikki työt

en: Reset Customizations
fi_FI: Palauta muokkaukset

en: Reset Languages
fi_FI: Alusta kielet

en: Reset Password
fi_FI: Palauta salasana

en: Reset To Default
fi_FI: Palauta oletukset

en: Reset and Email Password
fi_FI: Luo ja lähetä uusi salasana

en: Reset the theme customizations for just this page, or your entire site?
fi_FI: Palautetaanko teeman muutokset vain tälle sivulle vai koko sivustolle?

en: Resize Image
fi_FI: Muuta kuvan kokoa

en: Reskin your site.
fi_FI: Muuta sivustosi ulkoasua.

en: Responses to %s
fi_FI: Vastaukset %s

en: Restoration Successful
fi_FI: Palautus onnistui

en: Restore
fi_FI: Palauta

en: Restore Backup
fi_FI: Palauta varmuuskopio

en: Restore Page
fi_FI: Palauta sivu

en: Result(s)
fi_FI: Tulos(ta)

en: Results
fi_FI: Tulokset

en: Results Page
fi_FI: Tulossivu

en: Results for &#34;%s&#34;
fi_FI: Tulokset kohteelle: &#34;%s&#34;

en: Results of Last Run
fi_FI: Viimeisen ajon tulokset

en: Resume Copy
fi_FI: Jatka kopiointia

en: Resume Editing
fi_FI: Jatka muokkaamista

en: Retrieving Release Notes...
fi_FI: Haetaan julkaisutietoja...

en: Retrieving add-on data from concrete5.org marketplace.
fi_FI: Haetaan lisäosan tietoja concrete5.org-sivuston kauppapaikasta.

en: Retrieving theme data from concrete5.org marketplace.
fi_FI: Haetaan teematietoja concrete5.org-sivuston kauppapaikasta.

en: Return to Home
fi_FI: Palaa kotisivulle

en: Return to Themes
fi_FI: Palaa teemoihin

en: Reverse Chronological
fi_FI: Käännä kronologisesti

en: Reverse Sitemap
fi_FI: Käänteinen sivukartta

en: Reverse alphabetical order
fi_FI: Käänteisessä aakkosjärjestyksessä

en: Revert to Area Permissions
fi_FI: Palaa alueen oikeuksiin

en: Revert to File Set and Global Permissions
fi_FI: Palaa tiedostoryhmän ja yleisiin oikeuksiin

en: Revert to Page Permissions
fi_FI: Palaa sivun oikeuksiin

en: Revert to Parent Permisisons
fi_FI: Palauta yläliitoksen oikeudet

en: Rich Text
fi_FI: Muotoiltu teksti

en: Rich Text - Default Setting
fi_FI: Rikastettu teksti - oletusasetus

en: Rich Text Editor
fi_FI: Rikas tekstieditori

en: Ridge
fi_FI: Harjamainen

en: Right
fi_FI: Oikea

en: Root Path
fi_FI: Juuripolku

en: Rotate
fi_FI: Kierr

en: Rotation (in degrees)
fi_FI: Kierto (asteissa)

en: Rows
fi_FI: Rivit

en: Run
fi_FI: Aja

en: Run Backup
fi_FI: Luo varmuuskopio

en: Run Guide
fi_FI: Käynnistä ohje

en: Run Job
fi_FI: Aja työ

en: Run Tests
fi_FI: Aja testit

en: Run a concrete5 job
fi_FI: Aja concrete5-työ

en: Run this Job Every
fi_FI: Aja tämä työ joka

en: Run your site in multiple languages.
fi_FI: Aja sivustoasi monella kielellä.

en: Running a backup will create a database export file and store it on your server. Encryption is only advised if you plan on storing the backup on the server indefinitely. This is <strong>not recommended</strong>. After running backup, download the file and make sure that the entire database was saved correctly. If any error messages appear during the backup process, do <b>not</b> attempt to restore from that backup.
fi_FI: Varmuuskopioinnin ajaminen luo tietokannastasi siirtotiedoston ja tallentaa sen palvelimellesi. Salausta kannattaa käyttää ainoastaan, jos et aio poistaa varmuuskopiota. Salauksen käyttäminen <strong>ei ole</strong> suositeltua. Varmuuskopioinnin luonnin jälkeen lataa tiedosto ja varmista, että koko tietokanta tallennettiin onnistuneesti. Jos virheitä ilmenee, <strong>älä</strong> yritä palauttaa sivustoa virheellisestä varmuuskopiosta.

en: Running since %s
fi_FI: Käynnissä alkaen %s

en: SEO
fi_FI: Hakukoneoptimointi

en: SEO & Statistics
fi_FI: Hakukoneoptimointi ja tilastot

en: SMTP Authentication: none
fi_FI: SMTP-tunnistautuminen: ei mitään

[ctx: SMTP Encryption]
en: none
fi_FI: ei mitään

en: SMTP Encryption: %s
fi_FI: SMTP-salaus: %s

en: SMTP Method
fi_FI: SMTP-tapa

en: SMTP Password: %s
fi_FI: SMTP-salasana: %s

[ctx: SMTP Port]
en: default
fi_FI: oletus

en: SMTP Port: %s
fi_FI: SMTP-portti: %s

en: SMTP Server: %s
fi_FI: SMTP-palvelin: %s

en: SMTP Settings
fi_FI: SMTP-palvelin

en: SMTP Username: %s
fi_FI: SMTP-käyttäjätunnus: %s

en: Sales Associate
fi_FI: Myyntikumppani

en: Sample Content
fi_FI: Esimerkkisisällöt

en: Saturday
fi_FI: lauantai

en: Save
fi_FI: Tallenna

en: Save & Continue
fi_FI: Tallenna ja jatka

en: Save All
fi_FI: Tallenna kaikki

en: Save Changes
fi_FI: Tallenna muutokset

en: Save Layout as Preset
fi_FI: Tallenna rakenne esiasetukseksi

en: Save Location
fi_FI: Tallenna sijainti

en: Save Ordering
fi_FI: Tallenna järjestys

en: Save Password
fi_FI: Tallenna salasana

en: Save Positioning
fi_FI: Tallenna sijainti

en: Save Preset
fi_FI: Tallenna esiasetus

en: Save Settings
fi_FI: Tallenna asetukset

en: Save and Exit
fi_FI: Tallenna ja poistu

en: Save old page path
fi_FI: Tallenna sivun vanha polku

en: Save to file
fi_FI: Tallenna tiedostoon

en: Saved Presets
fi_FI: Tallennetut esiasetukset

en: Scale
fi_FI: Mittasuhde

en: Scans all blocks within the selected section. Any links to pages within another multilingual section will be updated to link to the pages within the selected tree. Any blocks within the scanned section that reference pages in another multilingual section will be updated to point to the page within the selected tree.
fi_FI: Skannaa kaikki lohkot valitussa osiossa. Kaikki linkit sivuille toisessa monikielisyysosiossa päivitetään linkillä valitussa puussa. Kaikki lohkot skannatussa osiossa, jotka viittaavat toiseen monikielisyysosioon päivitetään osoittamaan sivulle valitussa puussa.

en: Schedule Guest Access
fi_FI: Ajastaa vieraiden pääsy

en: Score
fi_FI: Tulos

en: Scrapbook Display
fi_FI: Leikekirjan näyttäminen

en: Screenshots
fi_FI: Kuvakaappaukset

en: Search
fi_FI: Hae

en: Search All Children?
fi_FI: Hae kaikkia alaosia?

en: Search Blocks
fi_FI: Hae lohkoja

en: Search Index
fi_FI: Hakuindeksi

en: Search Index Preferences Updated
fi_FI: Hakuindeksin asetukset tallennettu.

en: Search Pages
fi_FI: Hae sivuja

en: Search Results
fi_FI: Hakutulokset

en: Search Users
fi_FI: Hae käyttäjiä

en: Search for Groups to Move
fi_FI: Hae siirrettäviä ryhmiä

en: Search for Pages
fi_FI: Hae sivuja

en: Search for application and package-specific entities, refresh their database schema and generate their proxy classes.
fi_FI: Hae sovellus- tai pakettikohtaisia entiteettejä, päivitä niiden tietokantaskeemat ja luo niiden välitysluokat.

en: Search for pages by name and type. Perform actions on multiple pages simultaneously by checking the boxes next to the pages you want to perform the action on, then selecting the action you want to perform from the drop-down menu.
fi_FI: Hae sivuja nimen ja tyypin perusteella. Suorita toimenpiteitä useille sivuille kerralla valitsemalla ruutuja sivujen vieressä, joihin haluat toimenpiteen suorittaa, sekä valitsemalla pudotusvalikosta toimenpiteen, jonka haluat suorittaa.

en: Search for users by name, email, and group. Perform actions on multiple users simultaneously by checking the boxes next to the users you want to perform the action on, then selecting the action you want to perform from the drop-down menu.
fi_FI: Hae käyttäjiä nimellä, sähköpostiosoitteella ja ryhmällä. Suorita toimenpiteitä useammalle käyttäjälle kerralla valitsemalla ruutuja käyttäjän nimen vieressä sekä valitsemalla toimenpiteen pudotusvalikosta, jonka haluat suorittaa.

en: Search for...
fi_FI: Hae...

en: Search in contexts
fi_FI: Hae konteksteista

en: Search in originals
fi_FI: Hae alkuperäisistä

en: Search in translations
fi_FI: Hae käännöksistä

en: Search – Display a list of all topics for use on a search sidebar.
fi_FI: Haku – Näytä lista kaikista käytettävissä olevista aiheista hakusivupalkissa.

en: Searchable
fi_FI: Haettavissa

en: Section removed.
fi_FI: Osio poistettu.

en: SecurImage (Default)
fi_FI: SecurImage (oletus)

en: Secure and setup your site.
fi_FI: Turvaa ja säädä sivustosi.

en: See the PHP manual
fi_FI: Katso PHP:n manuaali

en: See the formatting options at %s.
fi_FI: Katso muotoiluvaihtoehdot osoitteesta %s

en: Select
fi_FI: Valitse

en: Select All
fi_FI: Valitse kaikki

en: Select Area
fi_FI: Valitse alue

en: Select Box
fi_FI: Pudotusvalikko

en: Select Group(s)
fi_FI: Valitse ryhmä(t)

en: Select Menu
fi_FI: Valintavalikko

en: Select Options
fi_FI: Valitse vaihtoehdot

en: Select Some Options
fi_FI: Valitse joitain vaihtoehtoja

en: Select User
fi_FI: Valitse käyttäjä

en: Select a custom-coded form to display as a block on your page.
fi_FI: Valitse itse koodaamasi lomake näyttääksesi lohkon sivullasi.

en: Select a form
fi_FI: Valitse lomake

en: Select a video file from the File Manager and specify a width and height at which to display it on your page. AVI, WMV, QuickTime/MPEG4 and FLV formats are supported.
fi_FI: Valitse videotiedosto tiedostohallinnasta ja määrittele leveys ja korkeus, jossa video näytetään sivullasi. AVI-, WMV-, QuickTime/MPEG4- ja FLV-muodot ovat tuettuja.

en: Select an Option
fi_FI: Valitse vaihtoehto

en: Select an image from the File Manager, and optionally select a rollover image. Choose where to link the image, if desired, and enter alt text. Use Constrain Image Dimensions to force the image to be displayed at a different size than the actual image file.
fi_FI: Valitse kuva tiedostohallinnasta, ja valitse vapaaehtoisesti kuva, joka näytetään, kun hiiri viedään kuvan päälle. Valitse, jos haluat tehdä linkin kuvaan ja syötä vaihtoehtoinen teksti. Käytä kuvan mittasuhteiden rajoittamista, jos haluat pakottaa kuvan tiettyyn kokoon.

en: Select which types of attributes to make available to pages, users, and files.
fi_FI: Valitse, mitkä attribuuttityypit ovat saatavilla sivuille, käyttäjille ja tiedostoille.

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Architecture
fi_FI: Arkkitehtuuri

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Database
fi_FI: Tietokanta

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Design
fi_FI: Ulkoasu

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Development
fi_FI: Kehitys

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Finance
fi_FI: Talous

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Human Resources
fi_FI: Henkilöstöresurssit

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Management
fi_FI: Hallinnointi

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Marketing and Sales
fi_FI: Markkinointi ja myynti

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Production
fi_FI: Tuotanto

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Quality Assurance
fi_FI: Laadunvarmistus

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Technical and Operations
fi_FI: Tekniset ja toiminnot

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Writing
fi_FI: Kirjoittaminen

[ctx: SelectAttributeValue]
en: iOS/Android/App Development
fi_FI: iOS/Android/Sovelluskehitys

en: Selected Attributes
fi_FI: Valitut attribuutit

en: Selected Countries
fi_FI: Valitut maat

en: Selected Page Templates
fi_FI: Valitut sivupohjat

en: Selector Form Factor
fi_FI: Lomakevalitsin

en: Send
fi_FI: Lähetä

en: Send Message
fi_FI: Lähetä viesti

en: Send To Bottom
fi_FI: Lähetä pohjalle

en: Send To Top
fi_FI: Lähetä ylös

en: Send a Private Message
fi_FI: Lähetä yksityisviesti

en: Send email when a user registers
fi_FI: Lähetä sähköposti, kun käyttäjä rekisteröityy.

en: Send mail method: %s
fi_FI: Sähköpostin lähetysmetodi: %s

en: Sent
fi_FI: Lähetetty

en: Sent At
fi_FI: Lähetetty

en: Sent Messages
fi_FI: Lähetetyt viestit

en: Separate reserved words with a comma. These words will be automatically removed from URL slugs. To remove no words from URLs, delete all the words above.
fi_FI: Erottele varatut sanat pilkulla. Nämä sanat poistetaan automaattisesti URL-osoitteista. Jos et halua, että osoitteista poistetaan mitään sanoja, poista kaikki yllä olevat sanat.

en: Server
fi_FI: Palvelin

en: Server Timezone:
fi_FI: Palvelimen aikavyöhyke:

en: Service
fi_FI: Palvelu

en: Services
fi_FI: Palvelut

en: Session Invalidated. Session IP %s did not match provided IP %s.
fi_FI: Istunto todettu virheelliseksi. Istunnon IP-osoite %s ei vastannut annettua IP-osoitetta %s.

en: Session Invalidated. Session user agent %s did not match provided agent %s
fi_FI: Istunto todettu virheelliseksi. Istunnon selain %s ei vastannut annettua selainta %s.

en: Set
fi_FI: Ryhmä

en: Set Block Styles
fi_FI: Aseta lohkotyypit

en: Set Name
fi_FI: Ryhmän nimi

en: Set Permissions
fi_FI: Aseta oikeudet

en: Set concrete5 to use an external SMTP server, instead of the default PHP Mail function, for sending email.
fi_FI: Aseta concrete5 käyttämään ulkoista SMTP-palvelinta, PHP:n oletus Mail-funktion sijasta, sähköpostien lähettämiseen.

en: Set the "Callback URL" to: %s.
fi_FI: Aseta "Callback URL" arvoksi: %s.

en: Set the "Callback URL" to:%s.
fi_FI: Aseta "Callback URL" arvoksi: %s.

en: Sets
fi_FI: Ryhmät

en: Sets the amount of time to store the page output before generating a new version
fi_FI: Asettaa ajan, jonka tulostettu sivu tallennetaan ennen kuin uusi versio luodaan

en: Setting up a project page for your site on concrete5.org is safe and private, and gives you lots of benefits including:
fi_FI: Projektisivun luominen concrete5.orgissa sivustollesi on turvallista ja yksityistä, ja antaa sinulle paljon etuuksia, mukaan lukien:

en: Setting up site permissions.
fi_FI: Asetetaan sivuston oikeudet.

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Settings Saved.
fi_FI: Asetukset tallennettu.

en: Setup attributes for pages, users, files and more.
fi_FI: Määrittele attribuutit sivuille, käyttäjille, tiedostoille ja muille.

en: Setup on Child Pages
fi_FI: Asenna alasivuille

en: Several updates are available. Please choose the desired update from the list below.
fi_FI: Useampi päivitys saatavilla. Ole hyvä ja valitse haluttu päivitys listalta.

en: Shadow
fi_FI: Varjo

en: Shadow and Rotation (CSS3)
fi_FI: Varjo ja kierto (CSS3)

en: Share This Page
fi_FI: Jaa tämä sivu

en: Share content across your site.
fi_FI: Jaa sisältöä koko sivustollasi.

en: Share message URL on Facebook.
fi_FI: Jaa viestin URL-osoite Facebookissa.

en: Share message URL on Twitter.
fi_FI: Jaa viestin URL-osoite Twitterissä.

en: Short Description
fi_FI: Lyhyt kuvaus

en: Short Description of Page
fi_FI: Sivun lyhyt kuvaus

en: Show API secret
fi_FI: Näytä API-salaisuus

en: Show All
fi_FI: Näytä kaikki

en: Show approved
fi_FI: Näytä hyväksytyt

en: Show on Registration Form.
fi_FI: Näytä rekisteröitymislomakkeessa.

en: Show secret key
fi_FI: Näytä salausavain

en: Show the debug error output
fi_FI: Näytä virheenetsinnän tiedot

en: Show the error message but nothing else
fi_FI: Näytä virheviesti, mutta ei mitään muuta

en: Show translated
fi_FI: Näytä käännetyt

en: Show unapproved
fi_FI: Näytä hyväksymättömät

en: Show untranslated
fi_FI: Näytä kääntämättömät

en: Sign In.
fi_FI: Kirjaudu sisälle

en: Sign Out
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: Sign Out.
fi_FI: Kirjaudu ulos.

en: Sign in As User
fi_FI: Kirjaudu sisälle käyttäjänä

en: Sign in to %s
fi_FI: Kirjaudu sisään sivustolle %s

en: Sign in with %s
fi_FI: Kirjaudu sisälle käyttäen %s

en: Sign in with a community account
fi_FI: Kirjaudu sisälle yhteisötunnuksella

en: Signup Date
fi_FI: Rekisteröitymispäivä

en: Since one of your multilingual sections is the home page, you may not duplicate your site tree using this tool. You must manually assign pages using the page report.
fi_FI: Et voi kopioida kieliversioitua hakemistorakennetta tällä työkalulla, koska yhdeksi kieliversioksi on määritetty kotisivu. Sinun täytyy manuaalisesti määrittää sivut käyttämällä sivustoraporttia.

en: Since one of your multilingual sections is the home page, you may not rescan the links in your site tree using this tool.
fi_FI: Koska yksi monikielisyysosioista on kotisivu, et voi skannata linkkejä uudestaan sivupuussa käyttäen tätä työkalua.

en: Single Page
fi_FI: Yksittäinen sivu

en: Single Pages
fi_FI: Yksittäiset sivut

en: Single Pages are used when you want to run custom code in the concrete5 environment. Each Single Page is available in only one location in your sitemap, and this location must be registered from this Dashboard page. This location corresponds to a PHP file placed in your single_pages/ override directory. Below is a list of Single Pages currently installed.
fi_FI: Yksittäisiä sivuja käytetään, kun haluat ajaa omaa koodiasi concrete5:n ympäristössä. Jokainen yksittäinen sivu on saatavissa vain yhdessä paikassa sivukartassasi, ja tämä paikka pitää rekisteröidä tältä Hallintapaneelin sivulta. Tämä sijainti vastaa PHP-tiedostoa, joka on sijoitettu omaan single_pages/ ylikirjoitushakemistoon. Alla on lista tällä hetkellä asennetuista yksittäisistä sivuista.

