concrete5 - en to nb_NO translation catalogue (4081 entries)

en: 
    
    Dear %s,
    
    You have requested a new password for the site %s 
    
    Your username is: %s
    
    You may change your password at the following address:
    
    %s
    
    Thanks for browsing the site!
nb_NO: 
    
    Kjære %s,
    
    Du har bedt om et nytt passord til: %s 
    
    Ditt brukernavn er: %s
    
    Du kan endre ditt passord på følgende adresse:
    
    %s
    
    Takk!

en: 
    
    Someone has attempted to send you spam through your website. Details below:
    
    %s
nb_NO: 
    
    Noen har forsøkt å sende deg spam via ditt nettsted.
    Detaljer nedenfor:
    
    %s

en: 
    
    You must click the following URL in order to activate your account for %s:
    
    %s 
    
    Thanks for your interest in %s
nb_NO: 
    
    Du må klikke på den følgende URL for å aktivere din konto %s:
    
    %s 
    
    Takk for din interesse i %s

en: 
    %s has posted a new message to the conversation "%s":
    
    %s
    
    You can view the whole conversation at
    
    %s
nb_NO: 
    %s har skrevet en ny melding i samtalen "%s":
    
    %s
    
    Du kan lese hele samtalen på
    
    %s

en: 
    There has been a submission of the form %s through your concrete5 website.
    
    %s
    
    To view all of this form's submissions, visit %s
nb_NO: 
    Det har vært en innsendelse av skjemaet %s via ditt concrete5 nettsted.
    
    %s
    
    For å se alle innsendelser av dette skjemaet, besøk: %s

en:  On - email validation
nb_NO: På - e-postvalidering

en:  minutes.
nb_NO: minutter.

en:  with the comments "%s"
nb_NO:  med kommentarene "%s"

en: "%s" has been marked for deletion. View the page here: %s.
nb_NO: "%s" er markert for sletning. Se siden her: %s.

en: "%s" has pending permission changes. View the page here: %s.
nb_NO: "%s" har avventende endring av tillatelser. Se siden her: %s.

en: "%s" has pending permission inheritance. View the page here: %s.
nb_NO: "%s" har avventende arving av tillatelser. Se siden her: %s.

en: "%s" has pending sub-page permission inhiterance changes. View the page here: %s.
nb_NO: "%s" har avventende arvede tillatelsesendringer på underside. Se siden her: %s.

en: "%s" is not a valid asset group handle
nb_NO: "%s" er ikke et gyldig asset group handle

en: "%s" is pending a move to beneath "%s". Source Page: %s. Target Page: %s.
nb_NO: "%s" avventer en flytting til under "%s". Kildeside: %s. Målside: %s.

en: # Children
nb_NO: # Undersider

en: # Logins
nb_NO: # innlogginger

en: %1$d versions deleted from %2$d page (%3$s) | %1$d versions deleted from %2$d pages (%3$s)
nb_NO[0]: %1$d versjoner slettet fra %2$d side (%3$s)
nb_NO[1]: %1$d versjoner slettet fra %2$d sider (%3$s)

en: %1$s file saved (%2$d pages).
nb_NO: %1$s av filen lagret (%2$d sider).

en: %1$s of %2$s
nb_NO: %1$s av %2$s

en: %d Block | %d Blocks
nb_NO[0]: %d blokk
nb_NO[1]: %d blokker

en: %d Message | %d Messages
nb_NO[0]: %d melding
nb_NO[1]: %d meldinger

en: %d Vote | %d Votes
nb_NO[0]: %d stemme
nb_NO[1]: %d stemmer

en: %d Workflow | %d Workflows
nb_NO[0]: %d godkjenning
nb_NO[1]: %d godkjenninger

en: %d day | %d days
nb_NO[0]: %d dag
nb_NO[1]: %d dager

en: %d day ago | %d days ago
nb_NO[0]: %d dag siden
nb_NO[1]: %d dager siden

en: %d hour | %d hours
nb_NO[0]: %d time
nb_NO[1]: %d timer

en: %d hour ago | %d hours ago
nb_NO[0]: %d time siden
nb_NO[1]: %d timer siden

en: %d minute | %d minutes
nb_NO[0]: %d minutt
nb_NO[1]: %d minutter

en: %d minute ago | %d minutes ago
nb_NO[0]: %d minutt siden
nb_NO[1]: %d minutter siden

en: %d month ago | %d months ago
nb_NO[0]: %d måned siden
nb_NO[1]: %d måneder siden

en: %d page required reindexing. | %d pages required reindexing.
nb_NO[0]: %d side behøver reindeksering.
nb_NO[1]: %d sider behøver reindeksering.

en: %d review | %d reviews
nb_NO[0]: %d tilbakemelding
nb_NO[1]: %d tilbakemeldinger

en: %d second | %d seconds
nb_NO[0]: %d sekund
nb_NO[1]: %d sekunder

en: %d second ago | %d seconds ago
nb_NO[0]: %d sekund siden
nb_NO[1]: %d sekunder siden

en: %d task | %d tasks
nb_NO[0]: %d gjøremål
nb_NO[1]: %d gjøremål

en: %d year ago | %d years ago
nb_NO[0]: %d år siden
nb_NO[1]: %d år siden

en: %s (Retina Version)
nb_NO: %s (Retina versjon)

en: %s Form Submission
nb_NO: %s mottatte skjemaer

en: %s Submitted by <strong>%s</strong> on %s.
nb_NO: %s innsendt av <strong>%s</strong> den %s.

en: %s Theme
nb_NO: %s tema

en: %s can fully clear your website of all existing content and install its own custom content in its place. If you're installing a theme for the first time you may want to do this. Clear all site content?
nb_NO: %s kan fullstendig tømme ditt nettsted for all eksisterende innhold og installere sitt eget tilpassede innhold istedenfor. Hvis du installerer et tema for første gang så ønsker du kanskje å gjøre dette. Tømme alt innhold fra nettstedet?

en: %s file deleted successfully. | %s files deleted successfully.
nb_NO[0]: %s filen ble vellykket slettet
nb_NO[1]: %s filer vellykket slettet.

en: %s file imported successfully. | %s files imported successfully
nb_NO[0]: %s filen ble vellykket importert.
nb_NO[1]: %s filer ble importert

en: %s file rescanned successfully. | %s files rescanned successfully.
nb_NO[0]: %s fil ble reskannet.
nb_NO[1]: %s filer ble reskannet.

en: %s file uploaded | %s files uploaded
nb_NO[0]: %s fil lastet opp
nb_NO[1]: %s filer lastet opp

[ctx: %s is a block type name]
en: Edit %s
nb_NO: Rediger %s

[ctx: %s is a channel]
en: Clear all in %s
nb_NO: Tøm alle i %s

en: %s is currently editing this page.
nb_NO: %s redigerer for øyeblikket denne siden.

en: %s method does not exist for the %s class
nb_NO: metoden %s eksisterer ikke for klassen %s

en: %s minutes
nb_NO: %s minutter

en: %s more to display. <strong>View all &gt;</strong>
nb_NO: %s til å vise. <strong>Vis alle &gt;</strong>

en: %s version deleted successfully | %s versions deleted successfully.
nb_NO[0]: %s versjon ble slettet.
nb_NO[1]: %s versjoner ble slettet.

en: %s x %s dimensions
nb_NO: %s x %s dimensjoner

en: %s: Basic Details
nb_NO: %s: Basisdetaljer

en: &larr; Newer
nb_NO: &larr; Nyere

en: &lt; Back to %s
nb_NO: &lt; Tilbake til %s

en: &lt; Back to Home
nb_NO: &lt; Tilbake til hjem

en: (<strong>Note</strong>: You must create the "is_featured" page attribute first.)
nb_NO: (<strong>Merk</strong>: Du må først opprette "is_featured" sideattributt.)

en: (Deleted Group)
nb_NO: (Slettet gruppe)

en: (Deleted User)
nb_NO: (Slettet bruker)

en: (No Description)
nb_NO: (Ingen Beskrivelse)

en: (No Name)
nb_NO: (Uten Navn)

en: (No Subject)
nb_NO: (Ingen emne)

en: (Optional)
nb_NO: (Valgfritt)

en: (Seperate multiple emails with a comma)
nb_NO: (separer flere e-poster med komma)

en: (Unknown author)
nb_NO: (ukjent forfatter)

en: (Unknown)
nb_NO: (Ukjent)

en: (Untitled Page)
nb_NO: (Side uten tittel)

en: (Untitled)
nb_NO: (uten tittel)

en: (User ID: %s)
nb_NO: (Bruker ID: %s)

en: * Scroll right to view full results
nb_NO: * Rull til høyre for å se alle resultater

en: ** All
nb_NO: ** Alle

en: ** Choose a page type
nb_NO: ** Velg en sidetype

en: ** Multiple Settings
nb_NO: ** Flere Innstillinger

en: ** New
nb_NO: ** Ny

en: ** No Filtering
nb_NO: ** Ingen filtrering

en: ** None
nb_NO: ** Ingen

en: ** None Activated
nb_NO: ** Ingen aktivert

en: ** None Selected
nb_NO: ** Ingen valgte

en: ** None Set
nb_NO: ** Ingen satt

en: ** Options
nb_NO: ** Innstillinger

en: ** Same as website (default)
nb_NO: ** Samme som nettsted (standard)

en: ** Show All
nb_NO: ** Vis alle

en: *** DO NOT REPLY TO THE MESSAGE BELOW. ***
nb_NO: *** SVAR IKKE PÅ BESKJEDEN UNDER. ***

en: *** Undetermined country
nb_NO: *** Ubestemt land

en: *** Unknown or mixed language
nb_NO: *** Ukjent eller blandet språk

en: -- None --
nb_NO: -- Ingen --

en: --- Reply ABOVE. Do not alter this line --- [
nb_NO: --- Svar OVER. Ikke endre denne linjen --- [

en: -------------------- Original Message --------------------
nb_NO: -------------------- Original melding --------------------

en: /\-\-\- Reply ABOVE\. Do not alter this line \-\-\- \[(.*)\] \-\-\-/i
nb_NO: /\-\-\- Svar OVER\. Endre IKKE på denne linjen \-\-\- \[(.*)\] \-\-\-/i

en: 403 Error
nb_NO: 403 Feil

en: 404 Error
nb_NO: 404 Feil

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to obtain your access keys.
nb_NO: <a href="%s" target="_blank">Klikk her</a>for å få tilgang til dine nøkler.

en: <a href="%s">%s</a> has been marked for deletion.
nb_NO: <a href="%s">%s</a> er markert for sletning.

en: <a href="%s">%s</a> has pending sub-page permission inhiterance changes.
nb_NO: <a href="%s">%s</a> har avventende nedarvede tillatelsesendringer på under-side.

en: <a href="%s">%s</a> is pending a move beneath <strong><a href="%s">%s</a></strong>.
nb_NO: <a href="%s">%s</a> avventer en flytting til under <strong><a href="%s">%s</a></strong>.

en: <a href="%s">%s</a> submitted for Permission Changes.
nb_NO: <a href="%s">%s</a> er innsendt til endring av tillatelser.

en: <a href="%s">%s</a> submitted to change permission inheritance to %s.
nb_NO: <a href="%s">%s</a> innsendt til endring av arving av tillatelser til %s.

en: <a href="%s">Click here</a> if you would like to re-run this script.
nb_NO: <a href="%s">Klikk her</a> hvis du vil kjøre skriptet igjen.

en: <em>%s</em> Reply | <em>%s</em> Replies
nb_NO[0]: <em>%s</em> svar
nb_NO[1]: <em>%s</em> svar

en: <p>Retrieving information from the concrete5 Marketplace.</p>
nb_NO: <p>Henter informasjon fra concrete5 markedsplassen.</p>

en: <p>You are now logged out of concrete5 Marketplace.</p>
nb_NO: <p>Du er logget ut av concrete5 markedsplassen.</p>

en: <p>You have successfully logged into the concrete5 Marketplace.</p>
nb_NO: <p>Du er nå koblet til concrete5 markedsplassen.</p>

en: <p>You must be logged into the concrete5 Marketplace to install add-ons and themes.  Please log in.</p>
nb_NO: <p>Du må være logget inn på concrete5 markedsplassen for å installere tilleggspakker og temaer. Vennligst logg inn.</p>

en: <p>You package could not be installed.  An unknown error occured.</p>
nb_NO: <p>Tilleggspakken kan ikke installeres.  En ukjent feil oppstod.</p>

en: <p>Your package will now be downloaded and installed.</p>
nb_NO: <p>Din tilleggspakke blir nå lastet ned og installert.</p>

en: <strong>%s Block</strong> in <strong>%s</strong> Area.
nb_NO: <strong>%s blokk</strong> i området <strong>%s</strong>.

en: <strong>%s</strong>, sent by %s on %s
nb_NO: <strong>%s</strong>, sendt av %s den %s

en: <strong>Note:</strong> Once enabled, advanced permissions cannot be turned off.
nb_NO: <strong>Merk:</strong> Når først aktivert, kan avanserte rettigheter ikke deaktiveres igjen.

en: <strong>Request Saved.</strong> You must complete the workflow before this change is active.
nb_NO: <strong>Forespørsel lagret.</strong> Du må fullføre godkjenningsflyten før denne endringen blir aktivert.

en: <strong>Upload Files</strong> / Click to Choose or Drag &amp; Drop. /
nb_NO: <strong>Last opp filer</strong> / Klikk for å velge eller dra &amp; slipp. /

en: A Beautiful Site Deserves a Beautiful Blog
nb_NO: Et nydelig nettsted fortjener en nydelig blogg

en: A file exists in place of the proxy directory. Please remove the '%s' file to proceed with the proxy class generation.
nb_NO: En fil eksisterer på plassen til proxy-mappen. Vennligst fjern filen '%s' for å fortsette med proxy-klasse genereringen.

en: A job set with name "%s" was not found
nb_NO: Et jobbsett med navnet "%s" ble ikke funnet

en: A job with handle "%s" was not found
nb_NO: En jobb med handle "%s" ble ikke funnet

en: A location has not yet been chosen.
nb_NO: En plassering har ikke blitt valgt.

en: A message has been sent to you by %s through your profile on %s
nb_NO: En beskjed er sendt til deg fra %s via din profil på %s

en: A multilingual section page at this location already exists.
nb_NO: En multispråklig seksjonsside finnes allerede på denne plasseringen.

en: A new user has registered on your website.
nb_NO: En ny bruker har registrert seg på ditt nettsted.

en: A new user has registered on your website. This account must be approved before it is active and may login.
nb_NO: En ny bruker har registrert seg på din hjemmeside. Kontoen må godkjennes før den blir aktivert og brukeren kan logge seg inn.

en: A username cannot be more than %s characters long.
nb_NO: Et brukernavn kan ikke være mere enn %s tegn langt.

en: A username may only contain letters numbers, dots (not at the beginning/end), underscores (not at the beginning/end).
nb_NO: Et brukernavn kan kun inneholde bokstaver, nummer, punktum (ikke ved begynnelsen/slutten) og understreker (ikke ved begynnelsen/slutten).

en: A username may only contain letters, numbers, dots (not at the beginning/end), underscores (not at the beginning/end).
nb_NO: Et brukernavn kan kun inneholde bokstaver, nummer, punktum (ikke ved begynnelsen/slutten) og understreker (ikke ved begynnelsen/slutten).

en: A username may only contain letters, numbers, spaces (not at the beginning/end), dots (not at the beginning/end), underscores (not at the beginning/end).
nb_NO: Et brukernavn kan kun inneholde bokstaver, tall, mellomrom (ikke ved begynnelse/slutten), punktum (ikke ved begynnelse/slutten), understreker (ikke ved begynnelse/slutten).

en: A username may only contain letters, numbers, spaces, dots (not at the beginning/end), underscores (not at the beginning/end).
nb_NO: Et brukernavn kan kun inneholde bokstaver, tall, mellomrom, punktum (ikke ved begynnelsen/slutten) og understreker (ikke ved begynnelsen/slutten)

en: A username must be at least %s characters long.
nb_NO: Et brukernavn må minimum være %s tegn langt.

en: A valid handle must contain no punctuation or spaces.
nb_NO: Et gyldig handle må ikke innehold punktum eller mellomrom.

en: AJAX Error.
nb_NO: AJAX-feil.

en: ASP Style Tags Disabled
nb_NO: ASP-type tagger deaktivert

en: About
nb_NO: Om

en: Access
nb_NO: Tilgang

en: Access Denied
nb_NO: Adgang nektet

en: Access Denied.
nb_NO: Adgang nektet.

en: Access to block denied
nb_NO: Tilgang til blokk nektet

en: Accessibility
nb_NO: Tilgjengelighet

en: Account
nb_NO: Konto

en: Accounts expire after
nb_NO: Brukerkonto utløper etter

en: Action
nb_NO: Handling

en: Action Handle
nb_NO: Handlings-handle

en: Action Name
nb_NO: Navn på handling

en: Action Required
nb_NO: Handling er påkrevd

en: Action is not available here.
nb_NO: Handling er ikke tilgjengelig her.

en: Action to take
nb_NO: Handling å utføre

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activate User
nb_NO: Aktiver bruker

en: Activate Users
nb_NO: Aktiver brukere

en: Activated Users
nb_NO: Aktiverte brukere

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Active Captcha
nb_NO: Aktive Captcha

en: Active Conversation Editor
nb_NO: Behandler for aktive samtaler

en: Active Library
nb_NO: Aktive bibliotek

en: Active Users
nb_NO: Aktive brukere

en: Active users updated.
nb_NO: Aktive brukere oppdatert.

en: Activity
nb_NO: Aktivitet

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Add %s
nb_NO: Legg til %s

en: Add Access Entity
nb_NO: Legg til adgangsenhet

en: Add Action
nb_NO: Legg til handling

en: Add Attribute
nb_NO: Legg til attributt

en: Add Attributes to Set
nb_NO: Tilføy attributter til sett

en: Add Block
nb_NO: Legg til blokk

en: Add Blocks
nb_NO: Legg til blokk

en: Add Category
nb_NO: Legg til kategori

en: Add Column Left
nb_NO: Legg til kolonne til venstre

en: Add Column Right
nb_NO: Legg til kolonne til høyre

en: Add Content
nb_NO: Legg til innhold

en: Add Content Section
nb_NO: Legg til innholdsseksjon

en: Add Content to The Page
nb_NO: Tilføy innhold på siden

en: Add Control Set
nb_NO: Legg til kontrollsett

en: Add Entry
nb_NO: Tilføy innlegg

en: Add External Link
nb_NO: Legg til ekstern link

en: Add Feed
nb_NO: Legg til strøm

en: Add File Set
nb_NO: Legg til filsett

en: Add Files
nb_NO: Legg til filer

en: Add Form Control
nb_NO: Legg til skjemakontroll

en: Add From Computer
nb_NO: Legg til fra datamaskin

en: Add From Incoming
nb_NO: Legg til fra Incoming

en: Add Functionality
nb_NO: Tilføy funksjonalitet

en: Add Group
nb_NO: Legg til gruppe

en: Add Group Combination
nb_NO: Legg til gruppekombinasjon

en: Add Group Set
nb_NO: Legg til gruppesett

en: Add Groups
nb_NO: Tilføy grupper

en: Add Head
nb_NO: Legg til tabellhode

en: Add Incoming
nb_NO: Legg til fra Incoming

en: Add Job Set
nb_NO: Legg til jobbsett

en: Add Layout
nb_NO: Legg til layout

en: Add Link
nb_NO: Legg til link

en: Add Location
nb_NO: Legg til plassering

en: Add Message
nb_NO: Legg til melding

en: Add Message Label
nb_NO: Legg til meldingsetikett

en: Add Option
nb_NO: Legg til valg

en: Add Page
nb_NO: Legg til side

en: Add Page Template
nb_NO: Legg til sidemal

en: Add Page Type
nb_NO: Legg til sidetype

en: Add Pages and Navigate Your Site
nb_NO: Legg til sider og naviger ditt nettsted

en: Add Points
nb_NO: Legg til poeng

en: Add Question
nb_NO: Legg til spørsmål

en: Add Remote Files
nb_NO: Legg til eksterne filer

en: Add Row Above
nb_NO: Legg til rad over

en: Add Row Below
nb_NO: Legg til rad under

en: Add Service
nb_NO: Legg til tjeneste

en: Add Set
nb_NO: Legg til sett

en: Add Single Page
nb_NO: Legg til enkeltside

en: Add Source
nb_NO: Legg til kilde

en: Add Stack
nb_NO: Legg til stack

en: Add Template
nb_NO: Legg til mal

en: Add To Existing Permissions
nb_NO: Legg til på eksisterende rettigheter

en: Add Topic
nb_NO: Legg til emne

en: Add Topic Tree
nb_NO: Legg til emnetre

en: Add Type
nb_NO: Legg til type

en: Add URL
nb_NO: Legg til URL

en: Add User
nb_NO: Legg til bruker

en: Add Word
nb_NO: Legg til ord

en: Add Workflow
nb_NO: Legg til godkjenning

en: Add a Locale
nb_NO: Legg til nasjonal innstilling

en: Add a new page to your site, or quickly jump around your sitemap.
nb_NO: Legg til en ny side til ditt nettsted, eller naviger rundt i sidekartet.

en: Add a page
nb_NO: Tilføy en side

en: Add a search box to your site.
nb_NO: Tilføy et søkefelt til ditt nettsted.

en: Add and manage the user accounts and groups on your website.
nb_NO: Legg til og administrer brukerkontoer og grupper på ditt nettsted.

en: Add any HTML or Javascript code you need for analytics tracking to every page of your site, and pick whether it will go in pages' header or footer. This is where you would input code from Google Analytics, for example.
nb_NO: Tilføyer HTML eller Javascript koder du behøver for analysesporing til alle sidene på nettstedet ditt. Velg om koden skal limes inn i topp- eller bunnområdet. Det er her du skal lime inn kode fra f.eks Google Analytics.

en: Add from Incoming Directory
nb_NO: Legg til fra Incoming-mappen

en: Add from Remote URL
nb_NO: Legg til fra ekstern URL

en: Add individual images selected from the File Manager, or choose an existing file set. Playback options allow you to display images in order or randomly. concrete5 will render the images as an animated slideshow.
nb_NO: Legg til individuelle bilder valgt fra filbehandleren, eller velg et eksisterende filsett. Avspillingsinnstillingene tillater deg å vise bildene i rekkefølge eller tilfeldig. concrete5 vil gjengi bildene som et animert lysbildeshow.

en: Add page templates to your site.
nb_NO: Tilføy sidemaler til ditt nettsted.

en: Add questions and specify whether or not unregistered users will be allowed to submit responses. Enter each response as its own option under Add Option. Results can be viewed by visiting Dashboard > Reports > Surveys.
nb_NO: Legg til spørsmål og spesifiser om uregistrerte brukere kan sende inn svar. Skriv hvert svar som sitt eget valg under Legg til valg. Resultater kan ses ved å besøke Kontrollpanel > Rapporter > Spørreundersøkelser.

en: Add social links <a href="%s">in the dashboard</a>
nb_NO: Legg til sosiale linker <a href="%s">i kontrollpanelet</a>

en: Add text content and stylize it using the WYSIWYG editor toolbar. Create links to pages, files and other site assets by using the upper concrete5 toolbar.
nb_NO: Legg til tekstinnhold og stiler det ved hjelp av WYSIWYG-verktøylinjen. Lag linker til sider, filer og andre nettstedsressurser ved å bruke den øvre concrete5-verktøylinjen.

en: Add the users below to Group(s)
nb_NO: Legg til brukerne under til gruppe(r)

en: Add to Group
nb_NO: Tilføy til gruppe

en: Add uploaded files to a set?
nb_NO: Tilføy opplastede filer til et sett?

en: Add-On Compatibility
nb_NO: Kompatibilitet for tilleggspakker

en: Add-On Updates
nb_NO: Oppdateringer for tilleggspakker

en: Add-On updates are available!
nb_NO: Oppdateringer til tilleggspakker er tilgjengelig!

en: Add-Ons
nb_NO: Tilleggspakker

en: Add/Remove Sets
nb_NO: Legg til/Fjern sett

en: Added
nb_NO: Lagt til

en: Added Between
nb_NO: Lagt til mellom

en: Added On
nb_NO: Lagt til den

en: Added by <strong>%s</strong> on %s
nb_NO: Lagt til av <strong>%s</strong> den %s

en: Added to Page
nb_NO: Tilføyet til side

en: Adding admin user.
nb_NO: Legger inn administrator.

en: Adding block types.
nb_NO: Legger til blokktyper.

en: Adding gathering data sources.
nb_NO: Legger til innsamling av datakilder.

en: Adding image editor functionality.
nb_NO: Legger til bildebehandleren.

en: Adding new posts is disabled for this conversation.
nb_NO: Skriving av nye poster er deaktivert for denne samtalen.

en: Adding pages and content.
nb_NO: Legger til sider og innhold.

en: Adding themes.
nb_NO: Legger til temaer.

en: Additional Attributes
nb_NO: Ekstra attributter

en: Address 1
nb_NO: Adresse 1

en: Address 2
nb_NO: Adresse 2

en: Address Options
nb_NO: Adressevalg

en: Adds a front-end language switcher to your website.
nb_NO: Legger til en frontside språkbytter til ditt nettsted.

en: Adds a thin hairline horizontal divider to the page.
nb_NO: Legger til en hårtynn horisontal skiller på siden.

en: Adds images and onstates from the library to pages.
nb_NO: Tilføyer bilder fra biblioteket.

en: Administrator Information
nb_NO: Administratorinformasjon

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advanced Block Settings
nb_NO: Avansert blokkinnstilling

en: Advanced Permissions
nb_NO: Avanserte rettigheter

en: Advanced Search
nb_NO: Avansert søk

en: Advanced block settings saved successfully.
nb_NO: Avanserte blokkinnstillinger ble lagret.

en: Advanced permissions are turned off. Enable them below.
nb_NO: Avanserte rettigheter er deaktivert. Aktiver de under.

en: Advanced permissions are turned on.
nb_NO: Avanserte rettigheter er aktivert.

en: Advanced permissions enabled.
nb_NO: Avanserte tillatelser er nå aktivert.

en: Advanced settings for web developers.
nb_NO: Avanserte innstillinger for webutviklere.

en: After Today
nb_NO: Etter i dag

en: Alias deleted.
nb_NO: Alias ble slettet.

en: Align text to the left
nb_NO: Venstrestill tekst

en: Align text to the right
nb_NO: Høyrestill tekst

en: Alignment
nb_NO: Justrering

en: All
nb_NO: Alle

en: All Attributes
nb_NO: Alle attributter

en: All Available Countries
nb_NO: Alle tilgjengelige land

en: All Block Types
nb_NO: Alle blokktyper

en: All Channels
nb_NO: Alle kanaler

en: All Day
nb_NO: Hele dagen

en: All File Types
nb_NO: Alle filtyper

en: All Groups
nb_NO: Alle grupper

en: All Items
nb_NO: Alle elementer

en: All Levels
nb_NO: Alle nivåer

en: All Page Types
nb_NO: Alle sidetyper

en: All Pages
nb_NO: Alle sider

en: All Themes
nb_NO: Alle temaer

en: All blocks currently installed on your site are listed here. Custom blocks that you've developed will appear under Awaiting Installation' until you install them. Click any block to find information about usage and refreshing a block's database tables.
nb_NO: Alle blokker som for øyeblikket er installert vises her. Tilpassede blokker som du har utvikler vises under Avventer installasjon inntil du har installert de. Klikk på en av blokkene for å få informasjon om bruk og for å oppdatere blokkens databasetabeller.

en: All documents and images.
nb_NO: Alle dokumenter og bilder

en: All pages have been processed, starting from beginning on next run.
nb_NO: Alle sidene har blitt gjennomgått. Neste kjøring begynner fra starten.

en: All running jobs have been reset.
nb_NO: Alle kjørende jobber er nullstilt.

en: All versions of a file will be moved to the selected location.
nb_NO: Alle versjoner av filen flyttes til valgte plassering.

en: Allow External Links
nb_NO: Tillat eksterne linker

en: Allow automatic registration
nb_NO: Tillat automatisk registrering

en: Allow multiple options to be chosen.
nb_NO: Tillat flere valg samtidig.

en: Allow users to add to this list.
nb_NO: Tillat brukere å tilføye til denne listen.

en: Allow visitors to signup as site members?
nb_NO: Tillat de besøkende å registrere seg som brukere av nettstedet?

en: Allow your users to specify their time zone. This setting is editable in the user profile and in the dashboard users section.
nb_NO: Tillat dine brukere å spesifisere tidssonen de befinner seg i. Denne innstillingen kan redigeres i brukerprofil-siden i kontrollpanelets brukerseksjon.

en: Allowed File Extensions (Comma separated, no periods).
nb_NO: Tillatte filtyper (kommaseparert, ingen punktum).

en: Allowed File Types
nb_NO: Tillatte filtyper

en: Allowed Page Templates
nb_NO: Tillatte sidemaler

en: Allowed file types saved.
nb_NO: Tillatte filtyper ble lagret.

en: Allows other blocks like the topic list block to pass search criteria to this page list block.
nb_NO: Tillater andre blokker, som f.eks emnelisteblokken, å sende søkekriterier til denne sideliste-blokken.

en: Allows users to add social icons to their website
nb_NO: Tillate å legge til sosiale ikoner på nettstedet

en: Allows users to share this page with social networks.
nb_NO: Tillat brukere å dele denne siden via sosiale medier.

en: Alphabetical
nb_NO: Alfabetisk

en: Alphabetical order
nb_NO: Alfabetisk rekkefølge

en: Already Installed
nb_NO: Allerede installert

en: Already Started.
nb_NO: Allerede påbegynt.

en: Alt. Text
nb_NO: Alt. tekst

en: Always publish below a certain page.
nb_NO: Publiser alltid under en bestemt side.

en: An attribute with the handle %s already exists.
nb_NO: En attributt med navnet %s finnes allerede.

en: An email has been sent to your email address. Click on the URL contained in the email to validate your email address.
nb_NO: En e-post er sendt til din e-postdresse. Klikk på linken i e-posten for å godkjenne din e-postadresse.

en: An error occured while deleting this item:
nb_NO: En feil oppstod under sletting av dette elementet:

en: An error occured while saving.
nb_NO: En feil oppstod ved lagring.

en: An error occurred while attempting the copy operation.
nb_NO: Der oppstod en feil under kopieringen.

en: An error occurred while attempting to determine file permissions.
nb_NO: En feil oppsto ved fastslåing av filtillatelsene.

en: An error occurred while downloading the package.
nb_NO: Det oppstod en feil under henting av pakken.

en: An error occurred while processing this request.
nb_NO: Der opstod en fejl under behandlingen af ​​denne anmodning.

en: An error occurred while trying to create the account.
nb_NO: En feil oppsto ved opprettelse av brukerkontoen.

en: An error occurred while trying to install the package.
nb_NO: Det oppstod en feil under installasjon av pakken.

en: An error occurred while trying to unzip the package.
nb_NO: Det oppstod en feil under utpakking av pakken.

en: An unexpected error occurred when connecting your site to the marketplace.
nb_NO: En uventet feil har oppstått ved tilkobling av ditt nettsted opp mot markedsplassen.

en: An unexpected error occurred while looking for the requested file
nb_NO: En uventet feil skjedde under oppsøking av den forespurte filen

en: An unexpected error occurred.
nb_NO: Det har oppstått en uventet feil.

en: An unknown error occurred while trying to find the thumbnails!
nb_NO: En ukjent feil har oppstått ved forsøk på å finne miniatyrbildene!

en: An unknown error occurred while uploading the file. Please check that file uploads are enabled, and that your file does not exceed the size of the post_max_size or upload_max_filesize variables.
    
    File Uploads: %s
    Max Upload File Size: %s
    Post Max Size: %s
nb_NO: En ukjent feil oppstod under opplasting. Sjekk at filopplastinger er aktivert og at din fil ikke overskriver størrelsene i post_max_size og upload_max_filesize variablene.
    
    File Uploads: %s
    Max Upload File Size: %s
    Post Max Size: %s

en: An unspecified error has occurred.
nb_NO: Der har oppstått en ukjent feil.

en: An unspecified error occurred.
nb_NO: En uspesifisert feil har oppstått.

en: Anchor
nb_NO: Anker

en: And much more!
nb_NO: Og mye mer!

en: Anonymous
nb_NO: Anonym

en: Another Blog Post
nb_NO: Annet blogginnlegg

en: Another Page
nb_NO: En annen side

en: Answer Options
nb_NO: Svarmuligheter

en: Answer Type
nb_NO: Svartype

en: Anti-spam settings saved.
nb_NO: Anti-spam innstillinger ble lagret.

en: Antispam libraries
nb_NO: Antispam-bibliotek

en: Any HTML you paste here will be inserted at either the bottom or top of every page in your website automatically.
nb_NO: Hvilken som helst HTML kode du limer inn her, blir innebygget ved enten bunnen eller toppen av hver side på ditt nettsted automatisk.

en: Any attributes or block areas you have enabled to be editable in Composer for this page type are available here. Add blocks to your page type's defaults. After adding the block, click it and choose the option to make it available in Composer.
nb_NO: Alle attributter eller blokkområder som du har aktivert for å være redigerbar i Composer for denne siden er tilgjengelig er. Tilføy blokker til din sides standard utgangspunkt. Etter at du har tilføyet blokken så klikker du på den og velger innstillingen for å gjøre den tilgjengelig i Composer.

en: Any email address in this box will be notified when spam is detected.
nb_NO: Alle e-postadresser i denne boksen vil bli varslet når spam blir oppdaget.

en: Any users or groups selected will be removed from the permissions on the selected pages.
nb_NO: Alle valgte brukere og grupper vil bli slettet fra rettighetene til de valgte sidene.

en: Anyone may view the website.
nb_NO: Alle kan se ditt nettsted.

en: Anything that isn't specific to this page happens here. Manage users, files, reporting data, and site-wide settings.
nb_NO: Alt som ikke er spesifikt til siden skjer her. Administrer brukere, filer, rapporter data, og globale innstillinger.

en: App Secret
nb_NO: App hemmelighet

en: Application
nb_NO: Program

en: Application specific database entities were refreshed.
nb_NO: De applikasjonsspesifikke databaseelementene ble oppdatert.

en: Apply Downloaded Update
nb_NO: Bruk nedlastet oppdatering

en: Apply a sepia tone
nb_NO: Legg til en sepia-effekt

en: Apply this design to just this page, or your entire site?
nb_NO: Bruk dette designet på kun denne siden, eller hele nettstedet?

en: Apply this theme to every page on your site?
nb_NO: Bruk dette teamet på alle sidene på nettstedet ditt?

en: Approve
nb_NO: Godkjenn

en: Approve Changes
nb_NO: Godkjenn endringer

en: Approve Delete
nb_NO: Bekreft sletting

en: Approve Move
nb_NO: Godkjenn flytting

en: Approve Page
nb_NO: Godkjenn side

en: Approve Version
nb_NO: Godkjenn versjon

en: Approve request saved. You must complete the approval workflow before these changes are publicly accessible.
nb_NO: Godkjenningsforespørsel ble lagret. Du må fullføre godkjenningsflyten før disse endringene blir aktivert.

en: Approved
nb_NO: Godkjent

en: Approved Version
nb_NO: Godkjent versjon

en: Approved by
nb_NO: Godkjent av

en: Approved by %s
nb_NO: Godkjent av %s

en: Archives
nb_NO: Arkiv

en: Are you sure you want to copy the following files?
nb_NO: Er du sikker på du vil kopiere følgende filer?

en: Are you sure you want to delete the following files?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette følgende filer?

en: Are you sure you want to delete the following pages?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette følgende sider?

en: Are you sure you want to delete this custom style preset?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne tilpassede stilen?

en: Are you sure you want to delete this form and its form submissions?
nb_NO: Er du sikker du vil slette dette skjemaet og alle dens innsendelser?

en: Are you sure you want to delete this form submission?
nb_NO: Er du sikker på du vil slette denne skjemainnsendelsen?

en: Are you sure you want to delete this form submissions?
nb_NO: Er du sikker på du vil slette dette skjemaets innsendelser?

en: Are you sure you want to delete this layout preset?
nb_NO: Er du sikker du vil slette dette layout-preset?

en: Are you sure you want to delete this question?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette dette spørsmålet?

en: Are you sure you want to delete this tile?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne brikken?

en: Are you sure you want to delete this word?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette dette ordet?

en: Are you sure you want to flag this message as spam?
nb_NO: Er du sikker på at du merke denne meldingen som spam?

en: Are you sure you want to permanently remove this file set?
nb_NO: Er du sikker på du permanent vil fjerne dette filsettet?

en: Are you sure you want to permanently remove this group?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne gruppen permanent?

en: Are you sure you want to permanently remove this user?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne brukeren?

en: Are you sure you want to remove all of these custom styles?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne disse brukertilpassede stilene?

en: Are you sure you want to remove this attribute?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne attributt?

en: Are you sure you want to remove this node? It will not remove any resources from the system but it will remove all subcategories and their catalog resource references.
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne noden? Det vil ikke fjerne noen ressurser fra systemet, men det vil fjerne alle underkategorier og deres katalog-ressurs referanser.

en: Are you sure you want to remove this value?
nb_NO: Vil du fjerne denne verdien?

en: Are you sure you want to remove this workflow?
nb_NO: Er du sikker på du vil fjerne denne godkjenningsflyten?

en: Are you sure you want to unsubscribe from this conversation? You will no longer receive email updates when new messages are posted.
nb_NO: Er du sikker på at du vil avmelde deg fra denne samtalen? Du vil ikke lenger motta e-post oppdatering når nye meldinger blir skrevet.

en: Are you sure you wish to delete this page?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne siden?

en: Are you sure you would like to activate the following users?
nb_NO: Er du sikker på du vil aktivere følgende brukere?

en: Are you sure you would like to deactivate the following users?
nb_NO: Er du sikker på du vil deaktivere følgende brukere?

en: Are you sure you would like to delete the following users?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette følgende brukere?

en: Are you sure?
nb_NO: Er du sikker?

en: Are you sure? This action cannot be undone.
nb_NO: Er du sikker? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Are you sure? This will remove all translations from all languages, in the database and in your site PO files. This cannot be undone.
nb_NO: Er du sikker? Dette vil fjerne alle oversettelser fra alle språk i databasen og i ditt nettsteds PO-filer. Dette kan ikke angres.

en: Area Layout
nb_NO: Områdelayout

en: Area Permissions
nb_NO: Områdetillatelser

en: Area layout preset saved successfully.
nb_NO: Område-layout preset ble lagret.

en: Area layout preset updated successfully.
nb_NO: Område-layout preset ble oppdatert.

[ctx: AreaName]
en: Main
nb_NO: Hovedområde

[ctx: AreaName]
en: Page Footer
nb_NO: Sidebunn

[ctx: AreaName]
en: Page Header
nb_NO: Sidetopp

[ctx: AreaName]
en: Primary
nb_NO: Primær

[ctx: AreaName]
en: Secondary 1
nb_NO: Sekundær 1

[ctx: AreaName]
en: Secondary 2
nb_NO: Sekundær 2

[ctx: AreaName]
en: Secondary 3
nb_NO: Sekundær 3

[ctx: AreaName]
en: Secondary 4
nb_NO: Sekundær 4

[ctx: AreaName]
en: Secondary 5
nb_NO: Sekundær 5

[ctx: AreaName]
en: Sidebar
nb_NO: Sidefelt

[ctx: AreaName]
en: Sidebar Footer
nb_NO: Sidefelt bunn

en: Areas
nb_NO: Områder

en: Arrows
nb_NO: Piler

en: Ascending
nb_NO: Stigende

en: Ask User For
nb_NO: Spør bruker etter

en: Assign
nb_NO: Tilordne

en: Assign Community Points
nb_NO: Tilordne samfunnspoeng

en: Assign Permissions
nb_NO: Tildel rettigheter

en: Assign Points
nb_NO: Tilegne poeng

en: Assigned to <strong>%s</strong>.
nb_NO: Tildelt til <strong>%s</strong>.

en: At a loss? Try searching here. You can find anything from pages in your site to settings and how-to documentation.
nb_NO: Er du fortapt? Prøv å søke her. Du kan finne alt fra sider på nettstedet til innstillinger og dokumentasjon.

en: At least one job must be provided
nb_NO: Minst en jobb må tilføyes

en: At the level below
nb_NO: på nivået under

en: Attach Files
nb_NO: Legg ved filer

en: Attach Workflow to this Permission
nb_NO: Legg til godkjenningsflyt til denne tillatelsen

en: Attach a %s account
nb_NO: Koble til en %s konto

en: Attach a community account
nb_NO: Koble til en samfunns-konto

en: Attach a concrete5.org account
nb_NO: Koble til en concrete5.org konto

en: Attachment Settings
nb_NO: Innstillinger for vedlegg

en: Attachment limit reached
nb_NO: Vedleggsgrensen er nådd

en: Attempt to use visitor's locale based on their browser information.
nb_NO: Forsøk å sett de nasjonale innstillingene basert på brukerens nettleserinformasjon.

en: Attribute Categories
nb_NO: Attributtkategorier

en: Attribute Categories are used to group different types of sets.
nb_NO: Attributtkategorier brukes for å gruppere forskjellige typer attributtsett.

en: Attribute Type Associations
nb_NO: Sammenheng mellom attributtyper

en: Attribute Type Associations saved.
nb_NO: Assosiasjoner mellom attributt-typer ble lagret.

en: Attribute Type added.
nb_NO: Attributt-type ble lagt til.

en: Attribute categories
nb_NO: Attributtkategorier

en: Attribute cleared successfully.
nb_NO: Attributter ble fjernet.

en: Attribute handles may only contain letters, numbers and underscore "_" characters
nb_NO: Attributt-handle kan kun inneholde bokstaver, tall og understrek "_"

en: Attribute keys
nb_NO: Attributtnøkler

en: Attribute saved successfully.
nb_NO: Attributter ble lagret.

en: Attribute set added.
nb_NO: Attributtsett ble lagt til.

en: Attribute set deleted.
nb_NO: Attributtsett ble slettet.

en: Attribute set updated.
nb_NO: Attributtsett ble oppdatert.

en: Attribute sets
nb_NO: Attributtsett

en: Attribute types
nb_NO: Attributt-typer

[ctx: AttributeKeyName]
en: Blog Entry Topics
nb_NO: Blogg innleggsemner

[ctx: AttributeKeyName]
en: Client
nb_NO: Klienter

[ctx: AttributeKeyName]
en: Dashboard Icon
nb_NO: Kontrollpanel-ikon

[ctx: AttributeKeyName]
en: Department
nb_NO: Avdeling

[ctx: AttributeKeyName]
en: Duration
nb_NO: Varighet

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From Nav
nb_NO: Ekskluder fra Nav

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From Page List
nb_NO: Ekskluder fra sideliste

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From Search Index
nb_NO: Ekskluder fra søkeindeks

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude From sitemap.xml
nb_NO: Ekskluder fra sitemap.xml

[ctx: AttributeKeyName]
en: Exclude Sub-Pages From Nav
nb_NO: Ekskluder undersider fra Nav

[ctx: AttributeKeyName]
en: Header Extra Content
nb_NO: Ekstra innhold i topp

[ctx: AttributeKeyName]
en: Height
nb_NO: Høyde

[ctx: AttributeKeyName]
en: I would like to receive private messages.
nb_NO: Jeg vil gjerne motta private meldinger.

[ctx: AttributeKeyName]
en: Is Featured
nb_NO: Er fremhevet

[ctx: AttributeKeyName]
en: Location
nb_NO: Lokasjon

[ctx: AttributeKeyName]
en: Meta Description
nb_NO: Meta beskrivelse

[ctx: AttributeKeyName]
en: Meta Keywords
nb_NO: Meta nøkkelord

[ctx: AttributeKeyName]
en: Meta Title
nb_NO: Meta tittel

[ctx: AttributeKeyName]
en: Personal Links
nb_NO: Personlige linker

[ctx: AttributeKeyName]
en: Project Topics
nb_NO: Prosjektemner

[ctx: AttributeKeyName]
en: Send me email notifications when I receive a private message.
nb_NO: Send meg et e-postvarsel når jeg mottar en privat melding.