en: Single pages
fi_FI: Yksittäiset sivut

en: Singular Original String
fi_FI: Yksikön alkuperäinen säie

en: Site Access
fi_FI: Sivuston pääsyoikeudet

en: Site Information
fi_FI: Sivuston tiedot

en: Site Name
fi_FI: Sivuston nimi

en: Site Registration
fi_FI: Sivustolle rekisteröityminen

en: Site User
fi_FI: Sivuston käyttäjä

en: Site interface source locale
fi_FI: Sivuston käyttöliittymän lähdekieli

en: Sitemap
fi_FI: Sivukartta

en: Sitemap Pop-Up
fi_FI: Sivukartan popup-ikkuna

en: Sitemap flat view lets you page through particular long lists of pages.
fi_FI: Sivukartan litteänäkymä sallii sinun katsella erityisen pitkiä sivulistoja.

en: Sitemap order
fi_FI: Sivukartan järjestykseen

en: Sitewide %s
fi_FI: Sivuston laajuinen %s

en: Size
fi_FI: Koko

en: Skill Level
fi_FI: Taitotaso

en: Skip →
fi_FI: Hyppää yli →

en: Slot
fi_FI: Lokero

en: Slug
fi_FI: Pääte

en: Smart IP Banning
fi_FI: Älykäs IP-esto

en: Social Link Added.
fi_FI: Sosiaalinen linkki lisätty.

en: Social Links
fi_FI: Sosiaaliset linkit

en: Solid
fi_FI: Kiinteä

en: Solving a <a href="%s" target="_blank">CAPTCHA</a> Required to Post?
fi_FI: Vaaditaanko <a href="%s" target="_blank">CAPTCHAn</a> ratkaisemista lomakkeen lähettämiseksi?

en: Someone has already checked out this page for editing.
fi_FI: Joku on jo kirjannut tämän sivun ulos muokkausta varten.

en: Something about your user account has changed. You have been logged out. Please refresh this page to continue.
fi_FI: Käyttäjätilissäsi on muuttunut jotain. Sinut on kirjattu ulos. Ole hyvä ja päivitä sivu jatkaaksesi.

en: Something went wrong while deleting this attachment, please refresh and try again.
fi_FI: Jotain meni pieleen tämän liitteen poistamisessa, ole hyvä ja päivitä sivu ja yritä uudestaan.

en: Something went wrong while deleting this message, please refresh and try again.
fi_FI: Tiedoston poistamisen aikana meni jotain pieleen, ole hyvä ja päivitä sivu ja yritä uudestaan.

en: Something went wrong while flagging this message, please refresh and try again.
fi_FI: Jotain meni pieleen viestin merkitsemisessä, ole hyvä ja päivitä sivu ja yritä uudestaan.

en: Sort
fi_FI: Järjestä

en: Sort By
fi_FI: Järjestele

en: Sort order saved
fi_FI: Jaottelujärjestys tallennettu

en: South Pole
fi_FI: Etelänapa

en: Spacing:
fi_FI: Välistys:

en: Spam Control
fi_FI: Roskapostin asetukset

en: Spam Whitelist Group
fi_FI: Roskapostin valkoisen listan ryhmä

en: Special Characters Palette
fi_FI: Erikoismerkkien paletti

en: Specify Custom Image
fi_FI: Määrittele muu kuva

en: Specify a handle for your attribute set.
fi_FI: Määrittele tunniste attribuuttiryhmällesi.

en: Specify a name for your Job set.
fi_FI: Määritä nimi töidesi ryhmälle.

en: Specify a name for your attribute set.
fi_FI: Määrittele nimi attribuuttiryhmällesi.

en: Specify a name for your group set.
fi_FI: Määrittele nimi ryhmäjoukolle.

en: Specify a new image attached to posts or edits.
fi_FI: Määrittele uusi kuva, joka liitetään kirjoituksiin tai muokkauksiin.

en: Spread
fi_FI: Levitys

en: Stack
fi_FI: Pino

en: Stack Category
fi_FI: Pinokategoria

en: Stack Display
fi_FI: Pinon näyttäminen

en: Stack List
fi_FI: Pinolista

en: Stack Name
fi_FI: Pinon nimi

en: Stack Permissions
fi_FI: Pinojen oikeudet

en: Stack added successfully.
fi_FI: Pino lisätty onnistuneesti.

en: Stack approved successfully
fi_FI: Pino hyväksytty onnistuneesti.

en: Stack deleted successfully
fi_FI: Pino poistettu onnistuneesti.

en: Stack duplicated successfully
fi_FI: Pino kopioitu onnistuneesti

en: Stack order updated successfully.
fi_FI: Pinon järjestys päivitetty onnistuneesti.

en: Stack renamed successfully
fi_FI: Pino nimetty uudestaan onnistuneesti.

en: Stacks
fi_FI: Pinot

en: Stacks & Blocks
fi_FI: Pinot ja lohkot

en: Stacks are groups of blocks, and make it easier to recycle content places on many pages of your site. Stacks are edited and administered from the Dashboard, then placed on individual pages or deployed as Page Type Defaults. Block content and display order can be controlled, as well as the ability to roll-back to previous versions of the stack.
fi_FI: Pinot ovat lohkoryhmiä, ja ne helpottavat sisältöjen uudelleenkäyttämistä useammalla sivulla. Pinoja muokataan ja ylläpidetään Hallintapaneelissa, jonka jälkeen ne sijoitetaan yksittäisille sivuille tai lisätään sivutyypin oletuksiin. Lohkojen sisältöä ja järjestystä voidaan hallita sekä palata myös aiempiin pinon versioihin.

en: Standard Button
fi_FI: Tavallinen painike

en: Standard Properties
fi_FI: Yleiset ominaisuudet

[ctx: Start date]
en: From
fi_FI: Alkaen

en: Start typing a location (e.g. Apple Store or 235 W 3rd, New York) then click on the correct entry on the list.
fi_FI: Aloita sijainnin kirjoittaminen (esimerkiksi Helsingin rautatieasema tai Kaivokatu 1, 00100 HELSINKI) ja napsauta sen jälkeen oikeaa kohdetta listalta.

en: Starting installation and creating directories.
fi_FI: Aloitetaan asennus ja luodaan hakemistot.

en: Starts %s.
fi_FI: Alkaa %s.

en: Starts On
fi_FI: Alkaa

en: State/Province
fi_FI: Osavaltio tai provinssi

en: Statistics
fi_FI: Tilastot

en: Statistics tracking preference saved.
fi_FI: Tilastojen seuranta-asetukset tallennettu.

en: Status
fi_FI: Tila

en: Stay signed in for two weeks
fi_FI: Pysy kirjautuneena sisälle kaksi viikkoa

en: Storage Location
fi_FI: Varaston sijainti

en: Storage Locations
fi_FI: Varastosijainnit

en: Store data about your users-- like site preferences, birthdays, bios and more. Control which elements are available for users to update themselves.
fi_FI: Tallenna tietoa käyttäjistä-- kuten sivuston asetukset, syntymäpäivät, kuvaukset jne. Määrittele, mitkä elementit ovat käyttäjien itsensä päivitettävissä.

en: Stores the generation of CSS and JavaScript assets
fi_FI: Tallentaa luodut CSS ja JavaScript varannot

en: Stores the location and existence of source code files
fi_FI: Tallentaa lähdekooditiedostojen sijainnin ja olemassaolon

en: Stores the output of an entire page
fi_FI: Tallentaa koko sivun tulostuksen

en: Stores the output of blocks which support block caching
fi_FI: Tallentaa lohkojen tulostuksen lohkoille, jotka tukevat välimuistia.

en: Strength
fi_FI: Vahvuus

en: Style
fi_FI: Tyyli

[ctx: StyleName]
en: Accent Background
fi_FI: Korostuksen taustaväri

[ctx: StyleName]
en: Accent Header Color
fi_FI: Korostuksen otsikon väri

[ctx: StyleName]
en: Active Navigation
fi_FI: Aktiivinen navigaatio

[ctx: StyleName]
en: Background
fi_FI: Tausta

[ctx: StyleName]
en: Background Image
fi_FI: Taustakuva

[ctx: StyleName]
en: Border Color
fi_FI: Reunuksen väri

[ctx: StyleName]
en: Bottom Background Color
fi_FI: Alaosan taustaväri

[ctx: StyleName]
en: Content Divider Color
fi_FI: Sisällön erottimen väri

[ctx: StyleName]
en: Default Button Border
fi_FI: Oletus painikkeen reunus

[ctx: StyleName]
en: Heading 1
fi_FI: Otsikko 1

[ctx: StyleName]
en: Heading 2
fi_FI: Otsikko 2

[ctx: StyleName]
en: Heading 3
fi_FI: Otsikko 3

[ctx: StyleName]
en: Heading 4
fi_FI: Otsikko 4

[ctx: StyleName]
en: Heading 5
fi_FI: Otsikko 5

[ctx: StyleName]
en: Heading 6
fi_FI: Otsikko 6

[ctx: StyleName]
en: Home Feature Icon
fi_FI: Etusivun noston ikoni

[ctx: StyleName]
en: Home Feature Title
fi_FI: Etusivun noston otsikko

[ctx: StyleName]
en: Image Caption
fi_FI: Kuvateksti

[ctx: StyleName]
en: Left Padding
fi_FI: Vasen välitila

[ctx: StyleName]
en: Link
fi_FI: Linkki

[ctx: StyleName]
en: Link Color
fi_FI: Linkin väri

[ctx: StyleName]
en: Link Hover
fi_FI: Linkin päällevienti

[ctx: StyleName]
en: Link Hover Color
fi_FI: Linkkien päälleviennin väri

[ctx: StyleName]
en: Navigation
fi_FI: Navigaatio

[ctx: StyleName]
en: Navigation Hover
fi_FI: Navigaation päällevienti

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Background
fi_FI: Navigaatiovalikon tausta

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Background Hover
fi_FI: Navigaatiovalikon taustan päällevienti

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Border
fi_FI: Navigaatiovalikon reunus

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Text
fi_FI: Navigaatiovalikon teksti

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Text Hover
fi_FI: Navigaatiovalikon tekstin päällevienti

[ctx: StyleName]
en: Page Background
fi_FI: Sivun tausta

[ctx: StyleName]
en: Page Titles
fi_FI: Sivuotsikot

[ctx: StyleName]
en: Paragraph
fi_FI: Kappale

[ctx: StyleName]
en: Search Field Background Color
fi_FI: Hakukentän taustan väri

[ctx: StyleName]
en: Search Field Border Color
fi_FI: Hakukentän reunan väri

[ctx: StyleName]
en: Search Field Icon Color
fi_FI: Hakukentän kuvakkeen väri

[ctx: StyleName]
en: Section Divider Color
fi_FI: Osion erottimen väri

[ctx: StyleName]
en: Site Title
fi_FI: Sivuston otsikko

[ctx: StyleName]
en: Social Icons
fi_FI: Sosiaaliset ikonit

[ctx: StyleName]
en: Social Icons Hover
fi_FI: Sosiaalisten ikonien päällevienti

[ctx: StyleName]
en: Text
fi_FI: Teksti

[ctx: StyleName]
en: Title
fi_FI: Otsikko

[ctx: StyleName]
en: Title Caps
fi_FI: Suuraakkosotsikko

[ctx: StyleName]
en: Title Thin
fi_FI: Ohut otsikko

[ctx: StyleName]
en: Top Background Color
fi_FI: Yläosan taustaväri

[ctx: StyleSetName]
en: Blockquote
fi_FI: Lainauslohko

[ctx: StyleSetName]
en: Footer
fi_FI: Alatunniste

[ctx: StyleSetName]
en: Full Page
fi_FI: Koko sivu

[ctx: StyleSetName]
en: Header
fi_FI: Yläosa

[ctx: StyleSetName]
en: Headings
fi_FI: Otsikot

[ctx: StyleSetName]
en: Image Slider
fi_FI: Kuvaesitys

[ctx: StyleSetName]
en: Miscellaneous
fi_FI: Sekalaiset

en: Stylesheet
fi_FI: Tyylitiedosto

en: Sub-Page Inheritance Changes
fi_FI: Alasivujen perimisen muutokset

en: Sub-pages pending change to inherit permissions from page type.
fi_FI: Alasivut, jotka odottavat muutoksia periäkseen sivutyypin oikeudet.

en: Sub-pages pending change to inherit permissions from parent.
fi_FI: Alasivut, jotka odottavat muutoksia periäkseen yläsivun oikeudet.

en: Subject
fi_FI: Aihe

en: Subject: %s
fi_FI: Aihe: %s

en: Submissions
fi_FI: Lähetykset

en: Submit
fi_FI: Lähetä

en: Submit Text
fi_FI: Lähetä teksti

en: Submit for Approval
fi_FI: Lähetä hyväksyttäväksi

en: Submit to Workflow
fi_FI: Lähetä työnkulkuun

en: Submitted Date
fi_FI: Lähetyspäivämäärä

en: Subpage Permissions
fi_FI: Alasivun oikeudet

en: Subscribe
fi_FI: Tilaa

en: Subscribe Option
fi_FI: Tilausasetukset

en: Subscribe to Conversation
fi_FI: Tilaa keskustelu

en: Subscribe to receive email updates when new messages are posted.
fi_FI: Tilaa vastaanottaaksesi sähköpostipäivityksiä, kun uusia viestejä lähetetään.

en: Success Button
fi_FI: Onnistumispainike

en: Successfully attached.
fi_FI: Liitettiin onnistuneesti.

en: Successfully changed password
fi_FI: Salasana vaihdettu onnistuneesti

en: Successfully saved accessibility settings.
fi_FI: Esteettömyysasetukset tallennettu onnistuneesti.

en: Suggested countries
fi_FI: Ehdotetut maat

en: Sunday
fi_FI: sunnuntai

en: Supports concrete5 request URLs
fi_FI: Tukee Concrete5:n pyyntöosoitteita

en: Survey
fi_FI: Kysely

en: Surveys
fi_FI: Kyselyt

en: Swap Site Contents
fi_FI: Vaihda sivuston sisältöä.

en: Switch Language
fi_FI: Vaihda kieltä

en: System & Settings
fi_FI: Järjestelmä ja asetukset

en: System &amp; Settings
fi_FI: Järjestelmä ja asetukset

[ctx: SystemContentEditorSnippetName]
en: Page Name
fi_FI: Sivun nimi

[ctx: SystemContentEditorSnippetName]
en: User Name
fi_FI: Käyttäjätunnus

en: TAR Archive
fi_FI: TAR-paketti

en: Table
fi_FI: Taulukko

en: Tablet
fi_FI: Tabletti

en: Tags
fi_FI: Tagit

en: Target Audience
fi_FI: Kohdeyleisö

en: Task Permissions
fi_FI: Tehtäväoikeudet

en: Team
fi_FI: Tiimi

en: Telephone
fi_FI: Puhelin

en: Template Used
fi_FI: Käytettävä sivupohja

en: Template for internal concrete5 page.
fi_FI: Concrete5:n sisäisten sivujen sivupohja.

[ctx: TemplateFileName]
en: Archive
fi_FI: Arkisto

[ctx: TemplateFileName]
en: Boolean
fi_FI: Totuusarvomuuttuja

[ctx: TemplateFileName]
en: Breadcrumb
fi_FI: Murupolku

[ctx: TemplateFileName]
en: Byline
fi_FI: Tekijätiedot

[ctx: TemplateFileName]
en: Date Time
fi_FI: Päivämäärä ja aika

[ctx: TemplateFileName]
en: Flags
fi_FI: Liput

[ctx: TemplateFileName]
en: Flags Set Default
fi_FI: Liput asetettu oletukseksi

[ctx: TemplateFileName]
en: Flat Filter
fi_FI: Litteä suodatin

[ctx: TemplateFileName]
en: Hover Description
fi_FI: Kursorin kohdistuksen kuvaus

[ctx: TemplateFileName]
en: Parallax
fi_FI: Parallaksi

[ctx: TemplateFileName]
en: Responsive Header Navigation
fi_FI: Responsiivinen ylätunnisteen navigaatio

[ctx: TemplateFileName]
en: Tag Cloud
fi_FI: Tagipilvi

[ctx: TemplateFileName]
en: Thumbnail Grid
fi_FI: Pienoiskuvakehikko

en: Test
fi_FI: Testi

en: Test Mail Settings
fi_FI: Testaa sähköpostiasetukset

en: Test Settings
fi_FI: Testaa asetukset

en: Test message from %s
fi_FI: Testiviesti lähettäjältä %s

en: Testimonial
fi_FI: Suositus

en: Testing Optional Items
fi_FI: Testataan vapaaehtoiset kohteet

en: Testing Required Items
fi_FI: Testataan vaadittavat kohteet

en: Testing System...
fi_FI: Testataan järjestelmää...

en: Text
fi_FI: Teksti

en: Text Area
fi_FI: Tekstialue

en: Text Area Height
fi_FI: Tekstialueen korkeus

en: Text Area Options
fi_FI: Tekstialueen asetukset

en: Text Area Width
fi_FI: Tekstialueen leveys

en: Text Color
fi_FI: Tekstin väri

en: Text Field
fi_FI: Tekstikenttä

en: Text Input Field
fi_FI: Tekstikenttä

en: Text Size and Color
fi_FI: Tekstin koko ja väri

en: Text for Linked File
fi_FI: Teksti linkitetylle tiedostolle

en: Thanks!
fi_FI: Kiitos!

en: That handle is in use.
fi_FI: Tunniste on jo käytössä.

en: That page has already been added.
fi_FI: Tämä sivu on jo lisätty.

en: That specified path doesn't appear to be a valid static page.
fi_FI: Annetusta polusta ei näytä löytyvän staattista sivua.

en: That theme has already been installed.
fi_FI: Teema on jo asennettu.

en: The "%s" job supports queueing, meaning it can be run in a couple different ways:
fi_FI: "%s" työ tukee jonotusta, mikä tarkoittaa, että se voidaan ajaa parilla eri tavalla:

en: The %s authentication type has been disabled.
fi_FI: Autentikointityyppi %s on otettu pois käytöstä.

en: The %s authentication type has been enabled.
fi_FI: Autentikointityyppi %s on otettu käyttöön.

en: The %s authentication type has been saved.
fi_FI: Autentikointityyppi %s on tallennettu.

en: The %s page type composer form element will output its contents here (Block ID %s)
fi_FI: Sivutyypin julkaisijan lomake-elementti %s tulostaa sisältönsä tähän (Lohkon ID %s)

en: The <a href="%s" target="_blank">Developer Documentation</a> covers theming, building add-ons and custom concrete5 development.
fi_FI: <a href="%s" target="_blank">Kehittäjädokumentaatio</a> sisältää teemojen ja lisäosien rakentamisen ja concrete5:lle kehittämisen.

en: The Current Page.
fi_FI: Nykyinen sivu.

en: The Dashboard allows you to perform administrative tasks for your site.
fi_FI: Hallintapaneeli sallii sinun tehdä ylläpitotehtäviä sivustollesi.

en: The Entire Site.
fi_FI: Koko sivusto.

en: The Job was run successfully.
fi_FI: Tehtävä ajettiin onnistuneesti.

en: The PDO extension is not loaded.
fi_FI: PDO-laajennusta ei ole ladattu.

en: The Page List creates a navigation menu that shows one particular level of the Sitemap. Select the Sitemap location that you'd like to display and set Sorting Options to define the order in which pages will be displayed. Truncate Summaries will shorten Page Description text to a specified number of characters.
fi_FI: Sivulista luo navigaatiovalikon, joka näyttää tietyn tason sivukartassa. Valitse sivukartan sijainti, jonka haluat näyttää ja määrittele jaotteluvalinnat päättääksesi missä järjestyksessä sivut näytetään. Tiivistä yhteenvedot lyhentää sivujen kuvaukset tiettyyn merkkimäärään.

en: The SEO information has been saved.
fi_FI: SEO-tiedot tallennettu.

en: The SSL canonical URL provided must start with "https://".
fi_FI: Kanoonisen SSL URL-osoitteen pitää alkaa "https://".

en: The active editor has been updated.
fi_FI: Aktiivinen editori on päivitetty.

en: The application specific entities directory is missing. Please create it first at: %s.
fi_FI: Sovelluskohtaisten entiteettien hakemisto puuttuu. Ole hyvä ja luo se ensin sijaintiin: %s.

en: The base URL of your site does not match a registered instance of the site. Please click below to authenticate your site again.
fi_FI: Sivustosi osoite ei vastaa rekisteröidyn sivusi tietoja. Ole hyvä ja napsauta alapuolella olevaa linkkiä vahvistaaksesi sivustosi uudelleen.

en: The block has been added successfully.
fi_FI: Lohko lisätty onnistuneesti.

en: The block has been added to your clipboard.
fi_FI: Lohko on lisätty leikepöydällesi.

en: The block has been removed successfully.
fi_FI: Lohko poistettu onnistuneesti.

en: The block has been saved successfully.
fi_FI: Lohko tallennettu onnistuneesti.

en: The block type has been removed.
fi_FI: Lohkotyyppi poistettu.

en: The canonical URL provided must start with "http://".
fi_FI: Kanoonisen URL-osoitteen pitää alkaa "http://".

en: The checkbox will be checked by default.
fi_FI: Valintaruutu on valittuna oletuksena.

en: The core concrete5 authentication cannot be disabled.
fi_FI: Concrete5:n ydinautentikointia ei voi ottaa pois käytöstä.

en: The current item has changed.
    If you proceed you will lose your changes.
    