[ctx: AttributeKeyName]
en: Skills
nb_NO: Ferdigheter

[ctx: AttributeKeyName]
en: Tags
nb_NO: Merker

[ctx: AttributeKeyName]
en: Task
nb_NO: Gjøremål

[ctx: AttributeKeyName]
en: Thumbnail
nb_NO: Miniatyrbilde

[ctx: AttributeKeyName]
en: Width
nb_NO: Bredde

[ctx: AttributeSetName]
en: Blog
nb_NO: Blogg

[ctx: AttributeSetName]
en: Jobs
nb_NO: Jobber

[ctx: AttributeSetName]
en: Navigation and Indexing
nb_NO: Navigasjon og indeksering

[ctx: AttributeTypeName]
en: Address
nb_NO: Adresse

[ctx: AttributeTypeName]
en: Checkbox
nb_NO: Sjekkboks

[ctx: AttributeTypeName]
en: Date/Time
nb_NO: Dato/Tid

[ctx: AttributeTypeName]
en: Image/File
nb_NO: Bilde/fil

[ctx: AttributeTypeName]
en: Number
nb_NO: Nummer

[ctx: AttributeTypeName]
en: Rating
nb_NO: Rangering

[ctx: AttributeTypeName]
en: Select
nb_NO: Valg

[ctx: AttributeTypeName]
en: Social Links
nb_NO: Sosiale linker

[ctx: AttributeTypeName]
en: Text
nb_NO: Tekst

[ctx: AttributeTypeName]
en: Text Area
nb_NO: Tekstområde

[ctx: AttributeTypeName]
en: Topics
nb_NO: Emner

en: Attributes
nb_NO: Attributter

en: Attributes are available to pages (aka Collections), users and files. If you want to add a new attribute to any of these objects, start here.
nb_NO: Attributter er tilgjengelig for sider (også kjent som samlinger), brukere og filer. Start her hvis du ønsker å legge til nye attributter til noen av disse objektene.

en: Attributes cleared successfully.
nb_NO: Attributter ble nullstilt.

en: Attributes set here will automatically be applied to new pages of that type.
nb_NO: Attributter som blir satt her vil automatisk bli tilføyet til nye sider av denne typen.

en: Attributes to Display in Composer
nb_NO: Vis følgende attributter i Composer

en: Audio
nb_NO: Lyd

en: Authentication Types
nb_NO: Autentikasjonstyper

en: Authentication type with handle %s already exists!
nb_NO: Autentiseringtypen med handle %s eksisterer allerede!

en: Author
nb_NO: Forfatter

[ctx: Authored]
en: By %s
nb_NO: Av %s

[ctx: Authored]
en: by %s
nb_NO: av %s

en: Automate this Job
nb_NO: Automatiser denne jobben

en: Automated Groups aren't assigned by administrators. They are checked against code at certain times that determines whether users should enter them.
nb_NO: Automatiske grupper blir ikke tilegnet av administratorer. De blir sjekket opp i mot kode på gitte tidspunkt. De vurderer om en bruker skal legges inn.

en: Automated Jobs
nb_NO: Automatiserte jobber

en: Automatic
nb_NO: Automatisk

en: Automatically Banned IP Addresses
nb_NO: Automatisk bannlyste IP-adresser

en: Automatically add users to groups and assign badges.
nb_NO: Tilføy automatisk brukere til grupper og tilordne skilt.

en: Automatically install add-ons and themes with a mouse click.
nb_NO: Installer tilleggspakker og temaer med et enkelt museklikk.

en: Automatically remove users from this group
nb_NO: Automatisk fjern brukere fra denne gruppen.

en: Automatically remove users from this group.
nb_NO: Fjern brukere automatisk fra denne gruppen.

en: Automation
nb_NO: Automatisering

en: Automation Instructions
nb_NO: Instruksjoner for automatisering

en: Available Countries
nb_NO: Tilgjengelige land

en: Available Job Sets
nb_NO: Tilgjengelige jobbsett

en: Available Jobs
nb_NO: Tilgjengelige jobber

en: Available Update for Download
nb_NO: Oppdatering tilgjengelig for nedlasting

en: Avatar saved successfully.
nb_NO: Avatar ble lagret.

en: Awaiting Installation
nb_NO: Avventer installasjon

en: Awarded %s
nb_NO: Tildelt den %s

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Back Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: Back to Account
nb_NO: Tilbake til konto

en: Back to Add Functionality
nb_NO: Tilbake til Legg til funksjonalitet

en: Back to Block Types
nb_NO: Tilbake til Blokktyper

en: Back to Global Areas
nb_NO: Tilbake til globale områder

en: Back to Home
nb_NO: Tilbake til hjem

en: Back to List
nb_NO: Tilbake til listen

en: Back to Message
nb_NO: Tilbake til meldinger

en: Back to Messages
nb_NO: Tilbake til meldinger

en: Back to Page Types
nb_NO: Tilbake til sidetyper

en: Back to Profile
nb_NO: Tilbake til profil

en: Back to Sitemap
nb_NO: Tilbake til sidekart

en: Back to Stacks
nb_NO: Tilbake til stacker

en: Background
nb_NO: Bakgrunn

en: Background Color and Image
nb_NO: Bakgrunnsfarge og bilde

en: Background Image
nb_NO: Bakgrunnsbilde

en: Backup & Restore
nb_NO: Sikkerhetskopi og gjenoppretting

en: Backup Database
nb_NO: Sikkerhetskopier database

en: Backup or restore your website.
nb_NO: Sikkerhetskopier eller gjenopprett ditt nettsted.

en: Bad token
nb_NO: Ugyldig token

en: Badge | Badges
nb_NO[0]: Skilt
nb_NO[1]: Skilt

en: Badge Associated
nb_NO: Skilt tilordnet

en: Badge Description
nb_NO: Skilt-beskrivelse

en: Badges
nb_NO: Skilt

en: Badges are publicly viewable in user profiles, and display pictures and a custom description. Badges can be automatically assigned or given out by administrators.
nb_NO: Skilt er offentlig synlig i brukerprofilen og viser bilder og en beskrivelse. Skilt kan tilegnes automatisk eller en administrator kan tilegne de.

en: Ban IP For
nb_NO: Bannlys IP for

en: Banned Words
nb_NO: Bannlyste ord

en: Banned word already initialized.
nb_NO: Bannlyste ord er allerede lastet.

en: Banned words detected.
nb_NO: Forbudte ord ble oppdaget.

en: Base Font Size
nb_NO: Basisfontstørrelse

en: Basic Details
nb_NO: Basisdetaljer

en: Basic Information
nb_NO: Basisinformasjon

en: Basic Properties
nb_NO: Basisinnstillinger

en: Basic Workflow
nb_NO: Grunnleggende godkjenningsflyt

en: Basic information about your website.
nb_NO: Grunnleggende informasjon om ditt nettsted.

en: Basics
nb_NO: Grunnleggende

en: Before Today
nb_NO: Før i dag

en: Before you can delete this page, you must delete all of its child pages.
nb_NO: Alle undersider må slettes før du kan slette denne siden.

en: Begin Auto Nav
nb_NO: Start Auto Nav

en: Beginner
nb_NO: Nybegynner

en: Beginning Installation
nb_NO: Begynner installering

en: Beneath Another Page
nb_NO: Under en annen side

en: Beneath a particular page
nb_NO: Under en bestemt side

en: Beneath another page
nb_NO: Under en annen side

en: Beneath this Page
nb_NO: Under denne siden

en: Beneath this page
nb_NO: Under denne siden

en: Between
nb_NO: Mellom

en: Bio/Quote
nb_NO: Bio/Sitat

en: Blacklist: Every area but the selected areas are indexed.
nb_NO: Svarteliste: Alle områder bortsett fra de valgte indekseres.

en: Blank
nb_NO: Tom

en: Blank Page
nb_NO: Blank side

en: Bleeding Edge/Developer
nb_NO: Bleeding Edge/Utvikler

en: Block & Stack Permissions
nb_NO: Blokker og stacktillatelser

en: Block Cache
nb_NO: Blokk-buffer

en: Block Container Class
nb_NO: Blokk-kontainerklasse

en: Block Deleted
nb_NO: Blokk slettet

en: Block ID or Page ID not sent
nb_NO: Blokk ID eller Side ID ikke sendt

en: Block Name
nb_NO: Blokknavn

en: Block Permissions
nb_NO: Blokktillatelser

en: Block Type Refreshed. Any database schema changes have been applied.
nb_NO: Blokktyper oppdatert. Alle endringer i databasen er utført.

en: Block Types
nb_NO: Blokktyper

en: Block caching is currently disabled globally. These settings won't take affect until block caching is turned on. You can turn these settings on from the <a href="%s">Cache and Speed Settings</a> page in the Dashboard.
nb_NO: Blokk-buffring er for øyeblikket deaktivert globalt. Disse innstillingene vil ikke tre i kraft før blokk-buffring blir aktivert. Du kan aktivere disse innstillingene fra <a href="%s">Buffer og hastighetsinnstiliinger</a>-siden i Kontrollpanelet.

en: Block type installed successfully.
nb_NO: Blokktypen ble installert.

en: Block types
nb_NO: Blokktyper

en: Block users at specific IP addresses from logging into your site. Blocked users can still view pages that are visible to guests.
nb_NO: Hindre brukere med spesifikke IP-adresser i å logge seg inn på ditt nettsted. Blokkerte brukere kan fortsatt se sider som er synlige for gjester.

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Basic
nb_NO: Grunnleggende

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Forms
nb_NO: Skjema

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

[ctx: BlockTypeSetName]
en: Social Networking
nb_NO: Sosiale nettverk

en: Blocks
nb_NO: Blokker

en: Blocks arranged successfully.
nb_NO: Blokken ble flyttet.

en: Blog
nb_NO: Blogg

en: Blog Entry
nb_NO: Blogginnlegg

en: Blur
nb_NO: Tåke

en: Body
nb_NO: Melding

en: Bold
nb_NO: Uthevet

en: Bookmark Icons
nb_NO: Bokmerkeikoner

en: Bookmark icon and mobile home screen icon setup.
nb_NO: Oppsett for bokmerke-ikoner og mobile hjem-ikoner.

en: Border
nb_NO: Ramme

en: Borders
nb_NO: Rammer

en: Both Date and Time
nb_NO: Både dato og tid

en: Bottom
nb_NO: Alle

en: Broken package (handle %s).
nb_NO: Ødelagt pakke (handle %s).

en: Browse our marketplace of add-ons to extend your site!
nb_NO: Bla igjennom vår markedsplass av tilleggspakker for å utvide ditt nettsted!

en: Build simple forms and surveys.
nb_NO: Bygg enkle skjemaer og spørreundersøkelser.

en: Built with <a href="http://www.concrete5.org" class="concrete5">concrete5</a> CMS.
nb_NO: Laget med <a href="http://www.concrete5.org" class="concrete5">concrete5</a> CMS.

en: Bulk SEO Updater
nb_NO: Puljeoppdatering av SEO

en: Bullets
nb_NO: Punkter

en: Button Text
nb_NO: Knapptekst

en: By Area of Site (Hierarchy)
nb_NO: Etter område (hierarki)

en: By Page Type
nb_NO: På sidetype

en: By Parent Page
nb_NO: På overordnet side

en: By default, site name is displayed in the browser title bar. It is also the default name for your project on concrete5.org
nb_NO: Av standard blir nettstedets navn vist i nettleserens tittel-linje. Det er også standardnavnet for ditt prosjekt på concrete5.org

en: CAPTCHA required
nb_NO: CAPTCHA påkrevd

en: CSS and JavaScript Cache
nb_NO: CSS og JavaScript-buffer

en: Cache & Speed Settings
nb_NO: Buffer og hastighetsinnstillinger

en: Cache Status
nb_NO: Bufferstatus

en: Cache block output even for logged in users.
nb_NO: Buffre resultat av blokk også for brukere som er logget inn.

en: Cache block output on HTTP POST.
nb_NO: Buffre resultat av blokk på HTTP POST.

en: Cache block output.
nb_NO: Buffre resultat av blokk

en: Cache for how long (in seconds)?
nb_NO: Hvor lenge skal bufferet vare (i sekunder)?

en: Cache for how long?
nb_NO: Hvor lenge skal bufferet vare?

en: Cache settings saved.
nb_NO: Buffringsinnstillinger ble lagret.

en: Cache this page.
nb_NO: Legg denne siden til i bufferet.

en: Cached files removed.
nb_NO: Buffrede filer ble fjernet.

en: Caches the output of customized theme stylesheets for faster loading. Turn off if you are editing LESS files in your theme directly.
nb_NO: Buffrer resultatet av tilpassede tema-stilsett for raskere innlasting av sider. Skru av hvis du direkte redigerer LESS-filene i temaet.

en: Caching
nb_NO: Buffring

en: Can't Install!
nb_NO: Kan ikke installere

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cannot open file %s
nb_NO: Kan ikke åpne filen %s

en: Cannot retrieve data from the concrete5 marketplace.
nb_NO: Kan ikke hente data fra concrete5 markedsplassen.

en: Canonical
nb_NO: Kanonisk

en: Canonical URL
nb_NO: Kanonisk URL

en: Canonical URLs
nb_NO: Kanoniske URLer

en: Captcha Code
nb_NO: Captcha kode

en: Captcha Settings
nb_NO: Captcha innstillinger

en: Captcha Setup
nb_NO: Captcha oppsett

en: Captcha libraries
nb_NO: Captcha-bibliotek

en: Captcha settings saved.
nb_NO: Captcha-innstillinger ble lagret.

en: Careers
nb_NO: Karierer

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Categorize file attributes into sets to give greater organizational context to editors and enhance ease of use.
nb_NO: Kategoriser filattributter inn i sett for å gi en bedre kontekst til redaktører, og for å forenkle bruken av attributter.

en: Category Name
nb_NO: Kategorinavn

en: Center
nb_NO: Sentrer

en: Center text
nb_NO: Sentrer tekst

en: Certain add-ons require a secure SSL URL. Enter that URL here.
nb_NO: Enkelte tilleggspakker krever en sikker SSL URL. Skriv inn den URLen her.

en: Change
nb_NO: Endre

en: Change Font Family
nb_NO: Endre fontfamilie

en: Change Font Size
nb_NO: Endre fontstørrelse

en: Change Inheritance
nb_NO: Endre arving

en: Change Page Order
nb_NO: Endre siderekkefølgen

en: Change Password
nb_NO: Endre passord

en: Change Permissions
nb_NO: Endre tillatelser

en: Change Settings
nb_NO: Endre innstillinger

en: Change login behaviors and setup public profiles.
nb_NO: Endre innloggingsoppførsel og sett opp offentlige profiler

en: Change password and sign in
nb_NO: Endre passord og logg inn

en: Change the general look and options like SEO and permissions. Delete the page or roll versions back from here as well.
nb_NO: Endre de generelle utseende og ande valg som SEO og rettigheter. Slett siden eller rull tilbake til elde versjoner og herfra.

en: Change the picture attached to my posts.
nb_NO: Endre bilde som brukes på mine poster.

en: Changing page types of existing pages could result in unexpected behavior.
nb_NO: Endring av sidetype på eksisterende siden kan resultere i uønsket oppførsel.

en: Changing this setting will affect this page immediately. Are you sure?
nb_NO: Endring av denne innstillingen vil oppdatere denne siden med engang. Er du sikker?

en: Channel
nb_NO: Kanal

en: Check Automated Groups
nb_NO: Sjekk automatiseringsgrupper

en: Check For Updates
nb_NO: Søk etter oppdateringer

en: Check Group
nb_NO: Sjekk gruppe

en: Check Page Permissions
nb_NO: Sjekk sidetillatelser

en: Check out this article on %s:
    
    %s
    %s
nb_NO: Sjekk denne artikkelen på %s:
    
    %s
    %s

en: Check the box labeled "Allow this application to be used to Sign in with Twitter".
nb_NO: Huk av boksen merket "Tillat denne applikasjonen å bli brukt til å logge inn med Twitter".

en: Check this checkbox to remove index.php from your URLs. You will be given code to place in a file named .htaccess in your web root. Concrete5 will try and place this code in the file for you.
nb_NO: Kryss av denne sjekkboksen for å fjerne index.php fra nettstedets URLer. Du få en kode som må skrives inn i .htaccess filen på tjenerens rot-mappe. Concrete5 vil prøve å legge inn koden automatisk.

en: Checkbox List
nb_NO: Sjekkboks-liste

en: Checkbox Options
nb_NO: Valg for sjekkboks

en: Checking for updates.
nb_NO: Sjekker for oppdateringer.

en: Checking...
nb_NO: Sjekker...

en: Child Pages
nb_NO: Undersider

en: Choose
nb_NO: Velg

en: Choose Badge Image
nb_NO: Velg skiltbilde

en: Choose Columns
nb_NO: Velg kolonner

en: Choose Country
nb_NO: Velg land

en: Choose Field
nb_NO: Velg felt

en: Choose File
nb_NO: Velg fil

en: Choose File Storage Location
nb_NO: Velg filens plassering

en: Choose Font
nb_NO: Velg font

en: Choose Groups to Move
nb_NO: Velg grupper som skal flyttes

en: Choose Icon
nb_NO: Velg et ikon

en: Choose Image
nb_NO: Velg bilde

en: Choose Image On-State
nb_NO: Velg bilde ved aktiv tilstand

en: Choose Language
nb_NO: Velg språk

en: Choose Location
nb_NO: Velg plassering

en: Choose New File
nb_NO: Velg ny fil

en: Choose New Page Parent
nb_NO: Velg en ny sideforelder

en: Choose New Parent Location
nb_NO: Velg ny overordnet plassering

en: Choose Page
nb_NO: Velg side

en: Choose Page:
nb_NO: Velg side:

en: Choose Sharing Service
nb_NO: Velg delingstjeneste

en: Choose Social Links to Show
nb_NO: Velg hvilke sosiale linker som vises

en: Choose Source
nb_NO: Velg kilde

en: Choose State/Province
nb_NO: Velg fylke

en: Choose Targets
nb_NO: Velg mål

en: Choose Type
nb_NO: Velg type

en: Choose User
nb_NO: Velg bruker

en: Choose Users
nb_NO: Velg brukere

en: Choose Video File
nb_NO: Velg videofil

en: Choose Video Placeholder Image (Optional)
nb_NO: Velg video plassholderbilde (valgfritt)

en: Choose WebM Video File
nb_NO: Velg WebM videofil

en: Choose a Page
nb_NO: Velg en side

en: Choose a Parent Page
nb_NO: Velg en forelderside

en: Choose a Service
nb_NO: Velg en tjeneste

en: Choose a file from the File Manager and the File block will create a hyperlink to it using the link text you specify.
nb_NO: Velg en fil fra filbehandleren og filblokken vil opprette en link til den, samt bruke teksten du spesifiserer.

en: Choose a new parent page from the sitemap.
nb_NO: Velg en ny forelder fra sidekartet.

en: Choose between having error messages appear on the page where they occur (as you might want to do while developing a site) and hiding them from site visitors by saving them in your log (as you might want to do if your site is active).
nb_NO: Velg mellom å vise feilmeldinger på siden hvor de oppstår (som du kanskje vil ønske når du gjør utviklingsarbeid på nettstedet) eller gjemme de fra nettstedets besøkende ved å lagre de i loggen (som du vil gjøre på et nettsted som er aktiv for offentligheten).

en: Choose file | Choose files
nb_NO[0]: Velg fil
nb_NO[1]: Velg filer

en: Choose from all pages when publishing.
nb_NO: Velg blant alle sider under publisering.

en: Choose from pages of a certain type when publishing.
nb_NO: Velg blant sider av utvalgte typer under publisering.

en: Choose topics attribute.
nb_NO: Velg emneattributter.

en: Choose which attribute types are available for different items.
nb_NO: Velg hvilke attributtyper som er tilgjengelige for forskellige elementer.

en: Choose which pages below this particular block should appear on. Any previously selected blocks may also be removed using the checkbox. Click the checkbox in the header to select/deselect all pages.
nb_NO: Velg hvilke sider hvor blokken skal være synlig. Tidligere valgte blokker kan også fjernes ved å bruke dette feltet. Klikk i boksen på toppen for å valg/oppheve valg av alle sider.

en: Choose which users and groups may edit your site. Note: These settings can be overridden on specific pages.
nb_NO: Velg hvilke brukere og grupper som kan redigere nettstedet. Merk: Disse innstillingene kan overstyres på hver enkelt side.

en: Chronological
nb_NO: Kronologisk

en: City
nb_NO: By

en: Cleanup and organize your site
nb_NO: Rydd opp og organiser ditt nettsted

en: Clear
nb_NO: Tøm

en: Clear Cache
nb_NO: Tøm buffer

en: Clear Color Selection
nb_NO: Fjern fargevalg

en: Clear Global Area
nb_NO: Tøm globalt område

en: Clear Log
nb_NO: Tøm logg

en: Clear Query Log on Reload
nb_NO: Tom spørringslogg ved re-innlasting

en: Clear Search Index
nb_NO: Tøm Søkeindeks

en: Clear Styles
nb_NO: Fjern stiler

en: Clear all
nb_NO: Tøm alle

en: Clear this Site?
nb_NO: Tøm dette nettstedet?

en: Click and drag blocks from the add panel into the page to add them.
nb_NO: Klikk og dra blokker fra panelet og inn på siden for å legge de til.

en: Click and drag to change column order.
nb_NO: Klikk og dra for å endre rekkefølge av kolonne.

en: Click and drag to reorder the files in this set. New files added to this set will automatically be appended to the end.
nb_NO: Klikk og dra for å endre rekkefølgen til filene i dette settet. Nye filer som blir lagt til vil automatisk bli lagt til på slutten av settet.

en: Click for history.
nb_NO: Klikk for historikk.

en: Click here to choose between adding blocks, clipboard items, stacks and stack contents.
nb_NO: Klikk her for å velge mellom å legge til blokker, utklippstavle-elementer, stacker og stack-innhold.

en: Click here to load the theme customizer for the page.
nb_NO: Klikk her for å laste inn tematilpasseren for siden.

en: Click here to log in
nb_NO: Klikk her for å logge inn

en: Click the Install button next to the package name.
nb_NO: Klikk på installer-knappen ved siden av tilleggspakkens navn.

en: Click this button to choose the location of the page in your sitemap. If saved, the page will be moved to this location.
nb_NO: Klikk denne knappen for å velge plassering i sidekartet. Hvis siden blir lagret, flyttes den til denne plasseringen.

en: Clipboard
nb_NO: Utklippstavle

en: Clone Category
nb_NO: Dupliker kategori

en: Clone Topic
nb_NO: Dupliser emne

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Code
nb_NO: Kode

en: Code for your .htaccess file
nb_NO: Kode til .htaccess filen

en: Collapse
nb_NO: Minimer

en: Color
nb_NO: Farge

en: Column %s
nb_NO: Kolonne %s

en: Column Order
nb_NO: Kolonnerekkefølge

en: Columns
nb_NO: Kolonner

en: Columns:
nb_NO: Kolonner:

en: Coming Back Soon
nb_NO: Kommer snart tilbake

en: Coming soon.
nb_NO: Kommer snart.

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Commonly Used
nb_NO: Ofte brukt

en: Community Authentication Configuration
nb_NO: Konfigurasjon av samfunnsautentisering

en: Community Point Action Deleted
nb_NO: Samfunnspoeng-handling slettet

en: Community Point Action Saved
nb_NO: Samfunnspoeng-handling lagret

en: Community Points
nb_NO: Samfunnspoeng

en: Company
nb_NO: Bedrift

en: Company URL
nb_NO: Bedrift URL

en: Compare
nb_NO: Sammenlign

en: Compare Versions
nb_NO: Sammenlign versjoner

en: Complete required fields *
nb_NO: Fullfør påkrevde felter *

en: Completion
nb_NO: Fullføring

en: Compose Form
nb_NO: Komponer skjema

en: Composer Content Order
nb_NO: Composer innholdsrekkefølge

en: Composer Control
nb_NO: Composer-kontroll

en: Composer Publishing Settings
nb_NO: Composer-innstillinger for publisering

en: Composer Settings
nb_NO: Composer-innstillinger

en: Composer lets you create and publish pages (such as blog posts) directly from your Dashboard. At least one Page Type must be enabled for use Composer, and at least one block needs to be included in Composer via Page Type Defaults.
nb_NO: Composer lar deg opprette og publisere sider (for eksempel blogginnlegg) direkte fra kontrollpanelet ditt. Minst en sidetype må være aktivert for bruk med Composer, og minst en blokk må inkluderes i Composer via Standard sidetyper.

en: Compress LESS Output.
nb_NO: Komprimer LESS.

en: Concrete5 Extensions
nb_NO: Concrete5 utvidelser

en: Configuration:
nb_NO: Innstillinger:

en: Configuring site.
nb_NO: Konfigurerer nettstedet.

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: Confirm Change
nb_NO: Bekreft endringer

en: Confirm Delete
nb_NO: Bekreft sletting

en: Confirm New Password
nb_NO: Bekreft nytt passord

en: Confirm Password
nb_NO: Bekreft passord

en: Confirm Reset
nb_NO: Bekreft nullstilling

en: Congratulations. concrete5 has been installed. You have been logged in as <b>%s</b> with the password you chose. If you wish to change this password, you may do so from the users area of the dashboard.
nb_NO: Gratulerer. concrete5 er nå installert. Du er logget in som <b>%s</ b> med den passordet du valgte. Hvis du ønsker å endre dette passordet, kan du gjøre det i bruker-området i kontrollpanelet.

en: Connect
nb_NO: Koble til

en: Connect to Community
nb_NO: Koble til samfunnet

en: Connect to the Community
nb_NO: Koble til samfunnet

en: Connect to the concrete5 community.
nb_NO: Koble til Concrete5-samfunnet.

en: Connection Method
nb_NO: Tilkoblingsmetode

en: Constrain Image Size
nb_NO: Lås størrelsesforhold

en: Consumer Key (API Key)
nb_NO: Forbrukernøkkel (API Nøkkel)

en: Consumer Secret (API Secret)
nb_NO: ForbrukerHemmelighet (API Hemmelighet)

en: Contact
nb_NO: Kontakt

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Content %s (author %s, %s) flagged as spam by user %s
nb_NO: Innholdet %s (forfatter %s, %s) ble merket som spam av bruker %s

en: Content Sections
nb_NO: Innholdsseksjoner

en: Content Selector
nb_NO: Innholdsvelger

en: Content disabled in edit mode.
nb_NO: Innholdet er deaktivert i redigeringsmodus.

en: Content included in "Keyword Search".
nb_NO: Innhold inkludert i "Nøkkelord søk".

en: Content included in file search index.
nb_NO: Innhold er inkludert i filsøkeindeksen.

en: Content included in sitewide page search index.
nb_NO: Innhold inkludert i hele nettstedets søkeindeks.

en: Content included in user keyword search.
nb_NO: Innhold inkludert i bruker-nøkkelordsøk.

en: Context
nb_NO: Kontekst

en: Continue
nb_NO: Fortsett

en: Continue to Installation
nb_NO: Fortsett til installasjon

en: Continue to your site
nb_NO: Fortsett til ditt nettsted

en: Control
nb_NO: Kontroll

en: Control basic, general parameters for viewing and editing your site. Viewing Permissions makes your site's pages accessible to all users, registered-users-only or administrators-only. Edit Access controls which groups can edit pages, when logged in. For more granular control, set permissions on pages individually from Page Properties, or enable Advanced Permissions for even more granular control.
nb_NO: Styrer grunnleggende, generelle parametre for visning og redigering av ditt nettsted. Visningstillatelser gjør sider på nettstedet tilgjengelig for alle brukere, kun registrerte brukere eller kun administratorer. Redigering av tilgang styrer hvilke grupper som kan redigere sider når de er logget inn. For finere kontroll, sett tillatelser individuelt på hver side fra Sideinnstillinger, eller aktiver Avanserte tillatelser for enda finere kontroll.

en: Control how users interact with your site's File Manager, allowing or disallowing actions like search, upload, replace and more.
nb_NO: Styr hvordan brukere arbeider med ditt nettsteds filbehandler, tillat eller nekte handlinger som f.eks søk, opplasting, overskriving m.m.

en: Control how your site send and processes mail.
nb_NO: Administrer hvordan ditt nettsted sender og behandler e-post.

en: Control the URLs used to access your page here. Non-canonical URLs will redirect to your page; canonical URLs can be either generated or automatically or overridden. Sub-pages to this page start with canonical URLs by default.
nb_NO: Styrer hvilke URLer som blir brukt for å besøke siden. Ikke-kanoniske URLer vil omdirigere til din side; kanoniske URLer kan enten bli generert automatisk eller overskrevet manuelt. Undersider til denne siden vil normalt begynne med den kanoniske URLen.

en: Control the options available for Public Registration.
nb_NO: Styrer de tilgjengelige valgene for Offentlig registrering.

en: Control the types of information that can be saved about each page in your site.
nb_NO: Kontrollerer hvilken type informasjon som kan bli lagret om hver av sidene på nettstedet.

en: Control users' ability to do perform specific tasks, such as install packages, alter permissions, etc.
nb_NO: Styr brukernes muligheter til å gjøre spesifikke handliker, som f.eks å installere tilleggspakker, endre tillatelser, osv.

en: Control which set of tools the content-editor toolbar includes (e.g., Simple, Advanced, Office), and the toolbar's spatial dimensions.
nb_NO: Styr hvilke verktøysett innholdsbehandleren skal bruke (f.eks Enkel, Avansert, Office), og verktøylinjens dimensjoner.

en: Control who can add blocks and stacks on your site.
nb_NO: Kontroller hvem som kan tilføye blokker og stacker på ditt nettsted.

en: Control who sees and edits your site.
nb_NO: Administrer hvem som ser og redigerer ditt nettsted.

en: Conversation
nb_NO: Samtaler

en: Conversation Message
nb_NO: Samtale

en: Conversation Permissions
nb_NO: Samtaletillatelser

[ctx: ConversationEditorName]
en: Plain Text
nb_NO: Ren tekst

[ctx: ConversationRatingTypeName]
en: Down Vote
nb_NO: Stem ned

[ctx: ConversationRatingTypeName]
en: Up Vote
nb_NO: Stem fram

en: Conversations
nb_NO: Samtaler

en: Conversations Settings
nb_NO: Innstillinger for samtale

en: Convert image to grayscale
nb_NO: Konverter bildet til gråskala

en: Cookies Enabled
nb_NO: Cookies Aktivert

en: Cookies must be enabled in your browser to install concrete5.
nb_NO: Cookies må være aktivert i din nettleser for å installere concrete5.

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Copy File
nb_NO: Kopiér fil

en: Copy From
nb_NO: Kopier fra

en: Copy Languages
nb_NO: Kopier språk

en: Copy Locale Tree
nb_NO: Kopier treet for nasjonale innstillinger

en: Copy Page Type
nb_NO: Kopier sidetyper

en: Copy Progress
nb_NO: Status for kopiering

en: Copy Tree
nb_NO: Kopier tre

en: Copy all pages from a locale to another section. This will only copy pages that have not been associated. It will not replace or remove any pages from the destination section.
nb_NO: Kopier alle sider fra et sett med nasjonale innstillinger til et annet. Dette vil kun kopiere sider som ikke har blitt koblet. Det vil ikke overskrive eller fjerne noen sider fra destinasjonsseksjonen.

en: Copy of Version: %s
nb_NO: Kopi av versjon: %s

en: Copy page + children.
nb_NO: Kopier side + underside(r).

en: Copy page.
nb_NO: Kopier side.

en: Copy to Clipboard
nb_NO: Kopier til utklippstavle

en: Could not create the proxies directory. Please check the file permissions of the proxy directory: %s.
nb_NO: Kunne ikke opprette proxy-mappen. Vennligst sjekk filrettighetene til proxy-mappen: %s.

en: Could not delete a proxy file. Please check the permissions of the proxy directory: %s
nb_NO: Kunne ikke slette proxy filen. Vennligst sjekk rettighetene til proxy mappen: %s

en: Could not determine the name of the file at %s
nb_NO: Kan ikke bestemme navn på filen fra %s

en: Could not open with ZipArchive::CREATE
nb_NO: Kunne ikke åpne med ZipArchive::CREATE

en: Could not transfer to temp directory - file not found.
nb_NO: Kunne ikke overføre til temp mappen - filen ble ikke funnet.

en: Country
nb_NO: Land

en: Create Conversation using Page Type
nb_NO: Opprett samtale ved bruk av sidetype

en: Create Page
nb_NO: Opprett side

en: Create a backup of your site's database. This feature works best on small sites. For larger sites, we recommend using a database utility like phpMyAdmin or exporting a database dump via command-line MySQL.
nb_NO: Lag en sikkerhetskopi av nettstedets database. Denne funksjonen fungerer best på mindre nettsted. For større nettsteder anbefaler vi å bruke et databaseverktøy som f.eks phpMyAdmin eller å eksportere en database-dump via kommandolinjen i terminal.

en: Create a block to allow users to search the content of your concrete5 site. Choose title, button text, and where concrete5 should search. To submit the form to another page, choose another page from the Sitemap. Place a second Search block on this page and the results will appear here.
nb_NO: Opprett en blokk som tillater brukere å søke etter innhold på nettstedet ditt. Velg tittel, knapptekst og hvor concrete5 skal søke. For å sende skjemaet til en annen side, velg en annen side fra sidekartet. Plasserer du en annen søkeblokk på denne siden så vil resultatene vises der.

en: Create a navigational menu that reflects the structure of your Sitemap. First, choose the order in which pages appear. Viewing Permissions checks a user's permissions before rendering the link for each page. Display Pages selects the level of the Sitemap where you'd like the menu to begin. Options for displaying sub-pages for each item are also available.
nb_NO: Opprett en navigasjonsmeny som avspeiler strukturen i sidekartet ditt. Velg først hvilken rekkefølge sidene skal vises i. Visningstillatelser sjekker brukerens tillatelser for linkene genereres. Vis sider velger nivået i sidekartet hvor menyen skal begynne. Alternativer for visning av undersider er også tilgjengelig.

en: Create a new group to organize and classify users. Choose an expiration date to remove users automatically.
nb_NO: Opprett en ny gruppe for å organisere og klassifisere brukere. Velg en utløpsdato for å fjerne brukere automatisk.

en: Create a tag cloud that displays all the "Tag" custom attributes set on the current page, or on all pages throughout your site. Enter values into the "Tags" field to automatically add tags to the current page. Link the tags to a specific page by clicking the Advanced tab and using the page picker to select a page.
nb_NO: Opprett en merkesky som viser alle "Merke" attributtene satt på denne siden, eller på alle sider gjennom nettstedet ditt. Skriv inn verdier i "Merker" feltet for å automatisk legge til merker til den nåværende siden. Link merkene til bestemte sider ved å klikke på Avansert-fanen og bruk sidevelgeren for å velge en side.

en: Create an alternate file-storage location (in addition to the standard file location) where you'll have the option of putting files after uploading them to the File Manager.
nb_NO: Opprett en alternativ plassering for fillagring (i tillegg til standard plasseringen), hvor man vil få et valg etter at man har lastet opp filen i filbehandleren.

en: Create new Backup
nb_NO: Lag ny sikkerhetskopi

en: Create page template.
nb_NO: Lag sidemal.

en: Create pages using
nb_NO: Opprett sider med

en: Create the parent page first.
nb_NO: Opprett forelder-siden først.

en: Created By
nb_NO: Opprettet av

en: Created Time
nb_NO: Opprettet tidspunkt

en: Creates a full website with the Elemental theme, including a home page, multiple page types, portfolio, contact forms, blogs and more..
nb_NO: Oppretter en komplett nettside med Elemental temaet, inkludert forsiden, forskjellige sidetype, portfolio, kontaktskjemaer, blogg m.m.

en: Creates an empty site using the unstyled Elemental theme.
nb_NO: Oppretter et tomt nettsted med en ustilert versjon av Elemental temaet.

en: Creates navigation trees and sitemaps.
nb_NO: Oppretter navigasjonstre og sidekart.

en: Creating database tables.
nb_NO: Oppretter databasetabeller.

en: Creating home page.
nb_NO: Oppretter hjemmeside.

en: Creator
nb_NO: Forfatter

en: Crop Image
nb_NO: Beskjær bilde

en: Current Canonical URL
nb_NO: Nåværende kanonisk URL

en: Current Date/Time
nb_NO: Nåværende dato/tid

en: Current Image
nb_NO: Nåværende bilde

en: Current Permission Set
nb_NO: Nåværende tillatelsessett

en: Current Status
nb_NO: Nåværende status

en: Current Version
nb_NO: Nåværende versjon

en: Currently Installed
nb_NO: Installerte

en: Currently Running %s
nb_NO: Kjører for øyeblikket %s

en: Currently Viewing
nb_NO: Viser nå

en: Custom
nb_NO: Tilpasset

en: Custom Attribute Types
nb_NO: Tilpassede attributtyper

en: Custom Attributes
nb_NO: Tilpassede attributter

en: Custom CSS
nb_NO: Tilpasset CSS

en: Custom CSS Classes, Block Name, Custom Templates and Reset Styles
nb_NO: Tilpasset CSS-klasser, blokknavn, tilpassede maler og nullstill stiler

en: Custom Class
nb_NO: Tilpasset klasse

en: Custom Label
nb_NO: Tilpasset etikett

en: Custom Options saved.
nb_NO: Tilpassede innstillinger lagret.

en: Custom Styles
nb_NO: Tilpassede stiler

en: Custom Template
nb_NO: Brukerdefinert tema

en: Custom Title
nb_NO: Tilpasset tittel

en: Custom Title Text
nb_NO: Tilpasset tittel

en: Custom Topic
nb_NO: Tilpasset emne

en: Custom date format
nb_NO: Tilpasset datoformat

en: Custom date/time format
nb_NO: Tilpasset dato/tid-format

en: Custom design reset.
nb_NO: Nullstill tilpasset design.

en: Custom page
nb_NO: Valgt side

en: Custom page class file.
nb_NO: Tilpassede sideklasse-filer.

en: Customize
nb_NO: Tilpass

en: Customize Dashboard Home
nb_NO: Tilpass kontrollpanelets forside

en: Customize Results
nb_NO: Tilpass resultater

en: Customize Search
nb_NO: Tilpass søking

en: Customize Theme
nb_NO: Tilpass tema

en: Dashboard
nb_NO: Kontrollpanel

en: Dashboard App Status
nb_NO: Kontrollpanel App-status

en: Dashboard Featured Add-On
nb_NO: Utvalgt tilleggspakke for kontrollpanelet

en: Dashboard Featured Theme
nb_NO: Kontrollpanelets utvalgte tema

en: Dashboard File Manager
nb_NO: Kontrollpanelets filbehandler

en: Dashboard Full
nb_NO: Hele kontrollpanelet

en: Dashboard Header + Four Column
nb_NO: Kontrollpanel Header + Fire kolonner

en: Dashboard Home
nb_NO: Kontrollpanel-forside

en: Dashboard Newsflow Latest
nb_NO: Kontrollpanel siste nyheter

en: Dashboard Panel
nb_NO: Kontrollpanel

en: Dashboard Primary + Five
nb_NO: Kontrollpanel Primær + Fem

en: Dashboard Site Activity
nb_NO: Kontrollpanel nettstedsaktivitet

en: Dashboard – Change Site-wide Settings
nb_NO: Kontrollpanel - Endre globale innstillinger

en: Dashed
nb_NO: Stipled

en: Data Sources
nb_NO: Datakilder

en: Database Entities
nb_NO: Database-enheter

en: Database Information
nb_NO: Databaseinformasjon

en: Database Name
nb_NO: Databasenavn

en: Database Query Log
nb_NO: Databasespørringslogg

en: Database entities configurations saved.
nb_NO: Konfigurasjonen for databaseelementer er lagret.

en: Database query log cleared.
nb_NO: Logg for databasespørringer ble tømt.

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date / time
nb_NO: Dato / tid

en: Date Added
nb_NO: Dato lagt til

en: Date Assigned
nb_NO: Dato tilknyttet

en: Date Created
nb_NO: Dato opprettet

en: Date Field
nb_NO: Datofelt

en: Date Format
nb_NO: Datoformat

en: Date Modified
nb_NO: Dato modifisert

en: Date Navigation
nb_NO: Datonavigering

en: Date Only
nb_NO: Kun dato

en: Date/Time
nb_NO: Dato/Tid

en: Date/Time Options
nb_NO: Valg for dato/tid

en: DateTime Field
nb_NO: DatoTid-felt

en: Day of Month
nb_NO: Dag i måneden

en: Day of Week
nb_NO: Dag i uken

en: Days
nb_NO: Dager

en: Days in the Future
nb_NO: Dager i fremtiden

en: Days in the Past
nb_NO: Dager i fortiden

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Deactivate User
nb_NO: Deaktiver bruker

en: Deactivate Users
nb_NO: Deaktiver brukere

en: Deactivate the user account
nb_NO: Deaktiver brukerkontoen

en: Dear %s,
    
    %s
    
    You can review, approve or deny all pending actions from here:
    
    %s
nb_NO: Kjære %s,
    
    %s
    
    Du kan se igjennom, godkjenne eller avvise alle avventende saker her fra:
    
    %s

en: Dear %s,
    
    You've just won the %s badge!
    
    View your profile here:
    %s
nb_NO: Kjære %s,
    
    Du har nå vunnet skiltet %s!
    
    Se din profil her:
    %s

en: Debug Settings
nb_NO: Innstillinger for feilsøking

en: Debug configuration saved.
nb_NO: Feilsøkings-konfigurasjonen ble lagret.

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default - %s minutes
nb_NO: Standard - %s minutter

en: Default Column
nb_NO: Standardkolonne

en: Default Country
nb_NO: Standard land

en: Default Language
nb_NO: Standardspråk

en: Default Locale
nb_NO: Standard nasjonale instillinger

en: Default PHP Mail Function
nb_NO: Standard PHP Mail-funksjon

en: Default Page Template
nb_NO: Standard sidemal

en: Default Points
nb_NO: Standardpoeng

en: Default Section settings updated.
nb_NO: Standard seksjonsinnstillinger ble oppdatert.

en: Default Setting
nb_NO: Standard innstillinger

en: Default Value
nb_NO: Standardverdi

[ctx: Default locale]
en: ** Default
nb_NO: ** Standard

en: Default template.
nb_NO: Standard mal.

en: Default value. Click to edit.
nb_NO: Standardverdi. Klikk for å redigere.

en: Defaults and Output
nb_NO: Standarder og utdata

en: Defaults updated.
nb_NO: Standarder ble oppdatert.

en: Define where this page lives on your website. View and delegate what other pages are redirecting to this page.
nb_NO: Definer hvor denne siden tilhører på ditt nettsted. Se og deleger hvilke andre sider som omdirigerer til denne siden.

en: Defines whether the Doctrine proxy classes are created on the fly. On the fly generation is active when development mode is enabled.
nb_NO: Definerer om Doctrine proxy-klasser opprettes etterhvert som nødvendig. Dette er aktivert når nettsiden er i utviklingsmodus.

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete Attachment
nb_NO: Slett vedlegg

en: Delete Attribute
nb_NO: Slett attributt

en: Delete Backup
nb_NO: Slett sikkerhetskopi

en: Delete Category
nb_NO: Slett kategori

en: Delete Column
nb_NO: Slett kolonne

en: Delete Control
nb_NO: Slett kontroll

en: Delete Control Set
nb_NO: Slett kontrollsett

en: Delete Entry
nb_NO: Slett innlegg

en: Delete Feed
nb_NO: Slett strøm

en: Delete Forever
nb_NO: Slett permanent

en: Delete Group Set
nb_NO: Slett gruppesett

en: Delete Head
nb_NO: Slett tabellhode

en: Delete Item
nb_NO: Slett element

en: Delete Job Set
nb_NO: Slett jobbsett

en: Delete Layout
nb_NO: Slett layout

en: Delete Link
nb_NO: Slett link

en: Delete Location
nb_NO: Slett plassering

en: Delete Message
nb_NO: Slett melding

en: Delete Page
nb_NO: Slett side

en: Delete Page Type
nb_NO: Slett sidetype

en: Delete Pages
nb_NO: Slett sider

en: Delete Row
nb_NO: Slett rad

en: Delete Set
nb_NO: Slett sett

en: Delete Social Link
nb_NO: Slett sosial link

en: Delete Stack
nb_NO: Slett stack

en: Delete Submissions
nb_NO: Slett innsendelser

en: Delete Table
nb_NO: Slett tabell

en: Delete Template
nb_NO: Slett mal

en: Delete Tile
nb_NO: Slett tile

en: Delete Topic
nb_NO: Slett emne

en: Delete Topic Tree
nb_NO: Slett emnetre

en: Delete Type
nb_NO: Slett type

en: Delete Workflow
nb_NO: Slett godkjenningsflyt

en: Delete request saved. You must complete the delete workflow before this stack can be deleted.
nb_NO: Sletteforespørselen ble lagret. Du må fullføre godkjenningsflyten før denne stacken blir fjernet.

en: Delete request saved. You must complete the workflow before the page is fully removed.
nb_NO: Forespørsel om sletting ble lagret. Du må fullføre godkjenningsflyten for siden blir fjernet.

en: Delete this control? This cannot be undone.
nb_NO: Slett dette feltet? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Delete this form layout set? This cannot be undone.
nb_NO: Slett dette skjema-layoutsettet? Dette kan ikke angres.

en: Delete this message?
nb_NO: Slett denne meldingen?

en: Delete this page type? This cannot be undone.
nb_NO: Slett denne sidetypen? Denne handlingen kan ikke angres.

en: Delete this storage location? All files using it will have their storage location reset to the default.
nb_NO: Slett denne lagrinsplasseringen? Alle filer som bruker den vil flyttes til standard lagringsplassering.

en: Delete this thumbnail type?
nb_NO: Slett denne miniatyrbildetypen?

en: Deleted
nb_NO: Slettet

en: Deleted User
nb_NO: Slett bruker

en: Deleted pages are moved to the trash can in the sitemap.
nb_NO: Slettede sider blir flyttet til papirkurven i sidekartet.

[ctx: Deleted user]
en: Deleted (id: %s)
nb_NO: Slettet (id: %s)

en: Deleting a preset will not affect any layouts that have used that preset in the past.
nb_NO: Å slette et presett vil ikke påvirke andre layout som har bruke det settet tidligere.

en: Denied by %s
nb_NO: Avvist av %s

en: Descending
nb_NO: Synkende

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

[ctx: Description of a set]
en: Set Description
nb_NO: Sett beskrivelse

en: Design &amp; Custom Template
nb_NO: Design og tilpassede maler

en: Design &amp; Type
nb_NO: Design og type

en: Design updated.
nb_NO: Design oppdatert.

en: Desktop
nb_NO: Datamaskin

[ctx: Destination]
en: To
nb_NO: Til

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Determine where users should be redirected to after they login.
nb_NO: Avgjør hvor brukerne skal omdirigeres etter at de har logget inn.

en: Determines whether compiled LESS stylesheets should output as compressed CSS. Uncompressed stylesheets are slightly larger but easier to read.
nb_NO: Avgjør om kompilerte LESS-stilsett bør komprimeres før bruk. Ukomprimerte stilsett har litt større filstørrelse men er enklere å lese.

en: Device Visibility
nb_NO: Synlighet på enheter

en: Devices
nb_NO: Enheter

en: Direction
nb_NO: Retning

en: Directory
nb_NO: Mappe

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Disable Grid Container
nb_NO: Deaktiver grid-kontainer

en: Disable to show a generic error message
nb_NO: Deaktiver for å vise generiske feilmeldinger

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Disallow posts that include banned words?
nb_NO: Ikke tillat poster som innehold bannlyste ord?

en: Discard Changes
nb_NO: Forkast endringer

en: Discard Draft
nb_NO: Forkast utkastet

en: Discussion
nb_NO: Diskusjon

en: Display
nb_NO: Vis

en: Display Errors
nb_NO: Vis feilmeldinger

en: Display Featured Only?
nb_NO: Vis kun fremhevede?

en: Display Mode
nb_NO: Visningsmodus

en: Display Name
nb_NO: Visningsnavn

en: Display Order
nb_NO: Visningsrekkefølge

en: Display Order Reset.
nb_NO: Tilbakestilling av visningsrekkefølgen

en: Display Ordering Option in Page
nb_NO: Vis rekkefølgeinnstillinger på siden

en: Display Page Aliases?
nb_NO: Vis sidealiaser?

en: Display Posting Form
nb_NO: Vis skjema for skriving

en: Display Thumbnail Image
nb_NO: Vis miniatyrbilde

en: Display Truncated Description
nb_NO: Vis forkortet beskrivelse

en: Display a List of Tags From
nb_NO: Viser en liste an emnemerker fra

en: Display a custom amount.
nb_NO: Vis et brukerdefinert antall.

en: Display a list of pages created during a certain month, or months. Pages will be sorted by month.
nb_NO: Vis en liste over sider opprettet en bestemt måned, eller måneder. Sider vil bli sorter etter måned.

en: Display a list of pages that use a certain page type. Return pages that exist throughout your site, or under only one specific section.
nb_NO: Vis en liste over sider som bruker en bestemt sidetype. Returner sider som finnes overalt på ditt nettsted, eller kun under en bestemt seksjon.

en: Display all.
nb_NO: Vis alle.

en: Display breadcrumb trail.
nb_NO: Vis brødsmule-sti

en: Display information about your concrete5 site's users, on a public page.
nb_NO: Vis informasjon om brukerne på concrete5 nettstedet ditt, på en offentlig side.

en: Display links that may require login.
nb_NO: Vis linker som behøver innlogging.

en: Display order saved.
nb_NO: Visningsrekkefølge lagret.

en: Display page aliases.
nb_NO: Vis sidens aliaser.

en: Display pagination interface if more items are available than are displayed.
nb_NO: Vis pagineringsfelt hvis flere elementer er tilgjengelige enn det som vises.

en: Display property with formatting
nb_NO: Vis egenskaper med formatering

en: Display sub pages to current +1.
nb_NO: Vis undersider til nåværende +1.

en: Display sub pages to current.
nb_NO: Vis undersider til nåværende.

en: Display your images and captions in an attractive slideshow format.
nb_NO: Viser dine bilder og bildetekster i et pent lysbildeshow.

en: Displayed in Public Profile.
nb_NO: Vises i offentlig profil.

en: Displayed on Member List.
nb_NO: Vises i medlemsliste.

en: Displays a Page's Title
nb_NO: Viser en sides tittel

en: Displays a list of months to filter a page list by.
nb_NO: Viser en liste med måneder for å filtrere en sideliste.

en: Displays a list of your site's topics, allowing you to click on them to filter a page list.
nb_NO: Viser en liste av ditt nettsteds emner slik at du kan klikke på de for å filtrere en sideliste.

en: Displays a quote or paragraph next to biographical information and a person's picture.
nb_NO: Viser et sitat eller en paragraf vedsiden av biografisk informasjon og en persons bilde.

en: Displays a summary of website activity.
nb_NO: Viser en oversikt over nettstedsaktiviteter.

en: Displays an icon, a title, and a short paragraph description.
nb_NO: Viser et ikon, en tittel og en kort paragraf med beskrivelse.

en: Displays conversations on a page.
nb_NO: Viser samtaler på en side.

en: Displays pages and data in list or grids.
nb_NO: Viser sider og data i lister eller grids.

en: Displays the value of a page attribute for the current page.
nb_NO: Vis verdiene av sideattributtene for den gjeldende side.

en: Displays update and welcome back information on your dashboard.
nb_NO: Viser oppdateringer og velkommen tilbake opplysninger i kontrollpanelet.

en: Do not cache this page.
nb_NO: Ikke legg denne siden til i bufferet.

en: Do this:
nb_NO: Gjøre dette:

en: Do you want to delete this block?
nb_NO: Vil du slette denne blokken?

en: Do you want to delete this block? This item is an original. If you delete it, you will delete all blocks aliased to it
nb_NO: Vil du slette denne blokken? Dette er originalen. Hvis du sletter denne, vil du slette alle blokke som har et alias til denne.

en: Do you want to delete this layout? This will remove all blocks inside it.
nb_NO: Vil du slette denne layouten? Dette vil fjerne alle blokker som befinner seg i den.

[ctx: Doctrine]
en: Refresh Entities
nb_NO: Oppdater enheter

en: Doctrine Development Mode
nb_NO: Doctrine utviklingsmodus

en: Document
nb_NO: Dokument

en: Domain Blacklist regex
nb_NO: Domene svarteliste regex

en: Domain Filtering
nb_NO: Domenefiltrering

en: Domain Whitelist regex
nb_NO: Domene hviteliste regex

en: Done
nb_NO: Ferdig

en: Dotted
nb_NO: Prikket

en: Double
nb_NO: Dobbel

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Download File
nb_NO: Last ned fil

en: Download Time
nb_NO: Nedlastingstid

en: Download add-ons from concrete5.org.
nb_NO: Last ned tilleggspakker fra concrete5.org.

en: Download and Install
nb_NO: Last ned og installer

en: Download the latest version of concrete5 and upgrade your site.
nb_NO: Last ned den nyeste versjonen av concrete5 og oppgrader ditt nettsted.

en: Download the package from <a href="%s">here</a>.
nb_NO: Last ned tilleggspakken <a href="%s">her</a>.

en: Download themes from concrete5.org.
nb_NO: Last ned flere temaer fra concrete5.org.

en: Downloaded On
nb_NO: Lastet ned den

en: Downloading zipped files from the file manager, remote updating and marketplace integration requires the Zip extension.
nb_NO: Nedlasting av nedpakkede filer fra filbehandleren, fjernoppdatering og integrasjon mot markedsplassen krever Zip-utvidelsen.

en: Drafts
nb_NO: Kladder

en: Drop file here
nb_NO: Slipp filen her

en: Drop file here or
nb_NO: Slipp filen her eller

en: Drop files here to upload
nb_NO: Slipp filene her for å laste opp

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Duplicate Stack
nb_NO: Dupliser stack

en: EMAILS ARE DISABLED. THIS EMAIL WAS LOGGED BUT NOT SENT
nb_NO: E-POST ER DEAKTIVERT. DENNE E-POSTEN ER LOGGET MEN IKKE SENDT

en: EMAILS ARE ENABLED. THIS EMAIL WAS SENT TO mail()
nb_NO: E-POST ER AKTIVERT. DENNE E-POST BLE SENDT TIL mail()

en: Earliest First
nb_NO: Eldste først

en: Earliest first
nb_NO: Eldste først

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit %s
nb_NO: Rediger %s

en: Edit %s Authentication Type
nb_NO: Rediger autentikasjonstypen %s

en: Edit %s Page Type
nb_NO: Rediger %s sidetypen

en: Edit %s Template
nb_NO: Rediger %s-malen

en: Edit Access
nb_NO: Rediger tilgang

en: Edit Area Design
nb_NO: Rediger områdedesign

en: Edit Block
nb_NO: Rediger blokk

en: Edit Category
nb_NO: Rediger kategori

en: Edit Container Layout
nb_NO: Rediger containerlayout

en: Edit Defaults
nb_NO: Rediger standard

en: Edit Details
nb_NO: Rediger detaljer

en: Edit External Link
nb_NO: Rediger ekstern link

en: Edit Form
nb_NO: Rediger skjema

en: Edit Form Control
nb_NO: Rediger skjemafelt

en: Edit Gathering Template
nb_NO: Rediger samlingsmal

en: Edit Group
nb_NO: Rediger gruppe

en: Edit Layout
nb_NO: Rediger layout

en: Edit Layout Design
nb_NO: Rediger layout-design

en: Edit Menu
nb_NO: Redigeringsmeny

en: Edit Mode
nb_NO: Redigeringsmodus

en: Edit Mode Active
nb_NO: Redigeringsmodus

en: Edit Page
nb_NO: Rediger side

en: Edit Permissions
nb_NO: Redigér tillatelser

en: Edit Profile
nb_NO: Rediger profil

en: Edit Properties
nb_NO: Rediger egenskaper

en: Edit Question
nb_NO: Rediger spørsmål

en: Edit Survey
nb_NO: Rediger spørreundersøkelse

en: Edit This Page
nb_NO: Rediger denne siden

en: Edit Thumbnail
nb_NO: Rediger miniatyrbilde

en: Edit Thumbnail Images
nb_NO: Rediger miniatyrbilder

en: Edit Topic
nb_NO: Rediger emne

en: Edit anything on this page by clicking the pencil icon.
nb_NO: Rediger alt på denne siden ved å klikke på blyant-ikonet.

en: Edit by
nb_NO: Redigert av

en: Edit in Composer
nb_NO: Rediger i Composer

en: Edit link
nb_NO: Rediger link

en: Edit the Block
nb_NO: Rediger blokken

en: Edit this Page
nb_NO: Rediger denne siden

en: Edit your user profile and change password.
nb_NO: Rediger din brukerprofil og endre passord.

en: Editable and Required in Profile.
nb_NO: Redigerbar og påkrevd i profil.

en: Editable in Profile.
nb_NO: Redigerbar i profil.

en: Editing Unavailable.
nb_NO: Redigering er utilgjengelig.

en: Editor
nb_NO: Behandler

en: Elegant, spacious theme with support for blogs, portfolios, layouts and more.
nb_NO: Elegant og romslig tema med støtte for blogg, portfolio, layouter og mer.

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email Address
nb_NO: E-postadresse

en: Email Address to Route Emails To
nb_NO: Videresend e-post til

en: Email Importers
nb_NO: E-post importører

en: Email Notification
nb_NO: E-post varsel

en: Email Validated
nb_NO: E-post er godkjent

en: Email address
nb_NO: E-postadresse

en: Email marked as valid.
nb_NO: E-posten er markert som gyldig.

en: Email saved successfully.
nb_NO: E-post ble lagret.

en: Embeds a YouTube Video in your web page.
nb_NO: Innbygger en YouTube-video på ditt nettsted.

en: Embeds uploaded video into a web page. Supports WebM, Ogg, and Quicktime/MPEG4 formats.
nb_NO: Innbygger opplastede videoer inn i siden. Støtter WebM, OGG og Quicktime/MPEG4 formater.

en: Empties the page search index and reindexes all pages.
nb_NO: Tømmer søkeindeksen og reindekserer alle sider.

en: Empty %s Area
nb_NO: Tomt %s område

en: Empty Auto-Nav Block.
nb_NO: Tom Auto-Nav blokk.

en: Empty Content Block.
nb_NO: Tom innholdsblokk.

en: Empty File Block.
nb_NO: Tom filblokk.

en: Empty Image Block.
nb_NO: Tom bildeblokk.

en: Empty Page
nb_NO: Tom side

en: Empty Page List Block.
nb_NO: Tom sideliste-blokk

en: Empty Site
nb_NO: Tom Hjemmeside

en: Empty Trash
nb_NO: Tøm papirkurv

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Enable Advanced Permissions
nb_NO: Aktiver avanserte rettigheter

en: Enable Attachment Overrides
nb_NO: Aktiver vedleggsoverstyring

en: Enable Attachments
nb_NO: Aktiver vedlegg

en: Enable Cache
nb_NO: Aktiver buffer

en: Enable Comment Rating
nb_NO: Tillatt rangering av kommentarer

en: Enable Grid Container
nb_NO: Aktiver grid-kontainer

en: Enable Help
nb_NO: Aktiver hjelp

en: Enable New Topics
nb_NO: Tillatt nye emner

en: Enable Other Blocks to Filter This Page List.
nb_NO: Tillat andre blokker å filtrere denne sidelisten.

en: Enable Posting
nb_NO: Tillat skriving

en: Enable Public Registration to let visitors create new user accounts.
nb_NO: Aktiver offentlig registrering til å tillate besøkende å registrere nye brukerkontoer.

en: Enable Scroll Wheel
nb_NO: Tillat skrollehjul

en: Enable Toolbar Titles
nb_NO: Aktiver titler på verktøylinjen

en: Enable custom permissions for this file set.
nb_NO: Aktiver tilpassede rettigheter for dette filsettet.

en: Enable file selection from file manager.
nb_NO: Tillat valg av fil fra filbehandleren

en: Enable or disable maintenance mode, in which your site is only visible to the admin user. Maintenance Mode is useful for developing, testing or temporarily disabling a site.
nb_NO: Aktiver eller deaktiver vedlikeholdsmodus, hvor din hjemmeside kun er synlig for administrator. Vedlikeholdsmodus er nyttigt til utvikling, utprøving eller å midlertidig deaktivere et nettsted.

en: Enable page selection from sitemap.
nb_NO: Tillat valg av side fra sidekartet.

en: Enable pretty URLs and tracking codes.
nb_NO: Aktive pene URLer og sporingskoder

en: Enable public profiles.
nb_NO: Aktiver offentlige profiler.

en: Enable user defined time zones.
nb_NO: Aktiver brukerdefinerte tidssoner.

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

en: Encryption
nb_NO: Kryptering

[ctx: End date]
en: To
nb_NO: Til

en: Ends
nb_NO: slutter

en: Ends %s.
nb_NO: Slutter %s.

en: Ensure that your site ONLY renders at the canonical URL or the canonical SSL URL.
nb_NO: Forsikre deg om at ditt nettsted KUN viser på den kanoniske URLen eller den kanoniske SSL URLen.

en: Ensure that your site is viewable at the URL(s) above before you check the checkbox below.
            If not, doing so may render your site unviewable until you can manually undo this change.
nb_NO: Forsikre at ditt nettsted er synlig på URL(ene) over før du krysser sjekkboksen under.
    Hvis ikke så kan ditt nettsted bli utilgjengelig inntil du kan manuelt angre denne endringen.

en: Ensure your software is up to date and stable.
nb_NO: Sjekk at din programvare er oppdatert og stabil.

en: Enter Edit Mode
nb_NO: Gå til redigeringsmodus

en: Enter IP addresses, one per line, in the form below to manually ban an IP address. To indicate a range, use a wildcard character (e.g. 192.168.15.* will block 192.168.15.1, 192.168.15.2, etc...)
nb_NO: Skriv inn IP-adresser, en per linje, i skjemaet under, for manuel bannlysning. For å velge et IP-område, bruk et jokert-tegn (f.eks. 192.168.15.* vil blokkere 192.168.15.1, 192.168.15.2, etc...)

en: Enter URL to valid file(s)
nb_NO: Tast inn URL for å validere fil(er)

en: Enter a title for your guestbook, and adjust the date format to your liking. Choose whether or not to enable comments, moderation and CAPTCHA. Enter an email address if you'd like to be notified of each new guestbook submission.
nb_NO: Skriv inn en tittel til gjesteboken, og juster datoformatet etter ønske. Velg om du vil tillate kommentarer, moderering og CAPTCHA. Skriv inn en e-postadresse du ønsker varsler til ved hvert nye gjestebok-innlegg.

en: Enter a title for your map, then the address of the location you'd like to display on your map. Finally, specify the zoom level of the map to render. Google will try to locate the address automatically when you add the block.
nb_NO: Legg til en tittel til ditt kart, så adressen på plasseringen du ønsker å vise. Sist, spesifisert et forstørrelsesnivå på kartet. Google vil prøve å finne plasseringen automatisk når du legger til blokken.

en: Enter an address and a Google Map of that location will be placed in your page.
nb_NO: Tast inn en adresse så vil et Google kart av den plasseringen vises på siden.

en: Enter your email address below. We will send you instructions to reset your password.
nb_NO: Tast inn din e-postadresse nedenfor. Vi vil så sende deg en veiledning for å nullstille ditt passord.

en: Enter your new password below.
nb_NO: Skriv nytt passord nedenfor.

en: Entire Page
nb_NO: Hele siden

en: Entire Site
nb_NO: Hele nettstedet

en: Entities
nb_NO: Enheter

en: Environment
nb_NO: Miljø

en: Environment Information
nb_NO: Miljøinformasjon

en: Equal To
nb_NO: Lik

en: Error
nb_NO: Feil

en: Error Message
nb_NO: Feilmelding

en: Error Processing Importer Mail
nb_NO: Feil under importering av e-post

en: Error deleting the file %s. Please check the permissions of the folder %s
nb_NO: Feil ved sletting av filen %s. Vennligst kontroller tillatelsene for mappen %s

en: Error detail
nb_NO: Feildetaljer

en: Error establishing connection to the concrete5 community. Please check that curl and other required libraries are enabled.
nb_NO: Feil ved tilkobling til concrete5-samfunnet. Sjekk at cURL og andre nødvendige biblioteker er installert.

en: Error saving user point record: %s
nb_NO: Feil ved lagring av brukerpunkt-post: %s

en: Error writing to file %s
nb_NO: Feil under skriving til filen %s

en: Error: %s
nb_NO: Feil: %s

en: Error: The required page attribute with the handle of: "%s" doesn't exist
nb_NO: FEIL: Sidens attributt: "%s" finnes ikke

en: Even if you change your website's logo, the Site Name is used in some emails.
nb_NO: Selv om du endrer nettstedets logo så vil nettstedets navn brukes i noen e-poster.

en: Every
nb_NO: Hver

en: Every %s (default setting).
nb_NO: Hver %s (standard).

en: Every Day
nb_NO: Hver dag

en: Every Month
nb_NO: Hver måned

en: Every Week
nb_NO: Hver uke

en: Everything But Selected
nb_NO: Alle bortsett fra valgte

en: Everywhere
nb_NO: Overalt

en: Example
nb_NO: Eksempel

en: Example: %s
nb_NO: Eksempel: %s

en: Example: %ssome/path
nb_NO: Eksempel: %sen/sti

en: Exclude system pages.
nb_NO: Ekskluder systemsider.

en: Excluded
nb_NO: Ekskludert

en: Excluded URL Word List
nb_NO: Ekskludert URL-ordliste

en: Excluded Users/Groups
nb_NO: Utestengte brukere/grupper

en: Excluded Users/Groups with timed permissions
nb_NO: Utestengte brukere/grupper med tidsinnstilte tillatelser

en: Existing Backups
nb_NO: Eksisterende sikkerhetskopier

en: Existing page template.
nb_NO: Eksisterende sidemal.

en: Exit Edit Mode
nb_NO: Avslutt redigering

en: Exit Preview
nb_NO: Avslutt forhåndsvisning

en: Expand
nb_NO: Utvid

en: Expiration Action
nb_NO: Utløpshandling

en: Expiration Date
nb_NO: Utløpsdato

en: Expire Pages from Cache
nb_NO: Når siderbufferet utløper

en: Expires In
nb_NO: Utløper om

en: Export to CSV
nb_NO: Eksporter til CSV-fil

en: Extend concrete5
nb_NO: Utvid concrete5

en: Extension
nb_NO: Utvidelse

en: External Form
nb_NO: Eksternt skjema

en: External Link deleted.
nb_NO: Ekstern link ble slettet.

en: External Link updated.
nb_NO: Ekstern link ble oppdatert.

en: External SMTP Server
nb_NO: Ekstern SMTP tjener

en: External URL
nb_NO: Ekstern URL

en: External marketplace support has been disabled for this website.
nb_NO: Støtte for ekstern markedplass ble deaktivert for dette nettstedet.

en: F d, Y
nb_NO: j. F, Y

en: FAQ
nb_NO: OSS

en: Failed Registration
nb_NO: Feil ved registrering

en: Failed authentication: %s
nb_NO: Autentisering feilet: %s

en: Failed to complete authentication.
nb_NO: Kunne ikke fullføre autentisering.

en: Failed to create zip file as "%s": %s
nb_NO: Kunne ikke opprette zip-fil som "%s": %s

en: Failed to render filter view.
nb_NO: Kunne ikke tegne filter.

en: Fall Back To Gravatar
nb_NO: Fall tilbake på Gravatar

en: Favorites
nb_NO: Favoritter

en: Featured Add-On
nb_NO: Utvalgt tilleggspakke

en: Featured Items
nb_NO: Aktuelle elementer

en: Featured Theme
nb_NO: Utvalgt tema

en: Featured pages only.
nb_NO: Kun fremhevede sider.

en: Features a theme from concrete5.org.
nb_NO: Har et tema fra concrete5.org.

en: Features an add-on from concrete5.org.
nb_NO: Fremhever en tilleggspakke fra concrete5.org.

en: Feed Added.
nb_NO: Strøm ble lagt til.

en: Feed Deleted.
nb_NO: Strøm ble slettet.

en: Feed Title
nb_NO: Strøm-tittel

en: Feed URL
nb_NO: Strøm-URL

en: Feed Updated.
nb_NO: Strøm oppdatert.

[ctx: FeedDescription]
en: concrete5 Blog
nb_NO: concrete5 blogg

[ctx: FeedTitle]
en: Blog
nb_NO: Blogg

en: Fetch, parse and display the contents of an RSS or Atom feed.
nb_NO: Hent og vis innholdet fra en ekstern RSS eller Atom-strøm.

en: Fewer Than
nb_NO: Ferre enn

en: Field available in "Advanced Search".
nb_NO: Felt tilgjengelig i "Avansert søk".

en: Field available in Dashboard Page Search.
nb_NO: Felt er tilgjengelig i kontrollpanelets sidesøk.

en: Field available in Dashboard User Search.
nb_NO: Felt tilgjengelig i kontrollpanelets brukersøk.

en: Field available in File Manager Search.
nb_NO: Felt finnes i filbehandlersøk.

en: File
nb_NO: Fil

en: File %s could not be found.
nb_NO: Filen %s ble ikke funnet.

en: File Attachment Management
nb_NO: Styring av filvedlegg

en: File Attribute Created.
nb_NO: Filattributt ble opprettet.

en: File Attribute Deleted.
nb_NO: Filattributt ble slettet.

en: File Attribute Updated.
nb_NO: Filattributt ble oppdatert.

en: File Content
nb_NO: Filinnhold

en: File Manager
nb_NO: Filbehandler

en: File Manager Permissions
nb_NO: Rettigheter for filbehandler

en: File Name
nb_NO: Filnavn

en: File Not Found.
nb_NO: Fil ikke funnet.

en: File Preview
nb_NO: Forhåndsvis fil

en: File Set
nb_NO: Filsett

en: File Set Name
nb_NO: Navn på filsett

en: File Sets
nb_NO: Filsett

en: File Storage Locations
nb_NO: Lagringsplass for filer

en: File Upload
nb_NO: Filopplasting

en: File Uploader
nb_NO: Filopplaster

en: File Version ID
nb_NO: Filversjon ID

en: File name
nb_NO: Filnavn

en: File not found
nb_NO: Fil ikke funnet

en: File not found.
nb_NO: Filen ble ikke funnet.

en: File password saved successfully.
nb_NO: Passordet for filen er lagret.

en: File replaced successfully.
nb_NO: Filen ble erstattet.

en: File search columns saved successfully.
nb_NO: Filsøk-kolonner ble lagret.

en: File set deleted successfully.
nb_NO: Filsett ble slettet.

en: File set updated successfully.
nb_NO: Filsett ble oppdatert.

en: File sets provide a flexible way to organize and group your site's assets.
nb_NO: Filsett tilbyr en fleksibel måte å organisere og gruppere ressurser på ditt nettsted.

en: File sets updated successfully.
nb_NO: Filsett ble oppdatert.

en: File size exceeds limit
nb_NO: Filstørrelse overskrider grensen

en: File storage location added.
nb_NO: Fillagringsplassering er lagt til.

en: File storage location removed.
nb_NO: Fillagringsplassering er fjernet.

en: File storage location saved successfully.
nb_NO: Fillagringsplass ble lagret.

en: File storage location saved.
nb_NO: Fillagringsplassering er lagret.

en: File to Include
nb_NO: Filer å inkludere

en: File to include
nb_NO: Fil å inkludere

en: File updated successfully.
nb_NO: Filen ble oppdatert.

en: File uploaded successfully.
nb_NO: Opplastingen av filen var vellykket.

en: Filename
nb_NO: Filnavn

en: Files
nb_NO: Filer

en: Files in Set
nb_NO: Filer i settet

en: Files in no sets.
nb_NO: Filer uten sett.

en: Files in the theme were activated successfully.
nb_NO: Filerne i temaet er aktivert.

en: Files updated successfully.
nb_NO: Filer ble oppdatert.

en: Filter By
nb_NO: Filtrer etter

en: Filter By Page Type
nb_NO: Filtrer på sidetype

en: Filter By Topic
nb_NO: Filter på emne

en: Filter By:
nb_NO: Filter etter:

en: Filter Sets
nb_NO: Filtrer sett

en: Filter by Parent Page
nb_NO: Filtrer på overordnet side

en: Filter by Public Date
nb_NO: Filtrer på offentlig dato

en: Filtering
nb_NO: Filtrering

en: Finalize Crop
nb_NO: Fullfør beskjæring

en: Finally, <a href="%s" target="_blank">the forum</a> is full of helpful community members that make concrete5 so great.
nb_NO: Sist men ikke minst, <a href="%s" target="_blank">forumet</a> er et nyttig og hjelpsomt samfunn av medlemmer som gjør concrete5 så bra.

en: Find jobs by set instead of job handle
nb_NO: Finn jobber etter sett istedenfor jobb-handle

en: Finishing.
nb_NO: Fullfører.

en: First Level
nb_NO: Første nivå

en: First, click the "Edit Page" button. This will enter edit mode for this page.
nb_NO: Klikk først på "Rediger side"-knappen. Dette vil sette denne siden i redigeringsmodus.

en: First, schedule this URL for when you'd like this job to run:
nb_NO: Først, sett denne URL til når du ønsker å kjøre denne jobben:

en: Five Most Recent Downloads
nb_NO: Fem siste nedlastninger

en: Flag As Spam
nb_NO: Merk som spam

en: Flag as Spam
nb_NO: Merk som spam

en: Flag type already initialized.
nb_NO: Flaggtype allerede lastet.

en: Flash Embed - Legacy method
nb_NO: Flash Embed - Bakoverkompatibel metode

en: Flat View
nb_NO: Flat visning

en: Font Color
nb_NO: Fontfarge

en: Font Family
nb_NO: Fontfamilie

en: Font Size
nb_NO: Fontstørrelse

en: Font Weight
nb_NO: Fontvekt

en: Footer Contact
nb_NO: Bunn kontaktinfo

en: Footer Legal
nb_NO: Bunn juridisk

en: Footer Navigation
nb_NO: Bunn-navigasjon

en: Footer Site Title
nb_NO: Bunn nettstedsnavn

en: Footer Social
nb_NO: Bunn sosial

en: Footer of the page
nb_NO: Bunnen av siden

en: For adding HTML by hand.
nb_NO: For manuell tilføyelse av HTML kode.

en: For custom automated group actions, make sure an automation group controller exists at %s
nb_NO: For tilpassede automatiserte gruppehandlinger, sørg for at en automatiseringsgruppe-kontroller eksisterer på %s

en: For custom automated group actions, make sure an automation group controller exists.
nb_NO: Sørg for at en automatiseringsgruppe-kontroller eksisterer for en tilpasset automatisert gruppehandling.

en: Force file to download
nb_NO: Tving nedlasting av fil

en: Forever
nb_NO: For alltid

en: Forgot Password
nb_NO: Glemt passord

en: Forgot Your Password?
nb_NO: Glemt ditt passord?

en: Form
nb_NO: Skjema

en: Form Captcha
nb_NO: Skjema Captcha

en: Form Name
nb_NO: Navn på skjema

en: Form Results
nb_NO: Resultater fra skjemaer

en: Form factors for pages in your site.
nb_NO: Formfaktor for sider på ditt nettsted.

en: Form layout set added.
nb_NO: Skjema-layoutsett lagt til.

en: Form layout set deleted.
nb_NO: Skjema layoutsett slettet.

en: Form layout set updated.
nb_NO: Skjema layoutsett ble oppdatert.

en: Format of Date Properties
nb_NO: Formatet til datoegenskapene

en: Formatting
nb_NO: Formatering

en: Formatting Style
nb_NO: Formateringsstil

en: Found on Page
nb_NO: Funnet på siden

en: Frame Options
nb_NO: Innstillinger for ramme

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Free-Form Layout
nb_NO: Friflytslayout

en: Frequently Asked Questions
nb_NO: Ofte spurte spørsmål

en: Frequently Asked Questions Block
nb_NO: Ofte spurte spørsmål blokk

en: Frequently Used
nb_NO: Ofte brukt

en: Frequently added page types are always visible in the Pages panel.
nb_NO: Sidetyper som ofte blir lagt til vises i Sidepanelet.

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: From
nb_NO: Fra

en: From Page Type Defaults
nb_NO: Fra sidetype-standard

en: From here you can change your page template and customize your page's styles.
nb_NO: Herfra kan du endre sidemalen og tilpasse sidens stiler.

en: From: %s
    Date Sent: %s
    Subject: %s
nb_NO: Fra: %s
    Dato sendt: %s
    Emne: %s

en: Full Article
nb_NO: Full artikkel

en: Full Name
nb_NO: Fullt navn

en: Full Page Caching
nb_NO: Full sidebufring

en: Full Page Index
nb_NO: Fullsideindeks

en: Full Record
nb_NO: Full journal

en: Full Site
nb_NO: Komplett nettsted

en: Full Sitemap
nb_NO: Hele sidekartet

en: Full page caching can dramatically improve page speed for pages that don't need to have absolutely up-to-the-minute content.
nb_NO: Fullside-buffring kan øke ytelsen dramatisk for sider som ikke behøver å ha minutt til minutt innhold.

en: Full page caching settings saved.
nb_NO: Fullsidebufferinnstillinger ble lagret.

en: GZip Archive
nb_NO: GZip arkiv

en: Gathering
nb_NO: Samlinger

en: Gathering Display
nb_NO: Samlingsvisning

[ctx: GatheringDataSourceName]
en: Flickr Feed
nb_NO: Flickr-strøm

[ctx: GatheringDataSourceName]
en: RSS Feed
nb_NO: RSS-strøm

[ctx: GatheringDataSourceName]
en: Site Page
nb_NO: Nettstedside

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Basic
nb_NO: Grunnleggende

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Featured Item
nb_NO: Fremhevede elementer

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Byline Description Center
nb_NO: Bilde byline beskrivelse senter

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Conversation
nb_NO: Bildesamtale

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Masthead Description Center
nb_NO: Bilde mastetopp-beskrivelse senter

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Overlay Headline
nb_NO: Bildeoverlegg overskrift

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Image Sharing Link
nb_NO: Bildedelingslink

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Large Image
nb_NO: Stort bilde

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Byline Description
nb_NO: Mastetopp byline beskrivelse

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Description
nb_NO: Mastetopp beskrivelse

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Image Byline Left
nb_NO: Mastetopp-bilde byline venstre

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Image Byline Right
nb_NO: Mastetopp-bilde byline høyre

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Image Left
nb_NO: Mastetopp-bilde venstre

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Masthead Image Right
nb_NO: Mastetopp-bilde høyre

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Thumbnail
nb_NO: Miniatyrbilde

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Thumbnail & Description Center
nb_NO: Miniatyrbilde og beskrivelse senter

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Title & Date
nb_NO: Tittel og dato

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Title & Description
nb_NO: Tittel og beskrivelse

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Title Date & Description
nb_NO: Titteldato og beskrivelse

[ctx: GatheringItemTemplateName]
en: Title, Date & Comments
nb_NO: Tittel, dato og kommentarer

en: General
nb_NO: Generelt

en: Generate the sitemap.xml file
nb_NO: Generer sitemap.xml fil

en: Generate the sitemap.xml file that search engines use to crawl your site.
nb_NO: Opprett sitemap.xml fil som søkemotorene kan bruke for å indeksere ditt nettsted.

en: Get Content From
nb_NO: Hent innhold fra

en: Get Help
nb_NO: Få hjelp

en: Get More Add-Ons
nb_NO: Hent flere tilleggspakker

en: Get More Blocks
nb_NO: Hent flere blokker

en: Get More Themes
nb_NO: Hent flere temaer

en: Get data from forms and logs.
nb_NO: Hent data fra skjemaer og logger

en: Get message URL.
nb_NO: Hent meldings-URL.

en: Get more help on your question by posting it to the concrete5 help center on concrete5.org
nb_NO: Få mer hjelp ved å skrive et innlegg på concrete5.org

en: Get submission data.
nb_NO: Hent innsendte data.

en: Get support from developers.
nb_NO: Få support fra utviklere.

en: Global mail settings saved.
nb_NO: Globale e-postinnstillinger ble lagret.

en: Go
nb_NO: Ok

en: Go Back
nb_NO: Gå tilbake

en: Go back
nb_NO: Gå tilbake

en: Go to the <a href="%s">Add Functionality</a> page in your concrete5 Dashboard.
nb_NO: Gå til <a href="%s">Tilføy funksjonalitet</a>-siden i concrete5 kontrollpanelet.

en: Google Map
nb_NO: Google kart

en: Google Map disabled in edit mode.
nb_NO: Google kart er deaktivert i redigeringsmodus.

en: Google allows accounts be created against custom domains like "example.com". These lists allow you to use standard PHP regular expressions to filter against the domain name or email address. For example user@example.com would filter against "example.com".
nb_NO: Google tillater kontoer å bli opprettet mot tilpassede domener som f.eks "example.com". Disse listene tillater deg å bruke standard PHP regex uttrykk for å filtrere mot domenenavn eller e-postadresser, f.eks user@example.com vil filtrere mot "example.com".

en: Grabs the latest newsflow data from concrete5.org.
nb_NO: Henter de siste nyheter fra concrete5.org.

en: Gravatar Image Set
nb_NO: Gravatar bildesett

en: Groove
nb_NO: Fordypning

en: Group
nb_NO: Gruppe

en: Group Details
nb_NO: Gruppedetaljer

en: Group Set
nb_NO: Gruppesett

en: Group Sets
nb_NO: Gruppesett

en: Group added successfully
nb_NO: Gruppen ble lagt til.

en: Group attributes into sets for easier organization
nb_NO: Grupper attributter i sett for enklere organisering

en: Group deleted successfully.
nb_NO: Gruppen ble slettet.

en: Group set added successfully.
nb_NO: Gruppesettet ble lagt til.

en: Group set deleted successfully.
nb_NO: Gruppesettet ble slettet.

en: Group set updated successfully.
nb_NO: Gruppesettet ble oppdatert.

en: Group sets
nb_NO: Gruppesett

en: Group to enter on registration
nb_NO: Gruppe for nyregistrerte

en: Group update successfully
nb_NO: Gruppen ble oppdatert.

[ctx: GroupDescription]
en: The guest group represents unregistered visitors to your site.
nb_NO: Gjestegruppen representerer uregistrerte besøkende på ditt nettsted.

[ctx: GroupDescription]
en: The registered users group represents all user accounts.
nb_NO: Gruppen med registrerte brukere representerer alle brukerkontoene.

[ctx: GroupName]
en: Administrators
nb_NO: Administratorer

[ctx: GroupName]
en: Guest
nb_NO: Gjest

[ctx: GroupName]
en: Registered Users
nb_NO: Registrerte brukere

en: Grouped by Set
nb_NO: Gruppert av sett

en: Groups
nb_NO: Grupper

en: Groups moved successfully.
nb_NO: Grupper ble flyttet.

en: Guest
nb_NO: Gjest

en: HTML/WYSIWYG Editor Content.
nb_NO: HTML/WYSIWYG-behandler for innhold.

en: Handle required.
nb_NO: Handle er påkrevd.

en: Handles must contain only letters, numbers or the underscore symbol.
nb_NO: Handles må kun inneholde bokstaver, tall og understreker.

en: Have concrete5 perform various tasks to help your site running in top condition, process email posts, and update search engine indexing maps. Click the triangle icon next to the job to start it. A success message will be displayed once the job has been completed.
nb_NO: La concrete5 utføre forskjellige oppgaver for å sørge for at nettstedet kjører i toppform, behandle e-poster, og oppdater søkemotorindeksen. Klikk på trekant-ikonet vedsiden av en jobb for å begynne den. En melding vises når jobben er fullført.

en: Having trouble? Check the <a href="%s">installation help forums</a>, or <a href="%s">have us host a copy</a> for you.
nb_NO: Problemer? Sjekk <a href="%s">forumet for installasjon</a>, eller <a href="%s">la oss styre hostingen</a> for deg.

en: Header 1
nb_NO: Overskrift 1

en: Header 2
nb_NO: Overskrift 2

en: Header 3
nb_NO: Overskrift 3

en: Header 4
nb_NO: Overskrift 4

en: Header 5
nb_NO: Overskrift 5

en: Header Navigation
nb_NO: Toppnavigasjon

en: Header Search
nb_NO: Topp-søkefelt

en: Header Site Title
nb_NO: Topp nettstedsnavn

en: Header of the page
nb_NO: Toppen av siden

en: Height
nb_NO: Høyde

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Hide
nb_NO: Gjøm

en: Hide API secret
nb_NO: Skjul API-hemmelighet

en: Hide All
nb_NO: Gjøm alle

en: Hide secret key
nb_NO: Skjul hemmelig nøkkel

en: Hide the current content on a particular type of device. Un-check a device below to hide the content.
nb_NO: Skjul gjeldende innhold på forskjellige typer enheter. Fjern krysset på en enhet under for å skule innholdet.

en: Highest Rated
nb_NO: Høyest rangert

en: Home
nb_NO: Forside

en: Homepage
nb_NO: Forsiden

en: Horizontal Position
nb_NO: Horisontal posisjon

en: Horizontal Rule
nb_NO: Horisontal skiller

en: Horizontally
nb_NO: Horisontal

en: Horizontally & Vertically
nb_NO: Horisontal og vertikal

en: Hours
nb_NO: Timer

en: How Many Levels Below Parent?
nb_NO: Hvor mange nivåer under forelderen?

en: How long will this permission be valid for?
nb_NO: Hvor lenge skal denne tillatelsen være gyldig?

en: INVALID ACTION
nb_NO: UGYLDIG HANDLING

en: IP Address
nb_NO: IP-adresse

en: IP Blacklist
nb_NO: IP-svarteliste

en: IP Blacklist settings saved.
nb_NO: IP-svarteliste innstillinger ble lagret.

en: Icon
nb_NO: Ikon

en: Icon removed successfully.
nb_NO: Ikon ble fjernet.

en: Icons updated successfully.
nb_NO: Ikoner ble oppdatert.

en: If a badge is assigned to this action, the first time this user performs this action they will be granted the badge.
nb_NO: Hvis et skilt er tilknyttet denne handlingen vil brukere få den første gang de utfører handlingen.

en: If checked, this site will only be available at the host, port and SSL combination chosen above.
nb_NO: Hvis krysset vil dette nettstedet kun være tilgjengelig på host, port og SSL kombinasjonen valgt over.

en: If there is an account associated with this email, instructions for resetting your password have been sent.
nb_NO: Hvis det eksisterer en konto med denne e-postadressen vil det bli sendt en e-post med instruksjoner for å nullstille passordet.

en: If you are running a site at multiple domains, enter the canonical domain here. This will be used for sitemap generation, any other purposes that require a specific domain. You can usually leave this blank.
nb_NO: Hvis du kjører nettstedet på flere domener, skriv inn det kanoniske domenet her. Dette vil bli brukt for å generere sidekartet og andre årsaker som krever et spesifikt domene. Du kan som oftest levne dette feltet blankt.

en: If your site is behaving oddly or displaying out-of-date content, it's a good idea to clear the cache. If you're having to clear the cache a lot, you might want to just turn off caching in Cache & Speed Settings.
nb_NO: Hvis ditt nettsted oppfører seg merkelig eller viser utdatert innhold kan det være en god ide å tømme bufferet. Hvis du ofte må tømme bufferet så kan det være lurt å slå av buffer-funksjonen i Buffer og hastighetsinnstillingene.

en: If your site is displaying out-dated information, or behaving unexpectedly, it may help to clear your cache.
nb_NO: Hvis ditt nettsted viser utdatert informasjon, eller oppfører seg uforventet, kan det hjelpe og tømme nettstedets buffer.

en: Ignore
nb_NO: Ignorer

en: Ignored
nb_NO: Ignorerte

en: Illegal variable name '%s' in element args.
nb_NO: Illegalt variabelnavn '%s' i element args.