    Do you want to proceed anyway?
fi_FI: Nykyinen kohde on muuttunut.
    Jos jatkat, menetät tekemäsi muutokset.
    
    Haluatko silti jatkaa?

en: The dashboard is where you go to manage aspects of your site that have to do with more than the content on just one page. Click the sliders icon.
fi_FI: Hallintapaneelissa voit muuttaa sivustosi yleisempiä asetuksia. Napsauta liukuikonia.

en: The database query log is empty.
fi_FI: Tietokannan kyselyloki on tyhjä.

en: The default country must be in the list of custom countries.
fi_FI: Oletusmaan täytyy olla omalla maiden listallasi.

en: The destination page doesn't appear to be in a valid multilingual section.
fi_FI: Päämääräsivu ei näytä olevan sopivassa monikielisessä osiossa.

en: The dimensions for this image are either unspecified or invalid. Please rescan this file or manually enter the correct dimensions.
fi_FI: Tälle kuvalle ei joko ole määritelty mittasuhteita tai ne ovat virheelliset. Ole hyvä ja lataa tiedosto uudestaan tai syötä oikeat mittasuhteet manuaalisesti.

en: The directory %s already exists. Perhaps this item has already been installed.
fi_FI: Hakemisto %s on jo olemassa. Ehkä tämä kohde on jo asennettu.

en: The directory %s does not exist.
fi_FI: Hakemistoa %s ei ole olemassa.

en: The directory %s must be writable by the web server.
fi_FI: Hakemiston %s täytyy olla palvelimen kirjoitettavissa.

en: The email address %s is already in use. Please choose another.
fi_FI: Sähköpostiosoite %s on jo käytössä. Ole hyvä ja valitse toinen.

en: The email address '%s' is already in use. Please choose another.
fi_FI: Sähköpostiosoite '%s' on jo käytössä. Ole hyvä ja valitse toinen.

en: The email address '%s' is not valid.
fi_FI: Sähköpostiosoite '%s' ei ole hyväksytty.

en: The field "%s" is required
fi_FI: Kenttä "%s" on pakollinen

en: The field %s is required
fi_FI: %s kenttä on pakollinen

en: The file %s is not writable
fi_FI: Tiedostoon %s ei voi kirjoittaa

en: The file was only partially uploaded.
fi_FI: Tiedosto lähetettiin vain osittain.

en: The first URL starts the process - the second ensures that it completes in batches.
fi_FI: Ensimmäinen URL-osoite käynnistää prosessin - seuraava varmistaa, että se valmistuu osissa.

en: The following area permissions are inherited from a parent area.
fi_FI: Seuraavat alueen oikeudet peritään pääalueelta.

en: The following area permissions are inherited from an area set in <strong>%s</strong> defaults.
fi_FI: Seuraavat alueiden oikeudet peritään alueryhmän <strong>%s</strong> oletuksista.

en: The following area permissions are inherited from an area set on
fi_FI: Seuraavat alueen oikeudet peritään alueelta, joka on asetettu

en: The following area permissions are inherited from the page's permissions.
fi_FI: Seuraavat alueoikeudet periytyvät sivun oikeuksista.

en: The following error was found while trying to send the test email:
fi_FI: Seuraava virhe löytyi, kun yritettiin lähettää testisähköposti:

en: The given prefix needs to be a string.
fi_FI: Annetun etuliitteen täytyy olla merkkijono.

en: The highlighted button makes it obvious you're in Add Content mode.
fi_FI: Korostettu painike kertoo selkeästi, että olet Lisää sisältöä -tilassa.

en: The highlighted button makes it obvious you're in edit mode.
fi_FI: Korostettu painike erottaa muokkaustilan selkeästi.

en: The last
fi_FI: Viimeinen

en: The latest version of concrete5 is <strong>%s</strong>. You are currently running concrete5 version <strong>%s</strong>.
fi_FI: Concrete5:n viimeisin versio on <strong>%s</strong>. Sinulla on tällä hetkellä käytössä versio <strong>%s</strong>.

en: The mail system is disabled.
fi_FI: Sähköpostijärjestelmä on pois käytöstä.

en: The package could not be installed:
fi_FI: Pakettia ei voitu asentaa:

en: The package has been installed.
fi_FI: Paketti asennettu.

en: The package has been uninstalled.
fi_FI: Paketin asennus on poistettu.

en: The package has been updated successfully.
fi_FI: Paketti päivitettiin onnistuneesti.

en: The package was successfully installed.
fi_FI: Paketti on asennettu onnistuneesti.

en: The packages/, application/config/ and application/files/ directories must be writable by your web server.
fi_FI: Hakemistojen packages/, application/config/ ja application/files täytyy olla palvelimen kirjoitettavissa.

en: The page has been removed successfully.
fi_FI: Sivu poistettu onnistuneesti.

en: The pages is where you go to add a new page to your site, or jump between existing pages. To open the pages panel, click the icon.
fi_FI: Sivut on missä voit lisätä uusia sivuja sivustollesi, tai siirtyä sivujen välillä. Avataksesi sivut-paneelin, napsauta ikonia.

en: The properties panel controls data and details about the current page including design customizations. To open the properties panel, click the gear icon.
fi_FI: Ominaisuudet-paneeli hallinnoi tietoja tämän hetkisestä sivusta mukaan lukien ulkoasun muutokset. Avataksesi ominaisuudet-paneelin, napsauta hammasratas-ikonia.

en: The recipient address of the test email has not been specified.
fi_FI: Testisähköpostin vastaanottajan osoitetta ei ole määritelty.

en: The requested file couldn't be found.
fi_FI: Pyydettyä tiedostoa ei löytynyt.

en: The results of completed survey blocks are logged here. Find out what your users have submitted.
fi_FI: Täytettyjen kyselyjen tulokset tallennetaan tänne. Katso mitä käyttäjäsi ovat lähettäneet.

en: The search index does not appear to exist. This block will not function until the reindex job has been run at least once in the dashboard.
fi_FI: Hakuindeksiä ei näytä olevan olemassa. Tämä lohko ei toimi ennen kuin uudelleenindeksointi on tehty ainakin kerran hallintapaneelista.

en: The sitemap lets manage the structure of your website. You can delete pages you don't need, or drag them around the tree to suit your needs.
fi_FI: Sivukartta sallii sinun hallita sivustosi rakennetta. Voit poistaa sivuja, joita et tarvitse, tai siirtää niitä toiseen järjestykseen.

en: The specified root path does not exist.
fi_FI: Määriteltyä juuripolkua ei ole olemassa.

en: The stack contains invalid block types.
fi_FI: Pino sisältää virheellisiä lohkotyyppejä.

en: The stack has been added successfully
fi_FI: Lohko on lisätty onnistuneesti

en: The stack name cannot be empty.
fi_FI: Pinon nimi ei voi olla tyhjä.

en: The test email has been successfully sent to %s.
fi_FI: Testisähköposti on lähetetty onnistuneesti %s.

en: The theme file %1$s does not defines the class %2$s
fi_FI: Teematiedosto %1$s ei määrittele luokkaa %2$s

en: The theme file %1$s should define a %2$s class that extends the class %3$s
fi_FI: Teematiedoston %1$s pitäisi määritellä luokka %2$s, joka laajentaa luokkaa %3$s

en: The thumbnail you requested was not included in the available thumbnails, is your source image smaller than the thumbnail?
fi_FI: Pyytämääsi pienoiskuvaa ei ole saatavilla olevissa pienoiskuvissa, onko alkuperäinen kuva pienempi kuin pienoiskuva?

en: The token you provided doesn't appear to be valid, please paste the url exactly as it appears in the email.
fi_FI: Antamasi poletti ei näytä olevan voimassa, ole hyvä ja liitä URL-osoite kuten se on sähköpostissa.

en: The translations have been exported to file and will be used by the website.
fi_FI: Käännökset on viety tiedostoon ja sivusto käyttää sitä.

en: The two passwords provided do not match.
fi_FI: Annetut salasanat eivät vastaa tosiaan.

en: The username %s already exists. Please choose another
fi_FI: Käyttäjätunnus %s on jo olemassa. Ole hyvä ja valitse toinen.

en: The username '%s' already exists. Please choose another
fi_FI: Käyttäjätunnus '%s' on jo olemassa. Ole hyvä ja valitse toinen

en: Theme
fi_FI: Teema

en: Theme CSS Cache.
fi_FI: Teeman CSS-välimuisti.

en: Theme activated. You may automatically create page templates from template files contained in your theme using the form below.
fi_FI: Teema aktivoitu. Voit luoda automaattisesti sivupohjia sivupohjatiedostoista teemassasi alla olevan lomakkeen avulla.

en: Theme and page type updated successfully.
fi_FI: Teema ja sivutyyppi päivitetty onnistuneesti.

en: Theme installed. You may automatically create page templates from template files contained in your theme using the form below.
fi_FI: Teema asennettu. Voit luoda automaattisesti sivupohjia sivupohjatiedostoista teemassasi alla olevan lomakkeen avulla.

en: Theme uninstalled.
fi_FI: Teema poistettu.

en: Themes
fi_FI: Teemat

en: Themes Available to Install
fi_FI: Asennettavissa olevat teemat

en: Themes change the overall design of your site's pages. Activating a theme will apply it to every page in your site. Preview allows you to see how your content will look when the new theme is applied. Inspect lists the Page Types a theme uses. Customize allows you to change certain properties of your theme's styles, if allowed.
fi_FI: Teemat voivat muuttaa sivustosi yleistä ulkoasua. Teeman aktivointi asettaa sen kaikille sivustosi sivuille. Esikatselun kautta voit katsoa miltä sisältösi näyttää uudessa teemassa. Tutki näyttää sivutyypit, joita teema käyttää. Mukauttaminen sallii sinun muuttaa joitakin teeman tyylin ominaisuuksia, jos sallittua.

en: Then this:
fi_FI: Sitten tämä:

en: Then, make sure this URL is scheduled to run frequently, like every 3-5 minutes:
fi_FI: Sitten varmasti, että tämä URL-osoite on ajastettu ajettavaksi usein, esimerkiksi 3-5 minuutin välein:

en: There are already %s tables in this database. concrete5 must be installed in an empty database.
fi_FI: Tietokannassa on jo %s taulua. concrete5 täytyy asentaa tyhjään tietokantaan.

en: There are currently <strong>%s</strong> updates available.
fi_FI: Saatavilla on <strong>%s</strong> päivitystä.

en: There are no Community Points Rating Types installed.
fi_FI: Yhtään yhteisöpisteiden arviointityyppiä ei ole asennettuna.

en: There are no available attribute types awaiting installation.
fi_FI: Asentamista odottavia attribuuttityypejä ei ole.

en: There are no available forms in your site.
fi_FI: Sivustollasi ei ole saatavilla olevia lomakkeita.

en: There are no drafts. <a href="%s">Visit Composer &gt;</a>
fi_FI: Luonnoksia ei ole yhtään. <a href="%s">Vieraile julkaisijassa &gt;</a>

en: There are no files in this set.
fi_FI: Tässä ryhmässä ei ole yhtään tiedostoa.

en: There are no mail importers. Mail importers poll email accounts for new messages and run actions on those messages.
fi_FI: Ei sähköpostin tuontityökaluja. Sähköpostin tuontityökalut hakevat uusia viestejä sähköpostitileiltä ja ajavat niille toimintoja.

en: There are no pages of this type added to your website. If there were, you'd be able to choose which of those pages this block appears on.
fi_FI: Tämän tyyppisiä sivuja ei ole lisätty sivustollesi. Jos niitä olisi, voit valita millä näistä sivuista tämä lohko esiintyy.

en: There are no templates in this file.
fi_FI: Tässä tiedostossa ei ole sivupohjia.

en: There are problems with your installation environment. Please correct them and click the button below to re-run the pre-installation tests.
fi_FI: Asennusympäristössäsi on ongelmia. Ole hyvä, korjaa ne ja napsauta sitten alapuolella olevaa painiketta ajaaksesi esiasennustestit uudestaan.

en: There is currently <strong>1</strong> update available.
fi_FI: Saatavilla on <strong>1</strong> päivitys.

en: There is nothing currently waiting for you.
fi_FI: Sinulle ei ole odottamassa mitään tällä hetkellä.

en: There was a database error, try again.
fi_FI: Tapahtui tietokantavirhe, yritä uudestaan.

en: There was a problem processing your email.
fi_FI: Sähköpostisi käsittelyssä tapahtui virhe.

en: There was an error downloading %s
fi_FI: Virhe ladattaessa osoitetta %s

en: There was an error trying to restore the database. Affected query: %s
fi_FI: Tietokannan palauttamisessa tapahtui virhe. Kysely, johon vaikutti: %s

en: There was an error trying to restore the database. This file was empty.
fi_FI: Tietokannan palauttamisessa tapahtui virhe. Tiedosto oli tyhjä.

en: There were no results found. Please try another keyword or phrase.
fi_FI: Tuloksia ei löytynyt. Ole hyvä ja kokeile toista hakusanaa tai -lausetta.

en: These errors are most likely related to incompatible add-ons, please upgrade any add-ons and re-run to this script to complete the conversion of your data.
fi_FI: Nämä virheet johtuvat todennököisesti epäyhteensopivista lisäosista, ole hyvä ja päivitä lisäosat ja aja tämä ohjelma uudelleen tietojesi muuntamiseksi.

en: These scripts look for incoming mail to your site. Add-ons like the concrete5 Discussion Forum will attach emails to posts if they match, creating a new page containing the message as reply text.
fi_FI: Nämä ohjelmat hakevat saapuvia sähköposteja sivustollesi. Lisäosat kuten concrete5 Keskustelualueet liittävät sähköposteja keskusteluihin, luomalla uuden sivun, joka sisältää viestin sisällön vastaustekstinä.

en: This %s has been marked for deletion.
fi_FI: %s on merkitty poistettavaksi.

en: This Page
fi_FI: Tämä sivu

en: This account has not yet been validated. Please check the email associated with this account and follow the link it contains.
fi_FI: Tätä käyttäjätunnusta ei ole vielä vahvistettu. Ole hyvä ja tarkista sähköpostisi ja seuraa sähköpostin sisältämää linkkiä.

en: This account may be managed directly at
fi_FI: Tätä tiliä voidaan hallita suoraan osoitteesta

en: This action <strong>cannot be undone</strong>. Are you sure?
fi_FI: Tätä toimintoa <strong>ei voida peruuttaa</strong>. Oletko varma?

en: This area is full!
fi_FI: Tämä alue on täynnä!

en: This attribute set is locked. It cannot be deleted, and its handle cannot be changed.
fi_FI: Tämä attribuuttiryhmä on lukittu. Sitä ei voi poistaa, ja sen tunnistetta ei voi muuttaa.

en: This attribute set is locked. That means it was added by a package and cannot be manually removed.
fi_FI: Tämä attribuutti on lukittu. Se tarkoittaa, että paketti on lisännyt sen eikä sitä voida poistaa manuaalisesti.

en: This authentication type does not require any customization.
fi_FI: Autentikontityyppi ei vaadi mitään muokkauksia.

en: This behavior is typically an indication of someone spamming your site, you may want to take a closer look at this users activity and possibly disable or delete this user account.
fi_FI: Tämä tarkoittaa yleensä, että joku yrittää roskapostittaa sivustoasi, sinun kannattaa tarkastella käyttäjän toimintaa tarkemmin ja mahdollisesti poistaa hänen käyttäjätilinsä.

en: This block creates links to adjacent pages on the same level of the Sitemap as the current page. Define custom label text for each link, and choose whether or not to display arrows. The Loop option will display the first page again when a user reaches the last page in the nav.
fi_FI: Tämä lohko luo linkkejä vieraisiin sivuihin, jotka ovat samalla tasolla sivukartassa kuin nykyinen sivu. Määrittele oma seliteteksti jokaiselle linkille, ja määrittele näytetäänkö nuolet. Kierto-vaihtoehto näyttää ensimmäisen sivun uudestaan, kun käyttäjä pääsee navigaation viimeiselle sivulle.

en: This block is an alias of Page Defaults. Editing it here will "disconnect" it so changes to Page Defaults will no longer affect this block.
fi_FI: Tämä lohko on alias Sivun oletuksille. Sen muokkaaminen täällä "katkaisee yhteyden", jolloin muutokset Sivun oletuksiin ei enää vaikuta tähän lohkoon.

en: This block is contained within a global area. Changing its content will change it everywhere that global area is referenced.
fi_FI: Tämä lohko on yleisessä sisältöalueessa. Sen muuttaminen muuttaa sitä kaikkialla, missä tämä yleinen sisältöalue esiintyy.

en: This block type is internal. It cannot be uninstalled.
fi_FI: Tämä lohkotyyppi on sisäinen. Sitä ei voi poistaa.

en: This block was copied from another location. Editing it will create a new instance of it.
fi_FI: Tämä lohko kopioitiin toisesta paikasta. Muokkaaminen luo uuden kopion siitä.

en: This can be useful when working with a block programmatically. This is rarely used or needed.
fi_FI: Tämä voi olla hyödyllinen, jos lohkoa käsitellään ohjelmallisesti. Tätä tarvitaan käytetään ja tarvitaan harvoin.

en: This cannot be undone.
fi_FI: Tätä ei voida peruuttaa.

en: This conversation does not allow file attachments.
fi_FI: Tämä keskustelu ei salli liitetiedostoja.

en: This email address has been validated! You may now access the features of this site.
fi_FI: Sähköpostiosoite on vahvistettu! Voit nyt käyttää tämän sivuston ominaisuuksia.

en: This file requires a password to download.
fi_FI: Tiedosto vaatii salasanan.

en: This group is a badge.
fi_FI: Tämä ryhmä on ansiomerkki.

en: This group is automatically entered.
fi_FI: Tämä ryhmä lisätään automaattisesti.

en: This has not been implemented in 5.7
fi_FI: Tätä ei ole toteutettu 5.7:ssa.