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Image Caption
nb_NO: Bildetekst

en: Image Hover
nb_NO: Bilde ved hover

en: Image Link
nb_NO: Bildelink

en: Image Manipulation Available
nb_NO: Bildemanipulasjon tilgjengelig

en: Image Slider
nb_NO: Bildekarusell

en: Image Slider disabled in edit mode.
nb_NO: Bildekarusell er deaktivert i redigeringsmodus.

en: Image Web Link
nb_NO: Bilde web-link

[ctx: ImageEditorControlSetName]
en: Position
nb_NO: Posisjon

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: Blur
nb_NO: Tåke

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: Grayscale
nb_NO: Gråskala

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: None
nb_NO: Ingen

[ctx: ImageEditorFilterName]
en: Vignette
nb_NO: Vignettering

en: Important Information about Backup & Restore
nb_NO: Viktig informasjon om Sikkerhetskopi og gjenoppretting

en: Important Notices
nb_NO: Viktige meldinger

en: Importer saved.
nb_NO: Importering lagret.

en: Importing files.
nb_NO: Importerer filer.

en: In Group
nb_NO: I gruppe

en: In One List
nb_NO: I en liste

en: In-Page Sitemap
nb_NO: Integrert sidekart

en: Inactive Users
nb_NO: Inaktive brukere

en: Inbox
nb_NO: Innboks

en: Inbox for site-specific messages.
nb_NO: Innboks for nettsteds-spesifikke meldinger

en: Include All Sub-Pages of Parent?
nb_NO: Inkluder alle undersider av forelder?

en: Include Page Description
nb_NO: Inkluder sidebeskrivelse

en: Include Page Name
nb_NO: Inkluder sidenavn

en: Include Public Page Date
nb_NO: Inkluder offentlig sidedato

en: Include Summary
nb_NO: Inkluder sammendrag

en: Include System Pages in Sitemap
nb_NO: Inkluder systemsider i sidekartet

en: Include WebM, Ogg, and MP4 file types for best cross-browser results
nb_NO: Inkluder WebM, OGG og MP4 filtyper for best resultater på kryss av forskjellige nettlesere.

en: Include all child pages
nb_NO: Inkluder alle undersider

en: Include external forms in the filesystem and place them on pages.
nb_NO: Inkluder eksterne skjemaer i fra filsystemet og plasser de på sidene.

en: Included
nb_NO: Inkludert

en: Included Pages
nb_NO: Inkluderte sider

en: Included Users/Groups
nb_NO: Inkluderte brukere/grupper

en: Included Users/Groups with timed permissions
nb_NO: Inkluderte brukere/grupper med tidsinnstilte tillatelser

en: Included in Composer?
nb_NO: Inkluder i Composer?

en: Incorrect captcha code
nb_NO: Ukorrekt captcha-kode

en: Incorrect image validation code. Please check the image and re-enter the letters or numbers as necessary.
nb_NO: Feil kode. Sjekk bildet og skriv inn riktige bokstaver og tall.

en: Increase Toolbar Font Size
nb_NO: Øk tekststørrelsen på verktøylinjen

en: Indent
nb_NO: Innrykk

en: Index Search Engine - All
nb_NO: Indekser søkemotoren - Alle

en: Index Search Engine - Updates
nb_NO: Indekser søkemotoren - Oppdateringer

en: Index cleared. You must now reindex your site from the Automated Jobs page.
nb_NO: Søkeindeks ble tømt. Du kan nå re-indeksere ditt nettsted fra Automatiserte jobber-siden.

en: Index partially updated. %s pages indexed (maximum number.) Re-run this job to continue this process.
nb_NO: Indeks er delvis oppdatert. %s indekserede sider (maksimalt antall.) Kjør denne jobben igjen for å forsette denne prosessen.

en: Index the site to allow searching to work quickly and accurately. Only reindexes pages that have changed since last indexing.
nb_NO: Indekser nettstedet for å tillate søkingen å jobbe hurtigt og presist. Kun sider som har blitt endret siden siste indeksering blir indeksert.

en: Index updated.
nb_NO: Indeks oppdatert.

en: Index updated. %s pages indexed.
nb_NO: Indeks er oppdatert. %s sider ble indeksert.

en: Indexing Method
nb_NO: Indekseringsmetode

en: Indexing complete. Index is up to date
nb_NO: Indekseringen er fullført. Indeksen er nå oppdatert.

en: Inherit page type default permissions.
nb_NO: Arve sidetypens standardrettigheter.

en: Inherit the permissions of this page.
nb_NO: Arve rettigheter fra denne siden.

en: Input Format
nb_NO: Feltformat

en: Insert
nb_NO: Sett inn

en: Insert Character
nb_NO: Sett inn tegn

en: Insert File
nb_NO: Sett inn fil

en: Insert Horizontal Rule
nb_NO: Sett inn horisontal strek

en: Insert Image
nb_NO: Sett inn bilde

en: Insert Link to File
nb_NO: Sett inn fil-lenke

en: Insert Table
nb_NO: Sett inn tabell

en: Insert Video
nb_NO: Legg inn video

en: Insert link
nb_NO: Legg inn link

en: Inset
nb_NO: Innfelt

en: Inspect
nb_NO: Innspiser

en: Install
nb_NO: Installer

en: Install %s
nb_NO: Installer %s

en: Install Update
nb_NO: Installer oppdatering

en: Install add-ons & themes.
nb_NO: Installer tilleggspakker og temaer.

en: Install concrete5
nb_NO: Installer concrete5

[ctx: InstallError]
en: %s.<br><br>Trace:<br>%s
nb_NO: %s.<br><br>Spor:<br>%s

en: Installation Notes
nb_NO: Installasjonsnotater

en: Installed Block Types
nb_NO: Installerte blokktyper

en: Installed Rating Types
nb_NO: Installerte rangeringtyper

en: Installing attributes.
nb_NO: Installerer attributter.

en: Installing automated jobs.
nb_NO: Installerer automatiserte jobber.

en: Installing dashboard.
nb_NO: Installerer kontrollpanelet.

en: Installing login and registration pages.
nb_NO: Installerer login- og registreringssider.

en: Installing permissions & workflow.
nb_NO: Installerer tillatelser og godkjenningsflyt.

en: Intelligent Search
nb_NO: Intelligent søking

en: Interface settings saved. Please log out and in again to update all backend messages.
nb_NO: Innstillinger for brukergrensesnitt ble lagret. Du må logge ut og inn igjen for å oppdatere alle backend-meldinger.

en: Intermediate
nb_NO: Viderekommen

en: Internal
nb_NO: Intern

en: Internal Block Types
nb_NO: Interne blokktyper

en: Internationalization Support
nb_NO: Internasjonaliseringsstøtte

en: Invalid Attribute Type.
nb_NO: Ugyldig attributt-type.

en: Invalid Authentication Type
nb_NO: Ugyldig autentiseringstype

en: Invalid Authentication Type Handle
nb_NO: Ugyldig autentiseringstype-handle

en: Invalid Authentication Type ID
nb_NO: Ugyldig autentiseringstype-ID

en: Invalid Block Object.
nb_NO: Ugyldig blokk-objekt.

en: Invalid Conversation.
nb_NO: Ugyldig samtale.

en: Invalid Error Code
nb_NO: Ugyldig feilkode

en: Invalid File Dimensions
nb_NO: Ugyldige fildimensjoner

en: Invalid File Extension
nb_NO: Ugyldig fil-etternavn

en: Invalid File.
nb_NO: Ugyldig fil.

en: Invalid ID
nb_NO: Ugyldig ID

en: Invalid Job set.
nb_NO: Ugyldig jobsett.

en: Invalid Key. Please visit the forgot password page again to have a new key generated.
nb_NO: Ugyldig nøkkel. Besøk siden glemt passord igjen for å få en ny nøkkel.

en: Invalid Package.
nb_NO: Ugyldig tilleggspakke.

en: Invalid Page.
nb_NO: Ugyldig side.

en: Invalid Permissions
nb_NO: Ugyldige tillatelser

en: Invalid Request, please attempt login again.
nb_NO: Ugyldig forespørsel, vennligst prøv å logg inn igjen.

en: Invalid Request.
nb_NO: Ugyldig forespørsel.

en: Invalid SQL in order by
nb_NO: Ugyldig SQL i 'order by'

en: Invalid Section
nb_NO: Ugyldig seksjon

en: Invalid Token
nb_NO: Ugyldig token

en: Invalid Token.
nb_NO: Ugyldig token.

en: Invalid Username
nb_NO: Ugyldig brukernavn

en: Invalid Workflow Type.
nb_NO: Ugyldig godkjenningsflyt-type.

en: Invalid anti-spam library.
nb_NO: Ugyldig anti-spam bibliotek.

en: Invalid attribute ID.
nb_NO: Ugyldig attributt ID.

en: Invalid attribute set.
nb_NO: Ugyldig attributtsett.

en: Invalid backup file specified.
nb_NO: Ugyldig sikkerhetskopi-fil angitt.

en: Invalid block
nb_NO: Ugyldig blokk

en: Invalid block type handle: %s
nb_NO: Ugyldig blokktype handle: %s

en: Invalid block.
nb_NO: Ugyldig blokk.

en: Invalid captcha library.
nb_NO: Ugyldig captcha bibliotek.

en: Invalid characters in group set name.
nb_NO: Ugyldige tegn i gruppesett-navnet.

en: Invalid characters in page template name.
nb_NO: Ugyldige tegn i sidemalens navn.

en: Invalid characters in workflow name.
nb_NO: Ugyldige tegn i navnet på godkjenningsflyten.

en: Invalid column definition: %s in table %s
nb_NO: Ugyldig kolonne-definisjon: %s i tabell %s

en: Invalid control
nb_NO: Ugyldig kontroll

en: Invalid conversation post token.
nb_NO: Ugyldig meldingspost-token

en: Invalid conversation.
nb_NO: Ugyldig samtale.

en: Invalid dimensions.
nb_NO: Ugyldige dimensjoner.

en: Invalid domain.
nb_NO: Ugyldig domene

en: Invalid editor handle.
nb_NO: Ugyldig behandler-handle.

en: Invalid email address or password.
nb_NO: Ugyldig e-postadresse eller passord

en: Invalid email address provided.
nb_NO: Ugyldig e-postadresse.

en: Invalid email address.
nb_NO: Ugyldig e-postadresse.

en: Invalid feed.
nb_NO: Ugyldig strøm.

en: Invalid file dimensions, please rescan this file.
nb_NO: Ugyldige fildimensjoner, vennligst scan denne filen pånytt.

en: Invalid file extension
nb_NO: Ugyldig fil-etternavn

en: Invalid file extension.
nb_NO: Ugyldig filetternavn.

en: Invalid file storage location object.
nb_NO: Ugyldig fil-lagringsplasseringsobjekt.

en: Invalid file version.
nb_NO: Ugyldig filversjon.

en: Invalid file.
nb_NO: Ugyldig fil.

en: Invalid flag type.
nb_NO: Ugyldig flaggtype.

en: Invalid form token. Please reload this form and submit again.
nb_NO: Ugyldig skjema token. Vennligst last inn dette skjemaet og send på nytt.

en: Invalid group ID.
nb_NO: Ugyldig gruppe ID.

en: Invalid group set.
nb_NO: Ugyldig gruppesett.

en: Invalid group.
nb_NO: Ugyldig gruppe.

en: Invalid language identifier
nb_NO: Ugyldig språk ID

en: Invalid layout object.
nb_NO: Ugyldig layout-objekt.

en: Invalid layout preset object.
nb_NO: Ugyldig layout preset objekt.

en: Invalid link.
nb_NO: Ugyldig link.

en: Invalid marketplace item ID.
nb_NO: Ugyldig markedsplass-ID.

en: Invalid marketplace item object.
nb_NO: Ugyldig markedsplass-element.

en: Invalid message
nb_NO: Ugyldig melding

en: Invalid message object.
nb_NO: Ugyldig meldingsobjekt.

en: Invalid node.
nb_NO: Ugyldig node.

en: Invalid or non-customizable theme.
nb_NO: Ugyldig eller ikke-redigerbart tema.

en: Invalid package.
nb_NO: Ugyldig tilleggspakke.

en: Invalid page template
nb_NO: Ugyldig sidemal

en: Invalid page template object.
nb_NO: Ugyldig sidemal-objekt.

en: Invalid page template.
nb_NO: Ugyldig sidemal.

en: Invalid page type object.
nb_NO: Ugyldig sidetype-objekt.

en: Invalid page type publish target type.
nb_NO: Ugyldig publiseringsmåltype for sidetypen.

en: Invalid page type target type.
nb_NO: Ugyldig sidetype måltype.

en: Invalid page type.
nb_NO: Ugyldig sidetype.

en: Invalid parameter received: %s
nb_NO: Ugyldig parameter mottatt: %s

en: Invalid parent category
nb_NO: Ugyldig overordnet kategori

en: Invalid parent message.
nb_NO: Ugyldig overordnet melding.

en: Invalid parent page.
nb_NO: Ugyldig overordnet side.

en: Invalid path to file storage location. You may not choose the root directory.
nb_NO: Ugyldig sti til fil-lagringsplasseringen. Du kan ikke velge rot-mappen.

en: Invalid schema version found. Expecting 0.3
nb_NO: Ugyldig schema-versjon funnet. Forventet 0.3

en: Invalid section
nb_NO: Ugyldig seksjon

en: Invalid set
nb_NO: Ugyldig sett

en: Invalid stack
nb_NO: Ugyldig stack

en: Invalid stack.
nb_NO: Ugyldig stack.

en: Invalid target page.
nb_NO: Ugyldig mål-side.

en: Invalid target parent group.
nb_NO: Ugyldig overordnet gruppe.

en: Invalid theme.
nb_NO: Ugyldig tema.

en: Invalid thumbnail type object.
nb_NO: Ugyldig miniatyrbildetype-objekt.

en: Invalid title for category
nb_NO: Ugyldig tittel for kategorien

en: Invalid title for topic
nb_NO: Ugyldig emnetittel

en: Invalid tree type.
nb_NO: Ugyldig tre-type.

en: Invalid type object.
nb_NO: Ugyldig type objekt.

en: Invalid username or password.
nb_NO: Ugyldig brukernavn eller passord.

en: Invalid version
nb_NO: Ugyldig versjon

en: Invalid workflow ID.
nb_NO: Ugyldig godkjenningflyt-ID.

en: Is this page type frequently added?
nb_NO: Legges denne sidetypen til ofte?

en: It only takes a moment and you don't even have to leave your site.
nb_NO: Det tar kun et øyeblikk, og du behøver ikke engang å forlate ditt nettsted.

en: It's not possible to test the settings since the mail system is disabled (the setting %1$s is set to %2$s in the configuration).
nb_NO: Det er ikke mulig å teste innstillingene fordi e-postsystemet er deaktivert ( instillingen %1$s er satt til %2$s i konfigurasjonen).

en: Italic
nb_NO: Kursiv

en: Items Per Page
nb_NO: Elementer per side

en: Items Selected
nb_NO: Valgte elementer

en: Items returned by getPresets() must implement the PresetInterface
nb_NO: Elementer returnert av getPresets() må implementere PresetInterface

en: Items to Show
nb_NO: Elementer som vises

en: Itself (Override)
nb_NO: Seg selv (Overstyr)

en: JSON Extension Enabled
nb_NO: JSON utvidelse aktivert

en: JavaScript Enabled
nb_NO: JavaScript aktivert

en: Job Failed
nb_NO: Jobb feilet

en: Job Handle
nb_NO: Jobb-handle

en: Job Name
nb_NO: Jobbnavn

en: Job Posting
nb_NO: Jobbinnlegg

en: Job Set schedule updated successfully.
nb_NO: Jobbsett-tidsplan ble oppdatert.

en: Job Set updated successfully.
nb_NO: Jobsett ble oppdatert.

en: Job Sets
nb_NO: Jobbsett

en: Job not found.
nb_NO: Jobb ikke funnet

en: Job schedule updated successfully.
nb_NO: Jobb-tidsplanen ble oppdatert.

en: Job set added.
nb_NO: Jobbsett lagt til.

en: Job successfully installed.
nb_NO: Innstalleringen av jobben var vellykket.

en: Job successfully uninstalled.
nb_NO: Avinnstalleringen av jobben var vellykket.

[ctx: JobSetName]
en: Default
nb_NO: Standard

en: Jobs
nb_NO: Jobber

en: Jobs to run (separate multiple jobs with a space)
nb_NO: Jobber som skal kjøres (skill flere jobber med et mellomrom)

en: Join the concrete5.org community to setup multiple websites, shop for extensions, and get support.
nb_NO: Bli med i concrete5.org samfunnet for å sette opp flere nettsteder, kjøpe tilleggpakker og få support.

en: Joined on %s
nb_NO: Ble med den %s

en: Just roll over any content on the page. Click or tap to get the edit menu for that block.
nb_NO: Rull til innhold på siden, klikk eller tap for å få frem redigeringsmenyen for den ønskede blokken.

en: Justify text
nb_NO: Juster tekst

en: Keep your site running well.
nb_NO: Sørg for at ditt nettsted kjører bra.

en: Key Expired. Please visit the forgot password page again to have a new key generated.
nb_NO: Nøkkelen har utløpt. Besøk siden glemt passord for å få en ny nøkkel.

en: Keywords
nb_NO: Nøkkelord

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Language
nb_NO: Språk

en: Language Icon
nb_NO: Språkikon

en: Language saved successfully.
nb_NO: Språk ble lagret.

en: Languages
nb_NO: Språk

en: Languages refreshed.
nb_NO: Språk ble oppdatert.

en: Languages reset.
nb_NO: Språk ble nullstilt.

en: Last Action
nb_NO: Siste handling

en: Last IP Address
nb_NO: Siste IP-adresse

en: Last Message Posted on %s.
nb_NO: Siste melding postet den %s.

en: Last Modified
nb_NO: Sist modifisert

en: Last Response
nb_NO: Siste svar

en: Last Run
nb_NO: Sist kjørt

en: Last Updated
nb_NO: Sist oppdatert

en: Last edit
nb_NO: Sist redigert

en: Last login
nb_NO: Siste innlogging

en: Latest Message
nb_NO: Nyeste meldinger

en: Latitude: %s
nb_NO: Breddegrad: %s

en: Launch
nb_NO: Kjør

en: Launch Guide
nb_NO: Start guide

en: Launch in Composer?
nb_NO: Åpne i Composer?

en: Layout Presets
nb_NO: Layout presets

en: Learn More
nb_NO: Lær mer

en: Learn about how to use concrete5, how to develop for concrete5, and get general help.
nb_NO: Lær om hvordan du bruker concrete5, hvordan du utvikler for concrete5 og få generell hjelp.

en: Learn more and update.
nb_NO: Lær mer og oppdater

en: Learn the basics.
nb_NO: Lær det grunnleggene.

en: Leave 0 to show all future dated pages
nb_NO: La det stå 0 for å vise alle fremtidig daterte sider

en: Leave 0 to show all past dated pages
nb_NO: La det stå 0 for å vise alle tidligere daterte sider

en: Leave blank to keep current password.
nb_NO: La stå blank for å bruke eksisterende passord.

en: Leave the following form field blank in order to allow everyone to download this file.
nb_NO: La følgende felt stå blankt for å tillate alle å laste ned denne filen.

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Let's start editing a page.
nb_NO: La oss sette igang med å redigere en side.

en: Letter spacing
nb_NO: Tegnmellomrom

en: Level
nb_NO: Nivå

en: Limit By Page Type
nb_NO: Begrens på sidetype

en: Line Height
nb_NO: Linjehøyde

en: Link Color
nb_NO: Link-farge

en: Link Deleted.
nb_NO: Link slettet.

en: Link Tag to Search Page
nb_NO: Link merke til søkeside

en: Link Text
nb_NO: Linktekst

en: Link Type
nb_NO: Linktype

en: Link Updated.
nb_NO: Link oppdatert.

en: Link to Page
nb_NO: Link til side

en: Link to files stored in the asset library.
nb_NO: Link til filer fra biblioteket

en: List available jobs
nb_NO: Vis tilgjengelige jobber

en: List pages based on type, area.
nb_NO: List ut sider basert på type, område.

en: Live Example
nb_NO: Live eksempel

en: Live Version
nb_NO: Aktiv versjon

en: Load Interface Language from:
nb_NO: Last brukergrensesnitt-språk fra:

en: Load More
nb_NO: Last flere

en: Load error!
nb_NO: Feil ved innlasting!

en: Loading
nb_NO: Laster inn

en: Loading Components...
nb_NO: Laster inn komponenter...

en: Loading Control Sets...
nb_NO: Laster inn kontroll-sett...

en: Loading Conversation
nb_NO: Laster samtale

en: Loading Filters...
nb_NO: Laster inn filter...

en: Loading Image...
nb_NO: Laster inn bilde...

en: Loading...
nb_NO: Laster inn...

en: Loads new items into gatherings.
nb_NO: Last nye elementer inn i samlinger.

en: Local
nb_NO: Lokal

en: Locale
nb_NO: Nasjonale instillinger

en: Location
nb_NO: Plassering

en: Location: %s
nb_NO: Lokasjon: %s

en: Lock IP after
nb_NO: Lås IP etter

en: Lock Layout
nb_NO: Lås layout

en: Log Application Exceptions
nb_NO: Logg applikasjons feilhendelser

en: Log Database Queries
nb_NO: Logg databasespørringer

en: Log Emails Sent
nb_NO: Logg sendte e-poster

en: Log Settings
nb_NO: Innstillinger for logg

[ctx: Log channel]
en: Application
nb_NO: Program

[ctx: Log channel]
en: Exceptions
nb_NO: Unntak

[ctx: Log channel]
en: Sent Emails
nb_NO: Sendte e-poster

en: Log entries marked as spam.
nb_NO: Logg innlegg merket som spam.

en: Log in
nb_NO: Logg inn

en: Log in with %s
nb_NO: Logg inn med %s

en: Log in with concrete5.org
nb_NO: Logg inn med concrete5.org

[ctx: Log level]
en: Alert
nb_NO: Alarm

[ctx: Log level]
en: Critical
nb_NO: Kritisk

[ctx: Log level]
en: Debug
nb_NO: Feilsøk

[ctx: Log level]
en: Emergency
nb_NO: Nødstilfelle

[ctx: Log level]
en: Error
nb_NO: Feil

[ctx: Log level]
en: Notice
nb_NO: Varsel

[ctx: Log level]
en: Warning
nb_NO: Advarsel

en: Log out
nb_NO: Logg ut

en: Logged entries can be found in <a href="%s" style="color: #bfbfbf; text-decoration: underline">Dashboard > Reports > Logs</a>
nb_NO: Loggede innlegg finnes i <a href="%s" style="color: #bfbfbf; text-decoration: underline">Kontrollpanel > Rapporter > Logger </ a>

en: Logged in as <a href="%s">%s</a>
nb_NO: Logget inn som <a href="%s">%s</a>

en: Logging Settings
nb_NO: Innstillinger for logg

en: Logging configuration saved.
nb_NO: Konfigurasjonen ble lagret.

en: Login
nb_NO: Logg inn

en: Login & Registration
nb_NO: Innlogging og registrering

en: Login Destination
nb_NO: Innloggingsdestinasjon

en: Login redirection saved.
nb_NO: Login-omdirigering ble lagret.

en: Logs
nb_NO: Logger

en: Longitude: %s
nb_NO: Lengdegrad: %s

en: Loop Navigation
nb_NO: Løkkenavigasjon

en: MP4 Audio
nb_NO: MP4 Lyd

en: Mail Details: %s
nb_NO: E-post detaljer: %s

en: Mail Exception Occurred. Unable to send mail:
nb_NO: Feil ved utsending av e-post:

en: Mail Server
nb_NO: E-posttjener

en: Mail importers
nb_NO: Mail-importører

en: Mailbox
nb_NO: Postkasse

en: Main
nb_NO: Hovedområde

en: Maintenance Mode
nb_NO: Vedlikeholdsmodus

en: Maintenance Mode turned off. Your site is public.
nb_NO: Vedlikeholdsmodus er deaktivert. Ditt nettsted er nå offentlig.

en: Maintenance Mode turned on. Your site is now private.
nb_NO: Vedlikeholdsmodus er aktivert. Ditt nettsted er nå privat.

en: Make Ban Permanent
nb_NO: Gjør bannlysning permanent

en: Make sure you <a href="%s">backup your database</a> before updating.
nb_NO: Husk å foreta en <a href="%s">sikkerhetskopi av databasen</a> før du oppdaterer.

en: Manage Presets
nb_NO: Behandle presett

en: Manage Sets
nb_NO: Håndtering av sett

en: Manage Stack Contents
nb_NO: Administrer stack-innhold

en: Manage sitewide content and administer block types.
nb_NO: Administrer globalt innhold og administrer blokktyper.

en: Manage the installed block types in your site.
nb_NO: Administrer installerte blokktyper på ditt nettsted.

en: Manage the page attributes. To associate an attribute to the page click it in the left panel.
nb_NO: Tilpass sidens attributter. For å knytte flere attributter til siden, klikk på panelet til venstre.

en: Manage your conversations settings
nb_NO: Administrer innstillinger for samtaler

en: Manually
nb_NO: Manuelt

en: Manually create new user accounts for your concrete5 site.
nb_NO: Manuelt opprett en ny brukerkonto på concrete5 nettstedet ditt.

en: Map
nb_NO: Koble

en: Map Existing Page
nb_NO: Tilknytt eksisterende side

en: Map Height
nb_NO: Karthøyde

en: Map Title (optional)
nb_NO: Karttittel (valgfritt)

en: Map Width
nb_NO: Kartbredde

en: Mapped in Other Sections
nb_NO: Tilknyttet andre seksjoner

en: Margin
nb_NO: Marg

en: Margin and Padding
nb_NO: Marg og mellomrom

en: Mark Email as Valid
nb_NO: Marker e-post som gyldig

en: Marketplace integration disabled in configuration file.
nb_NO: Integrasjon til markedsplassen er deaktivert i konfigurasjonsfilen.

en: Marketplace item %s downloaded successfully.
nb_NO: %s er nå lastet ned fra markedsplassen.

en: Max Attachment Size for Guest Users. (MB)
nb_NO: Maks vedleggstørrelse for gjestebrukere (MB)

en: Max Attachment Size for Registered Users. (MB)
nb_NO: Maks vedleggstørrelse for registrerte brukere. (MB)

en: Max Attachments Per Message for Guest Users.
nb_NO: Maks vedlegg per melding for gjestebrukere.

en: Max Attachments Per Message for Registered Users
nb_NO: Maks vedlegg per melding for registrerte brukere

en: Max Height
nb_NO: Maks. høyde

en: Max Width
nb_NO: Maks. bredde

en: Max file size exceeded
nb_NO: Maksimal filstørrelse overskredet

en: Maximum Gravatar Rating
nb_NO: Maks. Gravatar rangering

en: May disclose sensitive information, use only for development.
nb_NO: Kan røpe sensitiv informasjon, bruk kun ved utvikling.

en: Member profile (if enabled)
nb_NO: Brukerprofil (hvis aktivert)

en: Members
nb_NO: Medlemmer

en: Memory Requirements
nb_NO: Minnekrav

en: Memory limit %sMB.
nb_NO: Minnegrense %sMB.

en: Message
nb_NO: Melding

en: Message Author
nb_NO: Meldingforfatter

en: Message List
nb_NO: Meldingsliste

en: Message Sent.
nb_NO: Melding sendt.

en: Message approved.
nb_NO: Meldingen ble godkjent.

en: Message deleted successfully.
nb_NO: Melding ble slettet.

en: Message flagged successfully.
nb_NO: Melding ble flagget.

en: Message has not been approved.
nb_NO: Meldingen har ikke blitt godkjent.

en: Message is approved.
nb_NO: Meldingen er godkjent.

en: Message is deleted.
nb_NO: Meldingen er slettet.

en: Message is flagged as spam.
nb_NO: Meldingen er merket som spam.

[ctx: Message posted date]
en: Posted on %s
nb_NO: Skrevet den %s

en: Message restored.
nb_NO: Meldingen ble gjenopprettet.

en: Message to Display When No Pages Listed.
nb_NO: Melding som vises når ingen sider listes.

en: Message to display when completed
nb_NO: Melding som vises ved innsending av skjema

en: Message unflagged.
nb_NO: Meldingsflagg ble fjernet.

en: Message:
    %s
nb_NO: Beskjed:
    %s

en: Message: %s
nb_NO: Melding: %s

en: Messages
nb_NO: Meldinger

en: Messages Per Page
nb_NO: Meldinger per side

en: Meta Description
nb_NO: Meta beskrivelse

en: Meta Title
nb_NO: Meta tittel

en: Minutes
nb_NO: Minutter

en: Mobile Preview
nb_NO: Mobil forhåndsvisning

en: Mobile Theme
nb_NO: Mobiltema

en: Mobile theme saved.
nb_NO: Mobiltema ble lagret.

en: Mode
nb_NO: Modus

en: Modified
nb_NO: Modifisert

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: Months
nb_NO: Måneder

en: More
nb_NO: Mer

en: More Add-ons
nb_NO: Flere tilleggspakker

en: More Details
nb_NO: Flere detaljer

en: More Information
nb_NO: Mer informasjon

en: More Options
nb_NO: Flere innstillinger

en: More Than
nb_NO: Mer enn

en: More help.
nb_NO: Mer hjelp.

en: Most Popular
nb_NO: Mest populær

en: Most Popular First
nb_NO: Mest populære først

en: Most Recent Downloads
nb_NO: Siste nedlastinger

en: Most Recent First
nb_NO: Nyeste først

en: Most Recent Version
nb_NO: Seneste versjon

en: Most recent first
nb_NO: Nyeste først

en: Move
nb_NO: Flytt

en: Move Down
nb_NO: Flytt ned

en: Move Groups
nb_NO: Flytt grupper

en: Move Multiple Groups
nb_NO: Flytt flere grupper

en: Move Up
nb_NO: Flytt opp

en: Move or reorder pages by dragging their icons.
nb_NO: Flytt eller ordne om sider ved å trekke på sidens ikon.

en: Move package to trash directory on server?
nb_NO: Flytt tilleggspakken til papirkurven på tjeneren?

en: Move selected groups (left column) beneath selected group (right column)
nb_NO: Flytt valgte grupper(venstre kolonne) til under valgte grupper(høyre kolonne)

en: Move the following group(s) <strong>to the top level of groups</strong>.
nb_NO: Flytt følgende gruppe(r) <strong>til toppnivået av grupper</strong>.

en: Move the following group(s) beneath <strong>%s</strong>.
nb_NO: Flytt følgende gruppe(r) under <strong>%s</strong>.

en: Move/Copy
nb_NO: Flytt/Kopier

en: Multilingual
nb_NO: Multispråk

en: Multilingual Settings
nb_NO: Innstillinger for multispråk

en: Multilingual Setup
nb_NO: Multispråk oppsett

en: Multilingual content enabled
nb_NO: Multispråk innhold er aktivert

en: Multilingual content updated
nb_NO: Multispråk innhold er oppdatert

en: Multilingual tree copied. You might consider rescanning links in the section you copied to.
nb_NO: Multispråk-tre kopiert. Du kan kanskje vurdere å reskanne linker i den seksjonen du kopierte til.

en: Multilingual tree links rescanned.
nb_NO: Multispråk-tre linker reskannet.

en: Multiple Values
nb_NO: Flere verdier

en: Multiple values
nb_NO: Flere verdier

en: My Account
nb_NO: Min konto

en: My Sets
nb_NO: Mine sett

en: My Video
nb_NO: Min video

en: MySQL PDO Extension Enabled
nb_NO: MySQL PDO utvidelse aktivert

en: MySQL Password
nb_NO: MySQL passord

en: MySQL Username
nb_NO: MySQL brukernavn

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name (optional)
nb_NO: Navn (valgfritt)

en: Name cannot contain the characters: %s
nb_NO: Navnet kan ikke inneholde tegnene: %s

[ctx: Name of a set]
en: Set Name
nb_NO: Settnavn

en: Name required.
nb_NO: Navn er påkrevd.

en: Navigate this page in other languages
nb_NO: Naviger denne siden på andre språk

en: Navigate through sibling pages.
nb_NO: Naviger mellom sider på samme nivå.

en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

en: Navigation Link Text
nb_NO: Tekst for navigasjonslink

en: Never
nb_NO: Aldri

en: New
nb_NO: Ny

en: New Message Approval
nb_NO: Ny beskjed-godkjenning

en: New Message on Conversation: %s
nb_NO: Ny melding på samtale: %s

en: New Page
nb_NO: Ny side

en: New Page Created From Version
nb_NO: Ny side ble laget fra versjon

en: New Password
nb_NO: Nytt passord

en: New Question
nb_NO: Nytt spørsmål

en: New Topic
nb_NO: Nytt emne

en: New User Registration
nb_NO: Registrering av ny bruker

en: New Version %s
nb_NO: Ny versjon %s

en: New Version: %s. Upgrading from: %s.
nb_NO: Ny versjon: %s. Oppgraderer fra: %s.

en: New file set added successfully.
nb_NO: Nytt filsett ble lagt til.

en: New template.
nb_NO: Ny mal.

en: Next
nb_NO: Neste

en: Next & Previous Nav
nb_NO: Neste og Forrige navigering

en: Next Label
nb_NO: Etikett for neste

en: Next this:
nb_NO: Så dette:

en: Next →
nb_NO: Neste →

en: No
nb_NO: Nei

en: No Actions found.
nb_NO: Ingen handlinger funnet.

en: No Attributes
nb_NO: Ingen attributter

en: No Block Types
nb_NO: Ingen blokktyper

en: No Content.
nb_NO: Inget innhold.

en: No End Date.
nb_NO: Ingen Sluttdato.

en: No Faq Entries Entered.
nb_NO: Ingen OSS innlegg er lagt inn.

en: No File Types
nb_NO: Ingen filtyper

en: No Groups
nb_NO: Ingen grupper

en: No Jobs found.
nb_NO: Ingen jobber funnet.

en: No Meta Description
nb_NO: Ingen Meta beskrivelse

en: No Name
nb_NO: Inget Navn

en: No Page Attributes
nb_NO: Ingen sideattributter

en: No Page Types
nb_NO: Ingen sidetyper

en: No Queueing
nb_NO: Ingen køsetting

en: No Repeat
nb_NO: Igjen gjentagelse

en: No Slides Entered.
nb_NO: Ingen elementer er lagt inn.

en: No Suggestions
nb_NO: Ingen forslag

en: No Themes
nb_NO: Ingen temaer

en: No Video Files Selected.
nb_NO: Ingen videofiler er valgt.

en: No access entities selected.
nb_NO: Ingen tilgangelementer valgt.

en: No add-ons found.
nb_NO: Ingen tilleggspakker funnet.

en: No add-ons installed.
nb_NO: Ingen tilleggspakker er installert.

en: No attribute categories currently defined.
nb_NO: For øyeblikket er ingen attributtkategorier definert.

en: No attribute sets currently defined.
nb_NO: Ingen attributtsett er fortiden definert.

en: No attributes defined.
nb_NO: Ingen attributter definert.

en: No attributes found.
nb_NO: Ingen attributter funnet.

en: No block types available.
nb_NO: Ingen blokktyper er tilgjengelig.

en: No custom block types are awaiting installation.
nb_NO: Ingen brukerdefinerte blokktyper avventer installasjon.

en: No data is available yet.
nb_NO: Det foreligger ingen data enda.

en: No default file storage location could be found to store this file.
nb_NO: En standard fillagringsplassering for å lagre denne filen ble ikke funnet.

en: No entries found.
nb_NO: Ingen oppføringer funnet.

en: No file sets found.
nb_NO: Ingen filsett funnet.

en: No file specified
nb_NO: Ingen fil er spesifisert

en: No files found in %s for the storage location "%s".
nb_NO: Ingen filer ble funnet i %s, lager lokasjon "%s"

en: No files have been downloaded.
nb_NO: Ingen filer har blitt nedlastet.

en: No global areas have been added.
nb_NO: Ingen globale områder har blitt lagt til.

en: No grid framework found. Grid area methods require a valid grid framework defined in a PageTheme class.
nb_NO: Ingen grid-rammeverk ble funnet. Grid områdemetoder behøver et gyldig grid-rammeverk definert i PageTheme-klassen.

en: No group sets found.
nb_NO: Ingen gruppe-sett funnet.

en: No groups found.
nb_NO: Ingen grupper funnet.

en: No information about this add-on available.
nb_NO: Ingen informasjon om denne tilleggspakken er tilgjengelig.

en: No job specified.
nb_NO: Ingen jobber.

en: No local user account associated with this user, please log in with a local account and connect your account from your user profile.
nb_NO: Ingen lokal brukerkonto er tilknyttet denne brukeren. Vennligst logg inn med en lokal konto og koble sammen kontoen fra din brukerprofil-side.

en: No messages found.
nb_NO: Ingen meldinger funnet.

en: No messages in this conversation.
nb_NO: Ingen meldinger i denne samtalen.

en: No one has yet submitted this form.
nb_NO: Ingen har brukt dette skjemaet enda.

en: No packages have been installed.
nb_NO: Ingen tilleggspakker er installert.

en: No page could be found at this address.
nb_NO: Det finnes ingen side på denne adressen.

en: No page types found.
nb_NO: Ingen sidetyper funnet.

en: No pages found.
nb_NO: Ingen sider funnet.

en: No results found.
nb_NO: Ingen resultater funnet.

en: No results match
nb_NO: Ingen treff for

en: No stacks have been added.
nb_NO: Ingen stacker har blitt lagt til.

en: No themes are installed.
nb_NO: Ingen temaer er installert.

en: No themes found.
nb_NO: Ingen temaer funnet.

en: No thumbnail found. Usually this is because the source file is smaller than this thumbnail configuration.
nb_NO: Ingen miniatyrbilde funnet. Normalt sett så er det fordi kildefilen er mindre enn miniatyrbildet.

en: No timed permission assignments
nb_NO: Ingen tidsinnstilte tillatelsesendringer

en: No topic filtering
nb_NO: Ingen emnefiltrering

en: No topics have been posted.
nb_NO: Ingen emner har blitt postet.

en: No topics.
nb_NO: Ingen emner.

en: No updates are ready to be installed.
nb_NO: Ingen oppdateringer er klar for installering.

en: No updates for your add-ons are available.
nb_NO: Ingen oppdateringer til dine tilleggspakker er tilgjengelige.

en: No upgrade notices found.
nb_NO: Ingen oppgraderingesmeldinger funnet.

en: No users found.
nb_NO: Ingen brukere funnet.

en: No users or groups added.
nb_NO: Ingen brukere eller grupper funnet.

en: No users or groups selected.
nb_NO: Ingen brukere eller grupper valgt.

en: No users selected.
nb_NO: Ingen bruker valgt.

en: No, display all messages.
nb_NO: Nei, vis alle meldinger.

en: No, posting is disabled.
nb_NO: Nei, skriving er deaktivert.

en: No, this is not the default storage location.
nb_NO: Nei, dette er ikke standard lagringsplassering.

en: No. Do <strong>not</strong> remove any content or files from this website.
nb_NO: Nei. Slett <strong>ikke</ strong> noe innhold eller filer fra dette nettstedet.

en: Nobody
nb_NO: Ingen

en: None
nb_NO: Ingen

en: None Created
nb_NO: Ingen opprettet

en: None Selected
nb_NO: Ingen valgte

en: None of the requested files could be found.
nb_NO: Ingen av de forespurte filene ble funnet.

en: None selected
nb_NO: Ingen valgt

en: None.
nb_NO: Ingen.

en: None. Pages do not have canonical URLs until they are published.
nb_NO: Ingen. Sider får ikke tildelt kanonisk URL før de er publisert.

en: None. This file will automatically be used by the <strong>%s</strong> page.
nb_NO: Ingen. Denne filen blir automatisk brukt av siden <strong>%s</strong>.

en: None. This file will automatically be used for pages without a template.
nb_NO: Ingen. Denne filen blir automatisk brukt for siden uten en mal.

en: None. This file will automatically be used.
nb_NO: Ingen. Denne filen blir automatisk brukt.

en: None. This file will be used by pages with the <strong>%s</strong> template.
nb_NO: Ingen. Denne filen blir brukt av sider med <strong>%s</strong> malen.

en: Normal text
nb_NO: Normal tekst

en: Not a member? Register
nb_NO: Ikke medlem enda? Registrer deg

en: Note: Additional page paths are not versioned. They will be available immediately.
nb_NO: Merk: ytterligere sidestier blir ikke versjonert. De vil være tilgjengelig med det samme.

en: Note: Downloading an update will NOT automatically install it.
nb_NO: Merk: Nedlasting av en oppdatering vil IKKE installere den automatisk.

en: Note: Entering values here will override global conversations file attachment settings for this block if you enable Attachment Overrides for this Conversation.
nb_NO: Merk: Fører du inn verdier her vil det overstyre de globale innstillingene for filvedlegg til samtaler for denne blokken, hvis du aktiverer vedleggsoverstyring for denne samtalen.

en: Note: These settings can be overridden in the block edit form for individual conversations.
nb_NO: Merk: Disse innstillingene kan overstyres i redigeringsskjemaet for de individuelle samtalene.

en: Note: this will override the selected preset with the new preset. It will not update any layouts already in use.
nb_NO: Merk: dette bil overstyre det valgte presett med det nye presettet. Det vil ikke oppdatere andre layout som allerede er i bruk.

en: Nothing currently available to install.
nb_NO: Ingenting er for øyeblikket tilgjengelig for installering.

en: Notification
nb_NO: Varsler

en: Notification - Spam Detected
nb_NO: Varsel - Spam funnet

en: Notify me by email when people submit this form
nb_NO: Gi meg et varsel på e-post når personer sender inn dette skjemaet

en: Number of Pages to Display
nb_NO: Antall sider å vise

en: Number of Responses
nb_NO: Antall svar

en: Number to Display
nb_NO: Antall å vise

en: OR Path
nb_NO: ELLER Sti

en: Off
nb_NO: Av

en: Off - Good for active block and site development.
nb_NO: Av - Bra for aktiv blokk- og nettstedsutvikling.

en: Off - Good for active theme development when using LESS files.
nb_NO: Av - Bra for aktiv temautvikling ved bruk av LESS-filer.

en: Off - Good for debugging generated CSS output.
nb_NO: Av - Bra for å feilsøke generert CSS

en: Off - Good for development of custom blocks.
nb_NO: Av - Bra for utvikling av tilpassede blokker.

en: Off - Good for development.
nb_NO: Av - Bra for utvikling.

en: Off - Proxy classes need to be manually generated. Helps speed up a live site.
nb_NO: Av - Proxy-klasser må opprettes manuelt. Gir større hastighet til et aktivt nettsted.

en: Off - Turn it on by hand for specific pages.
nb_NO: Av - Aktiver manuelt for spesifikke sider.

en: Offer choice of language on login.
nb_NO: Tilby valg av språk ved innlogging.

en: Older &rarr;
nb_NO: Eldre &rarr;

en: On
nb_NO: Den

en: On %s, user %s approved the following request: 
    
    ---
    %s
    ---
nb_NO: Den %s, godkjente brukeren %s følgende forespørsel: 
    
    ---
    %s
    ---

en: On %s, user %s cancelled the following request: 
    
    ---
    %s
    ---
nb_NO: Den %s, annullerte brukeren %s følgende forspørsel: 
    
    ---
    %s
    ---

en: On %s, user %s submitted the following request: %s
nb_NO: Den %s, sendte brukeren %s følgende forespørsel: %s

en: On - Helps speed up a live site.
nb_NO: På - Hjelper til å få en hurtigere nettside.

en: On - If blocks on the particular page allow it.
nb_NO: På - Hvis blokker på den aktuelle siden tillater det.

en: On - In all cases.
nb_NO: På - I alle tilfeller.

en: On - Proxy classes will be generated on the fly. Good for development.
nb_NO: På - Proxy-klasser vil bli opprettet etterhvert som nødvendig. Dette er bra for utvikling.

en: On - approve manually
nb_NO: På - manuell godkjenning

en: On - signup and go
nb_NO: På - registrer og gå videre

en: Once the index is clear, you must reindex your site from the Automated Jobs page.
nb_NO: Når indeksen er tømt, må du gjenindeksere ditt nettsted fra Automatiserte jobber-siden.

en: One per line
nb_NO: En per linje

en: One per line, to whitelist all %s domains: %s
nb_NO: En per linje, for å hviteliste alle %s domener: %s

en: Only Missing Pages
nb_NO: Kun manglende sider

en: Only Registered Users
nb_NO: Kun registrerte brukere

en: Only files with the following extensions will be allowed. Separate extensions with commas. Periods and spaces will be ignored.
nb_NO: Kun filer med følgende endelser vil være tillatt. Adskill endelsene med kommaer. Punktum og mellomrom blir ignorert.

en: Only place a value in here if you want this thumbnail to force its dimensions to the width and height.
nb_NO: Plasser kun en verdi her hvis du vil tvinge dette miniatyrbilde til å forholde seg til bredde- og høydedimensjonene.

en: Only registered users may view the website.
nb_NO: Kun registrerte brukere kan se ditt nettsted.

en: Only render at canonical URLs.
nb_NO: Vis kun på kanoniske URLer.

en: Only the %s user may reset the site's content.
nb_NO: Kun brukeren %s kan nullstille nettstedets innhold.

en: Only the admin user may reset all languages.
nb_NO: Kun administratoren kan nullstille alle språk.

en: Only the admin user may reset all strings.
nb_NO: Bare administratoren kan nullstille alle strengene.

en: Only the administrative group may view the website.
nb_NO: Kun administrator gruppen kan se nettstedet.

en: Only the super user may copy locale trees.
nb_NO: Kun superbrukeren kan kopiere tre med nasjonale innstillinger

en: Only the super user may remove block types.
nb_NO: Kun superbruker kan fjerne blokktyper.

en: Only the super user may rescan the links inside a multilingual tree.
nb_NO: Kun superbrukeren kan re-skanne linker innenfor et multispråk-tre.

en: Only users who are members of ALL selected groups will be eligible for this permission.
nb_NO: Kun brukere som er medlemmer av ALLE valgte grupper vil være berettiget til denne tillatelsen.

en: Only when manually removed or the cache is cleared.
nb_NO: Kun når manuelt fjernet eller når bufferet blir tømt.

en: Oops, something is wrong with the form you posted (it doesn't have a question set id).
nb_NO: Oops, Det er noe galt med skjemaet du sendte (det inneholder ikke et spørsmålsett ID).

en: Open Link
nb_NO: Åpne link

en: Open Link in New Window
nb_NO: Åpne link i nytt vindu

en: Open Page
nb_NO: Åpne side

en: Open link in Lightbox
nb_NO: Åpne link i lightbox

en: Open link in new tab
nb_NO: Åpne link i ny fane

en: Open link in same window
nb_NO: Åpne link i samme vindu

en: Open links in a new window
nb_NO: Åpne linker i nytt vindu

en: Optimization
nb_NO: Optimalisering

en: Option
nb_NO: Valg

en: Option Order
nb_NO: Valg-rekkefølge

en: Optional
nb_NO: Valgfri

en: Options
nb_NO: Valg

en: Options %s Storage Type
nb_NO: Valg for %s lagringstypen

en: Options disabled, interface settings are specified in config/site.php.
nb_NO: Innstillinger deaktivert, brukergrensesnitt-innstillinger er spesifisert i config/site.php.

en: Options saved successfully.
nb_NO: Valg ble lagret.

en: Or choose
nb_NO: Eller velg

en: Order &amp; Group
nb_NO: Rekkefølge og gruppe

en: Order Pages
nb_NO: Ordne sider

en: Order Saved.
nb_NO: Rekkefølge lagret.

en: Ordered List
nb_NO: Ordnet liste

en: Ordering
nb_NO: Rekkefølge

en: Organize Page Type Order
nb_NO: Organiser sidetype-rekkefølge

en: Original Post
nb_NO: Original post

en: Original String
nb_NO: Original streng

en: Originally requested by %s.
nb_NO: Opprinnelig forespurt av %s.

en: Other
nb_NO: Andre

en: Other Attributes
nb_NO: Andre attributter

en: Other Filters
nb_NO: Andre filter

en: Other countries
nb_NO: Andre land

en: Others
nb_NO: Andre

en: Outdent
nb_NO: Reduser innrykk

en: Output
nb_NO: Utputt

en: Output error information to site users
nb_NO: Gi feilmeldinger til nettstedets brukere

en: Outset
nb_NO: Utfelt

en: Override Block Type
nb_NO: Overstyr blokktype

en: Override Global Settings
nb_NO: Overstyr globale innstillinger

en: Override Permissions
nb_NO: Overstyr tillatelser

en: Override Timestamp
nb_NO: Overstyr tidstempel

en: Override block type cache settings.
nb_NO: Overstyr bufferinnstillinger for blokktype

en: Override page name with custom title?
nb_NO: Overstyr sidenavnet med en tilpasset tittel?

en: Overrides Cache
nb_NO: Overstyrer buffer

en: Owner
nb_NO: Eier

en: PHP Comments Preserved
nb_NO: PHP kommentarer-bevaring

en: POP Mail Server Authentication Settings
nb_NO: POP innstillinger

en: Package
nb_NO: Tilleggspakke

en: Package controller file not found.
nb_NO: Pakke-kontrolleren ble ikke funnet.

en: Padding
nb_NO: Mellomrom

en: Page
nb_NO: Side

en: Page "%s" at path "%s" Moved to trash
nb_NO: Side "%s" med stien "%s" ble flyttet til papirkurven

en: Page "%s" at path "%s" deleted
nb_NO: Side "%s" med stien "%s" ble slettet

en: Page (if it exists)
nb_NO: Side (hvis eksisterer)

en: Page Action
nb_NO: Sidehandling

en: Page Added Successfully.
nb_NO: Siden ble lagt til.

en: Page Added To
nb_NO: Side tilføyet til

en: Page Alias.
nb_NO: Sidealias.

en: Page Attribute Created.
nb_NO: Sidens attributter ble opprettet.

en: Page Attribute Deleted.
nb_NO: Sidens attributter ble slettet.

en: Page Attribute Display
nb_NO: Sideattributt-visning

en: Page Attribute Updated.
nb_NO: Sidens attributter er oppdatert.

en: Page Attributes
nb_NO: Sideattributter

en: Page Attributes have been saved.
nb_NO: Sideattributtene ble lagret

en: Page Caching
nb_NO: Sidebuffring

en: Page Date Created
nb_NO: Opprettelsesdato for side

en: Page Date Modified
nb_NO: Modifiseringsdato for side

en: Page Date Published
nb_NO: Publiseringsdato for side

en: Page Description
nb_NO: Sidebeskrivelse

en: Page Design
nb_NO: Sidedesign

en: Page Design, Location, Attributes and Settings
nb_NO: Sidedesign, plassering, attributter og innstillinger

en: Page Draft.
nb_NO: Sideutkast.

en: Page Drafts
nb_NO: Sideutkast

en: Page Forbidden
nb_NO: Forbudt side

en: Page ID: %s
nb_NO: Side ID: %s

en: Page Levels
nb_NO: Sidenivåer

en: Page List
nb_NO: Sideliste

en: Page Name
nb_NO: Sidens navn

en: Page Not Found
nb_NO: Side ikke funnet

en: Page Order
nb_NO: Siderekkefølge

en: Page Owner
nb_NO: Sideeier

en: Page Permissions
nb_NO: Siderettigheter

en: Page Properties
nb_NO: Sideinnstillinger

en: Page Properties saved.
nb_NO: Innstillinger for side ble lagret.

en: Page Report
nb_NO: Siderapport

en: Page Saved
nb_NO: Side lagret

en: Page Search
nb_NO: Sidesøk

en: Page Settings
nb_NO: Sideinnstillinger

en: Page Submitted for Permission Changes.
nb_NO: Side innsendt for endring av tillatelser.

en: Page Submitted to Change Permission Inheritance to %s.
nb_NO: Side innsendt for arving av tillatelser til %s.

en: Page Successfully Added.
nb_NO: Siden ble lagt til.

en: Page Successfully Refreshed.
nb_NO: Siden ble oppdateret.

en: Page Template
nb_NO: Sidemal

en: Page Templates
nb_NO: Sidemaler

en: Page Templates in Theme
nb_NO: Sidemaler i tema

en: Page Title
nb_NO: Sidetittel

en: Page Type
nb_NO: Sidetype

en: Page Type Attributes
nb_NO: Attributter for sidetyper

en: Page Type Handle
nb_NO: Sidetype-handle

en: Page Type Name
nb_NO: Sidetype-navn

en: Page Type Permissions
nb_NO: Rettigheter for sidetyper

en: Page Type added successfully.
nb_NO: Sidetypen ble lagt til.

en: Page Types
nb_NO: Sidetyper

en: Page URLs
nb_NO: Side URLer

en: Page Unsuccessfully Refreshed.
nb_NO: Oppdatering av siden lyktes ikke.

en: Page Updated
nb_NO: Side oppdatert

en: Page Values
nb_NO: Sideverdier

en: Page Version %s Submitted for Approval.
nb_NO: Sideversjon %s innsendt til godkjenning.

en: Page Views
nb_NO: Sidevisninger

en: Page assigned.
nb_NO: Siden ble tilordnet.

en: Page copy operations pending.
nb_NO: Sidekopierings-operasjoner avventer.

en: Page created.
nb_NO: Side opprettet.

en: Page deleted successfully.
nb_NO: Siden ble slettet.

en: Page deletion request saved. This action will have to be approved before the page is deleted.
nb_NO: Den forespurte sideslettingen er lagret. Denne handlingen må godkjennes før siden blir slettet.

en: Page ignored.
nb_NO: Side ignorert.

en: Page is Pending Approval.
nb_NO: Siden avventer godkjenning.

en: Page location information saved successfully.
nb_NO: Sideplasseringsinformasjonen ble lagret.

en: Page not found.
nb_NO: Side ikke funnet.

en: Page permissions have been saved.
nb_NO: Sidetillatelsene er lagret.

en: Page permissions request saved successfully. You must approve this workflow request before the permissions are changed.
nb_NO: Sidetillatelsene ble lagret. Du må godkjenne denne forespørselen før tillatelsene blir endret.

en: Page permissions saved successfully.
nb_NO: Sidetillatelsene ble lagret.

en: Page permissions updated successfully.
nb_NO: Sidens rettigheter ble lagret.

en: Page saved on %s
nb_NO: Siden ble lagret den %s

en: Page search columns saved successfully.
nb_NO: Sidesøk-kolonnene ble lagret.

en: Page template added successfully.
nb_NO: Sidemal ble lagt til.

en: Page template deleted successfully.
nb_NO: Sidemal ble slettet.

en: Page template updated successfully.
nb_NO: Sidemal ble oppdatert.

en: Page themes
nb_NO: Sidetemaer

en: Page type
nb_NO: Sidetype

en: Page type basic setup.
nb_NO: Enkelt oppsett av sidetype.

en: Page type copied successfully. Important! You will need to re-add any blocks into output areas that you had set on the original page type.
nb_NO: Sidetypen ble kopiert. Viktig! Du må på nytt legge til alle blokker i områder som du hadde angitt på den orginale sidetypen.

en: Page type deleted successfully.
nb_NO: Sidetypen ble slettet.

en: Page type updated successfully.
nb_NO: Sidetypen ble oppdatert.

en: Page types
nb_NO: Sidetyper

en: Page types display a page's blocks in different ways and can be thought of as 'templates' for your content: Left Sidebar, Full, etc. Page types correspond to specific themes. concrete5 will look for the specified page type in your active theme.
nb_NO: Sidetyper viser en sides blokker på forskjellige måter og kan sees på som maler for ditt innhold. Venstrestilt meny, Full bredde, osv. Sidetyper tilhører et spesifikt tema. concrete5 vil lete etter den spesifiserte sidetypen i det aktiverte temaet.

en: Page unmapped.
nb_NO: Siden ble avmerket.

en: Page updated successfully.
nb_NO: Siden er oppdatert.

en: Page – Display a list of topics for the current page.
nb_NO: Side - Viser en liste emner for den gjeldende siden.