en: This is a global area. Content added here will be visible on every page that contains this area.
fi_FI: Tämä on yleinen alue. Tähän lisätty sisältö on näkyvissä kaikilla sivuilla, joilla tämä alue on.

en: This is a global block.  Editing it here will change all instances of this block throughout the site.
fi_FI: Tämä on yleinen lohko. Sen muokkaaminen täällä muuttaa kaikki lohkon esiintymiset sivustollasi.

en: This is a list of all files found in your external forms directory: %s
fi_FI: Tämä on lista kaikista tiedostoista, jotka löytyvät sinun ulkoisten lomakkeiden hakemistosta: %s

en: This is a single page. It does not have a page template.
fi_FI: Tämä on yksittäinen sivu. Sillä ei ole sivupohjaa.

en: This is a single page. It does not have a page type.
fi_FI: Tämä on yksittäinen sivu. Sillä ei ole sivutyyppiä.

en: This is a test message.
fi_FI: Tämä on testiviesti.

en: This is an internal block type.
fi_FI: Tämä on sisäinen lohkotyyppi.

en: This is an un-published draft.
fi_FI: Tämä on julkaisematon luonnos.

en: This is just an example of how a custom form works.
fi_FI: Tämä on vain esimerkki miten mukautettu lomake toimii.

en: This is the Add Content Panel.
fi_FI: Tämä on Lisää sisältöä -paneeli.

en: This is the approved page version.
fi_FI: Tämä on hyväksytty sivuversio.

en: This is usually the date the page is created. It can be changed from the page attributes panel.
fi_FI: Tämä on yleensä sivun luontipäivämäärä. Se voidaan muuttaa sivun attribuuttipaneelista.

en: This is your list of page types. Click any of them to add a page.
fi_FI: Tämä on listasi sivutyypeistä. Napsauta mitä tahansa niistä lisätäksesi sivun.

en: This is your sitemap. Use it to easily navigate your site.
fi_FI: Tämä on sivukarttasi. Käytä sitä selataksesi sivustoasi.

en: This job cannot be uninstalled.
fi_FI: Tätä työtä ei voida poistaa.

en: This language/region combination already exists.
fi_FI: Tämä kieli/alue yhdistelmä on jo olemassa.

en: This layout section can not be moved further in this direction.
fi_FI: Tätä rakenteen osiota ei voi siirtää enää pidemmälle tähän suuntaan.

en: This message has been deleted.
fi_FI: Tämä viesti on poistettu.

en: This message has been flagged as spam.
fi_FI: Tämä viesti on merkitty roskapostiksi.

en: This message is pending approval by a moderator.
fi_FI: Tämä viesti odottaa valvojan hyväksyntää.

en: This message is queued for approval.
fi_FI: Tämä viesti odottaa hyväksyntää.

en: This package contains the active site theme, please change the theme before uninstalling.
fi_FI: Tämä paketti sisältää sivuston aktiivisen teeman, ole hyvä ja vaihda teemaa ennen paketin asennuksen poistamista.

en: This package is corrupted. Make sure it has a valid controller.php file and that it has been updated for concrete5.7 and later.
fi_FI: Tämä paketti on korruptoitunut. Tarkista, että sillä on toimiva controller.php tiedosto ja että se on päivitetty concrete5.7:lla ja uudemmille.

en: This package isn't currently available for this version of concrete5. Please contact the maintainer of this package for assistance.
fi_FI: Tämä paketti ole tällä hetkellä saatavilla tälle Concrete5:n versiolle. Ota yhteyttä paketin ylläpitäjään, jos haluat saada apua.

en: This package requires concrete5 version %s or greater.
fi_FI: Tämä paketti vaatii concrete5:n version %s tai suuremman.

en: This page <strong>may</strong> exist in the page cache.
fi_FI: Tämä sivu <strong>voi</strong> olla olemassa koko sivun välimuistissa.

en: This page currently exists in the full page cache. It expires %s.
fi_FI: Tämä sivu on olemassa tällä hetkellä koko sivun välimuistissa. Se vanhenee %s.

en: This page has been purged from the full page cache.
fi_FI: Tämä sivu on poistettu koko sivun välimuistista.

en: This page inherits its permissions from:
fi_FI: Tämä sivu perii oikeutensa:

en: This page is an alias of one that actually appears elsewhere.
fi_FI: Tämä sivu on toisaalla sijaitsevan sivun alias.

en: This page is newer than what appears to visitors on your live site.
fi_FI: Tämä sivu on uudempi kuin mikä näytetään sivustosi vierailijoille.

en: This page is not currently in the full page cache.
fi_FI: Tämä sivu ei ole tällä hetkellä koko sivun välimuistissa.

en: This page is pending a move beneath <strong><a href="%s">%s</a></strong>.
fi_FI: Tämä sivu odottaa siirtämistä <strong><a href="%s">%s</a></strong>. alle.

en: This page must always be available from at least one URL. This is that URL.
fi_FI: Tämän sivun pitää olla aina saatavissa ainakin yhdessä osoitteessa. Tämä on se URL-osoite.

en: This page path is automatically generated from URL slugs. You cannot change this path.
fi_FI: Tämä sivupolku on luotu automaattisesti URL-tyngistä. Et voi muuttaa tätä polkua.

en: This page template is not a valid template for this page type.
fi_FI: Tämä sivupohja ei ole hyväksytty pohja tälle sivutyypille.

en: This page type is in use on %d page. | This page type is in use on %d pages.
fi_FI[0]: Tämä sivutyyppi on käytössä %d sivulla.
fi_FI[1]: Tämä sivutyyppi on käytössä %d sivulla.

en: This page will be published beneath "%s."
fi_FI: Tämä sivu julkaistaan "%s" alapuolella.

en: This page will be published beneath <a href="%s">%s</a>.
fi_FI: Tämä sivu julkistetaan sivun <a href="%s">%s</a> alla.

en: This permission key cannot start a workflow.
fi_FI: Tämä oikeusavain ei voi aloittaa työnkulkua.

en: This request took too long.
fi_FI: Pyyntö kesti liian kauan.

en: This site is currently down for maintenance.
fi_FI: Sivustoa huolletaan parhaillaan.

en: This social link already exists.
fi_FI: Tämä sosiaalinen linkki on jo olemassa.

en: This theme is currently active on your site.
fi_FI: Tämä teema on tällä hetkellä aktiivisena sivustollasi.

en: This user hasn't won any badges.
fi_FI: Tämä käyttäjä ei ole voittanut yhtään ansiomerkkiä.

en: This user is inactive. Please contact us regarding this account.
fi_FI: Tämä käyttäjä ei ole aktiivinen. Ole hyvä ja ota yhteyttä meihin.

en: This will clear your home page, uploaded files and any content pages out of your site completely. It will completely reset your site and any content you have added will be lost.
fi_FI: Tämä tyhjentää kotisivusi, lähetetyt tiedostot ja kaikki sisältösivut sivustoltasi kokonaan. Se palauttaa sivustosi alkupisteeseen ja kaikki sisältö, jota olet lisännyt häviää.

en: This will end your current session and sign you in as %s
fi_FI: Tämä lopettaa  nykyisen istuntosi ja kirjaa sinut sisään käyttäjänä %s.

en: This will remove %s child page. | This will remove %s child pages.
fi_FI[0]: Tämä poistaa %s alasivun.
fi_FI[1]: Tämä poistaa %s alasivua.

en: This will remove all elements associated with the %s package. While you can reinstall the package, this may result in data loss.
fi_FI: Tämä poistaa kaikki elementit, jotka ovat liitetty %s -pakettiin. Vaikka voit uudelleenasentaa paketin, voi tämä aiheuttaa tiedonmenetyksiä.

en: This will remove all instances of the %s block type. This cannot be undone. Are you sure?
fi_FI: Tämä poistaa kaikki %s lohkotyypin käyttökerrat. Tätä ei voi peruuttaa. Oletko varma?

en: This will remove this draft and it cannot be undone. Are you sure?
fi_FI: Tämä poistaa tämän luonnoksen ja sitä ei voida peruuttaa. Oletko varma?

en: This will treat the job as though it were like any other concrete5 job. The entire job will be run at once.
fi_FI: Tämä käsittelee työtä kuin että muita concrete5 töitä ei olisi olemassa. Koko työ ajetaan kerralla.

en: Thought you'd enjoy this article.
fi_FI: Ajattelimme, että tykkäisit tästä artikkelista.

en: Threaded
fi_FI: Ketjutettu

en: Through Cron
fi_FI: Cronin kautta

en: Thumbnail
fi_FI: Pienoiskuva

en: Thumbnail Images
fi_FI: Pienoiskuvat

en: Thumbnail type added.
fi_FI: Pienoiskuvan tyyppi lisätty.

en: Thumbnail type removed.
fi_FI: Pienoiskuvan tyyppi poistettu.

en: Thumbnail type updated.
fi_FI: Pienoiskuvan tyyppi päivitetty.

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: File Manager Detail Thumbnails
fi_FI: Tiedostohallinnan tietojen pienoiskuvat

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: File Manager Thumbnails
fi_FI: Tiedostohallinnan pienoiskuvat

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Large Image
fi_FI: Suuri kuva

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Medium Image
fi_FI: Keskikokoinen kuva

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Small Image
fi_FI: Pieni kuva

en: Thumbnails
fi_FI: Pienoiskuvat

en: Thursday
fi_FI: torstai

en: Time Settings
fi_FI: Aika-asetukset

en: Time Zone
fi_FI: Aikavyöhyke

en: Time elapsed since post.
fi_FI: Aikaa kulunut kirjoituksesta.

en: Time zone saved successfully.
fi_FI: Aikavyöhyke tallennettu onnistuneesti.

en: Timed Access for Guest Users Updated Successfully.
fi_FI: Ajastettu pääsy vierailijoille päivitetty onnistuneesti.

en: Times Run
fi_FI: Ajettu kertaa

en: Timezone
fi_FI: Aikavyöhyke

en: Title
fi_FI: Otsikko

en: Title Caps
fi_FI: Suuraakkosotsikko

en: Title Caps Bold
fi_FI: Lihavoitu suuraakkosotsikko

en: Title Text
fi_FI: Otsikkoteksti

en: Title Thin
fi_FI: Ohut otsikko

en: Title of Page List
fi_FI: Sivulistan otsikko

en: To
fi_FI: Minne kopioidaan

en: To begin creating a form, type your question text into the text field, choose the type of answer you need, and whether or not a question response is required when submitting the form. Click Add, then repeat for subsequent questions.
fi_FI: Aloittaaksesi lomakkeen luomisen, kirjoita kysymyksesi tekstikenttään, valitse kysymyksen tyyppi ja onko kysymys pakollinen. Napsauta Lisää, ja toista sama muillekin kysymyksille.

en: To disable any future messages, change your profile preferences at: %s
fi_FI: Estääksesi viestit tulevaisuudessa, muuta profiilisi asetuksia osoitteessa: %s

en: To disallow everything other than whitelist: %s.
fi_FI: Estääksesi kaikki muut paitsi valkoisella listalla olevat: %s.

en: To install concrete5, please fill out the form below.
fi_FI: Asentaaksesi conrete5:n, ole hyvä ja täytä alla oleva lomake.

en: To install the package manually:
fi_FI: Asentaaksesi paketin käsin:

en: To proceed with the upgrade, click below.
fi_FI: Jatkaaksesi päivittämistä, napsauta alapuolelta.

en: To run all the jobs in the <a href="%s">%s</a> Job Set, schedule this URL using cron or a similar system:
fi_FI: Ajaaksesi kaikki työt töiden ryhmässä <a href="%s">%s</a>, ajasta tämä URL-osoite käyttäen cronia tai vastaavaa järjestelmää:

en: To run all the jobs in this Job Set, schedule this URL using cron or a similar system:
fi_FI: Ajaaksesi kaikki työt tässä töiden ryhmässä, ajasta tämä URL-osoite käyttäen cronia tai vastaavaa järjestelmää:

en: To run the "%s" job, automate the following URL using cron or a similar system:
fi_FI: Ajaaksesi työn "%s", automatisoi seuraava URL-osoite käyttäen cronia tai vastaavaa järjestelmää:

en: To use a separate theme for mobile browsers, specify it below.
fi_FI: Käyttääksesi erillistä teemaa mobiiliselaimille, määrittele se alapuolelle.

en: To view this user's profile, visit: %s
fi_FI: Nähdäksesi käyttäjän profiilin, vieraile: %s

en: Today
fi_FI: Tänään

en: Today at %s
fi_FI: Tänään %s

en: Toggle Dropdown
fi_FI: Aseta pudotusvalikko käyttöön / pois käytöstä

en: Tomorrow
fi_FI: Huomenna

en: Tomorrow at %s
fi_FI: Huomenna klo %s

en: Too many files
fi_FI: Liian monta tiedostoa

en: Top
fi_FI: Ylhäällä

en: Topic
fi_FI: Aihe

[ctx: Topic]
en: /Activities
fi_FI: /Aktiviteetit

[ctx: Topic]
en: /Homework
fi_FI: /Kotitehtavat

[ctx: Topic]
en: /Humor
fi_FI: /Huumori

[ctx: Topic]
en: /Projects
fi_FI: /Projektit

en: Topic Archives: %s
fi_FI: Aihearkisto: %s

en: Topic Attribute To Display
fi_FI: Näytettävä aiheattribuutti

en: Topic Default Parent Node
fi_FI: Aiheen ylätason oletussolmu

en: Topic List
fi_FI: Aihelista

en: Topic Posted on %s.
fi_FI: Kirjoitus lähetetty %s.

en: Topic Tree
fi_FI: Aihepuu

[ctx: TopicCategoryName]
en: Reviews
fi_FI: Arvostelut

[ctx: TopicName]
en: Activities
fi_FI: Aktiviteetit

[ctx: TopicName]
en: Books
fi_FI: Kirjat

[ctx: TopicName]
en: Crafts
fi_FI: Taidot

[ctx: TopicName]
en: Gadgets
fi_FI: Vimpaimet

[ctx: TopicName]
en: Homework
fi_FI: Kotitehtävät

[ctx: TopicName]
en: Humor
fi_FI: Huumori

[ctx: TopicName]
en: Movies
fi_FI: Elokuvat

[ctx: TopicName]
en: Music
fi_FI: Musiikki

[ctx: TopicName]
en: Projects
fi_FI: Projektit

[ctx: TopicName]
en: Sports
fi_FI: Urheilu

[ctx: TopicName]
en: Supplies
fi_FI: Varusteet

en: Topics
fi_FI: Aiheet

en: Topics Per Page
fi_FI: Aihetta sivulla

en: Total Downloads
fi_FI: Latauksia yhteensä

en: Total Logged: %s
fi_FI: Yhteensä lokissa: %s

en: Total form submissions: <strong>%s</strong> (<strong>%s</strong> today). <a href="%s">View Form Results</a>.
fi_FI: Lomakkeen lähetyksiä yhteensä: <strong>%s</strong> (<strong>%s</strong> tänään). <a href="%s">Näytä lomakkeen tulokset</a>.

en: Total page versions
fi_FI: Sivuversioita yhteensä

en: Total pages in edit mode
fi_FI: Sivuja muokkaustilassa

en: Track page view statistics.
fi_FI: Ota käyttöön kävijätilastot.

en: Tracking Codes
fi_FI: Seurantakoodit

en: Tracking code settings updated successfully.
fi_FI: Seurantakoodin asetukset päivitetty onnistuneesti.

en: Translate
fi_FI: Käännä

en: Translate Site Interface
fi_FI: Käännä sivuston käyttöliittymä

en: Translation
fi_FI: Käännös

en: Trash
fi_FI: Roskakori

en: Tree Name
fi_FI: Puun nimi

en: Tree added successfully.
fi_FI: Puu lisätty onnistuneesti.

en: Tree deleted successfully.
fi_FI: Puu poistettu onnistuneesti.

[ctx: TreeName]
en: Blog Entries
fi_FI: Blogikirjoitukset

[ctx: TreeName]
en: Groups Tree
fi_FI: Ryhmän puu

[ctx: TreeName]
en: Projects
fi_FI: Projektit

en: Tuesday
fi_FI: tiistai

en: Turns tracking of page views, file downloads and user registrations on or off. These are displayed on your site's Dashboard > Reports > Statistics page. If your high-traffic site experiences performance issues, you might consider disabling statistics tracking and investigate the use of an alternate, third-party solution for tracking site stats.
fi_FI: Ottaa pois käytöstä seurannan sivujen latauksista, tiedostojen latauksista ja käyttäjien rekisteröitymisistä. Nämä näytetään sivustosi sivulla Hallintapaneeli > Raportit > Tilastot. Jos sivustollasi on paljon liikennettä ja suorituskykyongelmia, voit harkita tilastojen poistamistä käytöstä ja tutkia kolmannen osapuolen ratkaisujen käyttämistä tilastojen seurantaan.

en: Twitter Login Configuration
fi_FI: Twitterin kirjautumisvahvistus

en: Twitter User
fi_FI: Twitter-käyttäjä

en: Type
fi_FI: Tyyppi

en: Type required.
fi_FI: Tyyppi pakollinen.

en: Type: %s
fi_FI: Tyyppi: %s

en: Types
fi_FI: Tyypit

en: URL
fi_FI: Osoite

en: URL Redirection
fi_FI: URL-uudelleenohjaus

en: URL Slug
fi_FI: URL-osoitteen pääte

en: URL to File
fi_FI: Tiedoston osoite

en: URL:
fi_FI: URL-osoite:

en: URLs and Redirection
fi_FI: URL-osoitteet ja uudelleenohjaus

en: URLs to this Page
fi_FI: Tämän sivun URL-osoitteet

en: Un-Delete Message
fi_FI: Palauta viesti

en: Un-Flag As Spam
fi_FI: Poista roskapostiksi merkintä

en: Un-Map
fi_FI: Poista kartoitus

en: Un-Subscribe
fi_FI: Peruuta tilaus

en: Unable to access composer settings.
fi_FI: Julkaisijan asetuksia ei voitu avata.

en: Unable to access the file manager.
fi_FI: Tiedostohallintaan pääsy ei onnistunut.

en: Unable to add files.
fi_FI: Tiedostojen lisääminen epäonnistui.

en: Unable to attach user.
fi_FI: Käyttäjän liittäminen epäonnistui.

en: Unable to backup old package directory to %s
fi_FI: Vanhan paketin varmuuskopiointi epäonnistui hakemistoksi %s

en: Unable to complete action: your IP address has been banned. Please contact the administrator of this site for more information.
fi_FI: Toimenpidettä ei voitu suorittaa: IP-osoitteesi on estetty. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään saadaksesi lisätietoa.

en: Unable to connect to database.
fi_FI: Tietokantaan ei saatu yhteyttä.

en: Unable to connect to marketplace to retrieve item
fi_FI: Kauppapaikkaan ei saatu yhteyttä kohteen noutamiseksi

en: Unable to connect to your project page. Your database contains a marketplace token which concrete5.org cannot verify.
fi_FI: Projektisivuusi yhdistäminen ei onnistunut. Tietokantasi sisältää kauppapaikan poletin, jota concrete5.org ei voi vahvistaa.

en: Unable to copy directory %s to %s. Perhaps permissions are set incorrectly or the target directory does not exist.
fi_FI: Hakemiston %s kopiointi kohtaan %s epäonnistui. Ehkä oikeudet ovat asetettu väärin tai kohdehakemistoa ei ole olemassa.

en: Unable to copy file to storage location "%s". Please check the settings for the storage location.
fi_FI: Tiedoston kopioiminen varastosijaintiin "%s" ei onnistunut. Ole hyvä ja tarkista varastosijainnin asetukset.