[ctx: PageTemplateName]
en: Blank
nb_NO: Tom

[ctx: PageTemplateName]
en: Dashboard Full
nb_NO: Hele kontrollpanelet

[ctx: PageTemplateName]
en: Dashboard Header + Four Column
nb_NO: Kontrollpanel Header + Fire kolonner

[ctx: PageTemplateName]
en: Dashboard Primary + Five
nb_NO: Kontrollpanel Primær + Fem

[ctx: PageTemplateName]
en: Left Sidebar
nb_NO: Venstre sideområde

[ctx: PageTemplateName]
en: Right Sidebar
nb_NO: Høyre sideområde

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Description
nb_NO: Beskrivelse

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Page Location
nb_NO: Sideplassering

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Page Name
nb_NO: Sidens navn

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Page Template
nb_NO: Sidemal

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: Public Date/Time
nb_NO: Offentlig dato/tid

[ctx: PageTypeComposerControlName]
en: User
nb_NO: Bruker

[ctx: PageTypeComposerControlTypeName]
en: Block
nb_NO: Blokk

[ctx: PageTypeComposerControlTypeName]
en: Built-In Property
nb_NO: Innebygd egenskap

[ctx: PageTypeComposerControlTypeName]
en: Custom Attribute
nb_NO: Tilpasset attributt

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Body
nb_NO: Kropp

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Brief Description
nb_NO: Kort beskrivelse

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Date Completed
nb_NO: Fullført dato

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Entry Name
nb_NO: Innleggsnavn

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Job Details
nb_NO: Jobbdetaljer

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Job Name
nb_NO: Jobbnavn

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Name
nb_NO: Navn

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Page Name
nb_NO: Sidenavn

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Posting Date
nb_NO: Innleggdato

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Short Description
nb_NO: Kort beskrivelse

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetControlCustomLabel]
en: Topics
nb_NO: Emner

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: About This Job
nb_NO: Om denne jobben

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Basics
nb_NO: Grunnleggende

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Body
nb_NO: Kropp

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Content
nb_NO: Innhold

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Details
nb_NO: Detaljer

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Image Slider
nb_NO: Bildekarusell

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Page
nb_NO: Side

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Post Details
nb_NO: Innleggsdetaljer

[ctx: PageTypeComposerFormLayoutSetName]
en: Project Data
nb_NO: Prosjektdata

[ctx: PageTypePublishTargetTypeName]
en: Always publish below a certain page
nb_NO: Alltid publiser under en bestemt side

[ctx: PageTypePublishTargetTypeName]
en: Choose from all pages when publishing
nb_NO: Velg fra alle siden ved publisering

[ctx: PageTypePublishTargetTypeName]
en: Choose from pages of a certain type
nb_NO: Velg fra sider av bestemte typer

en: Pages
nb_NO: Sider

en: Pages & Themes
nb_NO: Sider og temaer

en: Pages Created
nb_NO: Sider opprettet

en: Pages Panel
nb_NO: Sidepanel

en: Pages appear in both locations; all edits to originals will be reflected in their alias.
nb_NO: Sider vises på begge stedene, og alle endringer på originaler blir speilet i deres alias.

en: Pages deleted successfully.
nb_NO: Sidene ble slettet

en: Pages updated successfully.
nb_NO: Sidene ble oppdatert.

en: Paginate Message List
nb_NO: Paginer meldingsliste

en: Pagination
nb_NO: Paginering

[ctx: Pagination]
en: &larr; Previous
nb_NO: &larr; Forrige

[ctx: Pagination]
en: (current)
nb_NO: (nåværende)

[ctx: Pagination]
en: Next &rarr;
nb_NO: Neste &rarr;

en: Paragraph:
nb_NO: Paragraf:

en: Parent Group
nb_NO: Overordnet gruppe

en: Parent Page
nb_NO: Sidens forelder

en: Parent page does not exist. Create the parent page in this tree first.
nb_NO: Overordnet side eksisterer ikke. Opprett den overordnede siden i dette treet først.

en: Password
nb_NO: Passord

[ctx: Password]
en: <hidden>
nb_NO: <skjult>

en: Password incorrect. Please try again.
nb_NO: Ugyldig passord. Vennligst prøv igjen.

en: Password updated successfully.
nb_NO: Passordet ble oppdatert.

en: Paste
nb_NO: Lim inn

en: Paste From Clipboard
nb_NO: Lim inn fra utklippstavlen

en: Paste a link to an external RSS feed located on another site, and concrete5 will render it on your page. Select date formatting, feed title, number of items to display at once and choose whether to show or hide article summaries.
nb_NO: Lim inn en link til en ekstern RSS-strøm plassert på et annet nettsted, så vil concrete5 rendre det på siden din. Velg datoformatering, strøm-tittel, antall elementer å vise på engang og velg om du vil vise artikkelsammendrag.

en: Paste a short or long-form YouTube link into the YouTube URL field and concrete5 will embed the video on your page. The iFrame option is recommended for best results, especially when displaying pages on mobile devices.
nb_NO: Lim inn en kort eller lang YouTube link inn i YouTube URL-feltet så vil concrete5 innbygge videoen på siden. iFrame metoden er anbefalt for best resultatet, spesielt ved visning på mobile enheter.

en: Paste from Clipboard
nb_NO: Lim inn fra utklippstavle

en: Paste your HTML code into this field, and it will be rendered by your web browser.
nb_NO: Lim inn din HTML-kode i dette feltet, så vil den bli brukt i når siden blir vist i nettleseren.

en: Path
nb_NO: Sti

en: Paths
nb_NO: Stier

en: Pending
nb_NO: Avventer

en: Pending Approval
nb_NO: Avventer godkjenning

en: Pending Delete
nb_NO: Avventer sletting

en: Pending Move
nb_NO: Avventer Flytting

en: Pending Permissions
nb_NO: Avventende tillatelser

en: Per Page
nb_NO: Per side

en: Permanent IP Ban
nb_NO: Permanent IP bannlysning

en: Permission Changes
nb_NO: Tillatelsesendringer

en: Permission Inheritance Changes
nb_NO: Tillatelsearvings-endringer

en: Permission access entity types
nb_NO: Rettighettilgangsentitetstyper

en: Permission categories
nb_NO: Rettighetskategorier

en: Permission on
nb_NO: Tillatelse på

en: Permission setting saved. You must complete the workflow before this change is active.
nb_NO: Innstillinger for tillatelser ble lagret. Du må fullføre godkjenningflyten før denne endringen blir aktivert.

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: File Uploader
nb_NO: Filopplaster

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Group
nb_NO: Gruppe

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Group Combination
nb_NO: Gruppekombinasjon

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Group Set
nb_NO: Gruppesett

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Message Author
nb_NO: Meldingsforfatter

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: Page Owner
nb_NO: Sideeier

[ctx: PermissionAccessEntityTypeName]
en: User
nb_NO: Bruker

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change anything in the Page Properties menu.
nb_NO: Mulighet for å ender alt i menyen for sideegenskaper.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change caching settings.
nb_NO: Mulighet for å endre buffer-innstillingene.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change just the page template for this page.
nb_NO: Mulighet for å endre kun malen for denne siden.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change just the theme for this page.
nb_NO: Mulighet for å endre kun temaet for denne siden.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to change permissions for this page. Warning: by granting this a user could give themselves more access.
nb_NO: Mulighet for å endre rettigheter for denne siden. Advarsel: ved å gi denne tilgangen kan en bruker gi seg selv mer tilgang.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to make edits to at least some of the content in the page. You can lock down different block areas and specific blocks by clicking Permissions on them as well.
nb_NO: Mulighet for å gjøre endringer noe innhold på siden. Du kan låse av forskjellige blokkområdet og spesifikke blokker ved å klikke endre på rettighetene på de.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to move this page to the site's Trash.
nb_NO: Muligheten til å flytte denne siden til papirkurven.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to remove old versions of this page.
nb_NO: Mulighet til å fjerne gamle versjoner av denne siden.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to see and use the website when concrete5 is in maintenance mode.
nb_NO: Mulighet for å se og bruke nettstedet når concrete5 er i vedlikeholdsmodus.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Ability to see what this page will look like at a specific time in the future as a specific user.
nb_NO: Mulighet for å se hvordan en side vil se ut på et spesifikt tidspunkt i fremtiden, som en spesifikk bruker.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can access the File Manager.
nb_NO: Har tilgang til filbehandleren.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can access the file manager
nb_NO: Kan få tilgang til filbehandleren

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add a block to any area on the site. If someone is added here they can add blocks to any area (unless that area has permissions that override these global permissions.)
nb_NO: Kan tilføye en blokk til hvilket som helst område på nettstedet. Hvis noen blir lagt til her kan de legge til blokker til alle området (med mindre det området har rettigheter som overstyrer disse globale rettighetene.)

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add a page beneath the current page.
nb_NO: Kan legge til en side under den gjeldende side.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add a stack or block from a stack to any area on the site. If someone is added here they can add stacks to any area (unless that area has permissions that override these global permissions.)
nb_NO: Kan legge til en stack eller blokk fra stack til hvilket som helst område. Hvis noen legges til her kan de legge til stacker til alle området (med mindre det området har rettigheter som overstyrer disse globale rettighetene.)

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add blocks to this area. This setting overrides the global Add Block permission for this area.
nb_NO: Kan legge til blokker til dette området. Denne innstillingen overstyrer de globale rettighetene for tilføyelse av blokker, for dette området.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add files to set.
nb_NO: Kan tilføye filer til sett.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can add stacks to this area. This setting overrides the global Add Stack permission for this area.
nb_NO: Kan tilføye stacker til dette område. Denne innstillingen overstyrer de globale innstillingene for dette området.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can control scheduled guest access to this page.
nb_NO: Kan kontrollere planlagt gjestetilgang til denne siden.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can copy file.
nb_NO: Kan kopiere fil.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can copy files in file set.
nb_NO: Kan kopiere filer i et filsett.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete file set.
nb_NO: Kan slette filsett.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete file.
nb_NO: Kan slette fil.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can delete files in set.
nb_NO: Kan slette filer i et sett

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit a file's properties.
nb_NO: Kan redigere egenskapene til en fil.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit access to file sets.
nb_NO: Kan redigere tilgang til et filsett.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit access to file.
nb_NO: Kan redigere tilgang til fil.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit blocks within this area.
nb_NO: Kan redigere blokker innenfor dette området.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit or replace files in set.
nb_NO: Kan redigere eller erstatte filer i et sett

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit or replace files.
nb_NO: Kan redigere eller erstatte filer.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can edit the footprint and items in all gatherings.
nb_NO: Kan redigere fotavtrykket og elementer i alle samlinger.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can move or copy this page to another location.
nb_NO: Kan flytte eller kopiere denne siden til en annen plassering.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can publish an unapproved version of the page.
nb_NO: Kan publisere en ikke-godkjent versjon av siden.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can see a page exists and read its content.
nb_NO: Kan se at en side eksisterer og lese dens innhold.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view and download files in the site.
nb_NO: Kan se og laste ned filer fra nettstedet.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view and download files.
nb_NO: Kan se og laste ned filer.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view the area and its contents.
nb_NO: Kan se området og dens innhold.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Can view the page versions dialog and read past versions of a page.
nb_NO: Kan se sideversjoner-dialogen og lese tidligere versjoner av en side.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Change the type of an existing page.
nb_NO: Endre typen til en eksisterende side.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can export site users or not
nb_NO: Kontrollerer om en bruker kan eksportere nettsidebrukere eller ikke

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can see a page in the sitemap or intelligent search.
nb_NO: Styrer om en bruker kan se en side i sidekartet eller intelligent søk.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can see the multilingual settings menu, re-map a page or set a page as ignored in multilingual settings.
nb_NO: Styrer om en bruker kan se multispråk-innstillingsmenyen, koble en side eller merke sider som ignorert i multispråk-innstillingene.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether a user can view the search user interface.
nb_NO: Kontrollerer om en bruker kan se søkegrensesnittet.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can access the permissions on an area. Custom area permissions could override those of the page.
nb_NO: Styrer om brukere har tilgang til rettighetene for et område. Tilpassede områderettigheter kan overstyre disse.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change permissions on this block, potentially granting themselves or others greater access.
nb_NO: Styrer om brukere kan endre rettigheter på denne blokken, og potensielt gi seg selv og andre mer tilgang.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change the block cache settings for this block instance.
nb_NO: Styrer om brukere kan endre blokk-bufferinnstillingene for denne instansen av blokken.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change the block's name (rarely used.)
nb_NO: Styrer om en bruker kan endre blokkens navn (brukes sjeldent.)

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can change the custom template on this block. This overrides any area or page permissions.
nb_NO: Styrer om brukere kan endre den tilpassede malen på denne blokken. Dette overstyrer alle område- eller sidetillatelser.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can delete blocks from this area.
nb_NO: Styrer om brukere kan slette blokker fra dette området.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can delete this block. This overrides any area or page permissions.
nb_NO: Styrer om brukere kan slette denne blokken. Dette overstyrer alle område eller siderettigheter.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can edit this block. This overrides any area or page permissions.
nb_NO: Styrer om brugere kan redigere denne blokken. Dette overstyrer alle område- eller siderettigheter.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can schedule guest access permissions on blocks in this area. Guest Access is a shortcut for granting permissions just to the Guest Group.
nb_NO: Styrer om brukere kan planlegge gjestetilgangsrettigheter på blokker i dette området. Gjestetilgang er en snarvei for å gi tilgang til kun gjestegruppen.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can schedule guest access permissions on this block. Guest Access is a shortcut for granting permissions just to the Guest Group.
nb_NO: Styrer om brukere kan planlegge gjestetilgang på denne blokken. Gjestetilgang er en snarvei for å tildele rettigheter kun til gjestegruppen.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can set custom design properties or CSS on this block.
nb_NO: Styrer om brukere kan sette tilpassede design egenskaper eller CSS på denne blokken.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users can view this block in the page.
nb_NO: Styrer om brukere kan se denne blokken på siden.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users get the ability to add layouts to a particular area.
nb_NO: Styrer om brukere har mulighet til å legge til layout til en bestemt område.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Controls whether users see design controls and can modify an area's custom CSS.
nb_NO: Styrer om brukere ser design-kontrollene og om de kan modifisere et området tilpassede CSS.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Grant ability to approve workflow.
nb_NO: Tildel mulighet for å godkjenne.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Notify approvers that a change has been approved.
nb_NO: Informer godkjennere at en endring har blitt godkjent.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Notify approvers that a change has been denied.
nb_NO: Informer godkjennere at en endring har blitt nektet.

[ctx: PermissionKeyDescription]
en: Notify approvers that a change has entered the workflow.
nb_NO: Informer godkjennere at en endring har kommet inn i godkjenningsflyten.

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Group Search
nb_NO: Tilgang til gruppesøk

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Page Type Defaults
nb_NO: Tilgang til standarder for sidetyper

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Page Type Permissions
nb_NO: Tilgang til sidetyperettigheter

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Sitemap
nb_NO: Tilgang til sidekart

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access Task Permissions
nb_NO: Tilgang til oppgavetillatelser

[ctx: PermissionKeyName]
en: Access User Search
nb_NO: Adgang til brukersøk

[ctx: PermissionKeyName]
en: Activate/Deactivate User
nb_NO: Aktiver/Deaktiver bruker

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Block
nb_NO: Legg til blokk

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Block to Area
nb_NO: Legg til blokk til område

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Child Group
nb_NO: Legg til undergruppe

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add File
nb_NO: Legg til fil

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Layouts to Area
nb_NO: Legg til layout til område

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Message Attachments
nb_NO: Legg til meldingsvedlegg

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Message to Conversation
nb_NO: Legg til melding til samtale

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Pages of This Type
nb_NO: Legg til sider av denne typen

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Stack
nb_NO: Legg til stack

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Stack to Area
nb_NO: Legg til stack til område

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Sub-Page
nb_NO: Legg til underside

[ctx: PermissionKeyName]
en: Add Topic Tree
nb_NO: Legg til emnetre

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve Changes
nb_NO: Godkjenn endringer

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve Message
nb_NO: Godkjenn melding

[ctx: PermissionKeyName]
en: Approve or Deny
nb_NO: Godkjenne eller avvise

[ctx: PermissionKeyName]
en: Assign Group
nb_NO: Tilordne gruppe

[ctx: PermissionKeyName]
en: Change Custom Template
nb_NO: Endre tilpasset mal

[ctx: PermissionKeyName]
en: Change Page Template
nb_NO: Endre sidemal

[ctx: PermissionKeyName]
en: Change Theme
nb_NO: Endre tema

[ctx: PermissionKeyName]
en: Copy File
nb_NO: Kopier fil

[ctx: PermissionKeyName]
en: Customize Themes
nb_NO: Tilpass temaer

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete
nb_NO: Slett

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Area Contents
nb_NO: Slett innhold i område

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Block
nb_NO: Slett blokk

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete File
nb_NO: Slett fil

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete File Set
nb_NO: Slett filsett

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Message
nb_NO: Slett melding

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Page Type
nb_NO: Slett sidetype

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete User
nb_NO: Slett bruker

[ctx: PermissionKeyName]
en: Delete Versions
nb_NO: Slett versjoner

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Area Contents
nb_NO: Rediger områdeinnhold

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Area Design
nb_NO: Rediger områdedesign

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Area Permissions
nb_NO: Rediger områderettigheter

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Block
nb_NO: Rediger blokk

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Cache Settings
nb_NO: Rediger bufferinnstillinger

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Contents
nb_NO: Rediger innhold

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Conversation Permissions
nb_NO: Rediger rettigheter for samtale

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Design
nb_NO: Rediger design

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Access
nb_NO: Rediger filtilgang

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Contents
nb_NO: Rediger filens innhold

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit File Properties
nb_NO: Rediger filegenskaper

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Gathering Items
nb_NO: Rediger samlingselementer

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Gatherings
nb_NO: Rediger samlinger

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Group
nb_NO: Rediger gruppe

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Group Permissions
nb_NO: Rediger rettigheter for gruppe

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Message
nb_NO: Rediger melding

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Multilingual Settings
nb_NO: Rediger multispråk innstillinger

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Name
nb_NO: Rediger navn

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Page Type
nb_NO: Rediger sidetype

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Page Type Drafts
nb_NO: Rediger sidetype-utkast

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Page Type Permissions
nb_NO: Rediger rettigheter for sidetype

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Permissions
nb_NO: Rediger rettigheter

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Properties
nb_NO: Rediger egenskaper

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit Speed Settings
nb_NO: Rediger hastighetsinnstillinger

[ctx: PermissionKeyName]
en: Edit User Details
nb_NO: Rediger brukerdetaljer

[ctx: PermissionKeyName]
en: Empty Trash
nb_NO: Tøm papirkurv

[ctx: PermissionKeyName]
en: Export Site Users
nb_NO: Eksporter brukere

[ctx: PermissionKeyName]
en: Flag Message
nb_NO: Merk melding

[ctx: PermissionKeyName]
en: Install Packages
nb_NO: Installer pakker

[ctx: PermissionKeyName]
en: Manage Layout Presets
nb_NO: Administrer layout-presett

[ctx: PermissionKeyName]
en: Move or Copy Page
nb_NO: Flytt eller kopier side

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify on Approve
nb_NO: Informer ved godkjenning

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify on Deny
nb_NO: Informer ved avvisning

[ctx: PermissionKeyName]
en: Notify on Entry
nb_NO: Informer ved adkomst

[ctx: PermissionKeyName]
en: Perform Backups
nb_NO: Utfør sikkerhetskopi

[ctx: PermissionKeyName]
en: Preview Page As User
nb_NO: Forhåndsvis side som bruker

[ctx: PermissionKeyName]
en: Rate Message
nb_NO: Ranger melding

[ctx: PermissionKeyName]
en: Remove Topic Tree
nb_NO: Fjern emnetre

[ctx: PermissionKeyName]
en: Schedule Guest Access
nb_NO: Tidsplan for gjestetilgang

[ctx: PermissionKeyName]
en: Search Files in File Manager
nb_NO: Søk etter filer i filbehandleren

[ctx: PermissionKeyName]
en: Search User Group
nb_NO: Søk brukergrupper

[ctx: PermissionKeyName]
en: Sign in as User
nb_NO: Logg inn som bruker

[ctx: PermissionKeyName]
en: Uninstall Packages
nb_NO: Avinstaller pakker

[ctx: PermissionKeyName]
en: Upgrade concrete5
nb_NO: Oppgrader concrete5

[ctx: PermissionKeyName]
en: View
nb_NO: Se

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Area
nb_NO: Se område

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Block
nb_NO: Se blokk

[ctx: PermissionKeyName]
en: View File in File Manager
nb_NO: Se fil i filbehandleren

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Files
nb_NO: Se filer

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Newsflow
nb_NO: Vis nyhetsflyt

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Page in Sitemap
nb_NO: Se siden i sidekartet

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Site in Maintenance Mode
nb_NO: Se nettsted i vedlikeholdsmodus

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Topic Category Tree Node
nb_NO: Se emnekategori-trenode

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Topic Tree Node
nb_NO: Se emnetre-node

[ctx: PermissionKeyName]
en: View User Attributes
nb_NO: Vis brukerattributter

[ctx: PermissionKeyName]
en: View Versions
nb_NO: Vis versjoner

en: Permissions
nb_NO: Rettigheter

en: Permissions & Access
nb_NO: Rettigheter og tilgang

en: Permissions Inheritance
nb_NO: Tillatelsesarving

en: Permissions Should
nb_NO: Rettighetene burde

en: Permissions for All Pages Created Of This Type
nb_NO: Rettigheter for alle opprettede sider av denne typen

en: Permissions for This Page Type
nb_NO: Rettigheter for denne sidetypen

en: Permissions for this area currently override those of the page.
nb_NO: Tillatelsene for dette område overstyrer for øyeblikket dem fra siden.

en: Permissions for this block are currently dependent on the area containing this block.
nb_NO: Tillatelsene til denne blokken er avhengig av området som inneholder denne blokken.

en: Permissions for this block currently override those of the area and page.
nb_NO: Tillatelsene til denne blokken overstyrer for øyeblikket tillatelsene fra området og siden.

en: Permissions for this file are currently dependent on file sets and global file permissions.
nb_NO: Tillatelsene til denne filen er for øyeblikket avhengig av filsett og globale fil-tillatelser.

en: Permissions for this file currently override its sets and the global file permissions.
nb_NO: Tillatelsene til denne filen overstyrer for øyeblikket tillatelsene fra filsett og de globale fil-tillatelsene.

en: Permissions for this node are currently inherited from <strong>%s</strong>.
nb_NO: Denne noden arver for tiden tillatelser fra <strong>%s</strong>.

en: Permissions for this node currently override its parents' permissions.
nb_NO: Tillatelsene for denne noden overstyrer tillatelsene som er arvet fra forelderen.

en: Permissions saved
nb_NO: Rettighetene ble lagret.

en: Permissions updated successfully.
nb_NO: Tillatelser ble oppdatert.

en: Personalize your site
nb_NO: Tilpass ditt nettsted

en: Phone
nb_NO: Mobil

en: Photo Credit:
nb_NO: Fotografert av:

en: Picture
nb_NO: Bilde

en: Place a new block on the page. Copy one using the clipboard, or try a reusable stack.
nb_NO: Plasser en ny blokk på siden. Kopier en ved å bruke utklippstavlen, eller prøv en gjenbrukbar stack.

en: Places a conversation message into a page.
nb_NO: Plasserer en samtale inn på en side.

en: Places a discussion a page.
nb_NO: Plasserer et diskusjonsfelt på en side.

en: Plain Text
nb_NO: Ren tekst

en: Please Enter a Name
nb_NO: Skriv inn et navn

en: Please Login to Vote
nb_NO: Logg inn for å stemme

en: Please add at least one question to your form.
nb_NO: Legg til minst et spørsmål til ditt skjema.

en: Please complete all required fields.
nb_NO: Vennligst fyll ut alle påkrevde felt.

en: Please complete or cancel the current message editing session before editing this message.
nb_NO: Vennligst fullfør eller avbryt den nåværende meldingsredigeringen før du forsøker å redigere denne meldingen.

en: Please correct the following errors:
nb_NO: Vennligst korriger de følgende feilene:

en: Please enable JavaScript in your browser.
nb_NO: Aktiver JavaScript i din nettleser.

en: Please enter a valid feed address.
nb_NO: Skriv en gyldig feed adresse.

en: Please enter a zoom number from 0 to 21.
nb_NO: Velg zoomfaktor fra tallet 0 til 21.

en: Please enter the number of items to display.
nb_NO: Skriv antallet av elementer som skal vises.

en: Please fill-in all plural forms
nb_NO: Vennligst fyll inn alle flertallsformene

en: Please give your RSS Feed a name.
nb_NO: Vennligst gi din RSS-strøm et navn.

en: Please provide both username and password.
nb_NO: Vennligst skriv inn både brukernavn og passord.

en: Please remove all storage locations using this storage type.
nb_NO: Vennligst fjern alle lagringsplasseringer som bruker denne lagringstypen.

en: Please specify a valid email address
nb_NO: Skriv inn en gyldig e-postadresse

en: Please specify your site's name
nb_NO: Skriv inn nettstedets navn

en: Please type the letters and numbers shown in the image. Click the image to see another captcha.
nb_NO: Vennligst tast inn bokstavene og tallene som vises i bildet. Klikk på bildet for å få en ny captcha.

en: Please use the fallback form below to upload your files like in the olden days.
nb_NO: Vennligst bruk skjemaet under for å laste opp filene dine på tradisjonell måte.

en: Plural Original String
nb_NO: Original flertall

[ctx: PluralCase]
en: Few
nb_NO: Noen

[ctx: PluralCase]
en: Many
nb_NO: Mange

[ctx: PluralCase]
en: One
nb_NO: En

[ctx: PluralCase]
en: Other
nb_NO: Andre

[ctx: PluralCase]
en: Two
nb_NO: To

[ctx: PluralCase]
en: Zero
nb_NO: Null

en: Point Value
nb_NO: Poengverdi

en: Points
nb_NO: Poeng

en: Points Required
nb_NO: Poeng er påkrevd

en: Polls an email account and grabs private messages/postings that are sent there..
nb_NO: Spør en e-postkonto og hent private beskjeder/meldinger som er sendt der.

en: Port (Leave blank for default)
nb_NO: Port (la stå blank for standard)

en: Portfolio Project
nb_NO: Portfolio prosjekt

en: Position
nb_NO: Posisjon

en: Post Results to a Different Page
nb_NO: Send resultater til en annen side

en: Post to Gathering
nb_NO: Post til samling

en: Postal Code
nb_NO: Postnr.

en: Posted
nb_NO: Postet

en: Posting
nb_NO: Poster

en: Powered by <a href="%s">concrete5</a>.
nb_NO: Drevet av <a href="%s">concrete5</ a>.

en: Preset
nb_NO: Presett

[ctx: PresetName]
en: Blue Sky
nb_NO: Blå himmel

[ctx: PresetName]
en: Night Road
nb_NO: Nattevei

[ctx: PresetName]
en: Royal
nb_NO: Kongelig

[ctx: PresetName]
en: Sunrise
nb_NO: Soloppgang

en: Presets
nb_NO: Presett

en: Pretty URLs
nb_NO: Pene URLer

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvis

en: Preview File
nb_NO: Forhåndsvis fil

en: Preview Image
nb_NO: Forhåndsvis bilde

en: Preview Survey
nb_NO: Forhåndsvis spørreundersøkelse

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Previous Label
nb_NO: Etikett for forrige

en: Price
nb_NO: Pris

en: Primary Button
nb_NO: Primær-knapp

en: Private
nb_NO: Privat

en: Private Messages
nb_NO: Private meldinger

en: Private message from %s
nb_NO: Privat beskjed fra %s

en: Private message limit exceeded for user: %s on %s
nb_NO: Privat beskjedgrense er overskredet for bruker: %s på %s

en: Process Email Posts
nb_NO: Behandle e-poster

en: Profile Options
nb_NO: Profilvalg

en: Profile Picture
nb_NO: Profilbilde

en: Profile updated successfully.
nb_NO: Profilen ble oppdatert.

en: Project Page
nb_NO: Projektside

en: Project Title
nb_NO: Prosjekttittel

en: Project Title 2
nb_NO: Prosjekt tittel 2

en: Project Title 3
nb_NO: Prosjekt tittel 3

en: Project Title 4
nb_NO: Prosjekt tittel 4

en: Project Title 5
nb_NO: Prosjekt tittel 5

en: Project Title 6
nb_NO: Prosjekt tittel 6

en: Properties
nb_NO: Egenskaper

en: Properties Panel
nb_NO: Egenskaper-panel

en: Properties like name, description and tags are unavailable when uploading multiple files.
nb_NO: Egenskaper som navn, beskrivelse og merker er utilgjengelig når du laster opp flere filer samtidig.

en: Property to Display:
nb_NO: Egenskaper å vise:

en: Protect with Password
nb_NO: Beskytt med passord

en: Provide RSS Feed
nb_NO: Tilby RSS-strøm

en: Provide a simple survey, along with results in a pie chart format.
nb_NO: Opprett et enkelt spørreskjema med resulter vist i et kakediagram.

en: Proxy Host
nb_NO: Proxy tjener

en: Proxy Password
nb_NO: Proxy passord

en: Proxy Port
nb_NO: Proxy port

en: Proxy Server
nb_NO: Proxy-tjener

en: Proxy User
nb_NO: Proxy brukernavn

en: Proxy block for area layouts.
nb_NO: Proxy-blokk for område-layout.

en: Proxy block for blocks pasted through the scrapbook.
nb_NO: Proxy-blokk for blokker limt inn via scrapbook.

en: Proxy block for blocks that need to be output through composer.
nb_NO: Proxy-blokk for blokker som skal plasseres via composer.

en: Proxy block for gathering items added to areas.
nb_NO: Proxy-blokk for samlingselementer lagt til områder.

en: Proxy block for stacks added through the UI.
nb_NO: Proxy-blokk for stack lagt til igjennom UI.

en: Proxy configuration saved.
nb_NO: Proxykonfigurasjon ble lagret.

en: Public
nb_NO: Offentlig

en: Public Date
nb_NO: Offentlig dato

en: Public Date/Time
nb_NO: Offentlig dato/tid

en: Public Display
nb_NO: Vis offentligt

en: Public Profiles
nb_NO: Offentlige profiler

en: Public Registration
nb_NO: Offentlig registrering

en: Public Set.
nb_NO: Offentlig sett.

en: Public Sets
nb_NO: Offentlig sett

en: Public profiles have been disabled
nb_NO: Offentlige profiler ble deaktivert

en: Public profiles have been enabled
nb_NO: Offentlige profiler ble aktivert

en: Publish
nb_NO: Publiser

en: Publish Beneath Page
nb_NO: Publiser under side

en: Publish Beneath Pages of Type
nb_NO: Publiser under sider av typen

en: Publish Changes
nb_NO: Offentligjør endringer

en: Publish Method
nb_NO: Publiseringmåte

en: Publish Page
nb_NO: Publiser side

en: Pull Content from Area
nb_NO: Hent innhold fra område

en: Pull a picture of the day from concrete5.org (Default)
nb_NO: Hent dagens bilde fra concrete5.org (standard)

en: Purchase
nb_NO: Kjøp

en: Purge
nb_NO: Tøm

en: Put each answer options on a new line
nb_NO: Skriv hver svarmulighet på en ny linje

en: Query
nb_NO: Spørring

en: Query Details
nb_NO: Spørringsdetaljer

en: Question
nb_NO: Spørsmål

en: Question added. To view it click the preview tab.
nb_NO: Spørsmål ble lagt til. For å se den, klikk på forhåndsvis-fanen.

en: Queueing
nb_NO: Setter i kø

en: Quote
nb_NO: Sitat

en: RSS Displayer
nb_NO: RSS-viser

en: RSS Feed
nb_NO: RSS feed

en: RSS Feed Description
nb_NO: Beskrivelse av RSS-strøm

en: RSS Feed Location
nb_NO: RSS-strøm plassering

en: RSS Feed Title
nb_NO: Tittel på RSS-strømmen

en: RSS Feed can be found here: <a href="%s" target="_blank">%s</a>
nb_NO: RSS-strøm finnes her: <a href="%s" target="_blank">%s</a>

en: RSS Feeds
nb_NO: RSS-strøm

en: Radio Buttons
nb_NO: Valg-knapper

en: Random
nb_NO: Tilfeldig

en: Rating
nb_NO: Rangering

en: Rating types updated.
nb_NO: Rangeringstyper oppdatert.

en: Re-Map
nb_NO: Koble på nytt

en: Re-connect to Community
nb_NO: Koble til på nytt til samfunnet

en: Re: %s
nb_NO: Sv: %s

en: Read
nb_NO: Lest

en: Read More
nb_NO: Les mer

en: Read the <a href="%s" target="_blank">User Documentation</a> to learn editing and site management with concrete5.
nb_NO: Les <a href="%s" target="_blank">brukerdokumentasjonen</a> for å lær hvordan du redigerer og administrerer ditt nettsted med  concrete5.

en: Reason For Ban
nb_NO: Begrunnelse for bannlysning

en: Recent
nb_NO: Siste

en: Recent Comment
nb_NO: Nylige kommentarer

en: Recent First
nb_NO: Nyeste først

en: Recent Page Views
nb_NO: Siste sidevisninger

en: Recent Registrations
nb_NO: Siste registreringer

en: Recipient email address
nb_NO: Mottakers e-postadresse

en: Redirect administrators to dashboard
nb_NO: Videresend administratorer til kontrollpanel

en: Redirect home page to default locale.
nb_NO: Omdiriger forsiden til standard nasjonale innstillinger

en: Redirect to Different Page on Click
nb_NO: Omdiriger til en annen side ved klikk

en: Redirect to another page after form submission?
nb_NO: Videresend til en annen side etter innsending av skjema?

en: Redirect users to:
nb_NO: Omdiriger brukere til:

en: Redo
nb_NO: Gjenta

en: References
nb_NO: Referanser

en: Refresh
nb_NO: Oppdater

en: Refreshes the page, rebuilding its permissions and its name.
nb_NO: Gjenoppfrisker siden, gjenoppbygger sidens rettigheter og navn.

en: Register
nb_NO: Registrer

en: Register an account for "%s"
nb_NO: Registrer en konto for "%s"

en: Registered
nb_NO: Registrert

en: Registered Between
nb_NO: Registrert mellom

en: Registered Users Language Preferences
nb_NO: Språkpreferanser for registrerte brukere

en: Registration
nb_NO: Registrering

en: Registration - A New User Has Registered
nb_NO: Registrering - En ny bruker har registrert seg

en: Registration - Approval Required
nb_NO: Registrering - Godkjenning behøves

en: Registration - Validate Email Address
nb_NO: Registrering - Godkjenn e-postadresse

en: Registration Approval Required
nb_NO: Godkjenning av registrering er påkrevd

en: Registration Approved
nb_NO: Registrering godkjent

en: Registration Data
nb_NO: Registreringsdata

en: Registration settings have been saved.
nb_NO: Registreringsopplysninger ble lagret.

en: Related Topic
nb_NO: Lignende emner

en: Relative Path
nb_NO: Relativ sti

en: Release Date: %s
nb_NO: Utgivelsesdato: %s

en: Release Notes
nb_NO: Lanseringsnotater

en: Relevant sub pages.
nb_NO: Relevante undersider

en: Reload Strings
nb_NO: Last inn strenger på nytt

en: Remember my choice on this computer.
nb_NO: Husk mitt valg på denne datamaskinen.

en: Remote File Importing Available
nb_NO: Import av eksterne filer tilgjengelig

en: Remote URL import requires the iconv extension enabled on your server.
nb_NO: Ekstern URL import krever iconv utvidelsen aktivert på din server.

en: Remote file importing through the file manager requires the iconv PHP extension.
nb_NO: Importering av filer via filbehandleren krever iconv PHP-utvidelsen.

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove Alias
nb_NO: Fjern alias

en: Remove Ban
nb_NO: Fjern bannlysning

en: Remove Font Family
nb_NO: Fjern fontfamilie

en: Remove Font Size
nb_NO: Fjern fontstørrelse

en: Remove From Group
nb_NO: Fjern fra gruppe

en: Remove Node
nb_NO: Fjern node

en: Remove Old Page Versions
nb_NO: Fjern gamle sideversjoner

en: Remove Style
nb_NO: Fjern stil

en: Remove all filters
nb_NO: Fjern alle filter

en: Remove files from incoming/ directory.
nb_NO: Fjern filer fra mappen incoming/.

en: Remove font
nb_NO: Fjern font

en: Remove index.php from URLs
nb_NO: Fjern index.php fra URLer

en: Remove index.php from your URLs with pretty URLs, and ensure canonical URLs if you're running a site at multiple domains.
nb_NO: Fjern index.php fra dine URLer med "pretty URLs", og sikre kanoniske URLer hvis du kjører et nettsted med flere domener.

en: Remove the user from the group and deactivate the account
nb_NO: Fjern brukeren fra gruppen og deaktiver kontoen.

en: Remove the user from this group
nb_NO: Fjern brukeren fra denne gruppen

en: Remove the users below from Group(s)
nb_NO: Fjerne brukere nedenfor fra gruppe(r)

en: Remove this Job
nb_NO: Fjern denne jobben

en: Remove this alias or external link?
nb_NO: Fjern dette aliaset eller eksterne link?

en: Remove this attachment?
nb_NO: Fjern dette vedlegget?

en: Remove this message? Replies to it will not be removed
nb_NO: Fjern denne beskjeden? Svar til den vil ikke bli fjernet

en: Remove this message? Replies to it will not be removed.
nb_NO: Fjern denne meldingen? Svar til denne meldingen vil ikke bli fjernet.

en: Remove your user avatar
nb_NO: Fjern din brukeravatar

en: Removes all except the 10 most recent page versions for each page.
nb_NO: Fjerner alle unntatt de 10 nyeste sideversjoner for hver side.

en: Rename
nb_NO: Gi nytt navn

en: Rename Stack
nb_NO: Omdøp stack

en: Rename request saved. You must complete the approval workflow before the name of the stack will be updated.
nb_NO: Navneendringsforespørselen ble lagret. Du må fullføre godkjenningsflyten før navnet på stacken blir oppdatert.

en: Repeat By
nb_NO: Gentatt av

en: Repeat every
nb_NO: Genta hver

en: Repeat...
nb_NO: Genta...

en: Repeats
nb_NO: Gentakelser

en: Repeats %s.
nb_NO: Gentar %s.

en: Replace
nb_NO: Erstatt

en: Replace Permissions
nb_NO: Erstatt rettigheter

en: Replied
nb_NO: Besvart

en: Reply
nb_NO: Svar

en: Reply Sent.
nb_NO: Svar sendt.

en: Reply to this email address
nb_NO: Svar til denne e-postadresse

en: Reply-To
nb_NO: Svar til

en: Reports
nb_NO: Rapporter

en: Request timed out.
nb_NO: Forespørsel tok for lang tid.

en: Requested Version: %s
nb_NO: Forespurt versjon: %s

en: Require on Registration Form.
nb_NO: Påkreves på registreringsskjemaet.

en: Required
nb_NO: Påkrevd

en: Required Attributes
nb_NO: Påkrevde attributter

en: Requires Password to Access
nb_NO: Tilgang krever passord

en: Rescan
nb_NO: Søk pånytt

en: Rescan Links
nb_NO: Re-skann linker

en: Rescan Locale
nb_NO: Re-skann nasjonale innstillinger

en: Rescan Multilingual Tree
nb_NO: Re-skann multispråk-treet

en: Reserved words reset.
nb_NO: Reserverte ord er nullstilt.

en: Reserved words updated.
nb_NO: Reserverte ord ble oppdatert.

en: Reset All
nb_NO: Nullstill alle

en: Reset All Jobs
nb_NO: Nullstill alle jobber

en: Reset Customizations
nb_NO: Nullstill tilpasninger

en: Reset Languages
nb_NO: Nullstill språk

en: Reset Password
nb_NO: Tilbakestill passord

en: Reset To Default
nb_NO: Nulstill til standard

en: Reset and Email Password
nb_NO: Nullstill og send e-postpassord

en: Reset the theme customizations for just this page, or your entire site?
nb_NO: Nullstill tilpasninger av tema kun for denne siden, eller hele nettstedet?

en: Resize Image
nb_NO: Skaler bilde

en: Reskin your site.
nb_NO: Tilpass ditt nettsted.

en: Responses to %s
nb_NO: Besvarelser til %s

en: Restoration Successful
nb_NO: Gjenopprettingen var vellykket

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Restore Backup
nb_NO: Gjenopprett sikkerhetskopi

en: Restore Page
nb_NO: Gjenopprett side

en: Result(s)
nb_NO: Resultat(er)

en: Results
nb_NO: Resultat

en: Results Page
nb_NO: Resultatside

en: Results for &#34;%s&#34;
nb_NO: Resultater for &#34;%s&#34;

en: Results of Last Run
nb_NO: Resultat fra siste kjøring

en: Resume Copy
nb_NO: Gennoppta kopiering

en: Resume Editing
nb_NO: Gjennoppta redigering

en: Retrieving Release Notes...
nb_NO: Henter lanseringsnotatet...

en: Retrieving add-on data from concrete5.org marketplace.
nb_NO: Laster inn tilleggspakke-data fra concrete5.org markedsplassen.

en: Retrieving theme data from concrete5.org marketplace.
nb_NO: Laster inn temadata fra concrete5.org markedsplassen.

en: Return to Home
nb_NO: Tilbake til forsiden

en: Return to Themes
nb_NO: Tilbake til temaer

en: Reverse Chronological
nb_NO: Omvendt av kronologisk

en: Reverse Sitemap
nb_NO: Omvendt av sidekart

en: Reverse alphabetical order
nb_NO: Omvendt alfabetisk rekkefølge

en: Revert to Area Permissions
nb_NO: Tilbakestill til områdetillatelser

en: Revert to File Set and Global Permissions
nb_NO: Tilbakestill til filsett og globale tillatelser

en: Revert to Page Permissions
nb_NO: Tilbakestill til sidens rettigheter

en: Revert to Parent Permisisons
nb_NO: Tilbakestill tillatelser til arvet fra forelder

en: Rich Text
nb_NO: Rik formatert tekst

en: Rich Text - Default Setting
nb_NO: Rik tekst - Standard innstilling

en: Rich Text Editor
nb_NO: Riktekst-behandler

en: Ridge
nb_NO: Forhøyning

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Root Path
nb_NO: Rotsti

en: Rotate
nb_NO: Roter

en: Rotation (in degrees)
nb_NO: Rotasjon (i grader)

en: Rows
nb_NO: Rader

en: Run
nb_NO: Kjør

en: Run Backup
nb_NO: Ta sikkerhetskopi

en: Run Guide
nb_NO: Kjør guide

en: Run Job
nb_NO: Kjør jobb

en: Run Tests
nb_NO: Kjør test

en: Run a concrete5 job
nb_NO: Kjør en concrete5 jobb

en: Run this Job Every
nb_NO: Kjør denne jobben hver

en: Run your site in multiple languages.
nb_NO: Kjør ditt nettsted på flere språk.

en: Running a backup will create a database export file and store it on your server. Encryption is only advised if you plan on storing the backup on the server indefinitely. This is <strong>not recommended</strong>. After running backup, download the file and make sure that the entire database was saved correctly. If any error messages appear during the backup process, do <b>not</b> attempt to restore from that backup.
nb_NO: En sikkerhetskopi vil opprette en database eksport-fil og lagre den på din tjener. Kryptering er kun anbefalt hvis du har planer om å lagre sikkerhetskopien på tjeneren.Dette <strong>anbefales ikke</strong>. Etter sikkerhetskopien, last ned filen og sjekk at databasen er lagret korrekt. Hvis du fikk feil under sikkerhetskopieringsprosessen, så må du <b>ikke</b> forsøke å gjenopprette fra den sikkerhetskopien.

en: Running since %s
nb_NO: Har kjørt siden %s

en: SEO & Statistics
nb_NO: SEO og Statistikk

en: SMTP Authentication: none
nb_NO: SMTP autentisering: ingen

[ctx: SMTP Encryption]
en: none
nb_NO: ingen

en: SMTP Encryption: %s
nb_NO: SMTP kryptering: %s

en: SMTP Method
nb_NO: SMTP-metode

en: SMTP Password: %s
nb_NO: SMTP passord: %s

[ctx: SMTP Port]
en: default
nb_NO: standard

en: SMTP Port: %s
nb_NO: SMTP port: %s

en: SMTP Server: %s
nb_NO: SMTP tjener: %s

en: SMTP Settings
nb_NO: SMTP innstillinger

en: SMTP Username: %s
nb_NO: SMTP brukernavn: %s

en: Sales Associate
nb_NO: Salgsmedarbeider

en: Sample Content
nb_NO: Demoinnhold

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save & Continue
nb_NO: Lagre og fortsett

en: Save All
nb_NO: Lagre alle

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Save Layout as Preset
nb_NO: Lagre layout som presett

en: Save Location
nb_NO: Lagre plassering

en: Save Ordering
nb_NO: Lagre rekkefølge

en: Save Password
nb_NO: Lagre passord

en: Save Positioning
nb_NO: Lagre posisjonering

en: Save Preset
nb_NO: Lagre presett

en: Save Settings
nb_NO: Lagre innstillinger

en: Save and Exit
nb_NO: Lagre og gå tilbake

en: Save old page path
nb_NO: Lagre gammel sidesti

en: Save to file
nb_NO: Lagre til fil

en: Saved Presets
nb_NO: Lagrede presett

en: Scale
nb_NO: Skala

en: Scans all blocks within the selected section. Any links to pages within another multilingual section will be updated to link to the pages within the selected tree. Any blocks within the scanned section that reference pages in another multilingual section will be updated to point to the page within the selected tree.
nb_NO: Skanner alle blokker innenfor den valgte seksjonen. Alle linker til sider innenfor andre multispråk seksjoner blir oppdatert slik at de linker til sider innenfor det valgte treet. Alle blokker innenfor den skannede seksjonen som refererer til sider i et annet tre blir oppdatert til å peke til siden innenfor det valgte treet.

en: Schedule Guest Access
nb_NO: Tidsplan for gjestetilgang

en: Score
nb_NO: Poengsum

en: Scrapbook Display
nb_NO: Scrapbook-visning

en: Screenshots
nb_NO: Skjermbilder

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search All Children?
nb_NO: Søk alle undersider?

en: Search Blocks
nb_NO: Søk blokker

en: Search Index
nb_NO: Søkeindeks

en: Search Index Preferences Updated
nb_NO: Søkeindeks-innstillinger ble oppdatert.

en: Search Pages
nb_NO: Søk etter sider

en: Search Results
nb_NO: Søkeresultater

en: Search Users
nb_NO: Søk brukere

en: Search for Groups to Move
nb_NO: Søk etter grupper å flytte

en: Search for Pages
nb_NO: Søk etter sider

en: Search for application and package-specific entities, refresh their database schema and generate their proxy classes.
nb_NO: Søk etter applikasjons- og pakkespesifikke enheter, oppdater deres databaseskjemaer og generer proxy-klasser.

en: Search for pages by name and type. Perform actions on multiple pages simultaneously by checking the boxes next to the pages you want to perform the action on, then selecting the action you want to perform from the drop-down menu.
nb_NO: Søk på sider etter navn og type. Utfør handlinger på flere sider på engang ved å krysse av boksene til side for siden du ønsker å utføre handlingen på. Velg så ønsket handling fra nedtrekksmenyen.

en: Search for users by name, email, and group. Perform actions on multiple users simultaneously by checking the boxes next to the users you want to perform the action on, then selecting the action you want to perform from the drop-down menu.
nb_NO: Søk på brukere med navn, e-post og grupper. Utfør handlinger på flere brukere samtidig ved å bruke avkryssningboksene på brukeren du ønsker å utføre handlingen på. Velg så den ønskede handlingen i nedtrekksmenyen.

en: Search for...
nb_NO: Søk etter...

en: Search in contexts
nb_NO: Søk i kontekst

en: Search in originals
nb_NO: Søk i originaler

en: Search in translations
nb_NO: Søk i oversettelser

en: Search – Display a list of all topics for use on a search sidebar.
nb_NO: Søk - Viser en liste over alle emner som kan brukes i søkemenyen.

en: Searchable
nb_NO: Søkbar

en: Section removed.
nb_NO: Seksjon ble fjernet.

en: SecurImage (Default)
nb_NO: SecurImage (Standard)

en: Secure and setup your site.
nb_NO: Sett opp og sikre ditt nettsted.

en: See the PHP manual
nb_NO: Les PHP manualen

en: See the formatting options at %s.
nb_NO: Se instillingene for formattering på %s.

en: Select
nb_NO: Velg

en: Select All
nb_NO: Velg alle

en: Select Area
nb_NO: Velg område

en: Select Box
nb_NO: Valgboks

en: Select Group(s)
nb_NO: Velg gruppe(r)

en: Select Menu
nb_NO: Valgmeny

en: Select Options
nb_NO: Velg innstillinger

en: Select Some Options
nb_NO: Velg noen alternativer

en: Select User
nb_NO: Velg bruker

en: Select a custom-coded form to display as a block on your page.
nb_NO: Velg et håndkodet skjema til visning som en blokk på siden.

en: Select a form
nb_NO: Velg et skjema

en: Select a video file from the File Manager and specify a width and height at which to display it on your page. AVI, WMV, QuickTime/MPEG4 and FLV formats are supported.
nb_NO: Velg en video-fil fra filbehandleren og spesifiser en bredde og høyde som videoen skal vises på siden. AVI, WMV, QuickTime/MPEG4 og FLV formater er støttet.

en: Select an Option
nb_NO: Velg et alternativ

en: Select an image from the File Manager, and optionally select a rollover image. Choose where to link the image, if desired, and enter alt text. Use Constrain Image Dimensions to force the image to be displayed at a different size than the actual image file.
nb_NO: Velg et bilde fra filbehandleren, og om ønskelig velg også et bilde som vises når musepekeren ruller over bildet. Velg hvor bildet skal linke til og skriv inn en alt. tekst. Bruk påtvunget bildedimensjon for å tvinge bildet til å bli vist i en annen størrelse enn originalt.

en: Select which types of attributes to make available to pages, users, and files.
nb_NO: Velg hvilke typer attributter du ønsker å gjøre tilgjengelig til sider, brukere og filer.

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Architecture
nb_NO: Arkitektur

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Development
nb_NO: Utvikling

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Finance
nb_NO: Finans

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Human Resources
nb_NO: Menneskelige ressurser

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Management
nb_NO: Ledelse

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Marketing and Sales
nb_NO: Markedsføring og salg

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Production
nb_NO: Produksjon

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Quality Assurance
nb_NO: Kvalitetskontroll

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Technical and Operations
nb_NO: Teknisk og drift

[ctx: SelectAttributeValue]
en: Writing
nb_NO: Skriving

[ctx: SelectAttributeValue]
en: iOS/Android/App Development
nb_NO: iOS/Android app-utvikling

en: Selected Attributes
nb_NO: Valgte attributter

en: Selected Countries
nb_NO: Valgte land

en: Selected Page Templates
nb_NO: Valgte sidemaler

en: Selector Form Factor
nb_NO: Velg formfaktor

en: Send Message
nb_NO: Send melding

en: Send To Bottom
nb_NO: Send til bunnen

en: Send To Top
nb_NO: Send til topp

en: Send a Private Message
nb_NO: Send en privat melding

en: Send email when a user registers
nb_NO: Send e-post når en bruker registrerer seg

en: Send mail method: %s
nb_NO: Send mail med: %s

en: Sent
nb_NO: Sendt

en: Sent At
nb_NO: Sendt den

en: Sent Messages
nb_NO: Sendte meldinger

en: Separate reserved words with a comma. These words will be automatically removed from URL slugs. To remove no words from URLs, delete all the words above.
nb_NO: Adskil reserverede ord med et komma. Disse ordene vil automatisk bli fjernet fra URL-slugs. For ikke å fjerne ord fra URL'er, må du slette alle ordene ovenfor.

en: Server
nb_NO: Tjener

en: Server Timezone:
nb_NO: Tjenerens tidssone:

en: Service
nb_NO: Tjeneste

en: Services
nb_NO: Tjenester

en: Set
nb_NO: Sett

en: Set Block Styles
nb_NO: Tilpass blokkens stil

en: Set Name
nb_NO: Settnavn

en: Set Permissions
nb_NO: Sett rettigheter

en: Set concrete5 to use an external SMTP server, instead of the default PHP Mail function, for sending email.
nb_NO: Konfigurer concrete5 til å bruke en ekstern SMTP tjener istedenfor den innebygde PHP Mail funksjonen til å sende e-post.

en: Set the "Callback URL" to: %s.
nb_NO: Sett "Callback URL" til: %s.

en: Set the "Callback URL" to:%s.
nb_NO: Sett "Callback URL" til: %s.

en: Sets
nb_NO: Sett

en: Sets the amount of time to store the page output before generating a new version
nb_NO: Bestemmer mengden tid som sider lagres før generering av nye versjoner.

en: Setting up a project page for your site on concrete5.org is safe and private, and gives you lots of benefits including:
nb_NO: Oppsett av en prosjektside for ditt nettsted på concrete5.org er sikkert og privat, og gir deg en masse fordeler, som:

en: Setting up site permissions.
nb_NO: Setter opp nettstedets tillatelser.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings Saved.
nb_NO: Innstillinger ble lagret.

en: Setup attributes for pages, users, files and more.
nb_NO: Sett opp attributter for side, brukere, filer og mer.

en: Setup on Child Pages
nb_NO: Oppsett på undersider

en: Several updates are available. Please choose the desired update from the list below.
nb_NO: Flere oppdateringer er tilgjengelig. Vennligst velg den ønskede oppdatering i fra listen under.

en: Shadow
nb_NO: Skygge

en: Shadow and Rotation (CSS3)
nb_NO: Skygge og rotasjon (CSS3)

en: Share This Page
nb_NO: Del denne siden

en: Share content across your site.
nb_NO: Del innhold på tvers av ditt nettsted.

en: Share message URL on Facebook.
nb_NO: Del meldings-URL på Facebook.

en: Share message URL on Twitter.
nb_NO: Del meldings-URL på Twitter.

en: Short Description
nb_NO: Kort beskrivelse

en: Short Description of Page
nb_NO: Kort beskrivelse av side

en: Show API secret
nb_NO: Vis API hemmelighet

en: Show All
nb_NO: Vis alle

en: Show approved
nb_NO: Vis godkjente

en: Show on Registration Form.
nb_NO: Vis på registreringsskjemaet.

en: Show secret key
nb_NO: Vis hemmelig nøkkel

en: Show the debug error output
nb_NO: Vis feilsøkingsutskrift

en: Show the error message but nothing else
nb_NO: Vis feilmeldingen og ingenting annet

en: Show translated
nb_NO: Vis oversettelser

en: Show unapproved
nb_NO: Vis ikke-godkjente

en: Show untranslated
nb_NO: Vi ikke-oversatte

en: Sign In.
nb_NO: Logg inn.

en: Sign Out
nb_NO: Logg ut

en: Sign Out.
nb_NO: Logg ut.

en: Sign in As User
nb_NO: Logg inn som bruker

en: Sign in to %s
nb_NO: Logg inn på %s

en: Sign in with %s
nb_NO: Logg inn med %s

en: Sign in with a community account
nb_NO: Logg inn med en community-konto

en: Signup Date
nb_NO: Registreringsdato

en: Since one of your multilingual sections is the home page, you may not duplicate your site tree using this tool. You must manually assign pages using the page report.
nb_NO: Siden en av multispråk-seksjonene er forsiden, kan du ikke duplikere treet med dette verktøyet. Du må manuelt koble siden ved å bruke siderapporten.

en: Since one of your multilingual sections is the home page, you may not rescan the links in your site tree using this tool.
nb_NO: Siden en av dine multispråk-seksjoner er forsiden kan du ikke re-skanne linkene i treet med dette verktøyet.

en: Single Page
nb_NO: Enkeltside

en: Single Pages
nb_NO: Enkeltsider

en: Single Pages are used when you want to run custom code in the concrete5 environment. Each Single Page is available in only one location in your sitemap, and this location must be registered from this Dashboard page. This location corresponds to a PHP file placed in your single_pages/ override directory. Below is a list of Single Pages currently installed.
nb_NO: Enkeltsider blir brukt når du ønsker å kjøre tilpasset kode rett inn i concrete5-miljøet. Hver enkeltside er tilgjengelig kun på plassering i ditt sidekart. Denne plasseringen tilhører en PHP fil plassert i single_pages/ mappen. Under er en liste av enkeltsider som er installert.

en: Single pages
nb_NO: Enkeltsider

en: Singular Original String
nb_NO: Entall original

en: Site Access
nb_NO: Nettstedstilgang

en: Site Information
nb_NO: Opplysninger om nettsted

en: Site Name
nb_NO: Nettstedets navn

en: Site Registration
nb_NO: Nettstedsregistrering

en: Site User
nb_NO: Nettstedbruker

en: Site interface source locale
nb_NO: Kilde nasjonal innstilling for brukergrensesnitt

en: Sitemap
nb_NO: Sidekart

en: Sitemap Pop-Up
nb_NO: Sidekart pop-up

en: Sitemap flat view lets you page through particular long lists of pages.
nb_NO: Flat visning av sidekartet lar deg enkelt bla i gjennom lange lister med sider.

en: Sitemap order
nb_NO: Sidekart rekkefølge

en: Sitewide %s
nb_NO: Global %s

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Skill Level
nb_NO: Dyktighetsnivå

en: Skip →
nb_NO: Hopp over →

en: Smart IP Banning
nb_NO: Smart IP-bannlysing

en: Social Link Added.
nb_NO: Sosiale linker ble lagt til.

en: Social Links
nb_NO: Sosiale linker

en: Solving a <a href="%s" target="_blank">CAPTCHA</a> Required to Post?
nb_NO: Kreves en løsning av <a href="%s" target="_blank">CAPTCHA</a> for å sende?

en: Someone has already checked out this page for editing.
nb_NO: Noen har allerede utsjekket denne siden for redigering.

en: Something about your user account has changed. You have been logged out. Please refresh this page to continue.
nb_NO: Din brukerkonto har blitt endret. Du har blitt logget ut. Vennligst oppdater siden for å fortsette.

en: Something went wrong while deleting this attachment, please refresh and try again.
nb_NO: Noe gikk galt med sletting av dette vedlegget. Vennligst oppdater nettleservindut og prøv igjen.

en: Something went wrong while deleting this message, please refresh and try again.
nb_NO: Noe gikk galt med sletting av denne meldingen. Vennligst oppdater nettleservinduet og prøv igjen.

en: Something went wrong while flagging this message, please refresh and try again.
nb_NO: Noe gikk galt med merking av denne meldingen. Vennligst oppdater nettleservinduet og prøv igjen.

en: Sort
nb_NO: Sorter

en: Sort By
nb_NO: Sorter etter

en: Sort order saved
nb_NO: Sorteringsrekkefølge ble lagret

en: Spacing:
nb_NO: Mellomrom:

en: Spam Control
nb_NO: Spam-kontroll

en: Spam Whitelist Group
nb_NO: Hviteliste-gruppe for spam

en: Special Characters Palette
nb_NO: Spesialtegn

en: Specify Custom Image
nb_NO: Spesifiser ditt eget brukerdefinerte bilde

en: Specify a handle for your attribute set.
nb_NO: Angi et handle for dit attributtsett.

en: Specify a name for your Job set.
nb_NO: Angi et navn for jobsettet.

en: Specify a name for your attribute set.
nb_NO: Angi et navn til attributtsettet.

en: Specify a name for your group set.
nb_NO: Angi et navn til gruppesettet.

en: Specify a new image attached to posts or edits.
nb_NO: Spesifiser et nytt profilbilde.

en: Spread
nb_NO: Spre

en: Stack
nb_NO: Stacker

en: Stack Category
nb_NO: Stack-kategori

en: Stack Display
nb_NO: Stack visning

en: Stack List
nb_NO: Stackliste

en: Stack Name
nb_NO: Navn på stack

en: Stack Permissions
nb_NO: Stack-rettigheter

en: Stack added successfully.
nb_NO: Stacken ble lagt til.

en: Stack approved successfully
nb_NO: Stacken ble godkjent

en: Stack deleted successfully
nb_NO: Stacken ble slettet

en: Stack duplicated successfully
nb_NO: Stacken ble duplisert uten feil

en: Stack order updated successfully.
nb_NO: Stackrekkefølgen ble oppdatert uten feil.

en: Stack renamed successfully
nb_NO: Stacknavnet ble endret uten feil

en: Stacks
nb_NO: Stacker

en: Stacks & Blocks
nb_NO: Stacker og blokker

en: Stacks are groups of blocks, and make it easier to recycle content places on many pages of your site. Stacks are edited and administered from the Dashboard, then placed on individual pages or deployed as Page Type Defaults. Block content and display order can be controlled, as well as the ability to roll-back to previous versions of the stack.
nb_NO: Stacker er samlinger av blokker som gjør det enklere å gjenbruke innhold på flere sider på ditt nettsted. Stacker blir redigert fra kontrollpanelet, og så plassert ut på individuelle sider, eller satt ut som sidetypestandarder. Blokkinnhold og visningsrekkefølge kan styres, samt muligheten for å rulle tilbake til tidligere versjoner av stacken.

en: Standard Button
nb_NO: Standard-knapp

en: Standard Properties
nb_NO: Standardinnstillinger

[ctx: Start date]
en: From
nb_NO: Fra

en: Start typing a location (e.g. Apple Store or 235 W 3rd, New York) then click on the correct entry on the list.
nb_NO: Begynn å skrive inn en plassering ( f.eks Apple Store eller 235 W 3rd, New York) og klikk så på det riktige forslaget i listen.

en: Starting installation and creating directories.
nb_NO: Starter installasjonen og oppretting av mapper.

en: Starts %s.
nb_NO: Starter %s.

en: Starts On
nb_NO: Starter den

en: State/Province
nb_NO: Fylke

en: Statistics
nb_NO: Statistikk

en: Statistics tracking preference saved.
nb_NO: Statistikkinnstillinger er lagret.

en: Stay signed in for two weeks
nb_NO: Forbli innlogget i to uker

en: Storage Location
nb_NO: Lager plassering

en: Storage Locations
nb_NO: Lagringsplasseringer

en: Store data about your users-- like site preferences, birthdays, bios and more. Control which elements are available for users to update themselves.
nb_NO: Lagre data om dine brukere -- som f.eks nettstedsinnstillinger, fødselsdager, biografi og mer. Styr hvilke elementer som brukerne kan oppdatere selv.

en: Stores the generation of CSS and JavaScript assets
nb_NO: Tar vare på genereringen av CSS og JavaScript-ressurser

en: Stores the location and existence of source code files
nb_NO: Lagrer plasseringen og eksistensen av kildekode-filer

en: Stores the output of an entire page
nb_NO: Lagrer resultatet av en hel side.

en: Stores the output of blocks which support block caching
nb_NO: Lagrer resultatet av blokkene som støtter buffring

en: Strength
nb_NO: Styrke

en: Style
nb_NO: Stil

[ctx: StyleName]
en: Accent Background
nb_NO: Accent bakgrunn

[ctx: StyleName]
en: Accent Header Color
nb_NO: Accent toppfarge

[ctx: StyleName]
en: Active Navigation
nb_NO: Aktiv navigasjon

[ctx: StyleName]
en: Background
nb_NO: Bakgrunn

[ctx: StyleName]
en: Background Image
nb_NO: Bakgrunnsbilde

[ctx: StyleName]
en: Border Color
nb_NO: Rammefarge

[ctx: StyleName]
en: Bottom Background Color
nb_NO: Bunn bakgrunnsfarge

[ctx: StyleName]
en: Content Divider Color
nb_NO: Innholdsskille farge

[ctx: StyleName]
en: Default Button Border
nb_NO: Standard knappfarge

[ctx: StyleName]
en: Heading 1
nb_NO: Overskrift 1

[ctx: StyleName]
en: Heading 2
nb_NO: Overskrift 2

[ctx: StyleName]
en: Heading 3
nb_NO: Overskrift 3

[ctx: StyleName]
en: Heading 4
nb_NO: Overskrift 4

[ctx: StyleName]
en: Heading 5
nb_NO: Overskrift 5

[ctx: StyleName]
en: Heading 6
nb_NO: Overskrift 6

[ctx: StyleName]
en: Home Feature Icon
nb_NO: Forside feature ikon

[ctx: StyleName]
en: Home Feature Title
nb_NO: Forside feature tittel

[ctx: StyleName]
en: Image Caption
nb_NO: Bildetekst

[ctx: StyleName]
en: Left Padding
nb_NO: Venstre polstring

[ctx: StyleName]
en: Link Color
nb_NO: Linkfarge

[ctx: StyleName]
en: Link Hover
nb_NO: Link hover

[ctx: StyleName]
en: Link Hover Color
nb_NO: Linkfarge hover

[ctx: StyleName]
en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

[ctx: StyleName]
en: Navigation Hover
nb_NO: Navigasjon hover

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Background
nb_NO: Navigasjon menybakgrunn

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Background Hover
nb_NO: Navigasjon menybakgrunn hover

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Border
nb_NO: Navigasjonsmenyramme

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Text
nb_NO: Navigasjonsmeny tekst

[ctx: StyleName]
en: Navigation Menu Text Hover
nb_NO: Navigasjonmeny tekst hover

[ctx: StyleName]
en: Page Background
nb_NO: Sidebakgrunn

[ctx: StyleName]
en: Page Titles
nb_NO: Sidetitler

[ctx: StyleName]
en: Paragraph
nb_NO: Paragraf

[ctx: StyleName]
en: Search Field Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge på søkefelt

[ctx: StyleName]
en: Search Field Border Color
nb_NO: Rammefarge på søkefelt

[ctx: StyleName]
en: Search Field Icon Color
nb_NO: Farge på søkefelt-ikon

[ctx: StyleName]
en: Section Divider Color
nb_NO: Seksjonsskille farge

[ctx: StyleName]
en: Site Title
nb_NO: Nettstedstittel

[ctx: StyleName]
en: Social Icons
nb_NO: Sosiale ikoner

[ctx: StyleName]
en: Social Icons Hover
nb_NO: Sosiale ikoner hover

[ctx: StyleName]
en: Text
nb_NO: Tekst

[ctx: StyleName]
en: Title
nb_NO: Tittel

[ctx: StyleName]
en: Title Caps
nb_NO: Tittel store bokstaver

[ctx: StyleName]
en: Title Thin
nb_NO: Tynn tittel

[ctx: StyleName]
en: Top Background Color
nb_NO: Topp bakgrunnsfarge

[ctx: StyleSetName]
en: Blockquote
nb_NO: Sitat

[ctx: StyleSetName]
en: Footer
nb_NO: Bunn

[ctx: StyleSetName]
en: Full Page
nb_NO: Hel side

[ctx: StyleSetName]
en: Header
nb_NO: Topp

[ctx: StyleSetName]
en: Headings
nb_NO: Overskrifter

[ctx: StyleSetName]
en: Image Slider
nb_NO: Bildekarusell

[ctx: StyleSetName]
en: Miscellaneous
nb_NO: Diverse

en: Sub-Page Inheritance Changes
nb_NO: Underside nedarvningsendringer

en: Sub-pages pending change to inherit permissions from page type.
nb_NO: Underside avventer endring av arvede tillatelser fra sidetype.

en: Sub-pages pending change to inherit permissions from parent.
nb_NO: Undersider avventer endring av nedarvede tillatelser fra forelder.

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Subject: %s
nb_NO: Emne: %s

en: Submissions
nb_NO: Innsendelser

en: Submit
nb_NO: Send

en: Submit Text
nb_NO: Send tekst

en: Submit for Approval
nb_NO: Send til godkjennelse

en: Submit to Workflow
nb_NO: Send til godkjenning

en: Submitted Date
nb_NO: Sendt dato

en: Subpage Permissions
nb_NO: Undersiderettigheter

en: Subscribe
nb_NO: Abonner

en: Subscribe Option
nb_NO: Abonneringsinnstillinger

en: Subscribe to Conversation
nb_NO: Abonner på samtale

en: Subscribe to receive email updates when new messages are posted.
nb_NO: Abonner for å motta e-post oppdateringer når nye meldinger blir skrevet.

en: Success Button
nb_NO: Suksess-knapp

en: Successfully attached.
nb_NO: Kobling vellykket.

en: Successfully changed password
nb_NO: Passordet er endret

en: Successfully saved accessibility settings.
nb_NO: Tilgjengelighets-innstillinger ble lagret.

en: Suggested countries
nb_NO: Foreslåtte land

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: Supports concrete5 request URLs
nb_NO: Støtter concrete5 forespørsels URL

en: Survey
nb_NO: Spørreskjema

en: Surveys
nb_NO: Spørreundersøkelser

en: Swap Site Contents
nb_NO: Bytt nettstedets innhold

en: Switch Language
nb_NO: Bytt språk

en: System & Settings
nb_NO: System og innstillinger

en: System &amp; Settings
nb_NO: System og innstillinger

[ctx: SystemContentEditorSnippetName]
en: Page Name
nb_NO: Sidenavn

[ctx: SystemContentEditorSnippetName]
en: User Name
nb_NO: Brukernavn

en: TAR Archive
nb_NO: TAR arkiv

en: Table
nb_NO: Tabell

en: Tablet
nb_NO: Nettbrett

en: Target Audience
nb_NO: Målgruppe

en: Task Permissions
nb_NO: Rettigheter for oppgaver

en: Team
nb_NO: Lag

en: Telephone
nb_NO: Telefon

en: Template Used
nb_NO: Tema i bruk

en: Template for internal concrete5 page.
nb_NO: Mal for interne concrete5 sider.

[ctx: TemplateFileName]
en: Archive
nb_NO: Arkiv

[ctx: TemplateFileName]
en: Boolean
nb_NO: Boolsk

[ctx: TemplateFileName]
en: Breadcrumb
nb_NO: Brødsmule

[ctx: TemplateFileName]
en: Date Time
nb_NO: DatoTid

[ctx: TemplateFileName]
en: Flags
nb_NO: Flagg

[ctx: TemplateFileName]
en: Flags Set Default
nb_NO: Flaggsett standard

[ctx: TemplateFileName]
en: Flat Filter
nb_NO: Flatt filter

[ctx: TemplateFileName]
en: Hover Description
nb_NO: Hover beskrivelse

[ctx: TemplateFileName]
en: Responsive Header Navigation
nb_NO: Responsiv toppnavigasjon

[ctx: TemplateFileName]
en: Tag Cloud
nb_NO: Merkesky

[ctx: TemplateFileName]
en: Thumbnail Grid
nb_NO: Miniatyrbilde-grid

en: Test Mail Settings
nb_NO: Test E-postinnstillinger

en: Test Settings
nb_NO: Test innstillinger

en: Test message from %s
nb_NO: Testmelding fra %s

en: Testing Optional Items
nb_NO: Tester valgfrie elementer

en: Testing Required Items
nb_NO: Tester påkrevde punkter

en: Testing System...
nb_NO: Tester systemet...

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Text Area
nb_NO: Tekstområde

en: Text Area Height
nb_NO: Høyde på tekstområde

en: Text Area Options
nb_NO: Innstillinger for tekstområde

en: Text Area Width
nb_NO: Bredde på tekstområde

en: Text Color
nb_NO: Tekstfarge

en: Text Field
nb_NO: Tekstfelt

en: Text Input Field
nb_NO: Tekstfelt

en: Text Size and Color
nb_NO: Tekststørrelse og farge

en: Text for Linked File
nb_NO: Tekst til linket fil

en: Thanks!
nb_NO: Takk!

en: That handle is in use.
nb_NO: Dette handle er i bruk.

en: That page has already been added.
nb_NO: Denne siden er allerede lagt til.

en: That specified path doesn't appear to be a valid static page.
nb_NO: Stien ser ikke ut til å være en gyldig statisk side.

en: That theme has already been installed.
nb_NO: Dette temaet er allerede installert.

en: The "%s" job supports queueing, meaning it can be run in a couple different ways:
nb_NO: Jobben "%s" støtter køen, noe som betyr at den kan kjøres på forskjellige måter:

en: The %s authentication type has been disabled.
nb_NO: Autentiseringstypen %s har blitt deaktivert.

en: The %s authentication type has been enabled.
nb_NO: Autentiseringstypen %s har blitt aktivert.

en: The %s authentication type has been saved.
nb_NO: Autentiseringstypen %s har blitt lagret.

en: The %s page type composer form element will output its contents here (Block ID %s)
nb_NO: Sidetypen %s's composer skjemaelement vil printe sitt innhold her (Blokk ID %s)

en: The <a href="%s" target="_blank">Developer Documentation</a> covers theming, building add-ons and custom concrete5 development.
nb_NO: <a href="%s" target="_blank">Utviklerdokumentasjonen</a> dekker bygging av tema, tilleggspakker og concrete5 utvikling.

en: The Current Page.
nb_NO: Den nåværende side.

en: The Dashboard allows you to perform administrative tasks for your site.
nb_NO: Kontrollpanelet gir deg mulighet til å utføre administrative oppgaver for ditt nettsted.

en: The Entire Site.
nb_NO: Hele nettstedet.

en: The Job was run successfully.
nb_NO: Jobben ble utført korrekt.

en: The PDO extension is not loaded.
nb_NO: PDO-tilleggspakken er ikke lastet inn.

en: The Page List creates a navigation menu that shows one particular level of the Sitemap. Select the Sitemap location that you'd like to display and set Sorting Options to define the order in which pages will be displayed. Truncate Summaries will shorten Page Description text to a specified number of characters.
nb_NO: Sidelisten lager en navigasjonsmeny som viser et bestemt nivå på sidekartet. Velg plasseringen i sidekartet som du ønsker å vise, og bruk så sorteringsvalgene for å definere rekkefølgen på sidene som blir vist. Forkort sammendrag vil korte ned sidebeskrivelsen til et ønsket antall tegn.

en: The SEO information has been saved.
nb_NO: SEO informasjonen ble lagret.

en: The SSL canonical URL provided must start with "https://".
nb_NO: Den kanoniske URLen for SSL må begynne med "https://".

en: The active editor has been updated.
nb_NO: Den aktive behandleren har blitt oppdatert.

en: The application specific entities directory is missing. Please create it first at: %s.
nb_NO: Den applikasjonsspesifikke elementmappen mangler. Vennligs opprett den først på: %s.

en: The base URL of your site does not match a registered instance of the site. Please click below to authenticate your site again.
nb_NO: Din basis URL passer ikke overens med den registrerte utgaven av ditt nettsted. Klikk her under for å registrere ditt nettsted igjen.

en: The block has been added successfully.
nb_NO: Blokken ble lagt til.

en: The block has been added to your clipboard.
nb_NO: Blokken er lagt til på utklippstavlen.

en: The block has been removed successfully.
nb_NO: Blokken ble fjernet.

en: The block has been saved successfully.
nb_NO: Blokken ble lagret.

en: The block type has been removed.
nb_NO: Blokktypen ble fjernet.

en: The canonical URL provided must start with "http://".
nb_NO: Den kanoniske URLen må begynne med "http://".

en: The checkbox will be checked by default.
nb_NO: Dette feltet vil være avkrysset som standard.

en: The core concrete5 authentication cannot be disabled.
nb_NO: Autentiseringen som følger med concrete5 kan ikke deaktiveres.

en: The current item has changed.
    If you proceed you will lose your changes.
    
    Do you want to proceed anyway?
nb_NO: Det nåværende elementet har blitt endret.
    Hvis du fortsetter vil du miste endringene.
    
    Er du sikker på at du vil fortsette?

en: The dashboard is where you go to manage aspects of your site that have to do with more than the content on just one page. Click the sliders icon.
nb_NO: Kontrollpanelet er plassen hvor du kan endre mange aspekter ved nettstedet. Hovedsakelig er dette globale innstillinger. Klikk på bryter-ikonet.

en: The database query log is empty.
nb_NO: Spørringsloggen for databasen er tom.

en: The default country must be in the list of custom countries.
nb_NO: Standardlandet må være i listen av land.

en: The destination page doesn't appear to be in a valid multilingual section.
nb_NO: Målsiden ser ikke ut til å befinne seg i en gyldig multispråk-seksjon.

en: The dimensions for this image are either unspecified or invalid. Please rescan this file or manually enter the correct dimensions.
nb_NO: Dimensjonene til dette bildet er enten uspesifisert eller ugyldige. Vennligst skann filen på nytt eller legg manuelt inn de korrekte dimensjonene.

en: The directory %s already exists. Perhaps this item has already been installed.
nb_NO: Mappen %s finnes allerede. Dette elementet er kanskje allerede installert.

en: The directory %s does not exist.
nb_NO: Mappen %s finnes ikke.

en: The directory %s must be writable by the web server.
nb_NO: Mappen %s må være skrivbar for webtjeneren.

en: The email address %s is already in use. Please choose another.
nb_NO: E-postadressen '%s' er allerede i bruk. Vennligst velg en annen.

en: The email address '%s' is already in use. Please choose another.
nb_NO: E-postadressen '%s' er allerede i bruk. Velg en annen.

en: The email address '%s' is not valid.
nb_NO: E-postdressen '%s' er ikke gyldig.

en: The field "%s" is required
nb_NO: Feltet "%s" er påkrevd

en: The field %s is required
nb_NO: Feltet %s er påkrevd

en: The file %s is not writable
nb_NO: Filen %s er ikke skrivbar

en: The file was only partially uploaded.
nb_NO: Filen ble kun delvis opplastet.

en: The first URL starts the process - the second ensures that it completes in batches.
nb_NO: Den første URLen starter prosessen - den andre forsikrer seg om at den fullfører i puljer.

en: The following area permissions are inherited from a parent area.
nb_NO: De følgende områdetillatelsene er arvet fra forelder-området.

en: The following area permissions are inherited from an area set in <strong>%s</strong> defaults.
nb_NO: Følgende områdetillatelser er nedarvet fra et område som er satt i sidestandarden <strong>%s</strong>.

en: The following area permissions are inherited from an area set on
nb_NO: De følgende områdetillatelsene er nedarvet fra et område på

en: The following area permissions are inherited from the page's permissions.
nb_NO: Følgende områdetillatelser er nedarvet fra sidens rettigheter.

en: The following error was found while trying to send the test email:
nb_NO: Følgende feil ble oppdaget under sending av test e-post:

en: The given prefix needs to be a string.
nb_NO: Det angitte prefikset må være en tekststreng.

en: The highlighted button makes it obvious you're in edit mode.
nb_NO: Den fremhevede knappen gjør det klart at du er i redigeringsmodus.

en: The last
nb_NO: Den siste

en: The latest version of concrete5 is <strong>%s</strong>. You are currently running concrete5 version <strong>%s</strong>.
nb_NO: Den nyeste version af concrete5 er <strong>%s</strong>. Du kjører for øyeblikket concrete5 versjon <strong>%s</strong>.

en: The mail system is disabled.
nb_NO: Mailsystemet er deaktivert.

en: The package could not be installed:
nb_NO: Tilleggspakken kunne ikke installeres:

en: The package has been installed.
nb_NO: Tilleggspakken er installert.

en: The package has been uninstalled.
nb_NO: Tilleggspakken har blitt avinnstallert.

en: The package has been updated successfully.
nb_NO: Tilleggspakken er oppdatert.

en: The package was successfully installed.
nb_NO: Tilleggspakken ble installert.

en: The packages/, application/config/ and application/files/ directories must be writable by your web server.
nb_NO: packages/, application/config og application/files/ mappene må være skrivbare av din webtjener.

en: The page has been removed successfully.
nb_NO: Siden ble fjernet.

en: The pages is where you go to add a new page to your site, or jump between existing pages. To open the pages panel, click the icon.
nb_NO: Sider er hvor du legger til nye sider til ditt nettsted, eller besøker eksisterende sider. Klikk på ikonet for å åpne sider-panelet.

en: The properties panel controls data and details about the current page including design customizations. To open the properties panel, click the gear icon.
nb_NO: Egenskapspanelet styrer data og detaljer om den gjeldende siden, inkludert designtilpassninger. For å åpne egenskapspanelet, klikk på tannhjul-ikonet.

en: The recipient address of the test email has not been specified.
nb_NO: Mottakeradressen av test e-posten har ikke blitt angitt.

en: The requested file couldn't be found.
nb_NO: Den forespurte filen ble ikke funnet.

en: The results of completed survey blocks are logged here. Find out what your users have submitted.
nb_NO: Resultater av fullførte spørreundersøkelser blir logget her. Finn ut hva dine brukere har sendt inn.

en: The search index does not appear to exist. This block will not function until the reindex job has been run at least once in the dashboard.
nb_NO: En søkeindeks eksisterer ikke. Denne blokken fungerer ikke før reindekserings-jobben har blitt kjørt minst en gang i kontrollpanelet.

en: The sitemap lets manage the structure of your website. You can delete pages you don't need, or drag them around the tree to suit your needs.
nb_NO: Sidekartet lar deg styre nettstedets sidestruktur. Du kan slette sider du ikke trenger, eller flytte de rundt i sidetreet etter behov.

en: The specified root path does not exist.
nb_NO: Den spesifiserte rot-stien eksisterer ikke.

en: The stack contains invalid block types.
nb_NO: Stack inneholder ugyldige blokktyper.

en: The stack has been added successfully
nb_NO: Stacken har blitt lagt til

en: The stack name cannot be empty.
nb_NO: Stacknavnet kan ikke være tomt.

en: The test email has been successfully sent to %s.
nb_NO: Test e-posten ble sendt til %s.

en: The theme file %1$s does not defines the class %2$s
nb_NO: Temafilen %1$s definerer ikke klassen %2$s

en: The theme file %1$s should define a %2$s class that extends the class %3$s
nb_NO: Temafilen %1$s burde definere en %2$s klasse som utvider klassen %3$s

en: The thumbnail you requested was not included in the available thumbnails, is your source image smaller than the thumbnail?
nb_NO: Det forespurte miniatyrbilde var ikke inkludert i de tilgjengelige miniatyrbildene. Er ditt kildebilde mindre enn miniatyrbildet?

en: The token you provided doesn't appear to be valid, please paste the url exactly as it appears in the email.
nb_NO: Din token ser ikke ut til på være gyldig, vennligst lim inn urlen nøyaktig som den fremstår i e-posten.

en: The translations have been exported to file and will be used by the website.
nb_NO: Oversettelsene har blitt eksportert til en fil og vil bli brukt at nettstedet.

en: The two passwords provided do not match.
nb_NO: De to passordene er ikke like.

en: The username %s already exists. Please choose another
nb_NO: Brukernavnet '%s' finnes allerede. Vennligst velg et annet

en: The username '%s' already exists. Please choose another
nb_NO: Brukernavnet '%s' finnes allerede. Velg et annet

en: Theme
nb_NO: Tema

en: Theme CSS Cache.
nb_NO: Tema CSS-buffer.

en: Theme activated. You may automatically create page templates from template files contained in your theme using the form below.
nb_NO: Tema aktivert. Du kan opprette sidemaler fra malfilene i temaet ved å benytte skjemaet under.

en: Theme and page type updated successfully.
nb_NO: Tema og sidetyper ble oppdatert.

en: Theme installed. You may automatically create page templates from template files contained in your theme using the form below.
nb_NO: Tema installert. Du kan opprette sidemaler fra malfilene i temaet ved å benytte skjemaet under.

en: Theme uninstalled.
nb_NO: Tema ble avinstallert.

en: Themes
nb_NO: Temaer

en: Themes Available to Install
nb_NO: Temaer klar for installasjon

en: Themes change the overall design of your site's pages. Activating a theme will apply it to every page in your site. Preview allows you to see how your content will look when the new theme is applied. Inspect lists the Page Types a theme uses. Customize allows you to change certain properties of your theme's styles, if allowed.
nb_NO: Tema endrer designet på ditt nettsteds sider. Ved å aktivere et tema så blir det aktivert på alle sidene på ditt nettsted. Forhåndsvisning gir deg mulighet til å se hvordan ditt innhold vil se ut når et nytt tema bli aktivert. Inspektøren lister opp sidetypene et tema bruker. Tilpassing tillater deg å endre enkelte egenskaper til temaets stiler, hvis tillatt.

en: Then this:
nb_NO: Så dette:

en: Then, make sure this URL is scheduled to run frequently, like every 3-5 minutes:
nb_NO: Sørg deretter for at denne URLen blir kjør regelmessig, f.eks hvert 3-5 minutt:

en: There are already %s tables in this database. concrete5 must be installed in an empty database.
nb_NO: Der er allerede %s tabeller i denne database. concrete5 må installeres i en tom database.

en: There are currently <strong>%s</strong> updates available.
nb_NO: Det er for øyeblikket <strong>%s</strong> oppdateringer tilgjengelige.

en: There are no Community Points Rating Types installed.
nb_NO: Det er ikke installert noen rangeringstyper for samfunnspoeng.

en: There are no available attribute types awaiting installation.
nb_NO: Ingen attributtyper avventer installasjon.

en: There are no available forms in your site.
nb_NO: Det er ingen tilgjengelige skjemaer på ditt nettsted.

en: There are no drafts. <a href="%s">Visit Composer &gt;</a>
nb_NO: Det foreligger ingen utkast. <a href="%s">Besøk Composer &gt;</a>

en: There are no files in this set.
nb_NO: Der er ingen filer i dette settet.

en: There are no mail importers. Mail importers poll email accounts for new messages and run actions on those messages.
nb_NO: Det finnes ingen e-post importører. E-post importører spørr e-postkontoen etter nye e-poster og utfører handlinger på disse e-postene.

en: There are no pages of this type added to your website. If there were, you'd be able to choose which of those pages this block appears on.
nb_NO: Det er ingen sider av denne typen på ditt nettsted. Hvis det var, ville du kunne velge hvilke sider blokken skulle være synlig på.

en: There are no templates in this file.
nb_NO: Det er ingen maler i denne filen.

en: There are problems with your installation environment. Please correct them and click the button below to re-run the pre-installation tests.
nb_NO: Det er problemer med ditt installasjonsmiljø. Vennligst rett på de og klikk knappen under for å kjøre pre-installasjonstesten på nytt.

en: There is currently <strong>1</strong> update available.
nb_NO: Det er for øyeblikket <strong>1</strong> oppdatering tilgjengelig.