en: Unable to copy one or more files.
fi_FI: Yhden tai useamman tiedoston kopiointi epäonnistui.

en: Unable to create backup file: %s
fi_FI: Varmuuskopiotiedostoa ei voitu luoda: %s

en: Unable to delete one or more files.
fi_FI: Yhden tai useamman tiedoston poistaminen epäonnistui.

en: Unable to delete one or more pages.
fi_FI: Yhden tai useamman sivun poistaminen epäonnistui.

en: Unable to determine your current version of concrete5. Upgrading cannot continue.
fi_FI: Concrete5:n nykyistä versiota ei voitu selvittää. Päivittämistä ei voi jatkaa.

en: Unable to find requested thumbnail
fi_FI: Pyydettyä pienoiskuvaa ei löytynyt

en: Unable to generate a marketplace token. Please ensure that allow_url_fopen is turned on, or that cURL is enabled on your server. If these are both true, It's possible your site's IP address may be blacklisted for some reason on our server. Please ask your webhost what your site's outgoing cURL request IP address is, and email it to us at <a href="mailto:help@concrete5.org">help@concrete5.org</a>.
fi_FI: Kauppapaikan polettia ei voitu luoda. Tarkista, että allow_url_fopen on päällä, tai että cURL on päällä palvelimellasi. Jos nämä molemmat ovat tosia, on mahdollista, että sivustosi IP-osoite on lisätty palvelimemme mustalle listalle. Ole hyvä ja kysy palveluntarjoajaltasi mikä on sivustosi cURL:n lähtevän pyynnön IP-osoite ja lähetä se meille osoitteeseen <a href="mailto:help@concrete5.org">help@concrete5.org</a>.

en: Unable to generate a marketplace token. Request timed out.
fi_FI: Kauppapaikan polettia ei voitu luoda. Pyyntö vanhentui.

en: Unable to get category for permission %s
fi_FI: Kategoriaa ei saatu oikeudelle %s

en: Unable to get contents of incoming/ directory
fi_FI: Ei onnistuttu hakea incoming/-hakemiston sisältöjä

en: Unable to get information about this product.
fi_FI: Tästä tuotteesta ei saatu tietoja.

en: Unable to get permission key for %s
fi_FI: Lupa-avainta ei voitu saada %s

en: Unable to install %s. Please check that this package has been updated for 5.7.
fi_FI: %s asentaminen epäonnistui. Ole hyvä ja tarkista, että paketti on päivitetty versiolle 5.7.

en: Unable to install database: %s
fi_FI: Tietokannan asentaminen epäonnistui: %s

en: Unable to load block into composer. You must edit this content from within the context of the page.
fi_FI: Lohkon lataaminen julkaisijaan epäonnistui. Sinun täytyy muokata tätä sisältöä sivun sisällä.

en: Unable to load environment info
fi_FI: Ympäristötietoja ei voitu ladata

en: Unable to load sitemap data.
fi_FI: Sivukartan tietojen hakeminen epäonnistui.

en: Unable to load sitemap data. Response received:
fi_FI: Sivukartan tietojen hakeminen epäonnistui. Saatu vastaus:

en: Unable to load the controller for this block type. Perhaps it has been moved or removed.
fi_FI: Kontrollerin lataaminen tälle lohkotyypille epäonnistui. Ehkä se on siirretty tai poistettu.

en: Unable to locate file %s
fi_FI: Tiedostoa %s ei löydy.

en: Unable to locate this add-on on concrete5.org
fi_FI: Tätä lisäosaa ei löytynyt concrete5.org-sivustolta.

en: Unable to open config/app.php for writing.
fi_FI: Tiedostoa config/app.php ei voitu avata kirjoittamista varten.

en: Unable to open config/site_user.php for writing.
fi_FI: Tiedostoa config/site_user.php ei voitu avata kirjoittamista varten.

en: Unable to parse news response.
fi_FI: Uutisvastauksen jäsennys ei onnistunut.

en: Unable to process email. Check that your email contains the validation hash present in the original message.
fi_FI: Sähköpostin käsittely epäonnistui. Tarkista, että sähköpostisi sisältää tarkisteen, joka oli alkuperäisessä viestissä.

en: Unable to process private message email. Check that your email contains the validation hash present in the original message. Your private message was NOT delivered.
fi_FI: Yksityisen sähköpostiviestin käsittely epäonnistui. Tarkista, että sähköpostisi sisältää oikean tarkisteen, joka oli alkuperäisessä viestissä. Yksityisviestiäsi EI toimitettu.

en: Unable to retrieve block object. If this block has been moved please reload the page.
fi_FI: Lohko-objektin noutaminen ei onnistu. Jos tämä lohko on siirretty, ole hyvä ja päivitä sivu.

en: Unable to retrieve information about this update from concrete5.org. You may upgrade but do so with caution.
fi_FI: Emme pysty hakemaan tietoja tästä päivityksestä concrete5.orgista. Voit päivittää, mutta tee se varoen.

en: Unable to retrieve release notes from concrete5.org.
fi_FI: Julkaisutietojen hakeminen concrete5.orgista ei onnistunut.

en: Unable to retrieve software from update server.
fi_FI: Ohjelmistoa ei voitu noutaa päivityspalvelimelta.

en: Unable to retrieve upgrade notices from concrete5.org.
fi_FI: Päivitysilmoitusten hakeminen concrete5.orgista ei onnistunut.

en: Unable to search file sets.
fi_FI: Tiedostoryhmien haku epäonnistui.

en: Unable to validate email
fi_FI: Sähköpostin vahvistaminen ei onnistunut

en: Unable to write to config/site.php. You must make config/site.php writable in order to upgrade in this manner.
fi_FI: Ei voitu kirjoittaa tiedostoa config/site.php. Sinun täytyy muuttaa config/site.php kirjoitettavaksi, jotta voit jatkaa päivitystä.

en: Unapproved
fi_FI: Hyväksymätön

en: Underline
fi_FI: Alleviivaus

en: Undo
fi_FI: Peruuta

en: Undo/Redo
fi_FI: Peruuta / Tee uudestaan

en: Unexpected User Error
fi_FI: Odottamaton käyttäjävirhe

en: Uninstall
fi_FI: Poista

en: Uninstall Package
fi_FI: Poista paketti

en: Unknown
fi_FI: Tuntematon

en: Unknown Error
fi_FI: Tuntematon virhe

en: Unknown Job
fi_FI: Tuntematon työ

en: Unknown Package
fi_FI: Tuntematon paketti

en: Unknown User
fi_FI: Tuntematon käyttäjä

en: Unknown error retrieving thumbnails, please rescan this file.
fi_FI: Tuntematon virhe haettaessa pienoiskuvaa, ole hyvä ja lataa tiedosto uudestaan.

en: Unknown mime-type: %s
fi_FI: Tuntematon mime-tyyppi: %s

en: Unlink
fi_FI: Poista linkki

en: Unlock Layout
fi_FI: Avaa rakenne

en: Unmapped
fi_FI: Kartoitus poistettu

en: Unordered List
fi_FI: Järjestämätön lista

en: Unread
fi_FI: Ei luettu

en: Unsubscribe
fi_FI: Peruuta tilaus

en: Until manually cleared
fi_FI: Sivuja ei automaattisesti poisteta välimuistista

en: Up
fi_FI: Ylös

en: Up Label
fi_FI: Ylös-selite

en: Update
fi_FI: Päivitä

en: Update Action
fi_FI: Päivitä toiminto

en: Update Add-On
fi_FI: Päivitä lisäosa

en: Update Add-Ons
fi_FI: Päivitä lisäosat

en: Update Attributes
fi_FI: Päivitä attribuutit

en: Update Block
fi_FI: Päivitä lohko

en: Update Control Set
fi_FI: Päivitä hallintaryhmä

en: Update Gatherings
fi_FI: Päivitä kokoelmat

en: Update Group
fi_FI: Päivitä ryhmä

en: Update Groups
fi_FI: Päivitä ryhmät

en: Update Job Set
fi_FI: Päivitä työryhmä

en: Update Jobs
fi_FI: Päivitä työt

en: Update Layout
fi_FI: Päivitä pohja

en: Update Ready
fi_FI: Päivitys valmis

en: Update Schedule
fi_FI: Päivitä ajastus

en: Update Set
fi_FI: Päivitä ryhmä

en: Update Set Details
fi_FI: Päivitä ryhmän tietoja

en: Update add-ons.
fi_FI: Päivitä lisäosat.

en: Update concrete5
fi_FI: Päivitä concrete5

en: Update concrete5.
fi_FI: Päivitä concrete5.

en: Update your installed packages.
fi_FI: Päivitä asennetut pakettisi.

en: Updated
fi_FI: Päivitetty

en: Updated Banned Words.
fi_FI: Päivitettiin estetyt sanat.

en: Updated conversations settings.
fi_FI: Päivitettiin keskustelujen asetukset.

en: Upgrade
fi_FI: Päivitä

en: Upgrade Notices
fi_FI: Päivitysilmoitukset

en: Upgrade concrete5
fi_FI: Päivitä concrete5

en: Upgrade to <b>%s</b> complete!
fi_FI: Päivitys versioon <b>%s</b> valmis!

en: Upgrading from <b>%s</b>
fi_FI: Päivitetään versiosta <b>%s</b>

en: Upgrading to <b>%s</b>
fi_FI: Päivitetään versioon <b>%s</b>

en: Upload
fi_FI: Lataa

en: Upload Complete
fi_FI: Lähetys valmis

en: Upload Complete.
fi_FI: Lähetys valmis

en: Upload Failed
fi_FI: Lataus epäonnistui

en: Upload Files
fi_FI: Lataa tiedostot

en: Upload Progress
fi_FI: Latauksen edistyminen

en: Upload an image that will appear in the address bar when visitors go to your site and in the bookmark list if they bookmark it.
fi_FI: Lataa kuva, joka näkyy osoiterivillä, kun vierailijat käyvät sivustollasi ja kirjanmerkeissä, jos he lisäävät sivun niihin.

en: Upload and unpack the package on your web server. Place the unpacked files in the packages directory of the root of your concrete5 installation.
fi_FI: Lataa ja pura paketti palvelimellesi. Aseta puretut tiedostot packages-hakemistoon concrete5-asennuksen juuressa.

en: Upload, search, replace, and change files you're using on your site. Change properties and perform basic image editing tasks.
fi_FI: Lataa, hae, korvaa ja muuta tiedostoja, joita käytät sivustollasi. Muuta ominaisuuksia ja suorita peruskuvankäsittelyä.

en: Uploaded file is too large. The current value of post_max_filesize is %s
fi_FI: Ladattu tiedosto on liian suuri. Tämän hetkinen post_max_filesize on %s.

en: Uploaded file is too large. The current value of upload_max_filesize is %s
fi_FI: Lähetetty tiedosto on liian suuri. Nykyinen upload_max_filesize arvo on %s.

en: Uppercase
fi_FI: Suuraakkoset

en: Usage Count
fi_FI: Käyttökerrat

en: Usage Count on Active Pages
fi_FI: Käyntimäärä aktiivisilla sivuilla

en: Use Different Link than Page Name
fi_FI: Käytä toista linkkiä kuin sivun nimi

en: Use Encryption
fi_FI: Käytä salausta

en: Use Site Default.
fi_FI: Käytä sivuston oletusta.

en: Use emails for login
fi_FI: Käytä sähköpostiosoitteita kirjautumiseen

en: Use global setting - %s
fi_FI: Käytä yleistä asetusta - %s

en: Use image from <a href="http://gravatar.com" target="_blank">gravatar.com</a> if the user has not uploaded one
fi_FI: Käytä kuvaa sivustolta <a href="http://gravatar.com" target="_blank">gravatar.com</a>, jos käyttäjä ei ole lähettänyt kuvaa.

en: Use the editing toolbar at the top of the page to put your page in edit mode, add content to the page, change page settings, and navigate your site.
fi_FI: Käytä muokkaustyökalua sivun yläosassa asettaaksesi sivusi muokkaustilaan, lisätäksesi sivulle sisältöä, muuttaaksesi sivun asetuksia ja navigoidaksesi sivustoasi.

en: Use the form below to create your page. You can also preview your page in edit mode at any time.
fi_FI: Käytä alla olevaa lomaketta luodaksesi sivusi. Voit myös esikatsella sivua muokkaustilassa missä vaiheessa tahansa.

en: Use the toolbar
fi_FI: Käytä työkaluriviä

en: Use this menu to edit a block's contents, change its display, or remove it entirely.
fi_FI: Käytä tätä valikkoa muokataksesi lohkon sisältöä, vaihtaaksesi sen näkymää, tai poistaaksesi sen kokonaan.

en: User
fi_FI: Käyttäjä

en: User Attribute Created.
fi_FI: Käyttäjäattribuutti luotu.

en: User Attribute Deleted.
fi_FI: Käyttäjätieto poistettu.

en: User Attribute Options
fi_FI: Käyttäjän attribuutin asetukset

en: User Attribute Updated.
fi_FI: Käyttäjätieto päivitetty.

en: User Avatar
fi_FI: Käyttäjän avatar

en: User Groups
fi_FI: Käyttäjäryhmät

en: User Name
fi_FI: Käyttäjätunnus

en: User Permissions
fi_FI: Käyttäjäoikeudet

en: User Point Entry Deleted
fi_FI: Käyttäjäpiste poistettu.

en: User Point Entry Saved
fi_FI: Käyttäjäpiste tallennettu

en: User Profile
fi_FI: Käyttäjäprofiili

en: User Registrations
fi_FI: Käyttäjärekisteröitymiset

en: User Required
fi_FI: Käyttäjä vaaditaan

en: User Settings saved.
fi_FI: Käyttäjäasetukset tallennettu.

en: User Submissions
fi_FI: Käyttäjän lähetykset

en: User activated successfully.
fi_FI: Käyttäjä aktivoitu onnistuneesti.

en: User created successfully.
fi_FI: Käyttäjä luotu onnistuneesti.

en: User deactivated successfully.
fi_FI: Käyttäjän aktivointi poistettu onnistuneesti.

en: User deleted successfully.
fi_FI: Käyttäjä poistettu.

en: User is not registered. Check your authentication controller.
fi_FI: Käyttäjä ei ole rekisteröitynyt. Tarkista autentikointikontrollerisi.

en: User search columns saved successfully.
fi_FI: Käyttäjähaun sarakkeet tallennettu onnistuneesti.

en: User time zones have been disabled.
fi_FI: Käyttäjän aikavyöhykkeet pois päältä.

en: User time zones have been enabled
fi_FI: Käyttäjän aikavyöhykkeet käytössä.

en: User time zones have been saved.
fi_FI: Käyttäjän aikavyöhykkeet tallennettu onnistuneesti.

en: User/Group Added
fi_FI: Käyttäjä tai ryhmä lisätty

en: User/Group Removed
fi_FI: Käyttäjä tai ryhmä poistettu

en: User: %s (ID %s)
fi_FI: Käyttäjä: %s (Käyttäjätunnus %s)

en: User: %s has tried to send more than %s private messages within %s minutes
fi_FI: Käyttäjä: %s on yrittänyt yli %s yksitysiviestiä %s minuutin sisällä.

en: Username
fi_FI: Käyttäjätunnus

en: Username or Email
fi_FI: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Username saved successfully.
fi_FI: Käyttäjätunnus tallennettu onnistuneesti.

en: Users
fi_FI: Käyttäjät

en: Users To Receive Conversation Notifications
fi_FI: Käyttäjät, jotka saavat keskusteluilmoitukset

en: Users updated successfully.
fi_FI: Käyttäjät päivitetty onnistuneesti.

en: Users who access files through the file manager will not be prompted for a password.
fi_FI: Käyttäjiltä, jotka avaavat tiedoston tiedostonhallinnan kautta, ei kysytä salasanaa.

en: Users you don't have permission to bulk-deactivate have been removed from this list.
fi_FI: Käyttäjät, joita sinulla ei ole oikeutta massa-aktivoida, ovat poistettu tältä listalta.

en: Users you don't have permission to bulk-delete have been removed from this list.
fi_FI: Käyttäjät, joita sinulle ei ole oikeutta massapoistaa, ovat poistettu tältä listalta.

en: Validate Email Address
fi_FI: Vahvista sähköpostiosoite

en: Values
fi_FI: Arvot

en: Version
fi_FI: Versio

en: Version %d
fi_FI: Versio %d

en: Version %s
fi_FI: Versio %s

en: Version %s approved successfully
fi_FI: Versio %s hyväksytty onnistuneesti

en: Version %s copied successfully. New version is %s.
fi_FI: Versio %s kopioitu onnistuneesti. Uusi versio on %s.

en: Version %s of Page <a href="%s">%s</a> submitted for Approval.
fi_FI: Versio %s sivusta <a href="%s">%s</a>  lähetetty hyväksyttäväksi.

en: Version Comments
fi_FI: Version kommentit

en: Version History
fi_FI: Versiohistoria

en: Version: %s
fi_FI: Versio: %s

en: Versions
fi_FI: Versiot

en: Vertical Position
fi_FI: Pystysijainti

en: Vertically
fi_FI: Pystysuunnassa

en: Video Embed Code or Youtube/Vimeo Link
fi_FI: Videon upotuskoodi tai Youtube/Vimeo-linkki

en: Video Files
fi_FI: Video tiedostot

en: Video Placeholder Image
fi_FI: Videon paikkamerkkikuva

en: Video Player
fi_FI: Videosoitin

en: View
fi_FI: Näytä

en: View All
fi_FI: Näytä kaikki

en: View As
fi_FI: Katso

en: View Conversation
fi_FI: Näytä keskustelu

en: View Full Release Notes
fi_FI: Katso koko julkaisuilmoitukset

en: View Full Results
fi_FI: Näytä kaikki tulokset

en: View Global Areas
fi_FI: Näytä yleiset alueet

en: View Pending Permissions
fi_FI: Näytä odottavat oikeudet

en: View Profile
fi_FI: Näytä profiili

en: View Public Profile
fi_FI: Katso julkinen profiili

en: View Responses
fi_FI: Näytä vastaukset

en: View Stacks
fi_FI: Näytä pinot

en: View a record of errors your site has encountered, and a log of outgoing email messages sent by your site.
fi_FI: Katso sivustosi virheet, jotka ovat tallentuneet sekä loki sivustoltasi lähteneistä sähköposteista.

en: View a single branch of your Sitemap. Useful for working with large sites and complex tree structures.
fi_FI: Katso sivukarttasi yksittäinen haara. Käytännöllinen, jos työskentelet suuren sivuston ja monimutkaisten puurakenteiden kanssa.

en: View and change which file types you permit users to upload to your File Manager.
fi_FI: Katso ja muuta minkä tyyppisiä tiedostoja käyttäjät voivat ladata Tiedostohallintaan.

en: View and change your site's structure. Click a page to see available actions; from this menu, you can control access to or delete a page. Click and drag a page to move it to a different place in your site.
fi_FI: Katso ja muuta sivustosi rakennetta. Napsauta sivua nähdäksesi tarjolla olevat toiminnot; tästä valikosta voit hallinnoida sivun pääsyoikeuksia tai poistaa sivun. Napsauta ja raahaa sivua siirtääksesi sen toiseen paikkaan sivustollasi.

en: View as User
fi_FI: Katso käyttäjänä

en: View available language packs installed for the concrete5 Dashboard and editing interface.
fi_FI: Katso saatavilla olevat kielipaketit concrete5:n Hallintapaneelille ja muokkauksen käyttöliittymälle.

en: View content created using Composer, but have not yet published.
fi_FI: Katso Julkaisijalla luotuja sisältöjä, mutta joita ei ole vielä julkaistu.