en: There is nothing currently waiting for you.
nb_NO: Der er for øyeblikket ingenting som venter på deg.

en: There was a database error, try again.
nb_NO: Det oppstod en databasefeil. Prøv igjen.

en: There was a problem processing your email.
nb_NO: Det oppstod et problem under behandling av din e-mail.

en: There was an error downloading %s
nb_NO: En feil oppstod ved nedlasting av %s

en: There was an error trying to restore the database. Affected query: %s
nb_NO: Det oppsto en feil under gjenoppretting av databasen. Aktuell spørring: %s

en: There was an error trying to restore the database. This file was empty.
nb_NO: Det oppsto en feil under gjenoppretting av databasen. Denne filen var tom.

en: There were no results found. Please try another keyword or phrase.
nb_NO: Ingen resultater. Vennligst prøv et annet søkeord eller søkefrase.

en: These errors are most likely related to incompatible add-ons, please upgrade any add-ons and re-run to this script to complete the conversion of your data.
nb_NO: Disse feilene skyldes sannsynligvis ukompatible tilleggspakker. Vennligst oppgrader tilleggspakker og kjør skriptet på nytt for å fullføre konverteringen av dine data.

en: These scripts look for incoming mail to your site. Add-ons like the concrete5 Discussion Forum will attach emails to posts if they match, creating a new page containing the message as reply text.
nb_NO: Disse skriptene ser etter innkommende e-poster til ditt nettsted. Tilleggspakker, som f.eks concrete5 diskusjonsforum, vil knytte e-poster til meldinger hvis de hører sammen og lage nye sider som inneholder meldingen i svarteksten.

en: This %s has been marked for deletion.
nb_NO: Denne %s er markert for sletning.

en: This Page
nb_NO: Denne siden

en: This account has not yet been validated. Please check the email associated with this account and follow the link it contains.
nb_NO: Denne kontoen er ikke godkjent. Sjekk din e-post og følg linken i e-posten.

en: This account may be managed directly at
nb_NO: Denne kontoen kan behandles direkte på

en: This action <strong>cannot be undone</strong>. Are you sure?
nb_NO: Din handling <strong> kan ikke</strong> angres. Er du sikker?

en: This area is full!
nb_NO: Dette området er fullt!

en: This attribute set is locked. It cannot be deleted, and its handle cannot be changed.
nb_NO: Dette attributt-settet er låst. Det kan ikke slettes og dets handle kan ikke endres.

en: This attribute set is locked. That means it was added by a package and cannot be manually removed.
nb_NO: Dette attributtsettet er låst. Det betyr at det ble lagt til av en tilleggspakke og kan ikke fjernes manuelt.

en: This authentication type does not require any customization.
nb_NO: Denne autentiseringstypen behøver ikke tilpassning.

en: This behavior is typically an indication of someone spamming your site, you may want to take a closer look at this users activity and possibly disable or delete this user account.
nb_NO: Denne adferden er en typisk indikator av at en person spammer ditt nettsted. Du bør ta en nærmere titt på denne brukerens aktivitet og muligens deaktivere eller slette den brukerkontoen.

en: This block creates links to adjacent pages on the same level of the Sitemap as the current page. Define custom label text for each link, and choose whether or not to display arrows. The Loop option will display the first page again when a user reaches the last page in the nav.
nb_NO: Denne blokken oppretter linker til sider på samme nivå som denne på sidekartet. Definer tilpassede etiketter for hver link, og velg om du vil vise piler. Løkke-valget vil vise den første siden igjen når en bruker når den siste siden i navigasjonen.

en: This block is an alias of Page Defaults. Editing it here will "disconnect" it so changes to Page Defaults will no longer affect this block.
nb_NO: Denne blokken er et alias av standard sidemal. Hvis du redigerer den her vil den bli sin egen blokk, og endringer i sidemalens standard vil ikke lenger vises i denne blokken.

en: This block is contained within a global area. Changing its content will change it everywhere that global area is referenced.
nb_NO: Denne blokken befinner seg i et globalt område. Endring av innholdet her vil endre det alle steder hvor det refereres til dette globale området.

en: This block type is internal. It cannot be uninstalled.
nb_NO: Denne blokktypen er intern og kan ikke avinstalleres.

en: This block was copied from another location. Editing it will create a new instance of it.
nb_NO: Denne blokken ble kopiert fra et annet sted. Redigering vil skape en ny forekomst av den.

en: This can be useful when working with a block programmatically. This is rarely used or needed.
nb_NO: Dette kan være nyttig ved programmatisk arbeid med en blokk. Det benyttes sjeldent.

en: This cannot be undone.
nb_NO: Dette kan ikke angres.

en: This conversation does not allow file attachments.
nb_NO: Denne samtalen tillater ikke filvedlegg.

en: This email address has been validated! You may now access the features of this site.
nb_NO: Denne e-posten er nå validert! Du kan nå bruke alle funksjoner på denne siden.

en: This file requires a password to download.
nb_NO: Et passord behøves for å laste ned denne filen.

en: This group is a badge.
nb_NO: Denne gruppen er et skilt.

en: This group is automatically entered.
nb_NO: Denne gruppen er automatisk lagt inn.

en: This has not been implemented in 5.7
nb_NO: Dette har ikke blitt implementert i 5.7

en: This is a global area. Content added here will be visible on every page that contains this area.
nb_NO: Dette er et globalt område. Innhold som blir lagt til her vil være synlig på alle sider som har dette området.

en: This is a global block.  Editing it here will change all instances of this block throughout the site.
nb_NO: Dette er en global blokk. Endringer her vil påvirke alle instanser av blokken på nettstedet.

en: This is a list of all files found in your external forms directory: %s
nb_NO: Følgende liste viser alle filer  med eksterne skjemaer som ble funnet: %s

en: This is a single page. It does not have a page template.
nb_NO: Dette er en enkeltside. Den har ikke en sidemal.

en: This is a single page. It does not have a page type.
nb_NO: Dette er en enkeltside. Den har ikke noen sidetype.

en: This is a test message.
nb_NO: Dette er en testmelding.

en: This is an internal block type.
nb_NO: Dette er en intern blokktype.

en: This is an un-published draft.
nb_NO: Dette er et upublisert utkast.

en: This is just an example of how a custom form works.
nb_NO: Dette er kun et eksempel på hvordan et eksternt skjema fungerer.

en: This is the approved page version.
nb_NO: Dette er den godkjente sideversjonen.

en: This is usually the date the page is created. It can be changed from the page attributes panel.
nb_NO: Dette er vanligvis den datoen siden er opprettet. Den kan endres i sideattributt-panelet.

en: This is your list of page types. Click any of them to add a page.
nb_NO: Dette er listen over sidetyper. Klikk på en av de for å legge til en ny side.

en: This is your sitemap. Use it to easily navigate your site.
nb_NO: Dette er sidekartet. Den brukes for å enkelt navigere rundt på ditt nettsted.

en: This job cannot be uninstalled.
nb_NO: Denne jobben kan ikke avinstalleres.

en: This language/region combination already exists.
nb_NO: Denne region/språk kombinasjonen finnes allerede.

en: This layout section can not be moved further in this direction.
nb_NO: Denne layoutseksjonen kan ikke flyttes ytterligere i denne retningen.

en: This message has been deleted.
nb_NO: Denne meldingen har blitt slettet.

en: This message has been flagged as spam.
nb_NO: Denne meldingen har blitt merket som spam.

en: This message is pending approval by a moderator.
nb_NO: Denne meldingen avventer godkjenning av moderator.

en: This message is queued for approval.
nb_NO: Denne meldingen er lagt i kø for godkjenning.

en: This package contains the active site theme, please change the theme before uninstalling.
nb_NO: Denne tilleggspakken inneholder det aktiverte temaet på nettstedet, vennligst skift tema før du avinnstallerer denne pakken.

en: This package is corrupted. Make sure it has a valid controller.php file and that it has been updated for concrete5.7 and later.
nb_NO: Denne tilleggspakken er korrupt. Forsikre deg om at den har en controller.php fil og at pakken er oppdatert for concrete5.7 og senere.

en: This package isn't currently available for this version of concrete5. Please contact the maintainer of this package for assistance.
nb_NO: Denne pakken er ikke for øyeblikket tilgjengelig for denne versjonen av concrete5. Vennligst kontakt utvikleren av denne pakken for assistanse.

en: This package requires concrete5 version %s or greater.
nb_NO: Denne tilleggspakken krever concrete5 version %s eller nyere.

en: This page <strong>may</strong> exist in the page cache.
nb_NO: Denne siden finnes <strong>kanskje</strong> i side bufferet.

en: This page currently exists in the full page cache. It expires %s.
nb_NO: Denne side eksisterer for øyeblikket i fullside bufferet. Den utløper %s.

en: This page has been purged from the full page cache.
nb_NO: Denne siden er fjernet fra fullsidebufferet.

en: This page inherits its permissions from:
nb_NO: Denne siden arver rettigheter fra:

en: This page is an alias of one that actually appears elsewhere.
nb_NO: Denne siden er et alias av en side som finnes et annetsteds.

en: This page is newer than what appears to visitors on your live site.
nb_NO: Denne siden er nyere enn den som dine besøkende ser på nettstedet.

en: This page is not currently in the full page cache.
nb_NO: Denne side er for øyeblikket ikke i fullsidebufferet.

en: This page is pending a move beneath <strong><a href="%s">%s</a></strong>.
nb_NO: Denne siden avventer en flytting til under <strong><a href="%s">%s</a></strong>.

en: This page must always be available from at least one URL. This is that URL.
nb_NO: Denne siden må alltid være tilgjengelig fra minst en URL. Dette er denne URLen.

en: This page path is automatically generated from URL slugs. You cannot change this path.
nb_NO: Denne sidestien blir automatisk generert fra URL slug. Du kan ikke endre denne stien.

en: This page template is not a valid template for this page type.
nb_NO: Denne sidemalen er ikke en gyldig sidemal for denne sidetypen.

en: This page type is in use on %d page. | This page type is in use on %d pages.
nb_NO[0]: Denne sidetypen er i bruk på %d side.
nb_NO[1]: Denne sidetypen er i bruk på %d sider.

en: This page will be published beneath "%s."
nb_NO: Denne siden vil bli publisert under %s.

en: This page will be published beneath <a href="%s">%s</a>.
nb_NO: Denne siden vil bli publisert under <a href="%s">%s</a>.

en: This permission key cannot start a workflow.
nb_NO: Denne tilladelsesnøkkelen kan ikke starte en godkjenningsflyt.

en: This request took too long.
nb_NO: Denne forespørselen tok for lang tid.

en: This site is currently down for maintenance.
nb_NO: Dette nettstedet er fortiden nede for vedlikehold.

en: This social link already exists.
nb_NO: Denne sosiale linken eksisterer allerede.

en: This theme is currently active on your site.
nb_NO: Dette teamet er for øyeblikket aktivt på ditt nettsted.

en: This user hasn't won any badges.
nb_NO: Denne brukere har ikke vunnet noen skilt.

en: This user is inactive. Please contact us regarding this account.
nb_NO: Bruker er inaktiv. Vennligst kontakt oss vedrørende denne brukeren.

en: This will clear your home page, uploaded files and any content pages out of your site completely. It will completely reset your site and any content you have added will be lost.
nb_NO: Dette vil tømme ditt nettsted, opplastede filer og alle innholdssider helt. Det vil nullstille ditt nettsted helt og alt innhold du har lagt til vil gå tapt.

en: This will end your current session and sign you in as %s
nb_NO: Dette vil avslutte din nåværende økt og logge deg inn som %s

en: This will remove %s child page. | This will remove %s child pages.
nb_NO[0]: Dette vil slette %s underside.
nb_NO[1]: Dette vil slette %s undersider.

en: This will remove all elements associated with the %s package. While you can reinstall the package, this may result in data loss.
nb_NO: Dette vil fjerne alle elementer knyttet til pakken %s. Du kan reinstallere pakken, men det kan resultere i tap av data.

en: This will remove all instances of the %s block type. This cannot be undone. Are you sure?
nb_NO: Dette fjerner alle instanser av blokktypen %s. Du kan ikke angre denne handlingen. Er du sikker?

en: This will remove this draft and it cannot be undone. Are you sure?
nb_NO: Dette vil fjerne dette utkastet og kan ikke angres. Er du sikker?

en: This will treat the job as though it were like any other concrete5 job. The entire job will be run at once.
nb_NO: Dette vil behandle jobben som hvilken som helst annen concrete5 jobb. Hele jobben vil bli kjørt på engang.

en: Thought you'd enjoy this article.
nb_NO: Jeg tenkte du ville like denne artikkelen.

en: Threaded
nb_NO: Trådet

en: Through Cron
nb_NO: Via Cron

en: Thumbnail
nb_NO: Miniatyrbilde

en: Thumbnail Images
nb_NO: Miniatyrbilder

en: Thumbnail type added.
nb_NO: Miniatyrbilde-type ble lagt til.

en: Thumbnail type removed.
nb_NO: Miniatyrbilde-type ble fjernet.

en: Thumbnail type updated.
nb_NO: Miniatyrbilde-type ble oppdatert.

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: File Manager Detail Thumbnails
nb_NO: Filbehandler detalj-miniatyrbilder

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: File Manager Thumbnails
nb_NO: Filbehandler miniatyrbilder

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Large Image
nb_NO: Stort bilde

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Medium Image
nb_NO: Mellomstort bilde

[ctx: ThumbnailTypeName]
en: Small Image
nb_NO: Lite bilde

en: Thumbnails
nb_NO: Miniatyrbilder

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Time Settings
nb_NO: Tidsinnstillinger

en: Time Zone
nb_NO: Tidssone

en: Time elapsed since post.
nb_NO: Forløpt tid siden siste post.

en: Time zone saved successfully.
nb_NO: Tidssone ble lagret.

en: Timed Access for Guest Users Updated Successfully.
nb_NO: Tidsbaseret adgang for gjestebrukere ble oppdatert.

en: Times Run
nb_NO: Ganger kjørt

en: Timezone
nb_NO: Tidssone

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title Text
nb_NO: Tittel

en: Title of Page List
nb_NO: Sidelistens tittel

en: To
nb_NO: Til

en: To begin creating a form, type your question text into the text field, choose the type of answer you need, and whether or not a question response is required when submitting the form. Click Add, then repeat for subsequent questions.
nb_NO: For å begynne, opprett et skjema, skriv inn dine spørsmål, velg hvilken type svar du ønsker, og om et spørsmål er påkrevd eller ikke ved innsending av skjema. Klikk legg til, og gjenta for påfølgende spørsmål.

en: To disable any future messages, change your profile preferences at: %s
nb_NO: Hvis du ikke ønsker disse beskjedene i fremtiden, endre dine profilinnstillinger på: %s

en: To disallow everything other than whitelist: %s.
nb_NO: For å nekte alt bortsett fra hvitelisten: %s.

en: To install concrete5, please fill out the form below.
nb_NO: Vennligst fyll ut skjemaet under for å installere concrete5.

en: To install the package manually:
nb_NO: For å installere tilleggspakken manuelt:

en: To proceed with the upgrade, click below.
nb_NO: For å fortsette oppgraderingen, klikk under.

en: To run all the jobs in the <a href="%s">%s</a> Job Set, schedule this URL using cron or a similar system:
nb_NO: For å kjøre alle jobbene i jobbsettet <a href="%s">%s</a>, planlegg kjøring av denne URLen ved hjelp av Cron eller et lignende system:

en: To run all the jobs in this Job Set, schedule this URL using cron or a similar system:
nb_NO: For å kjøre alle jobbene i dette jobbsettet, planlegg kjøring av denne URLen via Cron eller et lignende system:

en: To run the "%s" job, automate the following URL using cron or a similar system:
nb_NO: For å kjøre jobben "%s", automatiser den føkgende URLen via Cron eller et lignende system:

en: To use a separate theme for mobile browsers, specify it below.
nb_NO: For å bruke et separat tema for mobile nettlesere, må du angi det nedenfor.

en: To view this user's profile, visit: %s
nb_NO: For å se brukerens profil, besøk: %s

en: Today
nb_NO: I dag

en: Today at %s
nb_NO: Idag ved %s

en: Toggle Dropdown
nb_NO: Åpne/Lukk meny

en: Tomorrow
nb_NO: I morgen

en: Tomorrow at %s
nb_NO: I morgen ved %s

en: Too many files
nb_NO: For mange filer

en: Top
nb_NO: Topp

en: Topic
nb_NO: Emne

[ctx: Topic]
en: /Activities
nb_NO: /Aktiviteter

[ctx: Topic]
en: /Homework
nb_NO: /Lekser

[ctx: Topic]
en: /Projects
nb_NO: /Prosjekter

en: Topic Archives: %s
nb_NO: Emnearkiv: %s

en: Topic Attribute To Display
nb_NO: Emneattributter å vise

en: Topic Default Parent Node
nb_NO: Standard overordnet node for emne

en: Topic List
nb_NO: Emneliste

en: Topic Posted on %s.
nb_NO: Emne postet den %s.

en: Topic Tree
nb_NO: Emnetre

[ctx: TopicCategoryName]
en: Reviews
nb_NO: Omtaler

[ctx: TopicName]
en: Activities
nb_NO: Aktiviteter

[ctx: TopicName]
en: Books
nb_NO: Bøker

[ctx: TopicName]
en: Crafts
nb_NO: Yrker

[ctx: TopicName]
en: Gadgets
nb_NO: Dingser

[ctx: TopicName]
en: Homework
nb_NO: Lekser

[ctx: TopicName]
en: Movies
nb_NO: Filmer

[ctx: TopicName]
en: Music
nb_NO: Musikk

[ctx: TopicName]
en: Projects
nb_NO: Prosjekter

[ctx: TopicName]
en: Sports
nb_NO: Sport

[ctx: TopicName]
en: Supplies
nb_NO: Forsyninger

en: Topics
nb_NO: Emner

en: Topics Per Page
nb_NO: Emner per side

en: Total Downloads
nb_NO: Antall nedlastinger

en: Total Logged: %s
nb_NO: Totalt logget: %s

en: Total form submissions: <strong>%s</strong> (<strong>%s</strong> today). <a href="%s">View Form Results</a>.
nb_NO: Totalt innsendte skjemaer: <strong>%s</strong> (<strong>%s</strong> i dag). <a href="%s"> Vis skjemaresultater</a>.

en: Total page versions
nb_NO: Totalt antall sideversjoner

en: Total pages in edit mode
nb_NO: Totalt antall sider i redigeringsmodus

en: Track page view statistics.
nb_NO: Spor sidevisninger.

en: Tracking Codes
nb_NO: Sporingskode

en: Tracking code settings updated successfully.
nb_NO: Sporingskode-innstillingene ble oppdatert.

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: Translate Site Interface
nb_NO: Oversett brukergrensesnitt

en: Translation
nb_NO: Oversettelse

en: Trash
nb_NO: Papirkurv

en: Tree Name
nb_NO: Navn på tre

en: Tree added successfully.
nb_NO: Tre ble lagt til.

en: Tree deleted successfully.
nb_NO: Tre ble slettet.

[ctx: TreeName]
en: Blog Entries
nb_NO: Blogginnlegg

[ctx: TreeName]
en: Groups Tree
nb_NO: Gruppetre

[ctx: TreeName]
en: Projects
nb_NO: Prosjekter

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Turns tracking of page views, file downloads and user registrations on or off. These are displayed on your site's Dashboard > Reports > Statistics page. If your high-traffic site experiences performance issues, you might consider disabling statistics tracking and investigate the use of an alternate, third-party solution for tracking site stats.
nb_NO: Slår på eller av sporing av sidevisninger, filnedlastinger og brukerregistrering. Disse vises på Kontrollpanel > Rapporter > Statistikk-siden. Hvis ditt nettsted opplever ytelsesproblemer på grunn av stor trafikk, kan du vurdere å deaktivere innsamling av statistikk og utforske muligheten for en alternativ tredjeparts sporing.

en: Twitter Login Configuration
nb_NO: Twitter innloggingskonfigurasjon

en: Twitter User
nb_NO: Twitterbruker

en: Type required.
nb_NO: Type påkrevd.

en: Types
nb_NO: Typer

en: URL Redirection
nb_NO: URL omdirigering

en: URL to File
nb_NO: URL til fil

en: URLs and Redirection
nb_NO: URLer og omdirigering

en: URLs to this Page
nb_NO: URLer til denne siden

en: Un-Delete Message
nb_NO: Gjenopprett melding

en: Un-Flag As Spam
nb_NO: Fjern merking som spam

en: Un-Map
nb_NO: Fjern kobling

en: Un-Subscribe
nb_NO: Avmeld

en: Unable to access composer settings.
nb_NO: Får ikke tilgang til innstillinger for Composer.

en: Unable to access the file manager.
nb_NO: Får ikke tilgang til filhåndtering.

en: Unable to add files.
nb_NO: Kan ikke legge til filer.

en: Unable to attach user.
nb_NO: Kunne ikke koble bruker.

en: Unable to backup old package directory to %s
nb_NO: Kunne ikke foreta sikkerhetskopi til %s av den gamle pakke-mappen

en: Unable to complete action: your IP address has been banned. Please contact the administrator of this site for more information.
nb_NO: Kan ikke utføre din handling: din IP adresse er bannlyst. Vennligst kontakt administratoren for mer informasjon.

en: Unable to connect to database.
nb_NO: Kan ikke koble til databasen.

en: Unable to connect to marketplace to retrieve item
nb_NO: Kan ikke koble til markedsplassen for å hente element.

en: Unable to connect to your project page. Your database contains a marketplace token which concrete5.org cannot verify.
nb_NO: Kan ikke opprette forbindelse til din prosjektside. Din database inneholder en markedsplass-token som concrete5.org ikke kan bekrefte.

en: Unable to copy directory %s to %s. Perhaps permissions are set incorrectly or the target directory does not exist.
nb_NO: Kunne ikke kopiere mappen %s til %s. Kanskje tillatelsene er satt feil eller mappen du kopierer til eksisterer ikke.

en: Unable to copy file to storage location "%s". Please check the settings for the storage location.
nb_NO: Kunne ikke kopiere filen til lagringsplassen "%s". Vennligst sjekk innstillingene for denne lagrinsplassen.

en: Unable to copy one or more files.
nb_NO: Kan ikke kopiere en eller flere filer.

en: Unable to create backup file: %s
nb_NO: Kunne ikke opprette sikkerhetskopi-fil: %s

en: Unable to delete one or more files.
nb_NO: Kan ikke slette en eller flere filer.

en: Unable to delete one or more pages.
nb_NO: Kan ikke slette en eller flere sider.

en: Unable to determine your current version of concrete5. Upgrading cannot continue.
nb_NO: Kunne ikke fastslå din nåværende versjon av concrete5. Oppgraderingen kan ikke fortsette.

en: Unable to find requested thumbnail
nb_NO: Kunne ikke finne det forespurte miniatyrbilde

en: Unable to generate a marketplace token. Please ensure that allow_url_fopen is turned on, or that cURL is enabled on your server. If these are both true, It's possible your site's IP address may be blacklisted for some reason on our server. Please ask your webhost what your site's outgoing cURL request IP address is, and email it to us at <a href="mailto:help@concrete5.org">help@concrete5.org</a>.
nb_NO: Kunne ikke generere en markedsplass-token. Vennligst sjekk at allow_url_fopen er aktivert og at cURL er aktivert på din webtjener. Hvis begge disse er aktivert så kan det bety at ditt nettsteds IP-adresse er svartelistet på våre tjenere. Vennligst spør din webhost hva din utgående cURL forespørsel IP-adresse er og send dette til oss i en e-post på <a href="mailto:help@concrete5.org">help@concrete5.org</a>.

en: Unable to generate a marketplace token. Request timed out.
nb_NO: Kunne ikke generere markedsplass-token. Forespørselen tok for lang tid.

en: Unable to get category for permission %s
nb_NO: Kunne ikke hente kategorien for tillatelse %s

en: Unable to get contents of incoming/ directory
nb_NO: Kunne ikke hente innholdet fra incoming/ mappen

en: Unable to get information about this product.
nb_NO: Kunne ikke hente informasjon om dette produktet.

en: Unable to get permission key for %s
nb_NO: Kunne ikke hente tillatelsesnøkkelen for %s

en: Unable to install %s. Please check that this package has been updated for 5.7.
nb_NO: Kunne ikke installere %s. Vennligst sjekk at denne pakken har blitt oppdatert for 5.7.

en: Unable to install database: %s
nb_NO: Kan ikke installere database: %s

en: Unable to load block into composer. You must edit this content from within the context of the page.
nb_NO: Kunne ikke laste blokken inn i Composer. Du må redigere dette innholdet direkte fra siden.

en: Unable to load environment info
nb_NO: Kan ikke hente informasjon om miljøet

en: Unable to load sitemap data.
nb_NO: Kan ikke hente data fra sidekartet.

en: Unable to load sitemap data. Response received:
nb_NO: Kan ikke hente data fra sidekartet. Beskjed:

en: Unable to load the controller for this block type. Perhaps it has been moved or removed.
nb_NO: Kunne ikke starte kontrolleren for denne blokk typen. Kanskje den har blitt flyttet eller fjernet.

en: Unable to locate file %s
nb_NO: Kan ikke finne filen %s

en: Unable to locate this add-on on concrete5.org
nb_NO: Klarte ikke å finne denne tilleggspakken på concrete5.org.

en: Unable to open config/app.php for writing.
nb_NO: Kunne ikke skrive til filen config/app.php.

en: Unable to open config/site_user.php for writing.
nb_NO: Kunne ikke skrive til filen config/site.php.

en: Unable to parse news response.
nb_NO: Kunne ikke behandle nyhets-responsen.

en: Unable to process email. Check that your email contains the validation hash present in the original message.
nb_NO: Kunne ikke behandle e-post. Sjekk at din e-post inneholder validering-hashen som befinner seg i den opprinnelige meldingen.

en: Unable to process private message email. Check that your email contains the validation hash present in the original message. Your private message was NOT delivered.
nb_NO: Kunne ikke behandle den private e-posten. Kontroller at din e-post inneholder validerings-hashen som er tilstede i den opprinnelige melding. Din melding ble IKKE levert.

en: Unable to retrieve block object. If this block has been moved please reload the page.
nb_NO: Kunne ikke hente blokkobjekt. Hvis denne blokken har blitt flyttet må du laste inn siden på nytt.

en: Unable to retrieve information about this update from concrete5.org. You may upgrade but do so with caution.
nb_NO: Kunne ikke hente informasjon om denne oppdateringen fra concrete5.org. Du kan fortsette med oppgraderingen, men gjør så med varsomhet.

en: Unable to retrieve release notes from concrete5.org.
nb_NO: Kunne ikke hente lanseringsnotatene fra concrete5.org.

en: Unable to retrieve software from update server.
nb_NO: Kan ikke laste ned programvare fra oppdateringstjeneren.

en: Unable to retrieve upgrade notices from concrete5.org.
nb_NO: Kunne ikke hente oppgraderingsmeldinger fra concrete5.org.

en: Unable to search file sets.
nb_NO: Kan ikke søke i filsett.

en: Unable to validate email
nb_NO: Ikke mulig å bekrefte e-post

en: Unable to write to config/site.php. You must make config/site.php writable in order to upgrade in this manner.
nb_NO: Kan ikke skrive til filen config/site.php. Du må gjøre filen config/site.php skrivbar for å oppgradere på denne måten.

en: Unapproved
nb_NO: Ikke godkjent

en: Underline
nb_NO: Understrek

en: Undo
nb_NO: Angre

en: Undo/Redo
nb_NO: Angre/Gjenta

en: Unexpected User Error
nb_NO: Uventet brukerfeil

en: Uninstall
nb_NO: Avinstaller

en: Uninstall Package
nb_NO: Avinstaller tilleggspakke

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Unknown Error
nb_NO: Ukjent feil

en: Unknown Job
nb_NO: Ukjent jobb

en: Unknown Package
nb_NO: Ukjent pakke

en: Unknown User
nb_NO: Ukjent bruker

en: Unknown error retrieving thumbnails, please rescan this file.
nb_NO: Ukjent feil ved henting av miniatyrbilder, vennligst scan denne filen på nytt.

en: Unknown mime-type: %s
nb_NO: Ukjent mime-type: %s

en: Unlink
nb_NO: Fjern link

en: Unlock Layout
nb_NO: Fjern lås fra layout

en: Unmapped
nb_NO: Frakoblet

en: Unordered List
nb_NO: Uordnet liste

en: Unread
nb_NO: Ulest

en: Unsubscribe
nb_NO: Avmeld

en: Until manually cleared
nb_NO: Inntil manuelt nullstilt

en: Up
nb_NO: Opp

en: Up Label
nb_NO: Etikett for opp

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Update Action
nb_NO: Oppdater handling

en: Update Add-On
nb_NO: Oppdater tilleggspakke

en: Update Add-Ons
nb_NO: Oppdater tilleggspakker

en: Update Attributes
nb_NO: Oppdater attributter

en: Update Block
nb_NO: Oppdater blokk

en: Update Control Set
nb_NO: Oppdater kontrollsett

en: Update Gatherings
nb_NO: Oppdater samlinger

en: Update Group
nb_NO: Oppdater gruppe

en: Update Groups
nb_NO: Oppdater grupper

en: Update Job Set
nb_NO: Oppdater jobbsett

en: Update Jobs
nb_NO: Oppdater jobber

en: Update Layout
nb_NO: Oppdater layout

en: Update Ready
nb_NO: Oppdatering klar

en: Update Schedule
nb_NO: Oppdater tidsplanen

en: Update Set
nb_NO: Oppdater sett

en: Update Set Details
nb_NO: Rediger detaljer for sett

en: Update add-ons.
nb_NO: Oppdater tilleggspakker.

en: Update concrete5
nb_NO: Oppdater concrete5

en: Update concrete5.
nb_NO: Oppdater concrete5.

en: Update your installed packages.
nb_NO: Oppdater dine installerte tilleggspakker.

en: Updated
nb_NO: Oppdatert

en: Updated Banned Words.
nb_NO: Forbudte ord ble oppdatert.

en: Updated conversations settings.
nb_NO: Samtaleinnstillinger ble oppdatert.

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Upgrade Notices
nb_NO: Oppgraderingsmeldinger

en: Upgrade concrete5
nb_NO: Oppgrader concrete5

en: Upgrade to <b>%s</b> complete!
nb_NO: Oppgradering til <b>%s</b> er fullført!

en: Upgrading from <b>%s</b>
nb_NO: Oppgraderer fra <b>%s</b>

en: Upgrading to <b>%s</b>
nb_NO: Oppgraderer til <b>%s</b>

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Upload Complete
nb_NO: Opplasting fullført

en: Upload Complete.
nb_NO: Opplasting fullført.

en: Upload Failed
nb_NO: Opplasting feilet

en: Upload Files
nb_NO: Last opp filer

en: Upload Progress
nb_NO: Status for opplasting

en: Upload an image that will appear in the address bar when visitors go to your site and in the bookmark list if they bookmark it.
nb_NO: Last opp et bilde som vises på adresselinjen når besøkende går inn på ditt nettsted og lagrer nettstedet i sine bokmerker.

en: Upload and unpack the package on your web server. Place the unpacked files in the packages directory of the root of your concrete5 installation.
nb_NO: Last opp og pakk ut pakken på din webtjener. Plasser de utpakkede filene i packages-mappen på rot av din concrete5 installasjon.

en: Upload, search, replace, and change files you're using on your site. Change properties and perform basic image editing tasks.
nb_NO: Last opp, søk, erstatt og endre filer du bruker på ditt nettsted. Endre egenskaper og utfør enkel bildebehandling.

en: Uploaded file is too large. The current value of post_max_filesize is %s
nb_NO: Den opplastede filen er for stor. Nåværende post_max_filesize-verdi er %s

en: Uploaded file is too large. The current value of upload_max_filesize is %s
nb_NO: Den opplastede filen er for stor. Nåværende upload_max_filesize-verdi er %s

en: Uppercase
nb_NO: Store bokstaver

en: Usage Count
nb_NO: Bruksteller

en: Usage Count on Active Pages
nb_NO: Brukt antall på aktive side

en: Use Different Link than Page Name
nb_NO: Bruk annen link enn sidenavn

en: Use Encryption
nb_NO: Bruk kryptering

en: Use Site Default.
nb_NO: Bruk standard for nettsted.

en: Use emails for login
nb_NO: Bruk e-postadresse til login

en: Use global setting - %s
nb_NO: Bruk globale innstillinger - %s

en: Use image from <a href="http://gravatar.com" target="_blank">gravatar.com</a> if the user has not uploaded one
nb_NO: Bruk bilde fra <a href="http://gravatar.com" target="_blank">gravatar.com</a> hvis brukeren ikke har lastet opp et

en: Use the editing toolbar at the top of the page to put your page in edit mode, add content to the page, change page settings, and navigate your site.
nb_NO: Bruk verktøylinjen på toppen av siden for å sette siden i redigeringsmodus, legge til innhold på siden, endre sideinnstillinger og for å navigere rundt på nettstedet ditt.

en: Use the form below to create your page. You can also preview your page in edit mode at any time.
nb_NO: Bruk skjemaet under for å lage siden. Du kan også forhåndsvise siden når du er i redigeringsmodus.

en: Use the toolbar
nb_NO: Bruk verktøylinjen.

en: Use this menu to edit a block's contents, change its display, or remove it entirely.
nb_NO: Bruk denne menyen for å redigere innholdet til en blokk, bytte visning eller fjerne den helt.

en: User
nb_NO: Bruker

en: User Attribute Created.
nb_NO: Brukerattributt ble opprettet.

en: User Attribute Deleted.
nb_NO: Brukerattributt ble slettet.

en: User Attribute Options
nb_NO: Innstillinger for brukerattributt

en: User Attribute Updated.
nb_NO: Brukerattributt ble oppdatert.

en: User Avatar
nb_NO: Brukers avatar

en: User Groups
nb_NO: Brukergrupper

en: User Name
nb_NO: Brukernavn

en: User Permissions
nb_NO: Brukerrettigheter

en: User Point Entry Deleted
nb_NO: Bruker inngangpunkt slettet.

en: User Point Entry Saved
nb_NO: Bruker inngangspunkt lagret

en: User Profile
nb_NO: Brukerprofil

en: User Registrations
nb_NO: Brukerregistreringer

en: User Required
nb_NO: Bruker er påkrevd

en: User Settings saved.
nb_NO: Brukerinnstillinger ble lagret.

en: User Submissions
nb_NO: Brukerinnsendelser

en: User activated successfully.
nb_NO: Bruker ble aktivert.

en: User created successfully.
nb_NO: Bruker ble opprettet.

en: User deactivated successfully.
nb_NO: Bruker ble deaktivert.

en: User deleted successfully.
nb_NO: Bruker slettet.

en: User is not registered. Check your authentication controller.
nb_NO: Bruker er ikke registrert. Sjekk autentiseringskontrolleren.

en: User search columns saved successfully.
nb_NO: Brukersøkekolonner ble lagret.

en: User time zones have been disabled.
nb_NO: Bruker-tidssoner ble deaktivert.

en: User time zones have been enabled
nb_NO: Bruker-tidssoner ble aktivert.

en: User time zones have been saved.
nb_NO: Bruker-tidssoner ble lagret.

en: User/Group Added
nb_NO: Bruker/Gruppe lagt til

en: User/Group Removed
nb_NO: Bruker/Gruppe fjernet

en: User: %s (ID %s)
nb_NO: Bruker: %s (ID %s)

en: User: %s has tried to send more than %s private messages within %s minutes
nb_NO: Bruker: %s har forsøkt å sende flere enn %s private meldinger innenfor for %s minutter

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username or Email
nb_NO: Brukernavn eller e-post

en: Username saved successfully.
nb_NO: Brukernavnet ble lagret.

en: Users
nb_NO: Brukere

en: Users To Receive Conversation Notifications
nb_NO: Brukere som skal motta samtalevarsler

en: Users updated successfully.
nb_NO: Brukere ble oppdatert.

en: Users who access files through the file manager will not be prompted for a password.
nb_NO: Brukere med tilgang til filer via filhåndtereren blir ikke bedt om om et passord.

en: Users you don't have permission to bulk-deactivate have been removed from this list.
nb_NO: Brukere du ikke har tillatelse til å bulk-deaktivere er fjernet fra denne listen.

en: Users you don't have permission to bulk-delete have been removed from this list.
nb_NO: Brukere du ikke har tillatelse til å bulk-slette er fjernet fra denne listen.

en: Validate Email Address
nb_NO: Godkjenn e-postadressen

en: Values
nb_NO: Verdier

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Version %d
nb_NO: Versjon %d

en: Version %s
nb_NO: Versjon %s

en: Version %s approved successfully
nb_NO: Versjon %s ble godkjent

en: Version %s copied successfully. New version is %s.
nb_NO: Versjon %s ble kopiert. Ny versjon er %s.

en: Version %s of Page <a href="%s">%s</a> submitted for Approval.
nb_NO: Versjon %s av siden <a href="%s">%s</a> innsendt for godkjenning.

en: Version Comments
nb_NO: Kommentarer til versjonen

en: Version History
nb_NO: Versjonshistorie

en: Version: %s
nb_NO: Versjon: %s

en: Versions
nb_NO: Versjoner

en: Vertical Position
nb_NO: Vertikal posisjon

en: Vertically
nb_NO: Vertikal

en: Video Embed Code or Youtube/Vimeo Link
nb_NO: Video-innbyggingskode eller Youtube/Vimeo link

en: Video Files
nb_NO: Videofiler

en: Video Placeholder Image
nb_NO: Video plassholderbilde

en: Video Player
nb_NO: Videoavspiller

en: View
nb_NO: Vis

en: View All
nb_NO: Vis alt

en: View As
nb_NO: Se som

en: View Conversation
nb_NO: Se samtale

en: View Full Release Notes
nb_NO: Vis hele lanseringsnotatet

en: View Full Results
nb_NO: Vis alle resultater

en: View Global Areas
nb_NO: Vis globale områder

en: View Pending Permissions
nb_NO: Vis avventende tillatelser

en: View Profile
nb_NO: Se profil

en: View Public Profile
nb_NO: Se offentlig profil

en: View Responses
nb_NO: Vis besvarelser

en: View Stacks
nb_NO: Vis stacker

en: View a record of errors your site has encountered, and a log of outgoing email messages sent by your site.
nb_NO: Se en samling av feil som har oppstått på ditt nettsted, og en logg av utgående e-post meldinger som er sendt.

en: View a single branch of your Sitemap. Useful for working with large sites and complex tree structures.
nb_NO: Vis en enkel gren av ditt sidekart. Nyttig for arbeid på store nettsteder og komplekse tre-strukturer.

en: View and change which file types you permit users to upload to your File Manager.
nb_NO: Se og endre hvilke filtyper du tillater brukere å laste opp til filbehandleren.

en: View and change your site's structure. Click a page to see available actions; from this menu, you can control access to or delete a page. Click and drag a page to move it to a different place in your site.
nb_NO: Vis og endre ditt nettsteds struktur. Klikk på en side for å se tilgjengelige handliger; fra denne menyen kan du bestemme tilgang til eller slette en side. Klikk og dra en side for å flytte den til en annen plass på ditt nettsted.

en: View as User
nb_NO: Se som bruker

en: View available language packs installed for the concrete5 Dashboard and editing interface.
nb_NO: Se de tilgjengelige språkpakkene som er installert i concrete5 kontrollpanelet og redigeringsgrensesnitt.

en: View content created using Composer, but have not yet published.
nb_NO: Vis innhold opprettet ved hjelp av Composer, men som enda ikke er publisert.

en: View emails your site sends, as well as error messages PHP and MySQL errors returned as your site runs.
nb_NO: Se e-poster som ditt nettsted sender, såvell som feilmeldinger som PHP og MySQL har sendt.

en: View graphs showing recent site traffic, registration, page creation and downloaded files.
nb_NO: Se grafer som viser nylig trafikk, registreringer, oppretting av sider og nedlastede filer på ditt nettsted.

en: View information about your concrete5 site's configuration, as well as details about the hosting environment you're using.
nb_NO: Se informasjon om concere5 nettstedets konfigurasjon, såvell som detaljer om webtjener miljøet du bruker.

en: View responses to your site's forms. Submitted form data is collected here.
nb_NO: Se innsendinger fra skjemaer på ditt nettsted. Innsendte skjema-data samles inn her.

en: View your public user profile and the information you are sharing.
nb_NO: Se din brukers offentlige profil og den informasjonen du deler.

en: View, search for, add, and edit groups. Click a group to edit it. Groups are useful for organizing users and setting permissions for multiple users simultaneously.
nb_NO: Se, søk etter, legg til og rediger grupper. Klikk på en gruppe for å redigere den. Grupper er nyttige for å organisere brukere og for å gi tillatelser til flere brukere samtidig.

en: View/Edit %s
nb_NO: Se/Rediger %s

en: View/Edit Original
nb_NO: Vis/Rediger original

en: Viewing
nb_NO: Viser

en: Viewing <b>%s</b> to <b>%s</b> (<b>%s</b> Total)
nb_NO: Viser <b>%s</b> til <b>%s</b> (<b>%s</b> totalt)

en: Viewing Permissions
nb_NO: Tillatelser for visning

en: Visit
nb_NO: Besøk

en: Vote
nb_NO: Stem

en: Waiting for Me
nb_NO: Venter på meg

en: Want more themes?
nb_NO: Vil du ha flere temaer?

en: Warning! This is a system page. Deleting it could potentially break your site. Please proceed with caution.
nb_NO: Advarsel! Dette er et systemside. Sletting av den kan potensielt ødelegge ditt nettsted. Fortsett med forsiktighet.

en: Warning, this cannot be undone. No attributes will be deleted but they will no longer be grouped together.
nb_NO: Advarsel, dette kan ikke angres. Ingen attributter vil bli slettet men de vil ikke lengre være gruppert sammen.

en: Warning, this cannot be undone. No groups will be deleted but they will no longer be grouped together.
nb_NO: Advarsel, dette kan ikke angres. Ingen grupper vil bli slettet, men de vil ikke lenger være koblet sammen.

en: Warning, this cannot be undone. No jobs will be deleted but they will no longer be grouped together.
nb_NO: Advarsel, dette kan ikke angres. Ingen jobber blir slettet, men de vil ikke lengre være gruppert sammen.

en: Warning:
nb_NO: Advarsel:

en: Watch Video
nb_NO: Se video

en: We have no record of that email address.
nb_NO: E-postadressen finnes ikke.

en: We were able to automatically update .htaccess file.
nb_NO: Vi klarte å oppdatere .htaccess filen automatisk.

en: Web Address
nb_NO: Nettadresse

en: Web Developer
nb_NO: Webutvikler

en: Web Page
nb_NO: Webside

en: Website
nb_NO: Nettside

en: Website Registration Notification
nb_NO: Beskjed ved registrering på nettsted

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Weeks
nb_NO: Uker

en: Welcome Back
nb_NO: Velkommen tilbake

en: Welcome to
nb_NO: Velkommen til

en: Welcome to concrete5
nb_NO: Velkommen til concrete5

en: What do you wish to do?
nb_NO: Hva ønsker du å gjøre?

en: What would you like to write?
nb_NO: Hva ønsker du å skrive?

en: When a user registers.
nb_NO: Når en bruker registrerer seg.

en: When a user signs in.
nb_NO: Når en bruker logger inn.

en: When people browse to the page.  (which runs after the main rendering request of the page.)
nb_NO: Når folk besøker siden. (blir kjørt etter hovedtegning av siden.)

en: When should guests be able to view this block?
nb_NO: Når skal gjester kunne å se denne blokken?

en: When the "Check Automated Groups" Job runs.
nb_NO: Når jobben "Sjekk automatiserte grupper" kjører.

en: When you're done editing you can Save Changes for other editors to see, or Publish Changes to make your changes live immediately.
nb_NO: Når du er ferdig med redigeringen kan du lagre endringene slik at andre redaktører kan se endringen. Eller du kan publisere endringen for å gjøre endringene synlige på nettstedet.

en: Where does this page live on the site?
nb_NO: Hvor befinner denne siden seg på ditt nettsted?

en: Where will this page live on the site?
nb_NO: Hvor vil denne siden befinne seg på ditt nettsted?

en: Whitelist: Selected areas are only areas indexed.
nb_NO: Hviteliste: Valgte områder indekseres.

en: Who can add what?
nb_NO: Hvem kan tilføye hva?

en: Who can assign what?
nb_NO: Hvem kan tildele hva?

en: Who can edit this page?
nb_NO: Hvem kan redigere denne siden?

en: Who can edit what?
nb_NO: Hvem kan redigere hva?

en: Who can set what?
nb_NO: Hvem kan sette hva?

en: Who can view this page?
nb_NO: Hvem kan se denne siden?

en: Who can view what?
nb_NO: Hvem kan se hva?

en: Who can't add what?
nb_NO: Hvem kan ikke tilføye hva?

en: Who can't assign what?
nb_NO: Hvem kan ikke tildele hva?

en: Who can't edit what?
nb_NO: Hvem kan ikke redigere hva?

en: Who can't set what?
nb_NO: Hvem kan ikke sette hva?

en: Who can't view what?
nb_NO: Hvem kan ikke se hva?

en: Who gets access to this permission?
nb_NO: Hvem får tilgang til denne tillatelsen?

en: Whole world at a glance.
nb_NO: Det store overblikk.