en: View emails your site sends, as well as error messages PHP and MySQL errors returned as your site runs.
fi_FI: Katso sähköposteja, jotka sivustosi lähettää sekä PHP:n ja MySQL:n tallentamat virheilmoitukset sivustoltasi.

en: View graphs showing recent site traffic, registration, page creation and downloaded files.
fi_FI: Katso graafikoita, jotka näyttävät viimeaikaisen sivuston liikenteen, sivujen luonnit ja ladatut tiedostot.

en: View information about your concrete5 site's configuration, as well as details about the hosting environment you're using.
fi_FI: Katso tietoja concrete5-sivustosi konfiguraatiosta, sekä tietoja käyttämästäsi palvelinympäristöstä.

en: View responses to your site's forms. Submitted form data is collected here.
fi_FI: Katso vastauksia sivustosi lomakkeisiin. Lähetetyt lomakkeiden tiedot kerätään tänne.

en: View your public user profile and the information you are sharing.
fi_FI: Katso julkinen käyttäjäprofiilisi ja jakamasi tiedot.

en: View, search for, add, and edit groups. Click a group to edit it. Groups are useful for organizing users and setting permissions for multiple users simultaneously.
fi_FI: Katso, hae, lisää ja muokkaa ryhmiä. Napsauta ryhmää muokataksesi sitä. Ryhmät ovat käytännöllisiä käyttäjien organisointiin ja oikeuksien asettamiseen useammalle käyttäjälle kerralla.

en: View/Edit %s
fi_FI: Katso/muokkaa %s

en: View/Edit Original
fi_FI: Näytä tai muokkaa alkuperäistä

en: Viewing
fi_FI: Näytetään

en: Viewing <b>%s</b> to <b>%s</b> (<b>%s</b> Total)
fi_FI: Näytetään <b>%s</b> &ndash; <b>%s</b> (Yhteensä <b>%s</b>)

en: Viewing Permissions
fi_FI: Näyttöoikeudet

en: Visit
fi_FI: Vieraile

en: Vote
fi_FI: ääni

en: Waiting for Me
fi_FI: Odottaa minua

en: Want more themes?
fi_FI: Haluatko lisää teemoja?

en: Warning! This is a system page. Deleting it could potentially break your site. Please proceed with caution.
fi_FI: Varoitus! Tämä on järjestelmäsivu. Sen tuhoaminen voi rikkoa sivustosi. Ole hyvä ja etene harkiten.

en: Warning, this cannot be undone. No attributes will be deleted but they will no longer be grouped together.
fi_FI: Varoitus, tätä ei voida peruuttaa. Attribuutteja ei poisteta, mutta ne eivät ole enää ryhmiteltynä samaan yhteen.

en: Warning, this cannot be undone. No groups will be deleted but they will no longer be grouped together.
fi_FI: Varoitus, tätä ei voida peruuttaa. Ryhmiä ei poisteta, mutta niitä ei enää ryhmitellä yhteen.

en: Warning, this cannot be undone. No jobs will be deleted but they will no longer be grouped together.
fi_FI: Varoitus, tätä ei voida peruuttaa. Mitään töitä ei poisteta, mutta niitä ei ole enää ryhmitelty yhteen.

en: Warning:
fi_FI: Varoitus:

en: Watch Video
fi_FI: Katso video

en: We have no record of that email address.
fi_FI: Sähköpostiosoitetta ei löytynyt rekisteristämme.

en: We were able to automatically update .htaccess file.
fi_FI: Pystyimme päivittämään .htaccess-tiedoston automaattisesti.

en: Web Address
fi_FI: WWW-osoite

en: Web Developer
fi_FI: Websuunnittelija

en: Web Page
fi_FI: Www-sivu

en: Website
fi_FI: Www-sivusto

en: Website Registration Notification
fi_FI: Sivuston rekisteröitymisilmoitus

en: Wednesday
fi_FI: keskiviikko

en: Weeks
fi_FI: Viikot

en: Welcome Back
fi_FI: Tervetuloa takaisin

en: Welcome to
fi_FI: Tervetuloa sivustolle

en: Welcome to concrete5
fi_FI: Tervetuloa concrete5:een

en: What do you wish to do?
fi_FI: Mitä haluat tehdä?

en: What would you like to write?
fi_FI: Mitä haluaisit kirjoittaa?

en: When a user registers.
fi_FI: Kun käyttäjä rekisteröityy.

en: When a user signs in.
fi_FI: Kun käyttäjä kirjautuu sisälle.

en: When people browse to the page.  (which runs after the main rendering request of the page.)
fi_FI: Kun ihmiset selaavat sivulle. (joka ajetaan sivun päärenderöintipyynnön jälkeen.)

en: When should guests be able to view this block?
fi_FI: Milloin vieraiden pitäisi saada nähdä tämä lohko?

en: When the "Check Automated Groups" Job runs.
fi_FI: Kun "Tarkista automaattiset ryhhmät" työ ajetaan.

en: When you're done editing you can Save Changes for other editors to see, or Publish Changes to make your changes live immediately.
fi_FI: Kun olet valmis muokkausten kanssa, voit tallentaa muutokset muiden muokkaajien nähtäväksi, tai julkaista muutokset tehdäksesi niistä julkisia välittömästi.

en: Where does this page live on the site?
fi_FI: Missä tämä sivu sijaitsee sivustollasi?

en: Where will this page live on the site?
fi_FI: Missä tämä sivu tulee sijaitsemaan sivustollasi?

en: Whitelist: Selected areas are only areas indexed.
fi_FI: Valkoinen lista: Ainoastaan valitut alueet indeksoidaan.

en: Who can add what?
fi_FI: Kuka voi lisätä mitä?

en: Who can assign what?
fi_FI: Kuka voi liittää mitä?

en: Who can edit this page?
fi_FI: Kuka voi muokata tätä sivua?

en: Who can edit what?
fi_FI: Kuka voi muokata mitä?

en: Who can set what?
fi_FI: Kuka ei voi asettaa mitä?

en: Who can view this page?
fi_FI: Kuka voi katsoa tätä sivua?

en: Who can view what?
fi_FI: Kuka voi nähdä mitä?

en: Who can't add what?
fi_FI: Kuka ei voi lisätä mitä?

en: Who can't assign what?
fi_FI: Kuka ei voi liittää mitä?

en: Who can't edit what?
fi_FI: Kuka ei voi muokata mitä?

en: Who can't set what?
fi_FI: Kuka ei voi asettaa tämä?

en: Who can't view what?
fi_FI: Kuka ei voi nähdä mitä?

en: Who gets access to this permission?
fi_FI: Kuka saa pääsyn tähän oikeuteen?

en: Whole world at a glance.
fi_FI: Koko maailma yhdellä silmäyksellä.

en: Width
fi_FI: Leveys

en: Width can only be an integer, with no units.
fi_FI: Leveys voi olla vain numero, ilman yksikköä.

en: Width must be greater than zero.
fi_FI: Leveyden pitää olla suurempi kuin nolla.

en: Windows 8 Thumbnail
fi_FI: Windows 8 -pienoiskuva

en: Windows 8 icon removed successfully.
fi_FI: Windows 8 -ikoni poistettu onnistuneesti.

en: Windows 8 icon updated successfully.
fi_FI: Windows 8 -ikoni päivitetty onnistuneesti.

en: Windows 8 start screen tiles should be 144x144 and be in the .png format.
fi_FI: Windows 8:n aloitusruudun tiilien tulisi olla 144x144 ja PNG-muodossa.

en: With this setting enabled, users may specify their own time zone in their user profile, and content timestamps will be adjusted accordingly. Without this setting enabled, content timestamps appear in server time.
fi_FI: Tämän asetuksen ollessa päällä, käyttäjät voivat määritellä heidän oman aikavyöhykkeensä käyttäjäprofiilissa ja sisällön aikaleimat säädetään sen mukaisesti. Jos tämä asetus ei ole päällä, sisällön aikaleimat näkyvät palvelimen ajassa.

en: Won a Badge
fi_FI: Ansaitsi merkin

en: Won the <strong>%s</strong> Badge
fi_FI: Voitti <strong>%s</strong> merkin

en: Woops!
fi_FI: Hups!

en: Word
fi_FI: Sana

en: Workflow
fi_FI: Työnkulku

en: Workflow Access
fi_FI: Työnkulun pääsyoikeus

en: Workflow Basics
fi_FI: Työnkulun perusteet

en: Workflow List
fi_FI: Työnkulkulista

en: Workflow Notification
fi_FI: Työnkulku ilmoitus

en: Workflow Options saved.
fi_FI: Työnkulun asetukset tallennettu.

en: Workflow created successfully. You may now modify its properties.
fi_FI: Työnkulku luotu onnistuneesti. Voit nyt muokata sen ominaisuuksia.

en: Workflow deleted successfully.
fi_FI: Työnkulku poistettu onnistuneesti.

en: Workflow progress categories
fi_FI: Työnkulkujen etenemiskategoriat

en: Workflow types
fi_FI: Työnkulkutyypit

en: Workflow updated.
fi_FI: Työnkulku päivitetty.

en: Workflow with that name already exists.
fi_FI: Tällä nimellä oleva työnkulku on jo olemassa.

en: Wrapper for static pages.
fi_FI: Staattisten sivujen kääre.

en: Writable Files and Configuration Directories
fi_FI: Kirjoitettavat tiedostot ja asetushakemistot

en: XML Support
fi_FI: XML-tuki

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: Yes, allow registered users to choose to subscribe to conversations.
fi_FI: Kyllä, salli rekisteröityneiden käyttäjien tilata keskusteluja.

en: Yes, display only a sub-set of messages at a time.
fi_FI: Kyllä, näytä vain viestien alaryhmä kerrallaan.

en: Yes, include this page type in Composer.
fi_FI: Kyllä, sisällytä tämä sivutyyppi Julkaisijaan.

en: Yes, make this the default storage location for new files.
fi_FI: Kyllä, tee tästä oletussijainti uusille tiedostoille.

en: Yes, remove the package's directory from the installation directory.
fi_FI: Kyllä, poista paketin hakemisto asennushakemistosta.

en: Yes, require this form element
fi_FI: Kyllä, vaadi tämä lomakkeen elementti

en: Yes, this conversation accepts messages and replies.
fi_FI: Kyllä, tämä keskustelu hyväksyy viestejä ja vastauksia.

en: Yes, this conversation is open and new topics can be posted.
fi_FI: Kyllä, tämä keskustelu on avoin ja siihen voi lisätä uusia aiheita.

en: Yes, this gathering can be posted to the front-end.
fi_FI: Kyllä, tämän kokoelman voi lähettää julkiselle puolelle.

en: Yes. Reset site content with the content found in this package
fi_FI: Kyllä. Palauta sivuston sisältö tämän paketin sisältämällä sisällöllä.

en: Yesterday
fi_FI: Eilen

en: Yesterday at %s
fi_FI: Eilen klo %s

en: You Won a Badge!
fi_FI: Voitit ansiomerkin!

en: You are currently logged in as <strong>%s</strong>
fi_FI: Olet tällä hetkellä kirjautuneena tunnuksella <strong>%s</strong>

en: You are logged in as <strong>%s</strong>. You logged in on <strong>%s</strong>.
fi_FI: Olet kirjautuneena sisälle nimimerkillä <strong>%s</strong>. Kirjauduit sisälle <strong>%s</strong>.

en: You are not allowed to access this page.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta päästä tälle sivulle.

en: You are not authorized to access this page.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta päästä tälle sivulle.

en: You are registered but a site administrator must review your account, you will not be able to login until your account has been approved.
fi_FI: Olet rekisteröitynyt, mutta sivuston ylläpitäjän täytyy vahvistaa tunnuksesi, et voi kirjautua sisälle ennen kuin tunnuksesi on hyväksytty.

en: You are registered but you need to validate your email address. Some or all functionality on this site will be limited until you do so.
fi_FI: Olet rekisteröitynyt, mutta et ole vahvistanut sähköpostiosoitettasi. Osa tästä sivustosta ja sen toiminnoista ovat rajoitettu, kunnes teet tämän.

en: You can add saved layouts to other areas in your site. Note: these are different than any layout presets that might be included with your theme.
fi_FI: Voit lisätä tallennettuja rakenteita sivuston muihin alueihin. Huomaa: nämä ovat erejä kuin rakenteiden esiasetukset, jotka voivat tulla teeman mukana.

en: You can download themes and add-ons from the concrete5 marketplace.
fi_FI: Voit ladata teemoja ja lisäosia concrete5:n kauppapaikasta.

en: You can easily filter the blocks in the panel by searching here.
fi_FI: Voit helposti suodattaa lohkoja paneelissa hakemalla tästä.

en: You can specify page name, page location and attributes from the <a href="#" data-launch-panel-detail="page-composer" data-panel-detail-url="%s" data-panel-transition="fade">Page Compose interface</a>.
fi_FI: Voit määritellä sivun nimen, sijainnin ja attribuutit <a href="#" data-launch-panel-detail="page-composer" data-panel-detail-url="%s" data-panel-transition="fade">Sivun julkaisu -käyttöliittymästä</a>.

en: You cannot access conversation permissions.
fi_FI: Et voi katsoa keskustelujen oikeuksia.

en: You cannot access task permissions.
fi_FI: Et voi päästä tehtävien oikeuksiin.

en: You cannot access these permissions.
fi_FI: Sinulle ei ole pääsyä näihin oikeuksiin.

en: You cannot assign this page to itself.
fi_FI: Et voi kiinnittää tätä sivua itseensä.

en: You cannot delete a template that is set as the default for any of the page types. Please change the default template for the following page types first: %s.
fi_FI: Et voi poistaa pohjaa, joka on asetettu oletukseksi jollekin sivutyypeistä. Ole hyvä ja vaihda oletuspohja seuraaville sivutyypeille ensin: %s

en: You cannot delete the default Job set.
fi_FI: Et voi poistaa töiden oletusryhmää.

en: You cannot move or copy the source page(s).
fi_FI: Et voi siirtää tai kopioida lähdesivu(j)a.

en: You cannot view the source page(s).
fi_FI: Et voi tarkastella sivujen lähdekoodia.

en: You do not have access to add a message to this conversation.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta lisätä viestiä tähän keskusteluun.

en: You do not have access to add any page types beneath the selected page.
fi_FI: Sinulla ei ole pääsyoikeutta minkään sivutyypin lisäämiseen valitun sivun alapuolelle.

en: You do not have access to approve this stack.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta hyväksyä tätä pinoa.

en: You do not have access to delete this page type.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä sivutyyppiä.

en: You do not have access to delete this stack.
fi_FI: Sinulla ei ole pääsyoikeutta poistaa tätä pinoa.

en: You do not have access to download themes or add-ons from the marketplace.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta ladata teemoja tai lisäosia kauppapaikasta.

en: You do not have access to edit this group.
fi_FI: Sinulla ei ole pääsyoikeutta tämän ryhmän muokkaukseen.

en: You do not have access to edit this message.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä viestiä.

en: You do not have access to edit this page type permissions.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta muokata tämän sivutyypin oikeuksia.

en: You do not have access to edit this page type.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä sivutyyppiä.

en: You do not have access to the dashboard sitemap.
fi_FI: Sinulla ei ole pääsyoikeutta hallintapaneelin sivukarttaan.

en: You do not have access to the file manager.
fi_FI: Sinulla ei ole pääsyoikeutta tiedostohallintaan.

en: You do not have access to the group search.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta ryhmähaun käyttämiseen.

en: You do not have access to the sitemap.
fi_FI: Sinulla ei ole pääsyoikeutta sivukarttaan.

en: You do not have access to user search. This setting may be changed in the access section of the dashboard settings page.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta käyttäjähakuun. Tämän asetuksen voi muuttaa Käyttöoikeudet-osiosta hallintapaneelin asetussivulta.

en: You do not have any page types.
fi_FI: Soinulla ei ole yhtään sivutyyppiä.

en: You do not have group search permissions.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeuksia hakea käyttäjäryhmiä.

en: You do not have permission to add a group beneath %s
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta lisätä ryhmää %s alapuolelle.

en: You do not have permission to add a page of this type.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta lisätä tämän tyyppistä sivutyyppiä.

en: You do not have permission to add attachments.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta lisätä liitetiedostoja.

en: You do not have permission to add this page to this section of the tree.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta lisätä tätä sivua puun tähän osioon.

en: You do not have permission to add this tree.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta lisätä tähän puuhun.

en: You do not have permission to approve page versions.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta hyväksyä sivuversioita.

en: You do not have permission to approve this message.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta hyväksyä tätä viestiä.

en: You do not have permission to change permissions on any of the selected pages.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta muuttaa valittujen sivujen oikeuksia.

en: You do not have permission to connect this site to the marketplace.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta yhdistää tätä sivustoa kauppapaikkaan.

en: You do not have permission to copy any of the selected files.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta kopioida mitään valituista tiedostoista.

en: You do not have permission to create new pages of this type.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta luoda tämän tyyppisiä uusia sivuja.

en: You do not have permission to create or administer backups.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta luoda tai ylläpitää varmuuskopioita.

en: You do not have permission to delete any of the selected files.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta poistaa yhtään valituista tiedostoista.

en: You do not have permission to delete any of the selected pages.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa mitään valituista sivuista.

en: You do not have permission to delete page versions.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta poistaa sivuversioita.

en: You do not have permission to delete this file set.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta poistaa tätä tiedostoryhmää

en: You do not have permission to discard this page.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta hylätä tätä sivua.

en: You do not have permission to download add-ons.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta ladata lisäosia.

en: You do not have permission to drag this node here.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta raahata tätä solmua tänne.

en: You do not have permission to flag this message.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta hyväksyä tätä viestiä.

en: You do not have permission to install add-ons.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta asentaa lisäosia.

en: You do not have permission to install custom block types or add-ons.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta asentaa mukautettuja lohkotyyppejä tai lisäosia.

en: You do not have permission to modify speed settings on any of the selected pages.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta muuttaa valittujen sivujen nopeuasetuksia.

en: You do not have permission to modify this attribute.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä attribuuttia.

en: You do not have permission to modify this file.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä tiedostoa.

en: You do not have permission to perform this action.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta suorittaa tätä toimenpidettä.

en: You do not have permission to post this to conversation.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta kirjoittaa tähän keskusteluun.

en: You do not have permission to publish a page in this location.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta julkaista sivua tähän sijaintiin.

en: You do not have permission to restore this message.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta palauttaa tätä viestiä.

en: You do not have permission to uninstall packages.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta poistaa paketteja.

en: You do not have permission to upgrade this installation of concrete5.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta päivittää tätä concrete5:n asennusta.

en: You do not have permission to view this conversation
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta katsoa tätä keskustelua.

en: You do not have permissions to add a page of this type in the selected location.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta lisätä tämän tyyppistä sivua valittuun sijaintiin.

en: You do not have permissions to refresh this page.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta päivittää tätä sivua.

en: You do not have sufficient privileges to add this page or these pages to this destination.
fi_FI: Sinulla ei ole tarvittavia oikeuksia lisätä tätä sivua tai näitä sivuja tähän kohtaan.

en: You do not have the ability to copy this file.
fi_FI: Sinulla ei ole mahdollisuutta kopioida tätä tiedostoa.

en: You do not have user search or group search permissions.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeuksia hakea käyttäjiä tai käyttäjäryhmiä.

en: You don't have access to update this attribute.
fi_FI: Sinulla ei ole pääsyoikeutta päivittämään tätä attribuuttia.

en: You don't have any interface languages installed. You must run concrete5 in English.
fi_FI: Sinulla ei ole yhtään käyttöliittymän kieltä asennettuna. Sinun täytyy käyttää concrete5:a englanniksi.

en: You dragged "%s" onto "%s." What do you wish to do?
fi_FI: Raahasit kohteen "%s" kohteen "%s" päälle. Mitä haluat tehdä?

en: You have downloaded a new version of concrete5 but have not upgraded to it yet.
fi_FI: Olet ladannut concrete5:n uuden version, mutta et ole päivittänyt siihen vielä.

en: You have no access to groups.
fi_FI: Sinulla ei ole pääsyoikeutta ryhmiin.

en: You have no access to user export.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta käyttäjien vientiin.

en: You have no access to users.
fi_FI: Sinulla ei ole pääsyoikeutta käyttäjiin.

en: You have no anti-spam libraries installed.
fi_FI: Sinulla ei ole roskapostikirjastoja asennettuna.

en: You have no backups available.
fi_FI: Sinulla ei ole varmuuskopioita saatavilla.

en: You have no captcha libraries installed.
fi_FI: Sinulla ei ole captcha-kirjastoja asennettuna.

en: You have no jobs installed.
fi_FI: Sinulla ei ole töitä asennettuna.

en: You have no presets.
fi_FI: Sinulla ei ole esiasetuksia

en: You have not added any Job sets.
fi_FI: Et ole lisännyt yhtään töiden ryhmää.

en: You have not added any composer form layout control sets.
fi_FI: Et ole lisännyt yhtään julkaisijan lomakerakenteen hallintaryhmää.

en: You have not added any data sources.
fi_FI: Et ole lisännyt yhtään tietolähdettä.

en: You have not added any feeds.
fi_FI: Et ole lisännyt yhtään syötettä.

en: You have not added any group sets.
fi_FI: Et ole lisännyt ryhmäjoukkoja.

en: You have not added any social links.
fi_FI: Et ole lisännyt yhtään sosiaalista linkkiä.

en: You have not created a topic tree.
    You must create a topic tree from the <a href="%s">Topics Page</a>
    before you can use this attribute type.
fi_FI: Et ole luonut aihepuuta.
    Sinun täytyy luoda aihepuu <a href="%s">Aiheet-sivulla</a>
    ennen kuin voit käyttää tätä attribuuttityyppiä.

en: You have not created any multilingual content sections yet.
fi_FI: Et ole vielä luonut yhtään monikielisen sisällön osiota.

en: You have not created any page types yet.
fi_FI: Et ole vielä luonut yhtään sivutyyppiä.

en: You have not created any surveys.
fi_FI: Et ole vielä luonut kyselyitä.

en: You have not defined any multilingual sections for your site yet.
fi_FI: Et ole vielä asettanut yhtään monikielistä osiota sivustollesi.

en: You have registered on %s. Your account will be approved by the administrator.
fi_FI: Olet rekisteröitynyt sivustolle %s. Ylläpitäjä hyväksyy tilisi.

en: You have too many attachments.
fi_FI: Sinulla on liian monta liitettä.

en: You haven't chosen a valid %s
fi_FI: Et ole valinnut kelvollista %s

en: You haven't chosen where to publish this page.
fi_FI: Et ole valinnut minne tämä sivu julkaistaan.

en: You haven't written a message!
fi_FI: Et kirjoittanut viestiä!

en: You may approve or remove this user account here
fi_FI: Voit hyväksyä tai poistaa tämän käyttäjän tilin täällä

en: You may approve or remove this user account here:
fi_FI: Voit hyväksyä tai poistaa tämän käyttäjän tilin täällä:

en: You may not add %s to area %s.
fi_FI: Et voi lisätä %s alueeseen %s.

en: You may not add a category here.
fi_FI: Et voi lisätä kategoriaa tänne.

en: You may not add a topic here.
fi_FI: Et voi lisätä aihetta tänne.

en: You may not add topic trees.
fi_FI: Et voi lisätä aihepuita.

en: You may not arrange the contents of area %s.
fi_FI: Et voi järjestää alueen %s sisältöjä uudestaan.

en: You may not delete a required thumbnail type.
fi_FI: Et voi poistaa pakollista pienoiskuvan tyyppiä.

en: You may not delete the default file storage location.
fi_FI: Et voi poistaa tiedostovaraston oletussijaintia.

en: You may not delete the home page.
fi_FI: Et voi poistaa kotisivua.

en: You may not edit this node.
fi_FI: Et voi muokata tätä solmua.

en: You may not move/copy/alias the chosen page(s) to that location.
fi_FI: Et voi siirtää / kopioida / lisätä aliasta valituista sivuista tähän kohtaan.

en: You may not remove the top level node.
fi_FI: Et voi poistaa ylätason solmua.

en: You may not remove this node.
fi_FI: Et voi poistaa tätä solmua.

en: You may not send more than %s messages in %s minutes
fi_FI: Et voi lähettää yli %s viestiä %s minuutissa.

en: You may only add access to these selected pages if they have all been set to override parent or page defaults permissions.
fi_FI: Voit ainoastaan lisätä pääsyoikeuden valituille sivuille, jos niille kaikille on asetettu ylätason sivun oletusoikeuksien ylikirjoitus.

en: You may only apply updates with a greater version number than the version you are currently running.
fi_FI: Voit päivittää ainoastaan nykyistä versionumeroa suurempaan versioon.

en: You may only select a single file.
fi_FI: Voit valita vain yhden tiedoston.

en: You may only set specific permissions for pages if they are set to override defaults or their parent pages.
fi_FI: Voit asettaa vain tiettyjä oikeuksia sivuille, jos ne on asetettu ylikirjoittamaan oletukset tai niiden yläsivut.

en: You must <a href="%s">enable advanced permissions</a> to set permissions for pages created of a certain type.
fi_FI: Sinun täytyy <a href="%s">ottaa käyttöön monipuoliset oikeudet</a> asetttaaksesi oikeuksia tietyn tyyppisille luoduille sivuille.

en: You must <a href="%s">sign in</a> to post to this conversation.
fi_FI: Sinun täytyy <a href="%s">kirjautua sisälle</a> voidaksesi kirjoittaa tähän keskusteluun.

en: You must be logged in as %s to remove groups.
fi_FI: Sinun täytyy olla kirjautuneena sisään tunnuksella %s poistaaksesi ryhmiä.

en: You must be logged in to access this page.
fi_FI: Sinun täytyy kirjautua sisälle avataksesi tämän sivun.

en: You must choose a file.
fi_FI: Sinun täytyy valita tiedosto.

en: You must choose a page template.
fi_FI: Sinun täytyy valita sivupohja.

en: You must choose a page to publish this page beneath.
fi_FI: Sinun täytyy valita sivu julkaistaksesi tämän sivun sen alla.

en: You must choose a service.
fi_FI: Sinun täytyy valita palvelu.

en: You must choose a valid default page template.
fi_FI: Sinun täytyy valita hyväksyttävä oletussivupohja.

en: You must choose a valid parent page for pages of this type.
fi_FI: Sinun täytyy valita hyväksyttävä yläsivu tämän tyyppisille sivuille.

en: You must choose at least one link.
fi_FI: Sinun täytyy valita ainakin yksi linkki.

en: You must choose at least one service.
fi_FI: Sinun täytyy valita ainakin yksi palvelu.

en: You must choose the type of page these page types are published beneath.
fi_FI: Sinun täytyy valita sivutyyppi, jonka alle nämä sivutyypit julkaistaan.

en: You must choose two separate multilingual sections to copy from/to
fi_FI: Sinun täytyy valita kaksi erillistä kieliosiota, joista/jonne kopioidaan

en: You must choose who this permission is for.
fi_FI: Sinun täytyy valita kenelle tämä oikeus on.

en: You must create an attribute with the 'thumbnail' handle in order to use this option.
fi_FI: Sinun täytyy luoda attribuutti tunnisteella 'thumbnail' voidaksesi käyttää tätä vaihtoehtoa.

en: You must create the directory %s and make it writable before you may run this tool. Additionally, all files within this directory must be writable.
fi_FI: Sinun täytyy luoda hakemisto %s ja tehdä siitä kirjoitettavissa oleva ennen kuin ajat tämän työkalun. Lisäksi kaikkien tiedostojen pitää olla kirjoitettavissa tässä hakemistossa.

en: You must disable PHP's ASP Style Tags.
fi_FI: Sinun täytyy ottaa pois käytöstä PHP:n ASP-tyyliset tagit.

en: You must enable <a href="%s">advanced permissions</a> to use group sets.
fi_FI: Sinun täytyy ottaa käyttöön <a href="%s">monipuoliset oikeudet</a> käyttääksesi ryhmäjoukkoja.

en: You must enable PHP's JSON support. This should be enabled by default in PHP 5.2 and above.
fi_FI: Sinun täytyy laittaa päälle PHP:n JSON-tuki. Tämän pitäisi olla oletuksena päällä PHP 5.2:ssa ja suuremmissa.

en: You must enable ctype and multibyte string (mbstring) support in PHP.
fi_FI: Sinun täytyy ottaa käyttöön ctype ja multibyte string (mbstring) tuet PHP:ssa.

en: You must enter a valid email address to post this message.
fi_FI: Sinun täytyy antaa toimiva sähköpostiosoite lähettääksesi tämän viestin.

en: You must enter a valid email address.
fi_FI: Sinun täytyy antaa toimiva sähköpostiosoite.

en: You must enter your name to post this message.
fi_FI: Sinun täytyy antaa nimesi lähettääksesi tämän viestin.

en: You must give the workflow a name.
fi_FI: Sinun täytyy antaa työnkulullesi nimi.

en: You must give your custom style preset a name.
fi_FI: Sinun täytyy antaa omalle tyylipohjallesi nimi.

en: You must give your file a link.
fi_FI: Anna tiedostollesi linkki.

en: You must give your stack a name.
fi_FI: Sinun täytyy antaa pinollesi nimi.

en: You must have access to the dashboard sitemap to search pages.
fi_FI: Sinulla täytyy olla pääsyoikeus hallintapaneelin sivukarttaan hakeaksesi sivuja.

en: You must have more than one multilingual section to use this tool.
fi_FI: Sinulla täytyy olla vahintään yksi monikielinen osio, jotta voit käyttää tätä työkalua.

en: You must include a root path for this storage location.
fi_FI: Sinun täytyy lisätä juuripolku tälle varastosijainnille.

en: You must install Adobe Flash to view this content.
fi_FI: Asenna Adobe Flash nähdäksesi tämä sisältö.

en: You must select a file.
fi_FI: Sinun täytyy valita tiedosto

en: You must select a form.
fi_FI: Sinun täytyy valita lomake

en: You must select a valid location.
fi_FI: Sinun täytyy valita hyväksyttävä sijainti.

en: You must select a valid sample content starting point.
fi_FI: Sinun täytyy valita hyväksytty esimerkkisisällön lähtökohta.

en: You must select an image.
fi_FI: Sinun täytyy valita kuva.

en: You must select at least one file.
fi_FI: Sinun täytyy valita ainakin yksi tiedosto.

en: You must select at least one group to move
fi_FI: Sinun täytyy valita ainakin yksi siirrettävä ryhmä

en: You must sign in order to access this page!
fi_FI: Sinun täytyy kirjautua sisään avataksesi tämän sivun!

en: You must specify a default language tree in your multilingual settings.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä oletuskielipuu monikielisyysasetuksissa.

en: You must specify a description for this badge. It will be displayed publicly.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä kuvaus tälle kunniamerkille. Se näytetään julkisesti.

en: You must specify a page for this multilingual content section.
fi_FI: Sinun täytyy määrittää sivu tälle monikieliselle osiolle.

en: You must specify a plugin key and name.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä lisäosan avain ja nimi.

en: You must specify a search string.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä hakulauseke.

en: You must specify a unique handle for your page type.
fi_FI: Sinun täytyy antaa sivutyypille yksilöllinen tunniste.

en: You must specify a valid URL.
fi_FI: Sinun täytyy antaa toimiva URL-osoite.

en: You must specify a valid database name
fi_FI: Sinun täytyy antaa toimiva tietokannan nimi

en: You must specify a valid database server
fi_FI: Sinun täytyy antaa toimiva tietokantapalvelin

en: You must specify a valid description.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä hyväksyttävä kuvaus.

en: You must specify a valid file for %s
fi_FI: Sinun täytyy valita hyväksyttävä tiedosto %s

en: You must specify a valid file.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä hyväksyttävä tiedosto.

en: You must specify a valid handle for your page type.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä hyväksyttävä tunniste sivutyypillesi.

en: You must specify a valid image file.
fi_FI: Sinun täytyy valita hyväksyttävä kuvatiedosto.

en: You must specify a valid name for your page type.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä hyväksyttävä nimi sivutyypille.

en: You must specify a valid name for your tree.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä hyväksyttävä nimi puullesi.

en: You must specify a valid title.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä hyväksyttävä otsikko.

en: You must specify a valid topic tree parent node ID and topic tree ID.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä toimiva aihepuun pääjuuren tunniste ja aihepuun tunniste.

en: You must specify an external form.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä ulkoinen lomake.

en: You must specify at least one country.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä ainakin yksi maa.

en: You must specify at least one page template.
fi_FI: Sinun täytyy määritellä ainakin yksi sivupohja.

en: You must specify at least one template to create.
fi_FI: Sinun  täytyy määritellä ainakin yksi luotava sivupohja.

en: You must specify at least one valid URL.
fi_FI: Sinun täytyy antaa ainakin yksi toimiva osoite.

en: You need the Adobe Flash plugin installed on your computer to upload and crop your user profile picture.
fi_FI: Tarvitset Adobe Flash lisäosan asennettuna koneellesi, jotta voit lähettää ja rajata profiilikuvasi.

en: You need to update .htaccess by hand.
fi_FI: Sinun täytyy päivittää .htaccess käsin.

en: You will receive a test message from %s
fi_FI: Saat testiviestin lähettäjältä %s

en: You've already installed that package.
fi_FI: Olet jo asentanut tuon paketin.

en: You've sent more messages than we can handle just now, that last one didn't go out.
    				We've notified an administrator to check into this.
    				Please wait a few minutes before sending a new message.
fi_FI: Olet lähettänyt enemmän viestejä kuin voimme tällä hetkellä käsitellä, viimeisin viesti ei lähtenyt.
    				Olemme ilmoittaneet ylläpitäjälle, että tarkistaa tämän.
    				Ole hyvä ja odota muutama minuutti ennen kuin lähetät uuden viestin.

en: You've voted on this survey.
fi_FI: Olet äänestänyt tässä kyselyssä.

en: YouTube Video
fi_FI: YouTube-video

en: YouTube Video disabled in edit mode.
fi_FI: YouTube-video poissa käytöstä muokkaustilassa.

en: Your Details
fi_FI: Tietosi

en: Your MySQL database does not support InnoDB database tables. These are required.
fi_FI: MySQL-tietokantasi ei tue InnoDB-tietokantatauluja. Nämä vaaditaan.

en: Your RSS feed must have a valid URL, containing only letters, numbers or underscores
fi_FI: RSS-syöteelläsi täytyy olla toimiva URL-osoite, joka sisältää vain kirjaimia, numeroita tai alaviivoja.

en: Your RSS feed must have a valid description.
fi_FI: RSS-syötteelläsi täytyy olla hyväksyttävä kuvaus.

en: Your RSS feed must have a valid title.
fi_FI: RSS-syötteelläsi täytyy olla hyväksyttävä otsikko.

en: Your Site
fi_FI: Sinun sivustosi

en: Your account has been created, and you are now logged in.
fi_FI: Tunnuksesi on luotu, ja olet nyt kirjautuneena sisään.

en: Your browser does not support drag'n'drop file uploads.
fi_FI: Selaimesi ei tue tiedostojen raahaamista ja pudottamista latauksille.

en: Your concrete5 site does not use the simple permissions model. You must change your permissions for each specific page and content area.
fi_FI: Concrete5-sivustosi ei käytä yksinkertaista oikeusmallia. Sinun täytyy vaihtaa oikeudet erikseen jokaiselle sivulle ja sisältöalueelle.

en: Your configuration directory config/ does not appear to be writable by the web server.
fi_FI: Konfiguraatiohakemisto config/ ei näytä olevan palvelimen kirjoitettavissa.

en: Your copy operation will only affect the current page - not any children.
fi_FI: Kopiointi vaikuttaa ainoastaan nykyiseen sivuun - ei sen alasivuihin.

en: Your current website uses a version of concrete5 greater than this one. You cannot upgrade.
fi_FI: Sivustosi käyttää concrete5:n versiota, joka on tätä suurempi. Et voi päivittää.

en: Your file storage location must have a name.
fi_FI: Tiedostovaraston sijainnilla täytyy olla nimi.

en: Your files directory files/ does not appear to be writable by the web server.
fi_FI: Tiedostohakemistosi files/ ei näytä olevan palvelimen kirjoitettavissa.

en: Your form must have a name.
fi_FI: Lomakkeellasi on oltava nimi.

en: Your image should be 16x16 pixels, and should be a gif or a png with a .ico file extension.
fi_FI: Kuvasi pitäisi olla 16x16 pikseliä, ja sen pitäisi olla Gif- tai PNG-kuva .ico tiedostopäätteellä.

en: Your locale will be computed from your choice of language and country. Your language icon will be chosen based on the country.
fi_FI: Kielialue määritellään valitsemastasi kielestä ja maasta. Kielen ikoni valitaan maan mukaan.

en: Your login is the most recent.
fi_FI: Kirjautumisesi on viimeisin.

en: Your message cannot be empty.
fi_FI: Viestisi ei voi olla tyhjä.

en: Your packages directory packages/ does not appear to be writable by the web server.
fi_FI: Pakettihakemistosi packages/ ei näytä olevan palvelimen kirjoitettavissa.

en: Your project page URL is:
fi_FI: Projektisivusi URL-osoite on:

en: Your question has been saved.
fi_FI: Kysymyksesi on tallennettu.

en: Your registration has been approved. You can log into your new account here
fi_FI: Rekisteröitymisesi on hyväksytty. Voit kirjautua uudelle tilillesi täällä

en: Your request to move "%s" beneath "%s" has been stored. Someone with approval rights will have to activate the change.
fi_FI: Pyyntösi siirtää "%s" kohtaan "%s" on tallennettu. Hyväksymisoikeuksilla olevan henkilön täytyy vielä hyväksyä muutos.

en: Your session has expired. Please sign in again.
fi_FI: Istuntosi on vanhentunut. Ole hyvä ja kirjaudu uudestaan sisälle.

en: Your site is already up to date! The current version of concrete5 is <b>%s</b>.
fi_FI: Sivustosi on jo ajantasalla! Concrete5:n nykyinen versio on <b>%s</b>.

en: Your site is currently connected to the concrete5 community. Your project page URL is:
fi_FI: Sivustosi on tällä hetkellä yhdistettynä concrete5-yhteisöön. Sivustosi projektisivun osoite on:

en: Your site is not connected to the concrete5 community. Connecting lets you easily extend a site with themes and add-ons.
fi_FI: Sivustosi ei ole yhdistettynä concrete5 yhteisöön. Yhdistäminen antaa sinun asentaa teemoja ja lisäosia helposti.

en: Your site is not connected to the concrete5 community. Connecting lets you easily extend a site with themes and add-ons. Connecting enables automatic updates.
fi_FI: Sivustosi ei ole yhdistettynä concrete5-yhteisöön. Yhdistäminen sallii sinun laajentaa sivustoasi helposti teemoilla ja lisäosilla. Yhdistäminen mahdollistaa automaattiset päivitykset.