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Width must be greater than zero.
nb_NO: Bredden må være større enn null.

en: Windows 8 Thumbnail
nb_NO: Windows 8 miniatyrbilde

en: Windows 8 icon removed successfully.
nb_NO: Windows 8 ikon ble fjernet.

en: Windows 8 icon updated successfully.
nb_NO: Windows 8 ikonet ble oppdatert.

en: Windows 8 start screen tiles should be 144x144 and be in the .png format.
nb_NO: Windows 8 startskjerm-ikoner bør være 144x144 og i .png format.

en: With this setting enabled, users may specify their own time zone in their user profile, and content timestamps will be adjusted accordingly. Without this setting enabled, content timestamps appear in server time.
nb_NO: Med denne innstillingen aktivert kan brukere spesifisere sin egen tidssone i brukerprofilen, og tidsstempel for innhold vil bli justert deretter. Uten denne innstillingen vil tidsstempel på innhold fremstå fra tjener-tiden.

en: Won a Badge
nb_NO: Vant et skilt

en: Won the <strong>%s</strong> Badge
nb_NO: Vant <strong>%s</strong>-skiltet

en: Woops!
nb_NO: Uups!

en: Word
nb_NO: Ord

en: Workflow
nb_NO: Godkjenningsflyt

en: Workflow Access
nb_NO: Godkjenningsflyt-tilgang

en: Workflow Basics
nb_NO: Grunnleggende godkjenningsflyt

en: Workflow List
nb_NO: Godkjenningsliste

en: Workflow Notification
nb_NO: Godkjenningsflyt-varsler

en: Workflow Options saved.
nb_NO: Instillinger for godkjenningsflyt ble lagret.

en: Workflow created successfully. You may now modify its properties.
nb_NO: Godkjenningsflyt ble opprettet. Du kan nå endre dennes egenskaper.

en: Workflow deleted successfully.
nb_NO: Godkjenningsflyten ble slettet.

en: Workflow progress categories
nb_NO: Godkjenningsflyt-fremdriftskategorier

en: Workflow types
nb_NO: Godkjenningsflyt-typer

en: Workflow updated.
nb_NO: Godkjenningsflyt ble oppdatert.

en: Workflow with that name already exists.
nb_NO: En godkjenningsflyt med det navnet finnes allerede.

en: Wrapper for static pages.
nb_NO: Innpakking for statiske sider.

en: Writable Files and Configuration Directories
nb_NO: Skrivbare filer og konfigurasjonsmapper

en: XML Support
nb_NO: XML støtte

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Yes, allow registered users to choose to subscribe to conversations.
nb_NO: Ja, tillat registrerte brukere valget om å abonnere på samtaler.

en: Yes, display only a sub-set of messages at a time.
nb_NO: Ja, vis kun en undergruppe av meldinger.

en: Yes, include this page type in Composer.
nb_NO: Ja, inkluder denne sidetype i Composer.

en: Yes, make this the default storage location for new files.
nb_NO: Ja, gjør dette til standard lagringsplassering for nye filer.

en: Yes, remove the package's directory from the installation directory.
nb_NO: Ja, fjern tilleggspakkens mappe installasjonsmappen.

en: Yes, require this form element
nb_NO: Ja, påkrev dette skjema-elementet

en: Yes, this conversation accepts messages and replies.
nb_NO: Ja, denne samtalen aksepterer meldinger og svar.

en: Yes, this conversation is open and new topics can be posted.
nb_NO: Ja, denne samtalen er åpen og nye emner kan postes.

en: Yes, this gathering can be posted to the front-end.
nb_NO: Ja, denne samlingen kan bli postet til frontenden.

en: Yes. Reset site content with the content found in this package
nb_NO: Ja. Nullstill nettstedets innhold med det innholdet som finnes i denne tilleggspakken.

en: Yesterday
nb_NO: I går

en: Yesterday at %s
nb_NO: I går ved %s

en: You Won a Badge!
nb_NO: Du har vunnet et skilt!

en: You are currently logged in as <strong>%s</strong>
nb_NO: Du er logget inn som <strong>%s</strong>

en: You are logged in as <strong>%s</strong>. You logged in on <strong>%s</strong>.
nb_NO: Du er logget inn som <strong>%s</ strong>. Du er logget inn på <strong>%s</ strong>.

en: You are not allowed to access this page.
nb_NO: Du har ikke tilgang til se denne siden.

en: You are not authorized to access this page.
nb_NO: Du har ikke adgang til denne side.

en: You are registered but a site administrator must review your account, you will not be able to login until your account has been approved.
nb_NO: Du er registrert men en administrator må se over din konto. Du kan logge inn når din konto har blitt godkjent.

en: You are registered but you need to validate your email address. Some or all functionality on this site will be limited until you do so.
nb_NO: Du er registrert, men du må validere din e-postadresse. Noen eller alle funksjoner vil være begrenset inntil da.

en: You can add saved layouts to other areas in your site. Note: these are different than any layout presets that might be included with your theme.
nb_NO: Du kan tilføye lagrede layouts til andre områder på ditt nettsted. Merk: disse er ikke det samme som andre layoutpresett som kanskje følger med ditt tema.

en: You can download themes and add-ons from the concrete5 marketplace.
nb_NO: Du kan laste ned temaer og tilleggspakker fra concrete5 markedsplassen.

en: You can easily filter the blocks in the panel by searching here.
nb_NO: Du kan enkelt filtrere blokkene i dette panelet ved å søke her.

en: You can specify page name, page location and attributes from the <a href="#" data-launch-panel-detail="page-composer" data-panel-detail-url="%s" data-panel-transition="fade">Page Compose interface</a>.
nb_NO: Du kan spesifisere sidenavne, siden plassering og attributter fra <a href="#" data-launch-panel-detail="page-composer" data-panel-detail-url="%s" data-panel-transition="fade">Page Compose brukergrensesnitter</a>.

en: You cannot access conversation permissions.
nb_NO: Du har ikke tilgang til samtaletillatelser.

en: You cannot access task permissions.
nb_NO: Du har ikke tilgang til oppgavetillatelser.

en: You cannot access these permissions.
nb_NO: Du har ikke tilgang til disse tillatelsene.

en: You cannot assign this page to itself.
nb_NO: Du kan ikke tilordne denne siden til seg selv.

en: You cannot delete a template that is set as the default for any of the page types. Please change the default template for the following page types first: %s.
nb_NO: Du kan ikke slette en sidemal som er satt som standard for noen av sidetypene. Vennligst endre standardmaken for de følgende sidetypene: %s.

en: You cannot delete the default Job set.
nb_NO: Du kan ikke slette standard jobsettet.

en: You cannot move or copy the source page(s).
nb_NO: Du kan ikke flytte eller kopiere kildeside(r).

en: You cannot view the source page(s).
nb_NO: Du kan ikke se kildeside(r).

en: You do not have access to add a message to this conversation.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å legg til meldinger til denne samtalen.

en: You do not have access to add any page types beneath the selected page.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å legge til noen sidetyper under den valgte siden.

en: You do not have access to approve this stack.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å godkjenne denne stacken.

en: You do not have access to delete this page type.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å slette denne sidetypen.

en: You do not have access to delete this stack.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å slette denne stacken.

en: You do not have access to download themes or add-ons from the marketplace.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å laste ned temaer eller tilleggspakker fra markedsplassen.

en: You do not have access to edit this group.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å redigere denne gruppen.

en: You do not have access to edit this message.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å redigere denne meldingen.

en: You do not have access to edit this page type permissions.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å redigere denne sidetypens tillatelser.

en: You do not have access to edit this page type.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å redigere denne sidetypen.

en: You do not have access to the dashboard sitemap.
nb_NO: Du har ikke tilgang til sidekartet i kontrollpanelet.

en: You do not have access to the file manager.
nb_NO: Du har ikke tilgang til filbehandleren.

en: You do not have access to the group search.
nb_NO: Du har ikke tilgang til søk i grupper.

en: You do not have access to the sitemap.
nb_NO: Du har ikke tilgang til sidekart.

en: You do not have access to user search. This setting may be changed in the access section of the dashboard settings page.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å søke etter brukere. Disse rettighetene kan endres av en administrator i kontrollpanelet.

en: You do not have any page types.
nb_NO: Du har ingen sidetyper.

en: You do not have group search permissions.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til gruppesøk.

en: You do not have permission to add a group beneath %s
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å legge til en grupper under %s

en: You do not have permission to add a page of this type.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å legge til en side av denne typen.

en: You do not have permission to add attachments.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å legge til vedlegg.

en: You do not have permission to add this page to this section of the tree.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å legge til denne siden til denne seksjonen av treet.

en: You do not have permission to add this tree.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å legge til dette treet.

en: You do not have permission to approve page versions.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å godkjenne sideversjoner.

en: You do not have permission to approve this message.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å godkjenne denne meldingen.

en: You do not have permission to change permissions on any of the selected pages.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å endre rettigheter på noen av ​​de valgte sidene.

en: You do not have permission to connect this site to the marketplace.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å koble dette nettstedet til markedsplassen.

en: You do not have permission to copy any of the selected files.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å kopiere valgte filer.

en: You do not have permission to create new pages of this type.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å lage en ny side av denne typen.

en: You do not have permission to create or administer backups.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å lage eller administrere sikkerhetskopier.

en: You do not have permission to delete any of the selected files.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å slette valgte filer.

en: You do not have permission to delete any of the selected pages.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å slette noen av de valgte sidene.

en: You do not have permission to delete page versions.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å slette sideversjoner.

en: You do not have permission to delete this file set.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å slette dette filsettet.

en: You do not have permission to discard this page.
nb_NO: Du har ikke tillatelser til å forkaste denne siden.

en: You do not have permission to download add-ons.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å laste ned tilleggspakker.

en: You do not have permission to drag this node here.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å dra denne noden her.

en: You do not have permission to flag this message.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å flagge denne meldingen.

en: You do not have permission to install add-ons.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å installere tilleggspakker.

en: You do not have permission to install custom block types or add-ons.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å installere brukerdefinerte blokktyper eller tilleggspakker.

en: You do not have permission to modify speed settings on any of the selected pages.
nb_NO: Du har ikke rettigheder til å endre hastighetsinnstillinger på noen av de valgte sidene.

en: You do not have permission to modify this attribute.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å endre denne attributten.

en: You do not have permission to modify this file.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å endre denne filen.

en: You do not have permission to perform this action.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å utføre denne handlingen.

en: You do not have permission to post this to conversation.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å skrive et innlegg i denne samtalen.

en: You do not have permission to publish a page in this location.
nb_NO: Du har ikke tillatelser til å publisere en side på denne plasseringen.

en: You do not have permission to restore this message.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å gjenopprette denne meldingen.

en: You do not have permission to uninstall packages.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å avinnstallere tilleggspakker.

en: You do not have permission to upgrade this installation of concrete5.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å oppgradere denne installasjonen av concrete5.

en: You do not have permission to view this conversation
nb_NO: Du har ikke tilgang til å se denne samtalen

en: You do not have permissions to add a page of this type in the selected location.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å legge til denne sidetypen på denne plasseringen.

en: You do not have permissions to refresh this page.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å oppdatere denne siden.

en: You do not have sufficient privileges to add this page or these pages to this destination.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til å legge til denne side eller disse sider til denne destinasjonen.

en: You do not have the ability to copy this file.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å kopiere denne fil.

en: You do not have user search or group search permissions.
nb_NO: Du har ikke bruker eller gruppe-søketillatelser.

en: You don't have access to update this attribute.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å oppdatere denne attributten.

en: You don't have any interface languages installed. You must run concrete5 in English.
nb_NO: Du har ikke installert noen språk for brukergrensesnittet. Concrete5 må kjøres i engelsk språk.

en: You dragged "%s" onto "%s." What do you wish to do?
nb_NO: Du har trukket "%s" på "%s." Hva ønsker du å gjøre?

en: You have downloaded a new version of concrete5 but have not upgraded to it yet.
nb_NO: Du har hentet en ny versjon av concrete5, men har ikke oppgradert den enda.

en: You have no access to groups.
nb_NO: Du har ikke tilgang til grupper.

en: You have no access to user export.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å eksportere brukere.

en: You have no access to users.
nb_NO: Du har ikke tilgang til brukere.

en: You have no anti-spam libraries installed.
nb_NO: Du har ingen anti-spam biblioteker installert.

en: You have no backups available.
nb_NO: Ingen sikkerhetskopier tilgjengelig.

en: You have no captcha libraries installed.
nb_NO: Du har ingen captcha-biblioteker installert.

en: You have no jobs installed.
nb_NO: Du har ikke installert noen jobber.

en: You have no presets.
nb_NO: Du har ingen presett.

en: You have not added any Job sets.
nb_NO: Du har ikke lagt til noen jobbsett.

en: You have not added any composer form layout control sets.
nb_NO: Du har ikke lagt til noen Composer skjema-layout kontrollsett.

en: You have not added any data sources.
nb_NO: Du har ikke lagt til kildedata.

en: You have not added any feeds.
nb_NO: Du har ikke lagt til noen strømmer.

en: You have not added any group sets.
nb_NO: Du har ikke tilføyet noen gruppesett.

en: You have not added any social links.
nb_NO: Du har ikke lagt til noen sosiale linker.

en: You have not created a topic tree.
    You must create a topic tree from the <a href="%s">Topics Page</a>
    before you can use this attribute type.
nb_NO: Du har ikke opprettet et emnetre.
    Du må opprette en emnetre fra <a href="%s">Emner siden</a>
    før du kan bruke denne attributt-typen.

en: You have not created any multilingual content sections yet.
nb_NO: Du har ikke laget noen multispråk-områder enda.

en: You have not created any page types yet.
nb_NO: Du har ikke opprettet noen sidetyper enda.

en: You have not created any surveys.
nb_NO: Du har ikke opprettet noen spørreundersøkelser.

en: You have not defined any multilingual sections for your site yet.
nb_NO: Du har ikke definert noen multispråk seksjoner for ditt nettsted enda.

en: You have registered on %s. Your account will be approved by the administrator.
nb_NO: Du har registrert deg på %s. Din konto må godkjennes av en administrator.

en: You have too many attachments.
nb_NO: Du har for mange vedlegg.

en: You haven't chosen a valid %s
nb_NO: Du har ikke valgt en gyldig %s

en: You haven't chosen where to publish this page.
nb_NO: Du har ikke valgt hvor du vil publisere denne siden.

en: You haven't written a message!
nb_NO: Du har ikke skrevet en beskjed!

en: You may approve or remove this user account here
nb_NO: Du kan godkjenne eller fjerne denne brukerkontoen her

en: You may approve or remove this user account here:
nb_NO: Du kan godkjenne eller fjerne denne brukerkontoen her:

en: You may not add %s to area %s.
nb_NO: Du kan ikke legge til %s til området %s.

en: You may not add a category here.
nb_NO: Du kan ikke legge til en kategori her.

en: You may not add a topic here.
nb_NO: Du kan ikke legge til et emne her.

en: You may not add topic trees.
nb_NO: Du kan ikke legge til emnetre

en: You may not arrange the contents of area %s.
nb_NO: Du kan ikke stokke om på innholdet i området %s.

en: You may not delete a required thumbnail type.
nb_NO: Du kan ikke slette en påkrevd miniatyrbildetype.

en: You may not delete the default file storage location.
nb_NO: Du kan ikke slette standard fil-lagringsplassering.

en: You may not delete the home page.
nb_NO: Du kan ikke slette forsiden.

en: You may not edit this node.
nb_NO: Du kan ikke redigere denne noden.

en: You may not move/copy/alias the chosen page(s) to that location.
nb_NO: Du kan ikke flytte/kopiere/opprette alias av den valgte side(r) til denne plasseringen.

en: You may not remove the top level node.
nb_NO: Du kan ikke fjerne topp noden.

en: You may not remove this node.
nb_NO: Du kan ikke fjerne denne noden.

en: You may not send more than %s messages in %s minutes
nb_NO: Du kan ikke sende flere enn %s beskjeder innenfor %s minutter

en: You may only add access to these selected pages if they have all been set to override parent or page defaults permissions.
nb_NO: Du kan kun legge på tilgang til de valgte sidene hvis de har blitt satt til å overstyre forelder eller side standardrettigheter.

en: You may only apply updates with a greater version number than the version you are currently running.
nb_NO: Du kan kun oppgradere med et høyere versjonsnummer enn den versjonen du allerede kjører.

en: You may only select a single file.
nb_NO: Du kan kun velge en enkelt fil.

en: You may only set specific permissions for pages if they are set to override defaults or their parent pages.
nb_NO: Du kan kun sette spesifikke tillatelser for sider hvis de er innstilt til å overskrive standardinnstillingen eller deres overordnede sider.

en: You must <a href="%s">enable advanced permissions</a> to set permissions for pages created of a certain type.
nb_NO: Du må <a href="%s">aktivere avanserte rettigheter</a> for å sette rettigheter for opprettede sider av en gitt type.

en: You must <a href="%s">sign in</a> to post to this conversation.
nb_NO: Du må <a href="%s">logge inn</a> for å skrive til denne samtalen.

en: You must be logged in as %s to remove groups.
nb_NO: Du må være logget inn som %s for å fjerne grupper.

en: You must be logged in to access this page.
nb_NO: Du må være logget inn for å få tilgang til denne siden.

en: You must choose a file.
nb_NO: Du må velge en fil.

en: You must choose a page template.
nb_NO: Du må velge en sidemal

en: You must choose a page to publish this page beneath.
nb_NO: Du må velge en side hvor denne siden blir lagret under.

en: You must choose a service.
nb_NO: Du må velge en tjeneste.

en: You must choose a valid default page template.
nb_NO: Du må velge en gyldig standard for sidemalen.

en: You must choose a valid parent page for pages of this type.
nb_NO: Du må velge en gyldig overordnet side for siden av denne typen.

en: You must choose at least one link.
nb_NO: Du må velge minst en link.

en: You must choose at least one service.
nb_NO: Du må velge minst en tjeneste.

en: You must choose the type of page these page types are published beneath.
nb_NO: Du må velge hvilken sidetype disse sidetypene skal publiseres under.

en: You must choose two separate multilingual sections to copy from/to
nb_NO: Du må velge mellom to separate multispråk seksjoner for å kopiere fra/til

en: You must choose who this permission is for.
nb_NO: Du må velge hvem denne tillatelsen gjelder for.

en: You must create an attribute with the 'thumbnail' handle in order to use this option.
nb_NO: Du må opprette en attributt med handle 'thumbnail' for å bruke denne funksjonen.

en: You must create the directory %s and make it writable before you may run this tool. Additionally, all files within this directory must be writable.
nb_NO: Du må opprette mappen %s og gjøre den skrivbar før du bruker dette verktøyet. Alle filer i denne mappen må i tillegg være skrivbar.

en: You must disable PHP's ASP Style Tags.
nb_NO: Du må deaktivere PHP's ASP-type tagger.

en: You must enable <a href="%s">advanced permissions</a> to use group sets.
nb_NO: Du må aktivere <a href="%s">avanserte tillatelser</a> for å bruke gruppesett.

en: You must enable PHP's JSON support. This should be enabled by default in PHP 5.2 and above.
nb_NO: Du må aktivere PHP's JSON støtte. Dette bør normalt være aktivert i PHP 5.2 og nyere.

en: You must enable ctype and multibyte string (mbstring) support in PHP.
nb_NO: Du må aktivere ctype og multibyte string (mbstring) støtte i PHP.

en: You must enter a valid email address to post this message.
nb_NO: Du må skrive inn en gyldig e-postadresse for å sende denne meldingen.

en: You must enter a valid email address.
nb_NO: Du må skrive inn en gyldig e-postadresse.

en: You must enter your name to post this message.
nb_NO: Du må skrive inn ditt navn for å sende denne meldingen.

en: You must give the workflow a name.
nb_NO: Du skal give workflowet et navn.

en: You must give your custom style preset a name.
nb_NO: Du må gi den tilpassede stilpresettet et navn.

en: You must give your file a link.
nb_NO: Du må gi filen en link.

en: You must give your stack a name.
nb_NO: Du må gi stacken et navn.

en: You must have access to the dashboard sitemap to search pages.
nb_NO: Du må ha tilgang til sidekartet i kontrollpanelet for å kunne søke etter sider.

en: You must have more than one multilingual section to use this tool.
nb_NO: Du må ha mer enn en multispråk seksjon for å bruke dette verktøyet.

en: You must include a root path for this storage location.
nb_NO: Du må spesifisere en rot-sti for denne lagringsplasseringen.

en: You must install Adobe Flash to view this content.
nb_NO: Du må installere Adobe Flash for å se dette innholdet.

en: You must select a file.
nb_NO: Du må velge en fil.

en: You must select a form.
nb_NO: Du må velge et skjema.

en: You must select a valid location.
nb_NO: Du må velge en gyldig plassering.

en: You must select a valid sample content starting point.
nb_NO: Du må velge et startpunkt for demo-innhold.

en: You must select an image.
nb_NO: Du må velge et bilde.

en: You must select at least one file.
nb_NO: Du må velge minst én fil.

en: You must select at least one group to move
nb_NO: Du må merke minst en gruppe for flytting

en: You must sign in order to access this page!
nb_NO: Du må logge inn for å få tilgang til denne siden!

en: You must specify a default language tree in your multilingual settings.
nb_NO: Du må spesifisere et standardspråk-tre i multispråk innstillingene.

en: You must specify a description for this badge. It will be displayed publicly.
nb_NO: Du må spesifisere en beskrivelse for dette skiltet. Det blir offentlig synlig.

en: You must specify a page for this multilingual content section.
nb_NO: Du må spesifisere en side for denne multispråklige innholdsseksjonen.

en: You must specify a plugin key and name.
nb_NO: Du må spesifisere en nøkkel og navn til plugin.

en: You must specify a search string.
nb_NO: Du må angi en søkestreng.

en: You must specify a unique handle for your page type.
nb_NO: Du må angi en unik handle til sidetypen.

en: You must specify a valid URL.
nb_NO: Du må angi en gyldig URL.

en: You must specify a valid database name
nb_NO: Du må angi et gyldig database-navn

en: You must specify a valid database server
nb_NO: Du må angi en gyldig database-tjener

en: You must specify a valid description.
nb_NO: Du må angi en gyldig beskrivelse.

en: You must specify a valid file for %s
nb_NO: Du må spesifisere en gyldig fil for %s

en: You must specify a valid file.
nb_NO: Du må spesifisere en gyldig tittel.

en: You must specify a valid handle for your page type.
nb_NO: Du må angi en gyldig handle for sidetypen.

en: You must specify a valid image file.
nb_NO: Du må spesifisere en gyldig bildefil.

en: You must specify a valid name for your page type.
nb_NO: Du må spesifisere et gyldig navn til sidetypen.

en: You must specify a valid name for your tree.
nb_NO: Du må angi et gyldig navn til ditt tre.

en: You must specify a valid title.
nb_NO: Du må angi en gyldig tittel.

en: You must specify a valid topic tree parent node ID and topic tree ID.
nb_NO: Du må spesifisere en gyldig overordnet node ID for emnetre og emnetre ID

en: You must specify an external form.
nb_NO: Du må velge et eksternt skjema.

en: You must specify at least one country.
nb_NO: Du må velge minst et land.

en: You must specify at least one page template.
nb_NO: Du må angi minst en sidemal.

en: You must specify at least one template to create.
nb_NO: Du må angi minst en mal som skal opprettes.

en: You must specify at least one valid URL.
nb_NO: Du må spesifisere minst en gyldig URL.

en: You need the Adobe Flash plugin installed on your computer to upload and crop your user profile picture.
nb_NO: Du behøver Adobe Flash-tillegget installert på din datamaskin for å laste opp og beskjære profilbildet.

en: You need to update .htaccess by hand.
nb_NO: Du må oppdatere .htaccess filen manuelt.

en: You will receive a test message from %s
nb_NO: Du vil motta en testmelding fra %s

en: You've already installed that package.
nb_NO: Du har allerede installert denne tilleggspakken.

en: You've sent more messages than we can handle just now, that last one didn't go out.
    				We've notified an administrator to check into this.
    				Please wait a few minutes before sending a new message.
nb_NO: Du har sendt flere meldingen en vi kan behandle akkurat nå, den siste meldingen ble ikke sendt.
    ⇥⇥⇥⇥Vi har bedt en administrator å sjekke dette.
    ⇥⇥⇥⇥Vennligst vent noen minutter før du sender en ny melding.

en: You've voted on this survey.
nb_NO: Du har stemt i denne spørreundersøkelsen.

en: YouTube Video
nb_NO: YouTube video

en: YouTube Video disabled in edit mode.
nb_NO: YouTube Video er deaktivert i redigeringsmodus.

en: Your Details
nb_NO: Dine detaljer

en: Your MySQL database does not support InnoDB database tables. These are required.
nb_NO: Din MySQL-database støtter ikke InnoDB-tabeller. Dette er påkrevd.

en: Your RSS feed must have a valid URL, containing only letters, numbers or underscores
nb_NO: Din RSS-strøm må ha en gyldig URL, innehold kun bokstaver, tall og understreker

en: Your RSS feed must have a valid description.
nb_NO: Din RSS-strøm må ha en gyldig beskrivelse.

en: Your RSS feed must have a valid title.
nb_NO: Din RSS-strøm må ha en gyldig tittel.

en: Your Site
nb_NO: Ditt nettsted

en: Your account has been created, and you are now logged in.
nb_NO: Din konto er opprettet og du er nå logget inn.

en: Your browser does not support drag'n'drop file uploads.
nb_NO: Din nettleser støtter ikke dra og slipp-opplastinger.

en: Your concrete5 site does not use the simple permissions model. You must change your permissions for each specific page and content area.
nb_NO: Ditt concrete5 nettsted bruker ikke den enkle rettighetsmodellen. Du må selv endre rettigheter for hver enkelt side og innholdsområde.

en: Your configuration directory config/ does not appear to be writable by the web server.
nb_NO: Det er ikke skrivetilgang til mappen config/ på webtjeneren.

en: Your copy operation will only affect the current page - not any children.
nb_NO: Din kopiering vil kun påvirke den aktuelle siden - ingen undersider.

en: Your current website uses a version of concrete5 greater than this one. You cannot upgrade.
nb_NO: Ditt nettsted bruker en nyere versjon av concrete5 enn denne. Du kan ikke oppgradere.

en: Your file storage location must have a name.
nb_NO: Fillagringsplasseringen behøver et navn.

en: Your files directory files/ does not appear to be writable by the web server.
nb_NO: Det er ikke skrivetilgang til mappen files/ på webtjeneren.

en: Your form must have a name.
nb_NO: Ditt skjema må ha et navn.

en: Your image should be 16x16 pixels, and should be a gif or a png with a .ico file extension.
nb_NO: Ditt bilde bør være 16x16 piksler, og bør være en GIF eller en PNG med et .ico filetternavn.

en: Your locale will be computed from your choice of language and country. Your language icon will be chosen based on the country.
nb_NO: Dine nasjonale innstillinger vil bli generert ut ifra ditt valg av språk og land. Ditt språkikon vil bli valgt basert på landet.

en: Your login is the most recent.
nb_NO: Din innlogging er den siste.

en: Your message cannot be empty.
nb_NO: Din melding kan ikke være tom.

en: Your packages directory packages/ does not appear to be writable by the web server.
nb_NO: Mappen packages/ på webtjeneren er ikke skrivbar.

en: Your project page URL is:
nb_NO: Din prosjektside URL er:

en: Your question has been saved.
nb_NO: Ditt spørsmål har blitt lagret.

en: Your registration has been approved. You can log into your new account here
nb_NO: Din registrering har blitt godkjent. Du kan logge inn på din nye konto her

en: Your request to move "%s" beneath "%s" has been stored. Someone with approval rights will have to activate the change.
nb_NO: Flyttingen av "%s" inn under "%s" er lagret. Noen med rettigheter til å godkjenne er nødt til at aktivere endringen.

en: Your session has expired. Please sign in again.
nb_NO: Innloggingen har utløpt. Vennligst logg inn på nytt.

en: Your site is already up to date! The current version of concrete5 is <b>%s</b>.
nb_NO: Ditt nettsted er allerede oppdatert med siste versjon! Nåværende versjon av concrete5 er <b>%s</b>.

en: Your site is currently connected to the concrete5 community. Your project page URL is:
nb_NO: Ditt nettsted er for øyeblikket koblet til concrete5-samfunnet. Din projektside-URL er:

en: Your site is not connected to the concrete5 community. Connecting lets you easily extend a site with themes and add-ons.
nb_NO: Ditt nettsted er ikke koblet til concrete5-samfunnet. Kobling av ditt nettsted gjør det enkelt å utvide nettstedet med temaer og tilleggspakker.

en: Your site is not connected to the concrete5 community. Connecting lets you easily extend a site with themes and add-ons. Connecting enables automatic updates.
nb_NO: Ditt nettsted er ikke koblet til concrete5-samfunnet. Ved å koble til kan du enkelt utvide nettstedet med temaer og tilleggspakker. Tilkobling gjør det også mulig å motta automatiske oppdateringer.

en: Your site is now connected to the concrete5 community.
nb_NO: Ditt nettsted er nå koblet til concrete5-samfunnet.

en: Your site's name has been saved.
nb_NO: Nettstedets navn ble lagret.

en: Your subject cannot be empty.
nb_NO: Ditt emne kan ikke være tomt.

en: Your thumbnail type handle must only contain lowercase letters and underscores.
nb_NO: Ditt miniatyrbilde-type handle må kun inneholde små bokstaver og understreker.

en: Your thumbnail type must have a name.
nb_NO: Din minityrbildetype må ha et navn.

en: Zip Archive
nb_NO: Zip arkiv

en: Zip Support
nb_NO: Zip støtte

en: [SHIFT]+[TAB] Backward
nb_NO: [SHIFT]+[TAB] Tilbake

en: [TAB] Forward
nb_NO: [TAB] Fremover

en: accessibility, easy mode
nb_NO: tilgjengelighet, enkel modus

en: action, community actions
nb_NO: handling, samfunn handling

en: add file, delete file, copy, move, alias, resize, crop, rename, images, title, attribute
nb_NO: tilføy fil, slett fil, kopiere, flytte, alias, endre størrelse, beskjære, omdøpe, bilder, titter, attributt

en: add workflow, remove workflow
nb_NO: tilføy godkjenning, fjern godkjenning

en: add-on, addon, add on, package, app, ecommerce, discussions, forums, themes, templates, blocks
nb_NO: tilleggspakke, tillegg, tillegg, pakke, app, ehandel, diskusjon, forum, tema, maler, mal, blokker, blokk

en: add-on, addon, ecommerce, install, discussions, forums, themes, templates, blocks
nb_NO: tilleggspakker, tilleggspakke, ehandel, installasjon, diskusjon, forum, temaer, maler, blokker

en: and all its children were successfully copied beneath
nb_NO: og alle undersidene ble kopiert inn under

en: antispam, block spam, security
nb_NO: antispam, blokker spam, sikkerhet

en: at a specific date and time
nb_NO: på en spesifikk dato og tid

en: at the current level
nb_NO: på det nåværende nivået

en: at the level above
nb_NO: på nivået over

en: at the second level
nb_NO: på 2.nivå

en: at the third level
nb_NO: på 3.nivå

en: at the top level
nb_NO: på toppnivå

en: atom, rss, feed, syndication
nb_NO: atom, rss, strøm, syndikasjon

en: attribute configuration
nb_NO: attributtkonfigurasjon

en: attribute type icon
nb_NO: ikon for attributtype

en: attributes, sets
nb_NO: attributter, sett

en: attributes, types
nb_NO: attributter, typer

en: auth, authentication, types, oauth, facebook, login, registration
nb_NO: auth, autentisering, typer, oauth, facebook, logg inn, registrering

en: beneath
nb_NO: under

en: block, refresh, custom
nb_NO: blokk, oppdater, tilpasset

en: bulk, seo, change keywords, engine, optimization, search
nb_NO: pulje, seo, endre nøkkelord, motor, optimering, søk

en: buy addon, buy add on, buy add-on, purchase addon, purchase add on, purchase add-on, find addon, new addon, marketplace
nb_NO: kjøpe tillegg, kjøpe tilleggspakke, kjøp av tilleggspakke, finn tilleggspakke, ny tilleggspakke, markedsplass

en: buy theme, new theme, marketplace, template
nb_NO: Kjøpe tema, nytt tema, markedsplass, mal

en: cache option, change cache, override, turn on cache, turn off cache, no cache, page cache, caching
nb_NO: buffer valg, endre buffer, overstyr, aktiver buffer, deaktiver buffer, ingen buffer, side buffring, buffring

en: cache option, turn off cache, no cache, page cache, caching
nb_NO: buffer valg, deaktiver buffer, ingen buffer, side buffer, buffring

en: cache page if all blocks support it.
nb_NO: Buffre siden hvis alle blokker støtter det.

en: characters
nb_NO: tegn

en: community, points, karma
nb_NO: samfunn, poeng, karma

en: concrete5 Marketplace
nb_NO: concrete5 markedsplass

en: concrete5 Marketplace - Download
nb_NO: concrete5 markedsplass - Nedlasting

en: concrete5 Marketplace - Purchase & Checkout
nb_NO: concrete5 markedsplass - Kjøp og utsjekking

en: concrete5 Migrations
nb_NO: Concrete5 migrasjoner

en: concrete5 Update
nb_NO: Oppdater concrete5

en: concrete5 cannot parse the PATH_INFO or ORIG_PATH_INFO information provided by your server.
nb_NO: concrete5 kan ikke parse PATH_INFO eller ORIG_PATH_INFO opplysninger fra din tjener.

en: concrete5 does not support Internet Explorer 6 in edit mode.
nb_NO: concrete5 støtter ikke Internet Explorer 6 i redigeringsmodus.

en: concrete5 interface settings saved successfully.
nb_NO: Innstillinger for concrete5 brukergrensesnitt ble lagret.

en: concrete5 is already installed.
nb_NO: concrete5 er allerede installert.

en: concrete5 is not compatible with opcode caches that strip PHP comments. Certain configurations of eAccelerator and Zend opcode caching may use this behavior, and it must be disabled.
nb_NO: concrete5 er ikke kompatibel med opcache som stripper PHP-kommentarer. Enkelte konfigurasjoner av eAccelerator og Zend opcode-buffer kan benytte seg av denne metoden og må deaktiveres.

en: concrete5 requires GD library 2.0.1 with JPEG, PNG and GIF support. Doublecheck that your installation has support for all these image types.
nb_NO: concrete5 behøver GD-bibliotek 2.0.1 med JPEG, PNG og GIF støtte. Dobbelsjekk at din installasjon har støtte for alle disse bildetypene.

en: concrete5 requires PHP XML Parser and SimpleXML extensions
nb_NO: concrete5 behøver PHP XML Parser og SimpleXML utvidelser

en: concrete5 requires at least PHP %s
nb_NO: Concrete5 krever minst PHP %s

en: concrete5 runs best with at least 64MB of RAM.
                                Your memory limit is currently %sMB. You may experience problems uploading and resizing large images, and may have to install concrete5 without sample content.
nb_NO: concrete5 kjører best med minst 64MB RAM.
    Din RAM-grense er nå %sMB. Du kan kanskje oppleve problemer med å laste opp og endre størrelse på store bilder, og må kanskje installere concrete5 uten demoinnholdet.

en: concrete5 veterans can choose "Empty Site," but otherwise we recommend starting with some sample content.
nb_NO: concrete5 veteraner kan velge "Tomt nettsted," men ellers vil vi anbefale å starte med demoinnhold.

en: concrete5 was not able to save the package after download.
nb_NO: concrete5 kunne ikke lagre pakken etter nedlastingen.

en: concrete5 will not install with less than 24MB of RAM.
                                Your memory limit is currently %sMB. Please increase your memory_limit using ini_set.
nb_NO: concrete5 kan ikke installeres med mindre enn 24MB RAM.
    Din RAM-grense er nå %sMB. Vennligst øk verdien i memory_limit ved å bruke ini_set.

en: concrete5.org, my account, marketplace
nb_NO: concrete5.org, min konto, markedsplass

en: configure search, site search, search option
nb_NO: konfigurer søking, side søking, søke valg

en: conversations
nb_NO: samtaler

en: conversations bad words, banned words, banned, bad words, bad, words, list
nb_NO: samtale stygge ord, bannlyste ord, bannlyst, styggord, stygg, ord, liste

en: conversations ratings, ratings, community, community points
nb_NO: samtale rangering, rangering, samfunn, samfunnspoeng

en: dashboard, configuration
nb_NO: kontrollpanel, konfigurasjon

en: database, entities, doctrine, orm
nb_NO: database, enhet, doctrine, orm

en: days
nb_NO: dager

en: disable full page cache.
nb_NO: deaktiver full sidebufring.

en: edit stacks, view stacks, all stacks
nb_NO: rediger stack, se stack, alle stack

en: editors, hide site, offline, private, public, access
nb_NO: redaktører, skjul nettsted, offline, privat, offentlige adgang

en: email server, mail settings, mail configuration, external, internal
nb_NO: e-post tjener, mail innstilling, mail konfigurasjon, ekstern, intern

en: email server, mail settings, mail configuration, private message, message system, import, email, message
nb_NO: e-post tjener, e-post innstilling, e-post konfigurasjon, privat melding, meldingssystem, import, e-post, melding

en: email, logging, logs, smtp, pop, errors, mysql, log
nb_NO: e-post, loggføring, logger, smtp, pop, feil, mysql, logg

en: enable full page cache.
nb_NO: aktiver full sidebufring.

en: enable source maps in generated CSS files
nb_NO: aktiver kildekart i genererte CSS filer

en: errors, exceptions, develop, support, help
nb_NO: feil, unntakelser, utvikle, support, hjelp

en: export, backup, database, sql, mysql, encryption, restore
nb_NO: eksporter, sikkerhetskopi, database, SQL, MySQL, kryptering, gjenopprett

en: failed login attempts
nb_NO: feilslåtte innloggingsforsøk

en: file options, file manager, upload, modify
nb_NO: filvalg, filbehandler, laste opp, endre

en: file, file attributes, title, attribute, description, rename
nb_NO: fil, filattributter, tittel, attributt, beskrivelse, omdøp

en: files, category, categories
nb_NO: filer, kategori, kategorier

en: find page, search page, search, find, pages, sitemap
nb_NO: finn side, søk side, søk, finn, sider, sidekart

en: find, search, people, delete user, remove user, change password, password
nb_NO: finn, søk, personer, slett bruker, fjern bruker, endre passord, passord

en: forms, log, error, email, mysql, exception, survey
nb_NO: skjema, logg, feil, e-post, mysql, unntagelse, undersøkelse

en: forms, log, error, email, mysql, exception, survey, history
nb_NO: skjema, logg, feil, e-post, mysql, unntagelse, undersøkelse, historie

en: forms, questions, response, data
nb_NO: skjema, spørsmål, respons, data

en: group set
nb_NO: gruppe sett

en: iFrame - Works in more devices
nb_NO: iFrame - Fungerer på flere enheter

en: iPhone Thumbnail
nb_NO: iPhone miniatyrbilde

en: iPhone home screen icons should be 57x57 and be in the .png format.
nb_NO: iPhone hjem-ikoner bør være 57x57 og i .png format.

en: iPhone icon removed successfully.
nb_NO: iPhone ikon ble fjernet.

en: iPhone icon updated successfully.
nb_NO: iPhone ikon ble oppdatert.

en: images, picture, responsive, retina
nb_NO: bilder, bilde, responsiv, retina

en: in
nb_NO: i

en: in alphabetical order.
nb_NO: i alfabetisk rekkefølge.

en: in reverse alphabetical order.
nb_NO: i omvendt alfabetisk rekkefølge.

en: in reverse sitemap order.
nb_NO: omvendt av sidekart-rekkefølgen.

en: in their sitemap order.
nb_NO: i sidekartets rekkefølge.

en: index search, reindex search, build sitemap, sitemap.xml, clear old versions, page versions, remove old
nb_NO: indekssøking, reindex søking, bygge sitemap, sitemap.xml, slett gamle versjoner, sideversjoner, fjerne gammel

en: leave blank to hide
nb_NO: la stå tomt for å skjule

en: levels
nb_NO: nivåer

en: lock site, under construction, hide, hidden
nb_NO: lås nettsted, under konstruktion, skjul, skjult

en: logo, favicon, iphone, icon, bookmark
nb_NO: logo, favicon, iphone, ikon, bokmerke

en: max
nb_NO: maks

en: member profile, member page, community, forums, social, avatar
nb_NO: medlemsprofil, medlemsside, samfunn, forum, sosial, avatar

en: minutes
nb_NO: minutter

en: months
nb_NO: måneder

en: multilingual, localization, internationalization, i18n
nb_NO: multispråk, nasjonale innstillinger, i18n

en: n/j/Y
nb_NO: d.m.Y

en: network, proxy server
nb_NO: nettverk, proxy-tjener

en: new file set
nb_NO: nytt filsett

en: new theme, theme, active theme, change theme, template, css
nb_NO: nye tema, tema, aktive tema, ændre tema, skabelon, css

en: new user group, new group, group, create
nb_NO: ny brukergruppe, ny gruppe, gruppe, opprette

en: new user, create
nb_NO: ny bruker, opprette

en: of
nb_NO: av

en: on
nb_NO: den

en: once a certain amount of time has passed
nb_NO: når en bestemt tid har passert

en: overrides, system info, debug, support, help
nb_NO: overstyring, system info, debug, support, hjelp

en: page
nb_NO: side

en: page attributes, custom
nb_NO: sideattributter, brukerdefinerte

en: page types
nb_NO: sidetyper

en: pages, add page, delete page, copy, move, alias
nb_NO: sider, tilføy side, slett side, kopier, flytt, alias

en: pages, add page, delete page, copy, move, alias, bulk
nb_NO: sider, tilføye side, slette side, kopiere, flytte, alias, pulje

en: pretty, slug
nb_NO: pretty, slug, pen

en: profile, login, redirect, specific, dashboard, administrators
nb_NO: profil, logg inn, omdirigere, spesifikk, kontrollpanel, administratorer

en: queries, database, mysql
nb_NO: spørring, database, mysql

en: questions, quiz, response
nb_NO: spørsmål, quiz, respons

en: seconds
nb_NO: sekunder

en: security, actions, administrator, admin, package, marketplace, search
nb_NO: sikkerhet, handlinger, administrator, admin, pakke, markedsplass, søk

en: security, alternate storage, hide files
nb_NO: sikkerhet, alternativ lagring, skjul filer

en: security, files, media, extension, manager, upload
nb_NO: sikkerhet, filer, media, filetternavn, Manager, opplaster

en: security, lock ip, lock out, block ip, address, restrict, access
nb_NO: sikkerhet, lås ip, lockout, blokkere ip, adresse, begrense, adgang

en: security, registration
nb_NO: sikkerhet, registrering

en: sharing, facebook, twitter
nb_NO: deling, facebook, twitter

en: signup, new user, community, public registration, public, registration
nb_NO: registrering, ny bruker, samfunn, offentlig registrering, offentlig, registrering

en: single, page, custom, application
nb_NO: enkelt, side, tilpasset, applikasjon

en: smtp, mail settings
nb_NO: smtp, mail innstillinger

en: stacks, reusable content, scrapbook, copy, paste, paste block, copy block, site name, logo
nb_NO: stacks, gjenbruk innhold, scrapbook, kopiere, lim inn, lim inn blokk, kopier blokk, nettsted navn, logo

en: step %1$d of %2$d
nb_NO: steg %1$d av %2$d

en: success
nb_NO: suksess

en: survey results
nb_NO: resultater av undersøkelsen

en: test smtp, test mail
nb_NO: test smtp, test e-post

en: the %s block named <strong>%s</strong> in <strong>%s</strong> Area.
nb_NO: blokken %s med navnet <strong>%s</strong> i området <strong>%s</strong>.

en: timezone, profile, locale
nb_NO: tidssone, profil, nasjonal innstilling

en: tinymce, content block, fonts, editor, content, overlay
nb_NO: tinymce, innholdsblokk, skrifttyper, editor, innhold, overlay

en: to
nb_NO: til

[ctx: toolbar]
en: Add Content
nb_NO: Tilføy innhold

[ctx: toolbar]
en: Dashboard
nb_NO: Kontrollpanel

[ctx: toolbar]
en: Edit Mode
nb_NO: Redigeringsmodus

[ctx: toolbar]
en: Exit Edit Mode
nb_NO: Avslutt redigering

[ctx: toolbar]
en: Page Settings
nb_NO: Sideinnstillinger

[ctx: toolbar]
en: Pages
nb_NO: Sider

[ctx: toolbar]
en: Return to Website
nb_NO: Tilbake til nettsted

[ctx: toolbar]
en: Sign Out
nb_NO: Logg ut

en: topics, tags, taxonomy
nb_NO: emner, merker, taxonomy

en: traffic, statistics, google analytics, quant, pageviews, hits
nb_NO: trafikk, statistikk, google analytics, quant, sidevisninger, treff

en: translate, translation, internationalization, multilingual
nb_NO: oversette, oversettlese, internasjonalisering, flerspråk

en: update, upgrade
nb_NO: oppdater, oppgrader

en: upgrade, new version, update
nb_NO: oppgrader, ny versjon, oppdatering

en: user attributes, user data, gather data, registration data
nb_NO: brukerattributter, brukerdata, samle data, registreringsdata

en: user, group, people, permissions, expire, badges
nb_NO: bruker, gruppe, personer, tillatelser, utløpe, skilt

en: users, groups, people, find, delete user, remove user, change password, password
nb_NO: brukere, grupper, mennesker, finn, slett bruker, fjern bruker, endre passord, passord

en: vanity, pretty url, redirection, hostname, canonical, seo, pageview, view
nb_NO: forfengelighet, pretty url, pen url, omdirigering, tjenernavn, kanonisk, seo, sidevisning, se

en: warning
nb_NO: advarsel

en: was moved beneath
nb_NO: ble flyttet inn under

en: was successfully aliased beneath
nb_NO: ble lagt til som alias under

en: was successfully copied beneath
nb_NO: ble kopieret inn under

en: website name, title
nb_NO: nettside navn, tittel

en: weeks
nb_NO: uker

en: with the earliest first.
nb_NO: med eldste først

en: with the most recent first.
nb_NO: Nyeste først