en: Your site is now connected to the concrete5 community.
fi_FI: Sivustosi on nyt yhdistetty concrete5 yhteisöön.

en: Your site's name has been saved.
fi_FI: Sivustosi nimi tallennettu.

en: Your subject cannot be empty.
fi_FI: Aiheesi ei voi olla tyhjä.

en: Your thumbnail type handle must only contain lowercase letters and underscores.
fi_FI: Pienoiskuvan tyypin tunniste voi sisältää vain pieniä kirjaimia ja alaviivoja.

en: Your thumbnail type must have a name.
fi_FI: Pienoiskuvan tyypillä täytyy olla nimi.

en: Zip Archive
fi_FI: Zip-paketti

en: Zip Support
fi_FI: ZIP-tuki

en: Zoom
fi_FI: Zoomaus

en: [SHIFT]+[TAB] Backward
fi_FI: [SHIFT]+[TAB] Taaksepäin

en: [TAB] Forward
fi_FI: [TAB] Eteenpäin

en: accessibility, easy mode
fi_FI: esteettömyys, helppo tila

en: action, community actions
fi_FI: toiminto, yhteisötoiminnot

en: add file, delete file, copy, move, alias, resize, crop, rename, images, title, attribute
fi_FI: lisää tiedosto, poista tiedosto, kopioi, siirrä, alias, muuta kokoa, rajaa, uudelleen nimeä, kuvat, otsikko, attribuutti

en: add workflow, remove workflow
fi_FI: lisää työnkulku, poista työnkulku

en: add-on, addon, add on, package, app, ecommerce, discussions, forums, themes, templates, blocks
fi_FI: lisäosa, moduuli, paketti, sovellus, applikaatio, verkkokauppa, keskustelut, keskustelualueet, foorumit, foorumi, teema, sivupohjat, lohkot

en: add-on, addon, ecommerce, install, discussions, forums, themes, templates, blocks
fi_FI: lisäosa, verkkokauppa, asenna, keskustelut, foorumit, teemat, sivupohjat, lohkot

en: and all its children were successfully copied beneath
fi_FI: ja kaikki sen alasivut kopioitiin onnistuneesti alapuolelle sivua

en: antispam, block spam, security
fi_FI: roskaposti, estä roskaposti, turvallisuus

en: at a specific date and time
fi_FI: tiettynä päivämääränä ja aikana

en: at the current level
fi_FI: nykyisellä tasolla.

en: at the level above
fi_FI: yläpuolella olevalta tasolta

en: at the second level
fi_FI: toiselta tasolta

en: at the third level
fi_FI: kolmannelta tasolta

en: at the top level
fi_FI: ylätasolta

en: atom, rss, feed, syndication
fi_FI: atom, rss, syöte, syndikaatio

en: attribute configuration
fi_FI: attribuuttien konfigurointi

en: attribute type icon
fi_FI: attribuuttityypin ikoni

en: attributes, sets
fi_FI: attribuutit, ryhmät

en: attributes, types
fi_FI: attribuutit, tyypit

en: auth, authentication, types, oauth, facebook, login, registration
fi_FI: tunnistus, tunnistautuminen, tyypit, oauth, facebook, kirjautuminen, rekisteröityminen

en: beneath
fi_FI: alapuolelle

en: block, refresh, custom
fi_FI: lohko, päivitä, oma

en: bulk, seo, change keywords, engine, optimization, search
fi_FI: massa, seo, vaihda salasana, moottori, optimointi, haku

en: buy addon, buy add on, buy add-on, purchase addon, purchase add on, purchase add-on, find addon, new addon, marketplace
fi_FI: osta lisäosa, osta lisäosia, etsi lisäosa, uusi lisäosa, kauppapaikka

en: buy theme, new theme, marketplace, template
fi_FI: osta teema, uusi teema, kauppapaikka, sivupohja

en: cache option, change cache, override, turn on cache, turn off cache, no cache, page cache, caching
fi_FI: välimuistiasetukset, muuta välimuisti, ylikirjoita, ota välimuisti käyttöön, ota välimuisti pois käytöstä, ei välimuistia, sivun välimuisti, välimuisti

en: cache option, turn off cache, no cache, page cache, caching
fi_FI: välimuistin vaihtoehdot, ota välimuisti pois käytöstä, ei välimuistia, sivun välimuisti, välimuisti

en: cache page if all blocks support it.
fi_FI: lisää sivu välimuistiin, jos kaikki lohkot tukevat sitä.

en: characters
fi_FI: merkin jälkeen

en: community, points, karma
fi_FI: yhteisö, pisteet, karma

en: concrete5 Marketplace
fi_FI: concrete5 Kauppapaikka

en: concrete5 Marketplace - Download
fi_FI: concrete5 Kauppapaikka - Lataus

en: concrete5 Marketplace - Purchase & Checkout
fi_FI: concrete5 Kauppapaikka - Ostaminen ja kassa

en: concrete5 Migrations
fi_FI: concrete5 siirrot

en: concrete5 Update
fi_FI: concrete5 päivitys

en: concrete5 cannot parse the PATH_INFO or ORIG_PATH_INFO information provided by your server.
fi_FI: Concrete5 ei voi käsitellä PATH_INFO tai ORIG_PATH_INFO tietoja palvelimeltasi.

en: concrete5 does not support Internet Explorer 6 in edit mode.
fi_FI: concrete5 ei tue Internet Explorer 6 -selainta muokkaustilassa.

en: concrete5 interface settings saved successfully.
fi_FI: concrete5:n käyttöliittymän asetukset tallennettu onnistuneesti.

en: concrete5 is already installed.
fi_FI: concrete5 on jo asennettuna.

en: concrete5 is not compatible with opcode caches that strip PHP comments. Certain configurations of eAccelerator and Zend opcode caching may use this behavior, and it must be disabled.
fi_FI: concrete5 ei ole yhteensopiva opcode-välimuistien kanssa, jotka poistavat PHP:n kommentit. Jotkin eAcceleratorin ja Zendin opcode-välimuistit voivat käyttää tätä toiminnallisuutta, ja se täytyy ottaa pois käytöstä.

en: concrete5 requires GD library 2.0.1 with JPEG, PNG and GIF support. Doublecheck that your installation has support for all these image types.
fi_FI: concrete5 vaatii GD-kirjaston 2.0.1 JPG-, PNG- ja GIF-tuella. Tarkista, että asennuksellasi on tuki kaikille näille kuvatyypeille.

en: concrete5 requires PHP XML Parser and SimpleXML extensions
fi_FI: concrete5 vaatii PHP XML-kääntäjän tai SimpleXML-laajennoksen.

en: concrete5 requires at least PHP %s
fi_FI: concrete5 vaatii vähintään PHP:n version %s.

en: concrete5 runs best with at least 64MB of RAM.
                                Your memory limit is currently %sMB. You may experience problems uploading and resizing large images, and may have to install concrete5 without sample content.
fi_FI: concrete5 toimii parhaiten, jos keskusmuistia on vähintään 64MB.
    Muistirajoituksesi on tällä hetkellä %sMB. Voit kohdata ongelmia suurien kuvien lataamisessa tai koon muutoksissa, sinun täytyy myös ehkä asentaa concrete5 ilman esimerkkisisältöä.

en: concrete5 veterans can choose "Empty Site," but otherwise we recommend starting with some sample content.
fi_FI: concrete5 veteraanit voivat valita "Tyhjä sivusto", mutta muutoin suosittelemme aloittamaan esimerkkisisällön avulla.

en: concrete5 was not able to save the package after download.
fi_FI: concrete5 ei voinut tallentaa pakettia lataamisen jälkeen.

en: concrete5 will not install with less than 24MB of RAM.
                                Your memory limit is currently %sMB. Please increase your memory_limit using ini_set.
fi_FI: concrete5:sta ei voi asentaa, jos keskusmuistia on alle 24MB.
    Muistirajoituksesi on tällä hetkellä %sMB. Ole hyvä ja kasvata memory_limit asetusta käyttämällä ini_set:iä..

en: concrete5.org, my account, marketplace
fi_FI: concrete5.org, oma tili, kauppapaikka

en: configure search, site search, search option
fi_FI: konfiguroi haku, sivuston haku, haun vaihtoehdot

en: conversations
fi_FI: keskustelut

en: conversations bad words, banned words, banned, bad words, bad, words, list
fi_FI: keskustelujen kielletyt sanat, estetyt sanat, estetty, kielletty, kielletyt sanat, sanat, lista

en: conversations ratings, ratings, community, community points
fi_FI: keskustelujen arvioinnit, arvioinnit, yhteisö, yhteisöpisteet

en: dashboard, configuration
fi_FI: hallintapaneeli, konfiguraatio

en: database, entities, doctrine, orm
fi_FI: tietokanta, entiteetit

en: days
fi_FI: päivää

en: disable full page cache.
fi_FI: ota koko sivun välimuisti pois päältä.

en: edit stacks, view stacks, all stacks
fi_FI: muokkaa pinoja, katso pinoja, kaikki pinot

en: editors, hide site, offline, private, public, access
fi_FI: editorit, piilota sivusto, pois käytöstä, julkinen, pääsyoikeus

en: email server, mail settings, mail configuration, external, internal
fi_FI: sähköpostipalvelin, sähköpostiasetukset, sähköpostin konfiguraatio, ulkoinen, sisäinen

en: email server, mail settings, mail configuration, private message, message system, import, email, message
fi_FI: sähköpostipalvelin, sähköpostiasetukset, sähköpostin konfiguraatio, yksityisviesti, viestijärjestelmä, vie, sähköposti, viesti

en: email, logging, logs, smtp, pop, errors, mysql, log
fi_FI: sähköposti, lokit, logit, smtp, pop, virheet, mysql, loki, logi

en: enable full page cache.
fi_FI: laita koko sivun välimuisti päälle.

en: enable source maps in generated CSS files
fi_FI: ota käyttöön lähdekartat luoduissa CSS-tiedostoissa

en: errors, exceptions, develop, support, help
fi_FI: virheet, poikkeukset, kehitä, ohje, apu

en: export, backup, database, sql, mysql, encryption, restore
fi_FI: vie, varmuuskopio, tietokanta, sql, mysql, suojaus, palauta

en: failed login attempts
fi_FI: epäonnistuneen kirjautumisen jälkeen

en: file options, file manager, upload, modify
fi_FI: tiedosto-ominaisuudet, tiedostohallinta, lähetä, muokkaa

en: file, file attributes, title, attribute, description, rename
fi_FI: tiedosto, tiedoston attribuutit, otsikko, attribuutti, kuvaus, uudelleen nimeä

en: files, category, categories
fi_FI: tiedosto, kategoria, kategoriat

en: find page, search page, search, find, pages, sitemap
fi_FI: hae sivu, hae, haku, etsi, sivut, sivukartta

en: find, search, people, delete user, remove user, change password, password
fi_FI: etsi, hae, ihmiset, poista käyttäjä, vaihda salasana, salasana

en: forms, log, error, email, mysql, exception, survey
fi_FI: lomakkeet, loki, virhe, sähköposti, mysql, poikkeus, kysely

en: forms, log, error, email, mysql, exception, survey, history
fi_FI: lomakkeet, loki, virhe, sähköposti, mysql, poikkeus, kysely, historia

en: forms, questions, response, data
fi_FI: lomakkeet, kysymykset, vastaus, tiedot

en: group set
fi_FI: ryhmäjoukko

en: http://en.wikipedia.org/wiki/Captcha
fi_FI: http://fi.wikipedia.org/wiki/Captcha

en: iFrame - Works in more devices
fi_FI: iFrame - toimii suurimmassa osassa laitteista

en: iPhone Thumbnail
fi_FI: iPhone pienoiskuva

en: iPhone home screen icons should be 57x57 and be in the .png format.
fi_FI: iPhonen kotiruudun ikonin tulisi olla 57x57 ja .png muodossa.

en: iPhone icon removed successfully.
fi_FI: iPhone-ikoni poistettu onnistuneesti.

en: iPhone icon updated successfully.
fi_FI: iPhone-ikoni päivitetty onnistuneesti.

en: images, picture, responsive, retina
fi_FI: Kuvat, kuva, responsiivisuus, retina

en: in
fi_FI: kohdassa

en: in alphabetical order.
fi_FI: aakkosjärjestyksessä.

en: in reverse alphabetical order.
fi_FI: käänteisessä aakkosjärjestyksessä.

en: in reverse sitemap order.
fi_FI: käänteisessä sivukartan järjestyksessä.

en: in their sitemap order.
fi_FI: sivukartan järjestyksessä

en: index search, reindex search, build sitemap, sitemap.xml, clear old versions, page versions, remove old
fi_FI: indeksoi haku, uudelleenindeksoi haku, rakenne sivukartta, sitemap.xml, poista vanhat versiot, sivuversiot, poista vanha

en: leave blank to hide
fi_FI: jätä tyhjäksi piilottaaksesi

en: levels
fi_FI: tasot

en: lock site, under construction, hide, hidden
fi_FI: lukitse sivusto, rakennusvaiheessa, piilotettu, piilossa

en: logo, favicon, iphone, icon, bookmark
fi_FI: logo, favicon, iphone, ikoni, kirjanmerkki

en: max
fi_FI: max.

en: member profile, member page, community, forums, social, avatar
fi_FI: käyttäjäprofiili, käyttäjäsivu, yhteisö, keskustelut, sosiaalinen, avatar

en: minutes
fi_FI: minuuttia

en: months
fi_FI: kuukautta

en: multilingual, localization, internationalization, i18n
fi_FI: monikielisyys, lokalisaatio, kansainvälisyys, i18n

en: n/j/Y
fi_FI: j.n.Y

en: network, proxy server
fi_FI: verkko, välityspalvelin

en: new file set
fi_FI: uusi tiedostoryhmä

en: new theme, theme, active theme, change theme, template, css
fi_FI: uusi teema, teema, aktivoi teema, vaihda teema, sivupohja, css

en: new user group, new group, group, create
fi_FI: uusi käyttäjäryhmä, uusi ryhmä, ryhmä, luo

en: new user, create
fi_FI: uusi käyttäjä, luo

en: of
fi_FI:  /

en: on
fi_FI: aika

en: once a certain amount of time has passed
fi_FI: kun tietty aika on kulunut

en: overrides, system info, debug, support, help
fi_FI: ylikirjoitukset, järjestelmätiedot, virheenetsintä, tuki, ohje, apua

en: page
fi_FI: sivu

en: page attributes, custom
fi_FI: sivun attribuutit, oma

en: page types
fi_FI: sivutyypit

en: pages, add page, delete page, copy, move, alias
fi_FI: sivut, lisää sivu, poista sivu, kopioi, siirrä, alias

en: pages, add page, delete page, copy, move, alias, bulk
fi_FI: sivut, lisää sivu, poista sivu, kopioi, siirrä, alias, massa

en: pretty, slug
fi_FI: nätti, pääte

en: profile, login, redirect, specific, dashboard, administrators
fi_FI: profiili, kirjautuminen, uudelleenohjaa, tietty, hallintapaneeli, ylläpitäjät

en: queries, database, mysql
fi_FI: kyselyt, tietokanta, mysql

en: questions, quiz, response
fi_FI: kysymykset, kysely, vastaus

en: seconds
fi_FI: sekuntia

en: security, actions, administrator, admin, package, marketplace, search
fi_FI: turvallisuus, toimenpiteet, ylläpito, ylläpitäjä, paketti, kauppapaikka, haku

en: security, alternate storage, hide files
fi_FI: turvallisuus, vaihtoehtoinen tila, piilota tiedostot

en: security, files, media, extension, manager, upload
fi_FI: turvallisuus, tiedostot, media, laajennokset, hallinta, lähetä

en: security, lock ip, lock out, block ip, address, restrict, access
fi_FI: turvallisuus, lukitse ip, estä ip, osoite, rajoita, pääsy

en: security, registration
fi_FI: turvallisuus, rekisteröinti

en: sharing, facebook, twitter
fi_FI: jakaminen, facebook, twitter

en: signup, new user, community, public registration, public, registration
fi_FI: kirjautuminen, uusi käyttäjä, yhteisö, julkinen rekisteröityminen, julkinen, rekisteröityminen

en: single, page, custom, application
fi_FI: yksittäinen, sivu, oma, sovellus

en: smtp, mail settings
fi_FI: smtp, sähköpostiasetukset

en: spam
fi_FI: roskaposti

en: stack
fi_FI: pino

en: stacks, reusable content, scrapbook, copy, paste, paste block, copy block, site name, logo
fi_FI: pinot, uudelleenkäytettävä sisältö, leikekirja, kopioi, liitä, liitä lohko, kopioi lohko, sivuston nimi, logo

en: step %1$d of %2$d
fi_FI: askel %1$d/%2$d

en: success
fi_FI: onnistui

en: survey results
fi_FI: kyselyn tulokset

en: test smtp, test mail
fi_FI: testaa smtp, testaa posti

en: the %s block named <strong>%s</strong> in <strong>%s</strong> Area.
fi_FI: %s lohko nimellä <strong>%s</strong> alueessa <strong>%s</strong>.

en: timezone, profile, locale
fi_FI: aikavyöhyke, profiili, kieli

en: tinymce, content block, fonts, editor, content, overlay
fi_FI: tinymce, sisältölohko, fontit, editori, sisällöt

en: to
fi_FI: kohtaan

[ctx: toolbar]
en: Add Content
fi_FI: Lisää sisältöä

[ctx: toolbar]
en: Dashboard
fi_FI: Hallintapaneeli

[ctx: toolbar]
en: Edit Mode
fi_FI: Muokkaustila

[ctx: toolbar]
en: Exit Edit Mode
fi_FI: Poistu muokkaustilasta

[ctx: toolbar]
en: Page Settings
fi_FI: Sivun asetukset

[ctx: toolbar]
en: Pages
fi_FI: Sivut

[ctx: toolbar]
en: Return to Website
fi_FI: Palaa sivustolle

[ctx: toolbar]
en: Sign Out
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: topics, tags, taxonomy
fi_FI: aiheet, avainsanat, tagit, termit

en: traffic, statistics, google analytics, quant, pageviews, hits
fi_FI: liikenne, tilastot, google analytics, sivun katselut, osumat

en: translate, translation, internationalization, multilingual
fi_FI: käännä, käännös, kansainvälistyminen, monikielisyys

en: update, upgrade
fi_FI: päivitä

en: upgrade, new version, update
fi_FI: päivitä, uusi versio

en: user attributes, user data, gather data, registration data
fi_FI: käyttäjäattribuutti, käyttäjätiedot, tietojen koonti, rekisteröitymistiedot

en: user, group, people, permissions, expire, badges
fi_FI: käyttäjä, ryhmä, ihmiset, oikeudet, vanhenee, ansiomerkit

en: users, groups, people, find, delete user, remove user, change password, password
fi_FI: käyttäjät, ryhmät, ihmiset, etsi, poista käyttäjä, vaihda salasana, salasan

en: vanity, pretty url, redirection, hostname, canonical, seo, pageview, view
fi_FI: nätti url, uudelleenohjaus, isäntänimi, kanoninen, seo, sivu, katselu

en: warning
fi_FI: varoitus

en: was moved beneath
fi_FI: siirrettiin alapuolelle sivua

en: was successfully aliased beneath
fi_FI: merkittiin onnistuneesti aliakseksi alapuolelle sivua

en: was successfully copied beneath
fi_FI: kopioitiin onnistuneesti alapuolelle sivua

en: website name, title
fi_FI: sivuston nimi, otsikko

en: weeks
fi_FI: viikkoa

en: with the earliest first.
fi_FI: vanhin ensimmäisenä.

en: with the most recent first.
fi_FI: uusin ensimmäisenä.
